PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידת עצ(ים) ומקום:

PW
04-10-08, 23:03
היכן?
מה זה?
למה שימש?
איזה עצים?

בין הפותרים נכונה יוגרל אדום אורגינל.

PW
06-10-08, 15:40
למען הקל על המתקשים - וכחיזוק לדעת הוותיקים - אציין כי המספר "81" קשור קשר הדוק למקום.

ציקס
06-10-08, 17:15
העצים הם אקליפטוסים
המקום הוא מיטווח 81 צולם מיכוון מזרח
יש שם שניים שלושה מיבנים שאני חושב שהם קשורים למטוח עצמו ,היום יש מבני בטון בכניסה לאזור ממערב(לשביה?)
האם אני צודק?

PW
06-10-08, 18:21
העצים הם אקליפטוסים
המקום הוא מיטווח 81 צולם מיכוון מזרח
יש שם שניים שלושה מיבנים שאני חושב שהם קשורים למטוח עצמו ,היום יש מבני בטון בכניסה לאזור ממערב(לשביה?)
האם אני צודק?

יקירי:
אתה צודק ברוב תשובותיך. אכן מטווח 81 המיתולוגי. (בין שומריה בדרום, אמציה בצפון מזרח וח'רבת מחאז במערב).
העצים ברובם - אקליפטוס המקור ("אורגינל" מהפרס...).
המבנים הם שרידי מבנים טרומיים עם גגות אזבסט ששימשו פעם את חיל האויר כשהשטח עדיין היה ברשותו באימונים ותרגילים גדולים, שם שכנה בד"כ הבקרה / מפקדת התיאום / התרגיל וכד'. (למה שמפקדת תרגיל בשטח תפרוס במבנין ולא - ר"ל - באוהלים - ישאל התמה...? - נו באמת... זה ח"א.... (דם) כחול....).
השטח עבר מזמן לרשות בט"ר צנחנים שהעתיק את מקומו לשומריה אחרי הפינוי של מחנה סנור. ("אדום" מהפרס...).
המקום "חשוב" למטיילים באזור כי הוא היחיד עם צל נורמלי ונוף נפלא לכל הכיוונים, למרות שהמקום עצמו מלא בשרידי חתיכות אזבסט שהתפרקו מגגות המבנים ושאר פסולת. מידי פעם גם מתגלה נפל כזה או אחר של תחמושת מגוונת מסוגים שונים... - צריך להזהר לפני שחונים. מקום החניה בצל האקליפטוסים נעים ונקי יחסית לשאר המקום ובסך הכל זהו מקום ראוי ביותר לחניה.
אולי אפשר לעשות פעם מבצע ניקוי לכל הזבל והברדק במקום ולהותיר אותו "מסודר ונקי" לדורות הבאים.
שנה טובה.

-->