PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתיכנון מסלול, מעלה יאיר וזרון.

נחום 1
02-10-08, 22:12
שלום לכולם,

אני וחברי מתכננים טיול שיצא ויסתיים בערד, הטיול ימשך יומיים, אנחנו מצויידים בסמוראי 98לא מוגבה אבל ממוגן, וטויוטה היילקס 2008.

אנחנו חשבנו לרדת את מעלה יאיר ביום הראשון ולעלות דרך נחל חימר ומעלה זרון.

הנהגים בעלי נסיון בנהיגה, ובהוצאות על מוסכים, אנחנו מחפשים משהו מעניין ומאתגר, אבל לא חילוצים ובאלגן.

משהו יודע מה מצב המעלים הללו?
מה כדאי לעשות בירידה ומה בעלייה?
ואולי יש בכלל מסלולים אחרים שכדאי לבדוק באזור,
ובנוסף, אנחנו מחפשים מקום לינה באיזור ים המלח במידה ומישהו מכיר מקום מסודר להדליק מדורה וכו'.

תודה.

zivo
03-10-08, 01:04
הייתי בזרון לפני חודש.
אתה מחפש לטייל או לתרגל את הניסיון והוצאות המוסך :confused:
בעיה מס' אחת - צמיגים. זו דרדורת אחת גדולה ללא שום סיבה. לא טכניכה ולא נוף, ולא ארוך לעקוף. צא לכביש ותעקוף.
לרדת לא צריכה להיות בעיה גדולה, אבל אם אתה מלמעלה ורוצה לרדת, אני לא מבין למה להכנס לשם..

asafk
03-10-08, 01:37
מעלה יאיר במצב רע יחסית לעבר. אבל זה לא נורא. אתמול ירדנו אותו עם SUVים משופרים ברמה בסיסית, בלי דרמות ובלי נזקים. בעליה תהיו חייבים לבנות לא מעט- אבל מעלה יאיר + קצת בנייה אף פעם לא היה דרמטי מדי.
זרון רע, חייבים רכב גבוה כדי לא לגרד את האוטו על האבנים של הדרדרת.

אסף.

יונתןמצפה
03-10-08, 02:27
בזרון הייתי פעם אחרונה לפני מספר חודשים. הייתי מגדיר אותו כבינוני עם אפשרות לקשה אך ורק בעקבות הסיכון שבמדרגה במידה ועושים טעות.
אני תמיד אוהב להוסיף אותו כקינוח או מתאבן למסלולי האיזור היחסית יותר קלים. בכל אופן הוא לא משהו דרמטי.
שווה כניסה מלמטה בכל מקרה כדי לבקר במצד זהר הממלוכי. תעיפו מבט על העלייה ומקסימום תחזלשו. העץ מתחת למיצד מצויין להפסקת צהריים.

לגבי מקומות לינה-
(מצפון לדרום)
חניון לילה נחל משמר (ייתכן והוא סגור, אני לא מעודכן)
חניון לילה נחל צאלים
חניון לילה מצדה תחתי
חניון לילה נחל פרצים צפון/דרום
חניון לילה מצדה עליון (בתשלום- מומלץ!)
כפר הנוקדים- בתשלום
יש עוד כמה חניונים שאני לא זוכר כרגע בלי מפה.

טיול נעים ושנה טובה ונקייה לטבע ולנו!

יונתן

PW
03-10-08, 08:54
נחום יקירי:
אם יש לך יומיים לטייל באזור ערד ובנותיה – חבל להגביל את עצמך ו"לנעוץ" במסלול שני מעלות, שאמנם כבודם במקומו מונח – אבל הם רק יפריעו לך להכיר כהלכה וליהנות מהאזור המופלא שבחרת לטייל בו. אפשר לטייל במשך יומיים באזור ערד ולהכיר לא רע וליהנות מאד גם בלי לתעל את עצמך מראש לשני המעלות הללו – שבינינו, חוץ מלסמן עליהם "V" (או במקרה של מעלה יאיר – לרדת מרמת המדבר במהירות לכביש ים המלח) – הם לא ממש תנאי הכרחי לשום מסלול חשוב באזור.
המסלול המוצע:
אז"ת ערד – תצפית מראש זוהר – ירידה ב"ציר הגז" (כדאי לך לבדוק מדוע הוא נקרא כך) – הר קינה – הר יהל - הר כיפון – מפגש נחלים חימר ואפעה (נסה למצוא את באר אפעה) – חציית הכביש לכיוון הר קומות – מהר קומות לכיוון דרום מערב לאזור בריכות המפעלים (על דרך מסומנת בסמ"ש אדום עם לא מעט אתגרי נהיגה ועבירות) – התחברות לדרך מסומנת בסמ"ש שחור לכיוון מעלה עזגד. תצפית מראש מעלה עזגד אל מישור עמיעז וירידה למישור – עליה לתצפית הר סדום – נסיעה צפונה בתוך הערוץ המדהים של נחל סדום – נחל פרצים עד שפך זוהר.
משם על כביש זוהר - ערד לכיוון ערד עד צוק תמרור – לכיוון צפון על סמ"ש שחור דרך נחל בוקק – שעט - פרסה - עד נחל מורג. שווה להשקיע זמן ולנסוע לתצפית מראש מעלה בוקק.
משם לראש מעלה יאיר ו"תעלת הימים" (שווה להבין ולחקור את סיפור הגעת יאיר ופלוגתו למקום הזה ולצורך במעלה יאיר, נחל מורג וכד' – כמו גם את סיפור תעלת הימים).
משם לחצות את נחל יעלים – נחל מור – נחל רחף – מצדה. (כדאי לשוטט קצת ברגל באזור חציית הדרך את נחל רחף וללכת לראות את תחילת הקניון). ממצדה לעלות לערד דרך נחל עדינא – הר מנחם – נחל סלעם, או אם ממש יש זמן לחצות את הכביש ולרדת לנחל צאלים עליון דרך שלוחת סימן ולצאת לכביש דרך פארק ערד.
מקומות לינה אפשריים יש למכביר – אני הייתי מתכנן לחנות ללילה באזור מישור עמיעז באחר החניונים המוכרזים.
טיול נעים, חג שמח ושנה טובה.

לירן23.
03-10-08, 17:31
הייתי שלשום במעלה יאיר אין שום בעיה בעלייה ובטח לא בירידה כנ"ל גם לגבי זרון עשיתי אותו לפני חודש וקצת בעלייה ולא היה שום בעיה.
טנדר סיירה דאבל גנ'ט עלה את מעלה יאיר איתנו:idea:

eli84
04-10-08, 21:47
הייתי שלשום במעלה יאיר אין שום בעיה בעלייה ובטח לא בירידה כנ"ל גם לגבי זרון עשיתי אותו לפני חודש וקצת בעלייה ולא היה שום בעיה.
טנדר סיירה דאבל גנ'ט עלה את מעלה יאיר איתנו:idea:
תנסה את מעלה עוזי הייתי שם בחג וזה נחמד

לירן23.
04-10-08, 23:35
תנסה את מעלה עוזי הייתי שם בחג וזה נחמד
אתה עושה צחוק מעבודה?

נמרוד
05-10-08, 08:09
מעלה יאיר הוא חתיכת שביל ג'יפים קלאסי ברמה עולמית! אין הרבה מעלות כל כך תלולים מול נוף כל כך מדהים. וזה עוד לפני שיעור ההיסטוריה ליד האנדרטה למעלה. צריך לבוא בשעה הנכונה, שזה מעט לפני שהשמש נעלמת, להנות מקצה השקיעה בראש המעלה ולגנוב מקסימום חצי שעה של נסיעת חושך עד לערד. מבחינתי מתאים תמיד לסוף הטיול - תכנן מסלול של יומיים, ובשעה ארבע אחרי הצהריים של היום השני, תגיע למעלה יאיר, הוא גם ככה מתחיל על הכביש.

מבחינת עבירות - לטויוטה היילקס, אני מניח שעם נעילה מקורית, לא תהיה בעייה. שהיא תעלה ראשונה. לנהג הסמוראי (לא נעול?) יכול להיות קל, מתסכל, קשה ואף בלתי עביר - תלוי בנהג, ברכב, במצב המעלה, ברמת ההשקעה בבנייה... אבל כשיש רכב אחד מעל המדרגה, עזרה קלה עם רצועה גרירה תפתור את הבעייה ברגע שימאס המשחק. הייתי במעלה יאיר ביום שבו טריוס עלה במכה ראשונה לאחר בנייה, והייתי ביום שבו גררתי במדרגה עם הג'יפ שלי שלושה רכבים לא נעולים, אבל בדרך כלל אין בעייה יוצאת דופן, אתגר במידה.

מעלה זרון הוא גם קלאסיקה, לאו דווקא המעלה אלא המיצד ופינת החמד מתחתיו. רק רעש המשאבות מפריע.

נחום 1
19-10-08, 09:01
בסופו של דבר, החלטנו לוותר על הקטעים האתגריים יותר בגלל הצתרפות של נהגים לא מנוסים,
ירדנו מערד לכיוון מעלה יאיר, תצפית מעל המעלה על ים המלח ומשם דרומה לצומת זוהר, ישנו בחניון של נחל סדום, ובבוקר יצאנו עם נחל סדום לכיוון דרום עד העלייה לעזגד, שם עם השביל האדום עד מפעלי ים המלח, עלינו על הכביש לכיוון צומת הערבה ודימונה, לאחר כעשרה קמ' נכנסנו בכחול לנחל פרס, שהיה אתגרי אבל במידה, קצת מדרגות קצת הצלבות, לא משהו בעייתי אבל נחמד,וכאן גם הבנו שעשינו בחוכמה שוויתרנו על מעלה אופיר. מפאת קוצר זמן, התמקמנו ליד המסוע לארוחת צהריים מאוחרת, ועלינו על הכביש לכיוון דימונה ליד מצד תמר.

הייתי מגדיר את המסלול כקל בינוני בשבילי, אך הוא היה מאתגר יותר לאחרים שהיו איתי בקבוצה, הטיול היה מלא בפנינות חמד, תצפיות נוף מהממות, אך הלהיט היה נסיעת לילה (שאני לא בטוח שמותרת), ובזכות הירח המלא ניתן היה לנהוג בלי אורות דרך, רק עם אורות חנייה לסימון הרכבים, המסלול של נחל סדום והעלייה לתצפית בהר סדום היו חוויה שונה ומהנה ביותר, צריך רק להיזהר מרוכבי אופניים.

תודה לכל המגיבים, במידה ומישהו רוצה לדעת עוד פרטים, אשמח לשתף.

נמרוד
23-10-08, 07:59
"מעלה אופיר"?

שמח שנהנית, בנית מסלול מדבר יהודה קלאסי. שחזר אותו עוד שלושה-ארבע חודשים, ותראה שהוא אפילו עוד יותר מוצלח אחרי כמה ארועי גשם - או, אם יש לך מזל, תוך כדי!

יונתןמצפה
23-10-08, 23:53
צריך רק להיזהר מרוכבי אופניים.

להיזהר על רוכבי האופניים.

לפני מספר ימים נתקלתי בבחור רוכב אופניים שעבר תאונה קשה כשרכב שהשתולל נכנס בו חזיתית בסיבוב בשטח... אחרי שראיתי את שלדת האופניים לא רציתי לדמיים מה עבר על הבחור!
סתם חומר למחשבה לעוד משהו שעלול להופיע בסיבוב...

נחום 1
26-10-08, 11:14
קצת תמונות

-->