PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנדסת ג'יפים-תחרות טכנול' לגבי נתונים הנדסיים לג'יפים ששופרו

רכס חיים
20-04-04, 18:36
אני מציע שמישהו יבנה טבלה של נתונים מספריים מענינים של שיפורי ג'יפים.הטבלה תכלול רק נתונים מספריים שניתנים למדידה או שהם נתוני יצרן.מעבר לנתונים הסטנדרטיים כגון כח סוס, מומנט, בסיס גלגלים ,רוחב ,אורך, משקל,גובה, נוסיף אנו נתונים שמענינים אותנו כגון מרווח גחון מתחת לביצה, מרווח גחון בצד הביצה, גובה מושב נהג, גובה פלגים מהקרקע,זוויות כניסה/נטישה,נעילות אורך,נעילות רוחב,עומס לכח סוס אחד,גודל צמיגים , סוג הצמיג,מהלך מתלים,מהירות מכסימלית מהירות מינימלית,מספר מושבים ברשיון,מספר מושבים בפועל,רשימת חלקי חילוף על הג'יפ,רשימת אביזרים המותקנת בג'יפ,רשימת ציוד חילוץ, ועוד רעיונות שתעלו כיד דמיונכם הטובה. לאחר בנית הטבלה ולאחר מילויה על-ידינו יערך משאל בין חברי הפורום על כל ג'יפ בנפרד לגבי הניקוד שיוענק לו, עד שנוכל לדרג את דעת החברים על הכלי שהגיע למקום ראשון, שני ושלישי. בסוף המשאל יערך כנס לכבוד המנצחים על יין ומנגל שבו יוצגו הג'יפים המושקעים ביותר. בשלב ראשון נבקש מכם להציע עוד נושאים לבחינה שטרם פורטו לעיל. כמו כן ,אם מישהו יכול לבנות את בסיס טבלת השאלון שיודיע בפורום ואנו נתמוך בו עד לקבלת שאלון מוסכם. אל תמהרו היות והכנס מתוכנן לסוף הקיץ. בהצלחה.

אריק זמר
20-04-04, 20:00
חיימ'קה,
הבעייה הגדולה שלי אינה דוגמאות כגון מס' מושבים ברשיון מול מס' מושבים בפועל - שינוי מבנה והרמה להנחתה מפי גופי הרישוי...אלא ההצהרה והתיאור המפורט של כל רכיב ברכב בצורה מונצחת.
עשיתי את זה בגדול עם הסופה הקודמת...בסוף היא נגנבה...ולא בגלל שהיא נראתה טוב יותר.

אני יכול לחשוב על ווריאציה מעניינת למה שרשמת...משהו כמו show & shine...

תאריך מסויים ושופטים נבחרים, טפסים המציינים מגוון שדרוגים ואביזרים משולב עם ניקוד engineering...
בתאריך הזה מתכנסים המועמדים, הבחינה נערכת במקום בלי רשימה מקוונת מוקדמת. כמובן שיהיה מנצח...
TTC לעניים...

רכס חיים
20-04-04, 20:07
אריק, הדיון פתוח להצעות ובהחלט מה שהצעת יכול להשלים את הבסיס שהצעתי - כלומר מתחילים בטבלה של תכונות מוגדרות ממשיכים בתוספות יחודיות מבצעים מיון של נאמר עשרה מקומות ראשונים ומסיימים במפגש שהצעת לבחירת הרכב המשופר ביותר. זו בדיוק כוונת השרשור- שיפור הבחירה תוך השתתפות מירב חברי הפורום אם כמשתתפים ואם כבוחרים.

אלון_ק
20-04-04, 22:00
מה נקודת הייחוס? האם כוונתך שבטבלה יהיה יחוס למצב הראשוני של הרכב ולשיפור ביחס אליו, או ביחס לאינסוף (דהיינו: מקסימום מרווח גחון מנצח, אפילו אם לא שינית כלום - פשוט קנית יונימוג)?

ואת דירוג מכונות הכביסה אפשר לשלוח לך בדואר, אם תרצה...

רכס חיים
20-04-04, 22:45
שאלה טובה שלא חשבתי עליה, אבל אנסה לנתח אותה ולתת תשובה. היות וההנחה שלי שאנחנו מקצוענים , אז לדעתי כשאתה רואה את מכלול התכונות של הג'יפ המוערך עם בסיס התיחסות של הג'יפ שלך, אתה יכול לערוך ניקוד שלו לפי מה שנראה לך כחשוב, ואז משקלל את היצירה לפי טעמך במספר של מאחד עד מאה. כך אתה יכול להחליט שהג'יפ המסוים ערכו הטכני בעיניך 'שווה' 82 נקודות. צירוף של 200 דעות יתנו שיקלול על בסיס רחב של הכלים שיבחרו. אתה רשאי לתת ניקוד לכלי אחד או לעשרה כלים ללא מגבלה ובתנאי שהניקוד שלך שקוף וניתן לראות שבחרת פעם אחת לכל רכב. זו ההצעה שלי ואפשר להציע יותר טובות. באותה הזדמנות יש להוסיף לטבלה רדיוס סיבוב, ועומס מותר. צריכת דלק, וכמות דלק. מרווח חופשי בין גלגל קדמי לאחורי.וו-גרירה. תוסיפו רעיונות לטבלה.

UNIX
20-04-04, 22:58
חיים לא עדיף שתארגן תחרות של עבירות?
רכבים נעולים לחוד ולא נעולים לחוד
יהיה הרבה יותר מעניין.
אני לא חושב שתוכל לעשות תחרות כזו של שיפורים.
מספיק שבא מישהו עם מנוע 8 מוזרק וצמיגים ענקיים הוא מנצח ובגדול לא?(אני מכיר רק אחד כזה פה :lol: )
או שבכלל לא הבנתי את כל הרעיון שלך

אריה פאהן
21-04-04, 00:41
ההצעה של UNIX נשמעת לי הרבה יותר מעניינת :lol:

נמרוד
21-04-04, 09:47
יש משהו שמזכיר את מה שחיים מציע, אתר אמריקאי שאת שמו אינני זוכר (אני סומך על אריק 2 הגוגל-האנושי שימצא) שמשקלל באופן ממוחשב דרוג לפי רשימה מאד ארוכה של שאלות... למיטב זכרוני זה היה מבוצע דווקא לא רע בכלל.

(באופן כללי כל הרעיון של תחרויות לא אהוב עלי... נסיון לכפות ערכים מוחלטים או מספריים על תחביב שהבסיס שלו הרבה פחות הנדסי ממה שנדמה לכם והרבה יותר אמנותי, לא יודע מה ערכו, וכן מנחש מה נזקו)

ניר ל
21-04-04, 11:34
עשיתי את זה בגדול עם הסופה הקודמת...בסוף היא נגנבה...ולא בגלל שהיא נראתה טוב יותר.

אריק,
חשבתי על זה בזמנו, הגעתי למסקנה שמי שהעלים לך את הסופה ההיא היה חבר טוב שרצה לעשות לך טובה גדולה...

אדי
21-04-04, 13:29
יש משהו שמזכיר את מה שחיים מציע, אתר אמריקאי שאת שמו אינני זוכר (אני סומך על אריק 2 הגוגל-האנושי שימצא) שמשקלל באופן ממוחשב דרוג לפי רשימה מאד ארוכה של שאלות... למיטב זכרוני זה היה מבוצע דווקא לא רע בכלל.

(באופן כללי כל הרעיון של תחרויות לא אהוב עלי... נסיון לכפות ערכים מוחלטים או מספריים על תחביב שהבסיס שלו הרבה פחות הנדסי ממה שנדמה לכם והרבה יותר אמנותי, לא יודע מה ערכו, וכן מנחש מה נזקו)

http://www.rigrater.com/ , זה?

אריק זמר
21-04-04, 13:52
כן אדי...לזה התכוון נמרוד.

נמרוד
21-04-04, 14:00
כן, בדיוק. כל אחד מוזמן לבדוק מה הציון שלו לפי זה. אם האואז תהיה בעייה - לדעתי התכנה לא מכירה כזה דבר... :lol:

הגרוטאה שלי קיבלה 597 בסולם RR
http://www.jeepolog.com/images/mizlaot2003/am33.jpg

ארז
21-04-04, 16:07
אין שם גם חלקים של לנדרובר....אז וואז בטוח שלו...
בכל מקרה ניסיתי לסמן חלקים מקבילים לאלו שחסרים אז התוצאה בטח לא מדויקת-866 נקודות

רכס חיים
21-04-04, 21:00
כשחשבתי על הניקוד, ראיתי את עצמי הרבה מאוד פעמים בעבר, לומד את הנתונים המספריים של רכב חדש לי, ומדמיין את ביצועיו ומסכם בסוף האם הייתי נהנה ממנו והאם הוא רכב חכם. צירוף של נקודות לנתונים טובים עם הערכה אישית מנסיון לגבי התכונות ההתנהגותיות של הכלי יחד עם ההתאמה ליעוד שמענין אותך - מאפשרים ניקוד הגיוני שמצטרף למאות מעריכים ושתוצאתו מאוד מדויקת. אם רכב מוצא חן בעיני רבים , זו ההצלחה. לכן לא נראה לי שמנוע אימתני הוא שיכריע, לעומת זאת גיר חכם ועם תכונות ג'יפיות כן יכול להוסיף ניקוד לכלי.

שחף110
21-04-04, 21:38
מספיק שבא מישהו עם מנוע 8 מוזרק וצמיגים ענקיים הוא מנצח ובגדול לא?(אני מכיר רק אחד כזה פה :lol: )

הוא עם קרבורטור ....

נמרוד
21-04-04, 21:43
אין שם גם חלקים של לנדרובר....אז וואז בטוח שלו...
בכל מקרה ניסיתי לסמן חלקים מקבילים לאלו שחסרים אז התוצאה בטח לא מדויקת-866 נקודות

אם אתה לא שם, אתה לא קיים. מצטערים, אבל הגרוטאה שלך היא לא רכב שטח.

Bulldog
21-04-04, 21:50
לכן לא נראה לי שמנוע אימתני הוא שיכריע, לעומת זאת גיר חכם ועם תכונות ג'יפיות כן יכול להוסיף ניקוד לכלי.

מה לעשות חיים, מנוע אימתני שמספק יותר מומנט הוא תכונה ג'יפית ולכן יכול להוסיף ניקוד לכלי.

הוא עם קרבורטור ....

כולם עם קרבורטור, תהיו יותר ברורים שניכם (למרות שבאופן מפתיע, אף אחד מהם לא נוסע כרגע, צת'ערת)

דרור ברלי
21-04-04, 23:41
הפחית שלי מקבלת 603 במדד ה-RR...

ד ו ר ו ן
22-04-04, 00:31
מה הדבר הכי קרוב ברשימה של גיר ידני לגיר של טויוטה?

רכס חיים
22-04-04, 03:09
בדיוק מה שהציע אדי. אם מישהו יתרגם אותו לעברית ותוך כדי גם יפשט אותו עם התאמות למקובל בארץ ,אז יש לנו שאלון בסיסי שעליו נוסיף את השאלות שמתאימות לבונים כלים במקום לקונים כלים.

מאיר רוטברג
22-04-04, 21:17
668 זה טוב או ככה ככה?

נמרוד
22-04-04, 23:09
הכל יחסי... זה טוב יותר מה597 שלי וה603 של דרור. כל סופה מקבלת שם ציון גבוה (בצדק) יותר מסיקס בזכות סרן אחורי דנה 60, מנוע מוזרק, ויחסי העברה עדיפים... במקרה שלך יש גם צמיגי 33, גיר אוטומטי, וכלוב התהפכות למשל, כולם בונוסים.

Bulldog
22-04-04, 23:36
טוב, לפי השאיפה הכללית שלי (סרנים, צמיגים וכ"ו) הגעתי ל660, בתוספת נעילת דטרוייט קדימה וכננת (שעוד יהיו באוטו) אני מגיע ל770

ד ו ר ו ן
23-04-04, 00:54
ועוד לא אמרתם איזה גיר ידני מקביל לגיר של היילקס :roll:

Bulldog
23-04-04, 01:03
יש בעייה עם כל ההקבלות האלה, לדוגמא יחס של 1ל4 בטרנספר של הדיפנדר שהוא דבר סטנדרטי אצלהם הוא שיפור בטרנספר של סיקס לדוגמא.

נמרוד
23-04-04, 14:26
זה נועד לג'יפים, מה קשה לכם להבין? אם הנתונים של רכב מסויים לא מופיעים ברשימות של התוכנה הזאת, זה בדיוק מה שנקרא "מחוץ לסקאלה". אין מה לחפש מקביל.

ולא לקחת את זה ברצינות רבה מדי, המשקלים המספריים שניתנו לכל פרט הם לחלוטין סוביקטיביים ונקבעו על פי דעתו האישית של המחבר. אני חושב שהתוכנה דווקא רצינית למדי והוא עשה עבודה טובה... אבל זו רק דעתי.

ד ו ר ו ן
23-04-04, 14:40
וואללה שכחתי לרגע את מדיניות מיזוג הגלויות הנרחבת של תושבי אמריקה לדורותיהם,במקרה זה שידוך מרכיבים של טויוטה(מהרשימה באתר הדרוג-סרנים ותיבות העברה) לברזל\פח אמריקאי.

שחף110
26-04-04, 10:45
שחף110 כתב:
UNIX כתב:
מספיק שבא מישהו עם מנוע 8 מוזרק וצמיגים ענקיים הוא מנצח ובגדול לא?(אני מכיר רק אחד כזה פה )

הוא עם קרבורטור ....

כולם עם קרבורטור, תהיו יותר ברורים שניכם (למרות שבאופן מפתיע, אף אחד מהם לא נוסע כרגע, צת'ערת)

נו, כמה אנשים אתה מכיר פה עם מנוע 8 וצמיגי ענק הא נמרוד הא הא הא ?!? :twisted: :twisted:

אז אותו אחד, המנוע 8 שלו לא מוזרק ... זה הכל :wink:
(נכון נמרוד, לא התכוונתי אליי)

רכס חיים
29-04-04, 00:25
אף אחד לא מוכן לבנות שאלון תחרותי?? אולי נקים ועדה של שלושה לצורך זה, ואולי יוענק למנצח פרס סביר ....נאמר 'האמר' דגם 2 צהוב???

אלון_ק
29-04-04, 00:29
אה, דוד שחף, רכב נעול עם צמיגי ענק וV8 לא מדורג מי יודע מה בלי גלי הינע ושאקלים לקפיצים... :lol:

Bulldog
29-04-04, 00:32
שאקלים של 15 ס"מ כבר יש, אפילו עם גומיות של ראנצ'ו.
חסר רק גלי הינע.

Bulldog
29-04-04, 00:51
ושאלון לכזה דבר יכול להיות או מסובך ומורכב מאד וכולל הרבה אופציות או נורא פשוט.
רשימת האופציות לשיפורים, שינויים, החלפות, מדידות ושאר ירקות היא ארוכה כאורך הגלות ואז אתה גם צריך לתת את הדעת על כל דגם של רכב ומה הוסיף או גרע השינוי הזה.
כשאתה מתייחס לסוג אחד של כלי רכב CJ לדוגמא אתה יודע מה המקור ומה היה השינוי ומה ההשפעות שלו ואתה יכול לבנות טבלאת ניקוד אבל הטבלה והניקוד שמתאימים לCJ לא יתאים דווקא לסופה (ראה את המקרה של מאיר שבסופה שלו יש דנה 60 מאחורה כי ככה מגיע הרכב בארץ ובחו"ל זה נחשב לשיפור משמעותי)
ואז אתה גם מסתבך בהקבלה בין הרכבים השונים.
עומר

asafk
29-04-04, 00:58
אולי נקים ועדה

על זזה כבר אמר מישהו-
מה זה גמל???

סוס שתוכנן על ידי וועדה. 8)

אסף.

-->