PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו רדיוס הסיבוב של הג'יפים השונים.

רכס חיים
22-04-04, 03:31
רדיוס הסיבוב של הוואז הינו בערך 5.50 מטר, לא בדקתי עדיין באופן מדעי......האם זה הרבה , מעט, או סביר לעומת כלים בקטגוריה?? למישהו יש מידע בנושא??

RINCEWIND
22-04-04, 11:10
מנסיונות בזמן האחרון, רדיוס סיבוב תלוי מאוד בתיבת ההגה.
כשהחלפתי את התיבה לתיבה חדשה של סופה, רדיוס הסיבוב עלה (מספר סיבובי ההגה קטן)
ההפרש היה בין 3.5 סיבובים ל4.5
מאחר ולרובנו אין את מערכת ההיגוי המקורית, השאלה היא לאיזה תיבת הגה יש את הסיבוב
הגדול ביותר.

זאביק
22-04-04, 11:42
מנסיונות בזמן האחרון, רדיוס סיבוב תלוי מאוד בתיבת ההגה.
כשהחלפתי את התיבה לתיבה חדשה של סופה, רדיוס הסיבוב עלה (מספר סיבובי ההגה קטן)

בגדול, אין שום קשר בין מספר סיבובי ההגה לרדיוס הסיבוב.
אלו שתי קונפיגורציות נפרדות, שניתן (כאשר מתכננים או בונים תיבת הגה) לשנות אחת מהן ללא קשר לשנייה.

רדיוס הסיבוב נגזר מזוית הסיבוב שזרוע פיטמן עושה -> זוית סיבוב הגלגלים.
מספר סיבובי ההגה נגזר מהגג"שים בין מוט ההגה לזרוע הפיטמן.

תשנה את הגג"ש -> קיבלת מספר סיבובי הגה שונה על אותו רדיוס סיבוב.

בסופה לדוגמא, רדיוס הסיבוב נגזר משני גורמים:
* זוית הסיבוב של זרוע הפיטמן (שכמו שנאמר, עלול להיות שונה מתיבה לתיבה).
* יש שני ברגים גובלים (בסרן) שמגבילית את זוית הסיבוב של הגלגלים. ברוב הסופות הברגים נפלו או רותכו ככה שלא ניתן לשחק איתם.

עירא
22-04-04, 13:06
ואם כבר מדברים על הבקגים הגובלים, מה יכול לקרות מביטולם? (מתוך רצון להקטין את רדיוס הסיבוב)

זאביק
22-04-04, 13:15
ואם כבר מדברים על הבקגים הגובלים, מה יכול לקרות מביטולם? (מתוך רצון להקטין את רדיוס הסיבוב)

שני דברים:
1) בסיבוב חד, הצמיגים ישפשפו את קפיצים או חלקים אחרים. זה החלק הפחות נורא.
2) בסיבוב חד, עם 4X4 משולב, אתה עלול להעמיס יותר מידי את הצלבים בציריות הקדמיות בזוויות גדולות מידי ולגרום לשבר (בייחוד על מצע שיתנגד לסיבוב כמו סלע, חול עמוק, בוץ). זה במישור הפילוסופי. במישור של התכלס, אצלי הם מרותכים, אז אני לא יודע . . .

רכס חיים
29-04-04, 00:20
למה כל הפילוסופיות??? השאלה ממש פשוטה - מה רדיוס הסיבוב שלך ב-2X4? מה פה מסובך? האם לכל ג'יפ שלנו יש רדיוס אחר או שלכל דגם יש רדיוס זהה? האם הרדיוס שלי הוא גדול או קטן? תתחילו להזרים דגמים עם מספרים, אולי נלמד משהו.

Bulldog
29-04-04, 00:37
מה לעשות חיים זה דיון והוא עדיין נוגע לקוטר סיבוב.
אגב, אני לא מבין מה הבעייה בקוטר הסיבוב של רכב בהקשר של שטח, רוב הזמן בוחרים קו כמה שיותר ישר ונח ועולים, זה לא שאתה מתכנן פרסה באמצע זיק או משהו סיגנון.

נמרוד
29-04-04, 00:40
למה כל הפילוסופיות??? השאלה ממש פשוטה - מה רדיוס הסיבוב שלך ב-2X4? מה פה מסובך? האם לכל ג'יפ שלנו יש רדיוס אחר או שלכל דגם יש רדיוס זהה? האם הרדיוס שלי הוא גדול או קטן? תתחילו להזרים דגמים עם מספרים, אולי נלמד משהו.

זה אכן שונה בין ג'יפים, בהתאם לרוחב ואופסט של הגלגלים ואיך שכיוונו/ריתכו/ביטלו את ההגבלות. וכנראה שחוץ ממך לא הרבה טרחו למדוד. אני לפחות לא מדדתי את זה מעולם (אני אגב לא יודע מה ההגדרה בדיוק - איך מדדת?) אבל אני יכול להגיד לך שהוא די גרוע בג'יפ שלי.

asafk
29-04-04, 00:52
יש שתי שיטות מדידה- בין קירות (די ברור- נכון?? ) ובין מדרכות (הרדיוס שהצמיגים עושים בחלקם החיצוני, ומותר שהפגושים יהיות מעל המדרכה- תחשבו על אוטובוס בסיבוב עם האף מעל המדרכה).

אסף.

Bulldog
29-04-04, 00:58
מה עם נסיעה בעיגול מלא על חול ומדידת קוטר חיצוני וקוטר פנימי?
לא יותר מדוייק?
למרות שאני עדיין לא מבין למה זה טוב. המדידה כמובן.

ערן המסוקס
29-04-04, 01:03
בארצנו זה לא כלכך רלוונטי. אבל עדיין זה מוסיף נוחות בתמרון במקומות צרים.
אצלי רדיוס הסיבוב סביר. קצת גדול יותר מברנו מגאן של ההורים להשוואה.
בצומת מרומזרת עם שני נתיבים לכל כוון, כשאני עושה פרסה אני לעיתים עולה עם הגלגל הקדמי על קצה המדרכה.

asafk
29-04-04, 01:06
מעלה שחרות.
סחבק בסופה. בשיירה לנדרוברים לרוב (זה היה הטיול הראשון שלי עם כאלה... הייתי בהלם- אז לא הצלחתי לספור).
בהתחלה לא הבנתי מה מעכב אותם כל כך- ואז ראיתי. רוורסים. בכל הסרפנטינות. רוורסים ועוד רוורסים.
בגלל זה חשוב רדיוס סיבוב.

קצת קנה מידה- הכלים שלנו- צעצועים. תחשבו על רכבי שטח בגודל אמיתי- הבדל קטן בזוויות ההפניה של ההגה יתבטא ברדיוס סיבוב בין 12.5 מטר (המקסימום המותר בתקנות) ל16 מטר.

אסף.

AvigdorAharon
29-04-04, 07:57
ערן כתב:

בצומת מרומזרת עם שני נתיבים לכל כוון, כשאני עושה פרסה אני לעיתים עולה עם הגלגל הקדמי על קצה המדרכה.

לפני הפרסה, קח את ההגה רבע סיבוב ימינה, ואז תתפרסס (איזה פועל מענין...).
זה עובד יופי, אפילו עם פיאט דוקאטו (מרחק סרנים הרבה יותר גדול מ CJ).

אביגדור

eran4x4
29-04-04, 11:41
אגב, אני לא מבין מה הבעייה בקוטר הסיבוב של רכב בהקשר של שטח, רוב הזמן בוחרים קו כמה שיותר ישר ונח ועולים, זה לא שאתה מתכנן פרסה באמצע זיק או משהו סיגנון.

לפעמים רוצים לעקוף סלע או לעבור מעבר "סללום" בין כמה סלעים וזה הופך למעוד רלוונטי

שלא לדבר על רכבים כמו הג'ימני ששם לדוגמה במעלה רמון הטכניקה שלי היתה לנסוע בין הבולדרים ולא עליהם.

רכס חיים
29-04-04, 20:51
על משטח חולי יש לסובב את ההגה לצד ימין עד הסוף במהירות נמוכה 2X4 ולמדוד את המרחק הגדול ביותר של סימני הגלגלים חוץ-חוץ. על אותה פעולה יש לחזור בכיוון שמאל. הרדיוס הקובע הינו הגדול בין שניהם. אז אפשר לקבל מספרים????

Bulldog
29-04-04, 20:53
למה ב2X4? תמדוד ב4X4 כמו שאתה נוסע בשטח טכני ששם לפי דברי ערן זה יותר קריטי.
זה לא שתיכננו את הרכב הזה לפניות פרסה הדוקות או כניסה לחניות צרות בלב ת"א.

נמרוד
29-04-04, 21:29
במעלה שחרות גם אני נאלץ לעשות רברסים בחלק מהסרפנטינות - זה האפקט של הנעילה הקדמית האוטומטית ( כמובן שמשולב 4X4L). חסרון.

-->