PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעית חשמל או .....

hem
02-10-08, 11:01
שלום חברים יקרים ושנה טובה.
קצת סיפור ארוך ואני מתנצל מראש....
כפי שכבר כתבתי בפורום, התחדשתי לפני כחודש בבלייזר שנת 90, בנזין ומוזרק חד נקודתית.
אתמול החלטתי לנצל את היום הפנוי ולעשות קצת קוסמטיקה בפנים הרכב.
פתחתי את הכיסוי מתחת ללוח השעונים, עשיתי סדר בצמות החשמל שעוברות מתחת לדשבורד.
כמו כן ברכב קיימת מערכת הזעקה שהבעלים הקודמים לא הפעיל אותה והוא לא ממש ידע לומר לי מדוע. אבל כשהפעלתי אותה, שמעתי אותה נדרכת ונועלת את הדלתות.
לאחר סיום העבודה, נסעתי עם הרכב עד אחר הצהרים והכל היה תקין ונפלא. בערב תוך כדי נסיעה כבה המנוע ומת. בלוח השעונים אין כל סימני חיים...אורות הדרך עובדים...האור בתוך תא הנהג דולק אבל לא הייתה כל תגובה בלוח השעונים עם סיבוב המפתח...וכמובן שלא היה סטרסר...הרכב פשוט מת!! לאחר התייעצות עם חבר שקצת מבין..זחלתי מתחת לרכב ועם מברג קיצרתי בסטרטר בין הפלוס למינוס. היה ניצוץ..ושמעתי את מנעולי הדלתות נפתחות ונסגרות בכל פעם שקיצרתי בסטרטר. לאחר הפעולה הזו...חזר החשמל ללוח השעונים והצלחתי להתניע את הרכב ללא כל בעיה. התחלתי בנסיעה לכיוון הבית ולאחר כמה קילומטרים חזרה שוב הבעיה...הרכב מת. שוב קיצרתי בסטרטר ושוב הצלחתי להתניע. בפעם השניה כשניסיתי להתניע את הרכב, הסטרטר נתן סיבוב אחד ומיד השתתק..והרכב שוב מת...הכוונה לחוסר חשמל בלוח השעונים.
בסופו של דבר הצלחתי להגיע הביתה אבל אין לי שמץ של כיוון למי לפנות...לחשמלאי...למוסך...האם הבעיה היא חשמלית או מכנית...האם יכול להיות שבזמן סידור חוטי החשמל חוט אחד רופף...האם החיבורים בסטרטר רופפים...האם מערכת ההזעקה גורמת לבלאגן הזה...????
אשמח לשמוע חוות דעתכם....
שוב תודה על תשומת הלב ושנה טובה
חמי

border
02-10-08, 20:44
חשמלאי ומכונאי לא יזיקו לך .............

עדיף לבדוק ולשלם כשאתה בבית מאשר בשטח
אל תשכח זה רכב בן 20 לפחות......

תהנה

tooshey
05-10-08, 11:28
חשמלאי ומכונאי לא יזיקו לך .............

עדיף לבדוק ולשלם כשאתה בבית מאשר בשטח
אל תשכח זה רכב בן 20 לפחות......

תהנה

בורדר,תקרא שוב את ההודעה המקורית.
בלי להיות קטנוני,משנת 90 עד עכשיו עברו רק 18 שנה...

בכל מקרה,הבעיה כנראה חשמלית.בעיות לא מופיעות "סתם".
תמיד תחזור לדבר האחרון שבו נגעת....

בברכה,טושי

-->