PDA

צפייה בגרסה מלאה : בורג "שתול" + נזק לבולם, בג'ימני

MMR
04-10-08, 19:16
אחרי נסיעה מהירה על שביל קורדרוי גיליתי שהבולם האחורי יצא ממקומו. מבדיקה קצרה עלה שהבורג התחתון שמחזיק את הבולם נשבר בתוך ההברגה :x . הבולם נדחף למטה ונגרר במשך כמה דקות והתעקם מעט. הבולמים והקפיצים הם של טאפדוג והורכבו על ידי לפני בערך ארבעה חודשים.
אחרי הסרת הבולם המשכנו בטיול כרגיל, הרכב כצפוי מתנדנד קצת, אבל לא בטירוף.
אני יודע שזה לא מומלץ ואף מסוכן להמשיך לנסוע ככה, אבל זה קצת בעייתי- הבורג (17 כמדומני) שתול בהברגה ארוכה שמרותכת לשלדה (ראה תמונות) כ-8 מ"מ בתוך ההברגה, ואם אני זוכר נכון הוא קיבל קצת לוקטייט בהתקנה :-(.
משיטוט קצר הבנתי שאני צריך חולץ יעודי ומקדח שמאלי. איפה אני משיג באיזור ב"ש? לחילופין אם יש בעל מקצוע שמתעסק בזה בב"ש אשמח לקבל המלצות.
בורג- כנראה מכריח אותי להגיע למכשירעי תנועה בת"א, אלא אם כן מישהו יספר לי אחרת...
בולם- להערכתי לא בטוח שאצלי ליישר אותו כראוי. במקרה של החלפה, עד כמה קריטי שאחליף אותם כזוג? שווה לשקול לחכות שיגיע מחו"ל? (יש כנראה מי שיביא בקרוב אבל זה לא יקרה מחר בבוקר).

תודה לעונים.

asafk
04-10-08, 20:13
בלי קשר לשאלות ששאלת- כתבתי בעבר ואני כותב שוב- רצוי מאוד להתקין דיסקית בקוטר חיצוני גדול מתחת לראש הבורג הזה- זה מונע מהבולם לגלוש החוצה מעל ראש הבורג. וזה מונע מהבולם ללכת אחורה ולשבור את הבורג.

אסף.

tooshey
04-10-08, 21:36
שלום לך
בלי קשר לתיקון הנזק,חפש את הסיבה לשבירה.
יתכן והבולמים שהרכבת ארוכים מידי,ונטרקים בסגירת מהלך,לפני הבמפ-סטופ.
גזירת נקודת עיגון אופיינית למצב כזה,והשלב הבא זה סדקים בשלדה.
עליך למדוד במדוייק את מהלך סגירת הבולם ביחס למהלך סגירת הקפיץ.
הבולם לא אמור לשמש כגובל מהלך המתלה,למרות שבפועל בהרבה רכבים בעלי קפיצי סליל,הבולם מגביל את מהלך הפתיחה.

איני מאמין שתצליח לישר את הבולם,וכדאי שתזהר בהתעסקות עם בולם גז.
בולמים נהוג להחליף בזוגות (על אותו סרן),אם כי,בולם בן 4 חודשים הינו כמעט חדש. לשיקולך.

אם אינך מסוגל לחלוץ את הבורג לבד,אני ממליץ על "חנן קפיצים" בערך מול השוק הבדואי.

בברכה,טושי

MMR
04-10-08, 23:42
טושי, קשה לי להאמין שבסט ייעודי לג'ימני לא ייבדקו בסגירת מהלך שהבולם לא נטרק, זה גורם נזק גם לבולם עצמו. בפתיחה אתה צודק- הבולם אכן מגביל את המהלך.
אסף, קיבלתי, יבוצע בהקדם.
הבולם יושר כנראה ללא פגע, הבורג נחלץ, כל זה כשעה וחצי לאחר פתיחת השרשור (תומר, יצאת גדול! תודה).
בכ"ז יישקל להזמין זוג חדש. לגבי הבורג- איך אפשר להשיג דבר כזה בלי לבזבז חצי יום ?

tooshey
04-10-08, 23:58
לגבי סט בולמים יעודי לג'ימיני,האם סטנדרטי או כולל הגבהה? האם דורש הנמכת במפ-סטופ?
אל תאמין לאף אחד.בזמן הרכבת הבולם חזרה,בדוק והשווה מהלכי סגירה.

לגבי בורג,גש ל"בכר",בעמק שרה,יש לו ארגזים מלאי ברגים מהמנועים שהוא מייבא.תביא את הבורג מהצד השני כדוגמא.
גם פירוקיה מקומית יכולה להיות אופציה טובה.

מצד שני,באיזור באר שבע,אתה יכול להתקשר לאחמד ולהזמין בורג.לך תדע,אולי תקבל ג'ימיני שלם מחובר לבורג....

בברכה,טושי

איציק - 4X6ZH
05-10-08, 09:01
אוי אוי אוי ... ;)

הלוקטייט ? :shock:
הידית מומנט ?:confused:
החלק החליפי ? :(
הסגירה עם פטיש אויר ? :mad:
הבטחון שאני יודע יותר טוב מהיצרן .:rolleyes:

ומה עכשיו ?

אני לא יכול שלא לחשוב על השרשור של לא יוצא לי גלגל טימניג תחתון .
אני תקוע .

סוף מעשה במחשבה תחילה !
וגם עכשיו זה לא מאוחר . יש לוקטיט בתוך ההברגה אתה חייב לחמם את המקום לפני
שאתה מנסה לסובב את הבורג .
לחמם לחמם כעט אדום .

איציק

tooshey
05-10-08, 09:10
איציק בוקר טוב!
הכל בסדר הבוקר?
תבדוק,נראה לי שיש בעיה קלה במקלדת...
או איך שאני אומר פה למקומיים "זאת תשובה נכונה לשאלה אחרת".
נראה לי שהתבלבלת קלות בשרשור..

בברכה,טושי

איציק - 4X6ZH
05-10-08, 09:28
אתה צודק יש בלבול אבל לא אצלי .
אני פשוט מנסה להסביר לצעירים לעצור ולחשוב .
בטימניג הבחור לפני גרימת נזק .
בבולם הבחור כבר עם נזק אבל עדין נזק נשלט .

בוקר טוב לכולם לאט לאט תחשבו

איציק

tooshey
05-10-08, 09:46
איציק,אתה צודק בהחלט.
מצד שני אתה גם יודע שזה לא יעזור.יש כאלה שלומדים בדרך הקשה...
אני יכול לקבל חוסר מקצועיות מחובבים (למרות שישנם "חובבים" ברמה גבוהה מאד)
אבל לצערי הבעיה נפוצה גם במוסכים,אלה האמורים להיות "מקצוענים"...
רק שמהמוסך זה לא מגיע לפורום ולא כולם יודעים,כולל בעל הרכב...

שיהיה בוקר רגוע

בברכה,טושי

ארז
05-10-08, 09:53
אתם (כרגיל) מפליגים רחוק מידי עם התאוריות שלכם...

מדובר על תופעה מאוד נפוצה על גימיני עם בולמים קשים.
ניתן לתקן את הבעיה בצורה חובבנית כמו שהוצע כאן(החלפת הבורג), התיקון הנכון יהיה לבנות תושבת חזקה יותר(וכמובן שתילת בורג בעל יכולת עמידות גבוה יותר לעומסים הקיימים).

ישי.פ
05-10-08, 18:00
אני פשוט מנסה להסביר לצעירים לעצור ולחשוב .
בטימניג הבחור לפני גרימת נזק .
איציק
כן זה אני הבחור עם הטיימינג.

איציק היקר אני שואל כדי לא לגרום נזק!
מה לעשות שלא כולם נולדו מוסכניקים.
אני מנסה ומה שמסובך מדי, מברר ומנסה שוב.
מבחינתי זאת הדרך ללמוד!
אני בטוח שגם אתה הייתה צעיר פעם :D
בכול אופן תודה על העזרה לנו הצעירים!

איציק - 4X6ZH
05-10-08, 19:05
או שלום לך הבחור מהטימינג
אני מקווה שיש ברשותך ספר רכב ואתה עובד לפי הספר .
לפחות חלק מהצעות אן אני לא הייתי ממהר לבצע .

איציק

MMR
05-10-08, 19:38
אפשר להוריד את מפלס החרדה, הבולם הודק חזרה למקומו.

מי שיקרא את הכתוב יבין שהבורג מצא את מקומו החוצה מהר מאד, 'זתומרת לא היה לוקטייט (לא אמרתי שיש בוודאות), כך שמלכתחילה לא הייתה סיבה לחמם. אין ולא היתה כוונה לבורג תחליפי- גם זה כתוב. ומי דיבר על פטיש אוויר?? :shock:
בקיצור- במקום להעביר ביקורת אפשר לנסות לעזור. אף אחד לא נולד עם ידע ונסיון.

ארז, ברור לי שההצעה שלך היא הפתרון ההנדסי הנכון, אבל אני חש שלא בנוח עם ריתוכים לשלדה/סרן (לא בגללי אלא יותר מכוון של זמן מכירת הרכב). מה גם שאתה מציין שנתקלת בתופעה יותר מפעם אחת. האם מומלץ לעבור לבולם רך יותר ואם כן איזה?

תודה,
מורן.

עצמאותה
06-10-08, 06:38
הסט של - 3" old man , הבדל של שמים וארץ ביחס לטף דוג, גם בכביש וגם בשטח.

ארז
06-10-08, 08:03
אכן נתקלתי בתופעה הזו יותר מפעם אחת(גם יותר מעשרים למען האמת...), תמיד זה מופיע על רכבים עם קיט מתלים קשה(זה כי אתם רוצים גובה כל הזמן-לא ברור לי למה...).

מבחינת מה עדיף על הגימיני? מנסיוני הקיט הכי טוב על הרכב הזה הוא האולדמן, נותן קצת פחות גובה מהאחרים(2" ולא 3" כמו שנכתב פה),אבל נוח מאוד גם בשטח וגם בכביש ולטעמי זו הגבהה מספיקה בהחלט לרכב צר עם מרחק סרנים כלכך קצר.

yoav
06-10-08, 15:43
אכן נתקלתי בתופעה הזו יותר מפעם אחת(גם יותר מעשרים למען האמת...), תמיד זה מופיע על רכבים עם קיט מתלים קשה(זה כי אתם רוצים גובה כל הזמן-לא ברור לי למה...).

מבחינת מה עדיף על הגימיני? מנסיוני הקיט הכי טוב על הרכב הזה הוא האולדמן, נותן קצת פחות גובה מהאחרים(2" ולא 3" כמו שנכתב פה),אבל נוח מאוד גם בשטח וגם בכביש ולטעמי זו הגבהה מספיקה בהחלט לרכב צר עם מרחק סרנים כלכך קצר.

זה קיט יעודי לג'מני ?

ארז
10-10-08, 12:31
אכן כן...הקיט יעודי לגימיני.

yoav
10-10-08, 16:44
אכן כן...הקיט יעודי לגימיני.

חיפשתי באתר של OLD MAN EMU ולא בדיוקת הבנתי מה מהמוצרים שם זה הקיט שעליו אתם מדברים-
איך הוא נקרא בניכר (אם נרצה למוד עליו קצת מקריאה באתר היצרן) ?
מי מביא לארץ?
האם מעבר להגבהת ספי הדלתות והפגושים מעל פני השטח, האם גם מהלך המתלה גדל?
האם התקנת סט כזה מהוה איזו הפרת בטיחות שאח"כ בעיתית בטסט?
ושאלת השאלות- כמה (+/-) אמור שיפור כזה לעלות בארץ הקודש? איפה מתקינים כזה?

yoav
10-10-08, 17:42
באתר שלהם מופיע סט לג'ימני אבל עם כמה אפשרויות בחירה:
1. לרכבים שנבנו ביפן סט קפיצים שונה מאלו שנבנו באירופה (קפיץ ימני אחורי ארוך יותר ביפנים?)
2. 2 דרגות לקפיצים הקדמים: עד 35 KGS ו מ 35-85 (מה זה יחידות KGS?)

אז מבין אלו- מה הוא הסט שאתה מספר מניסיונך כי מתאים וטוב לג'ימנים שנוסעים בארצנו? (הם תוצרת יפן או אירופה?)

Ranster
19-01-11, 16:57
מעלה מהאוב. יכול להיות שהפתרון הוצג בעבר אבל בכל זאת.

ממליץ לייצר/לרכוש תושבת תחתונה לבולמים האחוריים. התושבת מסובבת את הבולם ומרחיקה אותו מהקפיץ (שמעל הגבהה מסויימת נוטה לשפשף את הבולם) ,יוצרת שני צירים מנוגדים שמקנים לבולם חופש ובנוסף מקנה עוד כמה מ"מ למהלך הבולם.

stavamrosi
19-01-11, 17:49
ראןסטאר, הגימני שהראת בתמונות נוסע בארצינו?
אם כן אשמח ליצור עימו קשר...

תודה סתיו.

Ranster
19-01-11, 18:41
סתיו, אם זה בהקשר לתושבות אז אתה יכול ליצור קשר איתי.
התמונה אמנם לא של הרכב שלי אבל התושבות זהות.

MMR
19-01-11, 19:05
מעלה מהאוב. יכול להיות שהפתרון הוצג בעבר אבל בכל זאת.

ממליץ לייצר/לרכוש תושבת תחתונה לבולמים האחוריים. התושבת מסובבת את הבולם ומרחיקה אותו מהקפיץ (שמעל הגבהה מסויימת נוטה לשפשף את הבולם) ,יוצרת שני צירים מנוגדים שמקנים לבולם חופש ובנוסף מקנה עוד כמה מ"מ למהלך הבולם.

מהתמונה שהעלית דווקא נראה להיפך- קירבת את הבולם והקטנת את מהלך המתלה. ממליץ לך מאוד לבדוק שמה שמגביל את המהלך כעת זה עדיין הבאמפסטופ ולא הבולם, אחרת ייגרם לו נזק.
לעניות דעתי מטרת האביזר הזה הוא למנוע את המצב של תושבת בולם תחתונה שמשפשפת סלע וגרמת ליציאת הבולם מה"עיין" (מחליקה החוצה על הבושינג התחתון של הבולם), וזה דווקא רעיון יפה. יש לך קישור ליצרן \ חנות?

שגיא חן
19-01-11, 19:42
אצלי בג'ימיני גם מורכב קפיצים ובולמים של תאפ דוג ואכן הנמכתי את הבמסטופ אחרת יש לחץ על הבולם בפתיחה מלאה שגורמת לפריצה של הבולם [החלפתי פעמיים בולמים מאחורה]

Ranster
19-01-11, 19:55
מהתמונה שהעלית דווקא נראה להיפך- קירבת את הבולם והקטנת את מהלך המתלה. ממליץ לך מאוד לבדוק שמה שמגביל את המהלך כעת זה עדיין הבאמפסטופ ולא הבולם, אחרת ייגרם לו נזק.
לעניות דעתי מטרת האביזר הזה הוא למנוע את המצב של תושבת בולם תחתונה שמשפשפת סלע וגרמת ליציאת הבולם מה"עיין" (מחליקה החוצה על הבושינג התחתון של הבולם), וזה דווקא רעיון יפה. יש לך קישור ליצרן \ חנות?

נקודת ההתחלה של הבולם במצב סטטי קצרה יותר ובמידה ודאגת לכך שהבאמפסטופ הוא זה שמגביל את מהלך המיתלה אז בהחלט הרווחת כמה מ"מ בפתיחה.
אבל זו לא מטרת המוצר אלא נגזרת. פרטים נוספים תוכל למצוא בלינק המצורף.

http://www.bigjimny.com/store/index.php?act=viewProd&productId=14
לבחור קוראים מרטין. משלוח ארצה עומד על כ-9 פאונד.

MMR
19-01-11, 20:37
מסכים איתך לגבי הגדלת הפתיחה, אבל הנמכת הבאמפסטופ מקטינה את הסגירה. והבאמפסטופ בצד הנגדי במידה והונמך, בסגירה הוא משפיע על הפתיחה בצד השני. בקיצור קשה לי להבין איך מרוויחים פה מהלך.

לירן.
20-01-11, 21:58
רן, הרעיון של התושבת הזאת נראה כמו משהו חכם.

הם לעוד מישהו מעבר לפותח השרשור קרה נזק כזה בבולמים מאחורה בג'ימני ?

-->