PDA

צפייה בגרסה מלאה : ראש בלטה! - זקוק ליעוץ משפטי.

אייל
25-09-08, 23:29
לפני מספר שבועות קנינו מרצפות לחיפוי קירות אמבטיה אצל אחד מהמשווקים הגדולים והמפוארים בשוק. הסחורה נקנתה ב-SALE והבהירו לנו שאין קבלת סחורה חזרה. לאחר קבלת הסחורה התברר שחלק מהסחורה פגום. חלקו הקידמי של האריח קיבל את הדוגמה של חלקו האחורי וזה לא יורד במים ואפילו לא עם סקוטש.
פנינו למשווק והם הסכימו לקחת חזרה רק את הסחורה הפגומה ולזכות אותנו אך ורק על הסחורה הפגומה.בנוסף הם גם הציעו לנו לקחת אריח דומה ולחתוך אותו עבורינו.
לאחר שהבנו שאם יש באותו מפעל אריחים פגומים אז יש סיכוי שגם הסחורה הנוספת פגומה ועדיף שלא נגלה את זה עוד שלוש שנים החלטנו לוותר על התענוג וביקשנו זיכוי מלא.
נתקלנו בסירוב מוחלט מצידם והם הודיעו לנו שלא לוקחים חזרה אריחים מ-SALE למרות שחלק מהסחורה פגומה, לנו אין שום רצון להמשיך לעבוד איתם.

האם יש לי סיכוי בבית דין לתביעות קטנות?
האם הטיעון שלי "יחזיק מים"?

shmil
26-09-08, 00:25
לפני מספר שבועות קנינו מרצפות לחיפוי קירות אמבטיה אצל אחד מהמשווקים הגדולים והמפוארים בשוק. הסחורה נקנתה ב-SALE והבהירו לנו שאין קבלת סחורה חזרה.
אני מניח שלא נאמר לכם שמדובר בסחורה פגומה, אלא בעודפים או עונה קודמת.עם ההנחה הזו אמשיך. אם ההנחה שגוייה, כמעט ואין לכם סיכוי.

לאחר קבלת הסחורה התברר שחלק מהסחורה פגום. חלקו הקידמי של האריח קיבל את הדוגמה של חלקו האחורי וזה לא יורד במים ואפילו לא עם סקוטש.
כמה, באחוזים? יותר מ-10%? שוב, אניח שיותר מ-10%. ולמה זה חשוב - כי אתה אמור להראות שאחרי זיכוי הפגומים לא יוותר לך מספיק לחיפוי האמבטיה, ו-10% זה בד"כ הספייר שלוקחים כשקונים.

פנינו למשווק והם הסכימו לקחת חזרה רק את הסחורה הפגומה ולזכות אותנו אך ורק על הסחורה הפגומה.
יפה מצידם. אני מניח שהכמות שנותרה אינה מספיקה לחיפוי האמבטיה.

בנוסף הם גם הציעו לנו לקחת אריח דומה ולחתוך אותו עבורינו.
דומה, או זהה? אם אני מבין נכון אין להם יותר אריחים זהים שאינם פגומים.

לאחר שהבנו שאם יש באותו מפעל אריחים פגומים אז יש סיכוי שגם הסחורה הנוספת פגומה ועדיף שלא נגלה את זה עוד שלוש שנים החלטנו לוותר על התענוג וביקשנו זיכוי מלא.
פה כבר לא הבנתי, הם כן מסוגלים לספק אריחים זהים תקינים, לטענתם?

נתקלנו בסירוב מוחלט מצידם והם הודיעו לנו שלא לוקחים חזרה אריחים מ-SALE למרות שחלק מהסחורה פגומה, לנו אין שום רצון להמשיך לעבוד איתם.
אז כן מזכים על הפגומים או לא?

האם יש לי סיכוי בבית דין לתביעות קטנות?
האם הטיעון שלי "יחזיק מים"?

סיכוי יש, לגבי הטיעון? ראה הניסוח שלי.

אם מוכנים להחזיר לך כסף על הפגומים - קח, ואפילו קח מהם נייר שאומר שאין להם יותר אריחים זהים תקינים.
אחרי זה אתה הולך לתביעות קטנות ומבקש ביטול העסקה, כי אתה רצית וקנית X מ"ר של אריחים תקינים, וברור לך שאין החזרה ואתה גם לא רוצה להחזיר אם יש לך X מ"ר של אריחים תקינים.
אבל, החברה ספקה לך רק X-Y אריחים תקינים, ואינה יכולה לספק לך עוד Y. כיוון ששטח הפנים לחיפוי האמבטיה הוא X מ"ר, נוצר, לצערך, מצב שהם לא סיפקו לך את הכמות שהוזמנה, סוג א כמובן, ולכן אתה דורש את ביטול העסקה, והשבת כספך.

זה כמובן, בתנאי שהם לא יכולים לספק אריחים זהים תקינים. אם הם יכולים - יש לך בעייה, אלא אם תוכיח שהאריח שמכרו לך אינו עומד ברמת השחיקה שהוצהרה לגביו.

אם הבנתי אותך נכון, מקווה שקיבלת תשובה, ואם לא - יש לך את הטלפון.

אייל
26-09-08, 00:44
האריחים שניקנו הם במידה של 30X60. האריחים המוצעים הם במידה של 60X60 שהם מתחייבים לחתוך בחיתוך מים.
הפחד שלנו נובע מהניסיון הרע שלנו עם המפעל המדובר. למרות שמדובר במפעל איטלקי מכובד עדיין אנחנו לכאורה קיבלנו ממנו סחורה פגומה. מי מבטיח לנו שהסחורה התקינה לכאורה לא תספוג מים עוד חמש שנים ואז גם תרד לטימיון העבודה שהושקעה? אנשי המכירות? אני כבר לא מאמין לאף אחד שם!

shmil
26-09-08, 22:07
60X60 חתוכיםיהיו זהים ל-30X60???

לדעתי לא.

לעניין הפחד והחשש אין לי תשובה משפטית טובה. החשש כהנראה שווה את המחיר שכבר שולם, וירד לטמיו,ן אם תתעקש דווקא על התירוץ הזה.

-->