PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת רכב, לטיולים בלבד.

יורי
05-10-08, 12:37
שלום ובטחון,

נו טוב, אחרי הפסקה לא קצרה אני שוקל לחזור ולרכוש רכב שטח.
רק הפעם, במתכונת מעט שונה. לא עוד רכב יומיומי שיורד בסופ"ש לשטח, אלא רכב נוסף - לטיולים בלבד.

דרישות :
1. עלות רכישה: נמוך יחסית 20-30K (בשלב זה לא מעוניין להכנס להוצאות רכישה גבוהות).
2. טיפולים/הוצאות שוטפות - הרצוי: לבד (לפחות הבסיסיים).
3. ביטוח/טסט - לא בשמיים.
4. עבירות: כל סוגי הטיולים (גם משפחתיים קלילים בסופ"ש, אך יחד עם זאת, שישרוד 3 ימים בדרום).

לאחר לא מעט התלבטויות, נשארתי עם מס' דגמים שעונים לפחות על חלק מהדרישות:
- סופה: החיסרון הבולט - עלות רכישה (אגב, אם הייתי נשאר עם הסופה שהייתה לי בעבר ומוכר אותה היום - התשואה השנתית לא הייתה מביישת שום קופ"ג/קרן השתלמות).
- סיקס (יותר נכון 8 ארוך)
- דיסקו בנזין (94-95)

אשמח לשמוע את דעתכם על הדגמים הנ"ל, גם דעתם של אלה שמחזיקים רכב "לטיולים בלבד".

תודה,
יורי

ארז
05-10-08, 14:47
קח את האוטו של שי....הוא במילא לא מטייל...

וברצינות, השורה התחתונה-סופה ארוכה פתוחה.

למה?
סיקס-ישן מידי, כל הזמן בעיות
דיסקו- הנוח ביותר ללא ספק(בהפרש של גלקסיות מהשאר),מבחינת אמינות פלוס/מינוס אותו הדבר כשבגירסה עם הגיר האוטו' הדיסקו פחות אמין,חלש מסופה מבחינת ביצועים אבל נע על הכביש או על השביל המהיר בכמה רמות טוב יותר,מבחינת עבירות שווה לסופה, ל2 הרכבים סרנים חיים ו2 הרכבים מסוגלים לאותו גודל צמיג לכל אורך קשת השיפורים(כשבדיסקו תצטרך נעילה קדמית נשלטת(יקר) ובסופה אתה יכול לשים אוטו'-מה שאני לפחות לא ממליץ).
סופה-את דעתי אתה יודע...חרא של אוטו...אבל כרכב טיולים צריך רכב פתוח, וכאן היא האופציה היחידה השפויה(או האופציה שלא מופיעה ברשימה והיא הדיפנדר ,אבל כאן אנחנו נכנסים לרשימה חדשה לגמרי של הרבה פלוסים וגם הרבה מינוסים).

וואו יורי, זה אומר שעכשיו תחזור להיות חבר שלי?

six 4 life
05-10-08, 15:11
http://www.yad2.co.il/Pic/200809/20/1_3_2_145710_20080920080912.jpg
http://www.yad2.co.il/Pic/200809/20/1_3_3_145710_20080920080913.jpg

יצרן: סופה
דגם: ג'יפ
נפח: 4,000
שנה: 1992
יד: 6
ת. הילוכים: ידנית
טסט עד: 10-2008

מחיר: 25,000 ₪

אזור מכירה: קריות
עיר/ישוב: שפרעם
איש קשר: בשיר
054-8158022

ארז
05-10-08, 16:28
יורי ,אם אתה קונה את הדבר הצהוב והמכוער הזה ,לא תקבל וודקה בשנה הקרובה!

יורי
05-10-08, 16:47
six4life,
תודה. אבל אם כבר סופה- אז ארוכה (כנ"ל לגבי הסיקס - או יותר נכון CJ8 ).

ארז,
כבר חששתי שאתה עושה הכל כדי להרחיק אותי ממך (תקנה סופה וכו'.......).

ועכשיו ברצינות,
סופה -
רוב השיפורים בסופות המוצאות היום למכירה זה צבעי הגאווה, ניקלים, כיסאות עור, סגירות פיבר, קליפרים בצבע אדום, הכי יפות בארץ, מערכות סטראו אימתניות וכו'.
למרות השיפורים המרשימים הנ"ל לא מוצא הגיון במחירי רכישה כה גבוהים. זה נכון שכל זה תוצאה של ביקוש, אבל עדיין.

יורי

nirs
05-10-08, 20:18
לטעמי, שווה לשקול לשים עוד קצת כסף וללכת על דיפנדר.

boba banay
05-10-08, 22:24
CJ8 ארוך(כמו שלי)
עומד רוב הזמן בחניה - כדי לסוע לעבודה יש פרייבט חסכוני יותר
וכשאתה מניע אותו פעם בשבועיים אפילו לסיבוב קצר - אין שום דבר שמשתווה לתחושה הזאת

עלות קניה נמוכה
עלות אחזקה נמוכה
מגוון שיפורים עצום
ועבירות ללא תחרות ממשית (כן כן נקבה אירופאית מדממת היא לא באמת תחרות!)

KOOKE
06-10-08, 00:06
שלום ובטחון,

4. עבירות: כל סוגי הטיולים (גם משפחתיים קלילים בסופ"ש, אך יחד עם זאת, שישרוד 3 ימים בדרום).

יורי

אם בציטו הנ"ל טיולים משפחתיים הכוונה היא לרמת העבירות אז בהחלט CJ או סופה יכולים איך שהוא להתאים.

אבל, אם המשפחה (ילדים, אשה, דודה , סבתא או מה שלא יהיה) מצטרפים לטיולים אז רק דיסקו בנזין מתאים למשימה.

לדעתי במשוואה של תמורה לכסף הדיסקו לוקח בגדול את הסופה ואת הCJ - מחירי הדיסקו בנזין בשנתונים 94 עד 96 ממש בקנטים..אתה יכול למצוא דיסקו שמור ומתוחזק כהלכה ברמות מחיר של כ- 30,000 עד מקסימום 35,000 ש"ח.
אני מכרתי דיסקו בנזין שמור מאד ומושקע ומטופל כהלכה - שנת 96 במחיר של 38,500 ש"ח לפני כשלושה חודשים...מאז עוד ירדו המחירים.

שלמה

טל רותם
06-10-08, 10:22
דיפנדר,
בתקציב הזה + קצת אתה יכול לקנות כבר דיפנדר קצר....

איל מ
06-10-08, 16:17
דיפנדר,
בתקציב הזה + קצת אתה יכול לקנות כבר דיפנדר קצר....

בתור אחד שמוכר דיפנדר קצר אני אולי עושה לעצמי עוול אבל אם הוא רוצה לקחת גם אשה וילדים (בקיצור יותר מנהג ונוסע) אז בטיול ארוך האנשים מאחורה יתחילו לפתח נטיות אובדניות, ואיפה שיתחילו הקיטורים, יגמרו הטיולים. אני מסכים במאה אחוז שאם רוצים רכב רק לטיולים הדיפנדר הוא (לדעתי) הנוח והחסכוני ביותר אבל... ארוך.

zsahi
06-10-08, 18:06
הדוצה מת ואתם חוגגים, פתאום לרוסים לא מספיקה לאדה והם צריכים רכב לסופ"ש?
בכלל מי לימד אותך קיצורים בעברית

טוב כמו שארז כתב לך, אם כבר רכב לטיולים אז הוא חייב להיות פתוח (לגבי מה ששלמה כתב, הכל שאלה של קהל היעד אתה יודע על מה אני נוסע ומי מטייל איתי), בקיץ בכל מקרה לא באמת מטיילים ובשלושה ימי גשם שיש בשנה באמת שפתוח עושה את העבודה.
דיפנדר יקר מדי וקצר פשוט לא מתאים לך (גם אין לי מושג מי ימכור קצר ב30K), הדיסקו בנזין בתקציב שלך יכול להפיל אותך לתהום הנשייה ולכן לא באמת שווה,סיקסים ישנים מדי ומתפרקים מדי - לא לגעת.
נסעת על סופה אתה יודע לאיזה גיהנום אתה נכנס (בתור רוסי אתה רגיל לסבול) ומצד שני אתה אוהב את התחושה שהיא נותנת (שוב האלמנט של רוסי סובל משחק כנראה).

לגבי מחירי סופות, לדעתי איך ששומעים את המבטא שלך בטלפון ישר דוחפים עוד אפס, אין שום סיבה שגרוטאה פתוחה של סופה תעלה יותר מ30K, פראייר מי שקונה ביותר, חפש המקומונים של הפריפריה ותראה מחירים הגיוניים יותר.

מעבר לכל, התגעגעתי אליך נשיקות

מידבר
06-10-08, 19:05
רכב פתוח ?

בקיץ חם מידי. בחורף קר מידי. כשנושבת רוח החול נכנס לכל חור. בפועל יש ימים בודדים במהלך השנה שמזג האויר באמת נוח לנסיעה בגיפ פתוח.

אה ,שכחתי עם מי יש לי עסק. מסוקסים.
אבל המסוקסים האלה לא יוצאים לטייל לבדם בד'כ אלא עם ילדים, נשים וכו' אוכלוסיות שכן מושפעות מהאמור מעלה.

אז מה ?

כשמדברים על טיול צריך: הרבה מקום לציוד, עבירות, אמינות ונוחות.
לכל זה הכי מתאים טנדר ומכל הטנדרים הכי מתאים-היילקס.

בין 30 ל40 K ניתן למצוא משהו סביר.

יורי
06-10-08, 19:47
אוי צחי צחי,
היחיד שרק מלראות את כינויו ע"ג* דפי האינטרנט גורם לי ללחות באזור החלציים.....(*צחי, מה אתה אומר על הקיצור)
האופי שלך עם הגוף של ארז....... מושלם!

נ.ב.
באמת לא התראינו שנים!

תודה לכולם על התגובות,
בשלב זה, אני לא מעוניין לעלות את תקציב הרכישה. מעבר לסכום הרכישה לקחתי בחשבון ח"י שקלים ליישור קו.
שיפורים (במידה ולא יהיו) - יגיעו בהמשך.
תראו, יכול להיות ואגיע למסקנה שיש צורך לעלות את התקציב ואז אדחה את הרכישה, אבל אני עדיין אופטימי.

לגבי הדפנדר - חלום, אך לא בשלב הזה.

גבי הסיקס ( 8 ) - אני יותר ויותר משתכנע שאת הסופ"שים* הפנויים אבלה מתחת לרכב. ישן מדי ופחות פרקטי.(*צחי, מה אתה אומר על הקיצור 2 ).

פתוח או סגור - שתי האופציות תקפות.

תודה רבה למגיבים,

י'
(*צחי, מה אתה אומר על הקיצור 3 )

AvigdorAharon
07-10-08, 08:06
לדעתי, רק סופה.
אמנם יש לי ותמיד היה לי CJ, אבל 3-4 שעות נהיגת כביש בסוף טיול בסופה, שונה במקצת מה CJ.
אם היום הייתי מחפש ג'יפ, אז סופה ארוכה פתוחה עם חזית של CJ.

אביגדור

oleg.cj5
11-10-08, 02:51
שלום ובטחון,

נו טוב, אחרי הפסקה לא קצרה אני שוקל לחזור ולרכוש רכב שטח.
רק הפעם, במתכונת מעט שונה. לא עוד רכב יומיומי שיורד בסופ"ש לשטח, אלא רכב נוסף - לטיולים בלבד.

דרישות :
1. עלות רכישה: נמוך יחסית 20-30K (בשלב זה לא מעוניין להכנס להוצאות רכישה גבוהות).
2. טיפולים/הוצאות שוטפות - הרצוי: לבד (לפחות הבסיסיים).
3. ביטוח/טסט - לא בשמיים.

לאחר לא מעט התלבטויות, נשארתי עם מס' דגמים שעונים לפחות על חלק מהדרישות:
- סופה: החיסרון הבולט - עלות רכישה (אגב, אם הייתי נשאר עם הסופה שהייתה לי בעבר ומוכר אותה היום - התשואה השנתית לא הייתה מביישת שום קופ"ג/קרן השתלמות).
- סיקס (יותר נכון 8 ארוך)
- דיסקו בנזין (94-95)

אשמח לשמוע את דעתכם על הדגמים הנ"ל, גם דעתם של אלה שמחזיקים רכב "לטיולים בלבד".

תודה,
יורי
tikah cj osfanut ozaot ktanot yhol leshamesh ki rehev 2 v3 bmeshpaha

מוטי כהן
14-10-08, 21:05
CJ8 ארוך(כמו שלי)
עומד רוב הזמן בחניה - כדי לסוע לעבודה יש פרייבט חסכוני יותר
וכשאתה מניע אותו פעם בשבועיים אפילו לסיבוב קצר - אין שום דבר שמשתווה לתחושה הזאת

עלות קניה נמוכה
עלות אחזקה נמוכה
מגוון שיפורים עצום
ועבירות ללא תחרות ממשית (כן כן נקבה אירופאית מדממת היא לא באמת תחרות!)

כל מילה חצובה בסלע !

CJ -8 - רכב עם נשמה !!

תמצא אחד במחיר סביר ובמצב נורמלי ולא מצועצע , תעשה לו יישור קו כמו שצריך (בלי קיצורי דרך...) תהנה מכל רגע....

יואב פולס
16-10-08, 16:20
כן יורי, תקנה CJ או סופה. זה מצויין. אישתך תאהב אותך, הגב שלך יאהב אותך...זה פתרון מצויין.

boba banay
19-10-08, 20:59
כן יורי, תקנה CJ או סופה. זה מצויין. אישתך תאהב אותך, הגב שלך יאהב אותך...זה פתרון מצויין.

ברזנט טוב - מע' חימום טובה ומושבים טובים - זה המתכון לכל מה שצוין לעיל וכולם ברי השגה

יורי ראיתי את הג'יפ של אביגדור במו עיני - שווה לך להתענין - נראה לפי החתימה שלו שהוא מוכר

יואב פולס
19-10-08, 21:16
מה כל-כך נוח בסופה או סיקס? הדלתות הנוספות לילדים? הנוחות לאישה? תא המטען הנוח להעמסה? לא לכולם מתאים רכב "מסוקס" כזה. נכון, יש מי שכבר חי את זה, הילדים מאוהבים בג'יפ מלא האופי אבל ת'כלס, למשפחה נורמטיבית זה סיוט.

מאיר רוטברג
19-10-08, 22:16
כן יואב, סגרו לך את גיפטריפ באת לכאן להפיץ את תורתך הנלוזה:D
סופה זה לא נוח, סופה זה ספרטני,קשוח ולא מפנק,
דיסקו זה פינוק ,נוח,נעים
על עובדות אין ויכוח

גם על חשבון הבנק אין ויכוח,
תזכיר לי מישהוא ששנינו מכירים שהרכב הכי נוח שלו שבקושי נוסע
הולך להימכר כי נקרע לו התחת מההוצאות??

לי למשל יש חור בכיס מחשבון הדלק לעשות 3 טיולים תוך שבועיים:D:D:D

asafk
19-10-08, 22:27
החלפת הדעות משמחת, ואפילו מעניינת. אבל אל תלכו "לשם" בבקשה.

אסף.

מאיר רוטברג
19-10-08, 22:41
הערה
הדאחקות הינם בידידות מוחלטת,
השיקול של רכב שלישי לטיולים אינם צריכים להתבסס על שיקולי רכב שהינו משפחתי ולטיולים,

היתרון של רכב לטיולים צ"ל טיולים נטו
ולכן ניתן להתפשר על נוחות מול עבירות
או נוחות מול הוצאה שוטפת

אתן לך דוגמא מחבר שמחזיק פוראנר כרכב טיולים שעושה 5000 ק"מ בשנה ואף פחות
זו פשרה מובהקת בין ספרטניות לנוחות

יואב פולס
19-10-08, 23:32
מאיר,
בדיוק כאן אני לא מסכים איתך. למרות שמדובר ברכב שלישי לטיולים בלבד, אחד השיקולים, ואולי החשוב ביותר שבהם הוא "שלום בית". לרעייתו של יורי צריך להיות כיף להיכנס לרכב השטח המשפחתי, עם הילדים ולנסוע לטייל. על מנת שיורי יוכל להמשיך ולטפח את התחביב, צריך אישור משפחתי. במרבית הטיולים הוא לא יעשה את ורדית ועשוש, אלא את הנקרות, הנחלים הגדולים וכד'.
אם בכוונתו של יורי היה לטייל בטיולים המסוקסים שלכם - השיקול היה אחר.
מה שאני מנסה לומר הוא שבגלל שבכוונתו של יורי לטייל גם בטיולי משפחות, האוטו צריך להיות נוח, נעים ומפנק. סופה, CJ, ודיפנדר קצר - יורדים מהפרק בגלל העדר שימושיות.
דיפנדר ארוך - נמצא בקצה אחד של הסקאלה ופרונטרה בקצה השני (בעצם גם לו רק 3 דלתות...)
באמצע - כל ה SUV בעלי 5 דלתות, מונעי בנזין. טרופר, טראנו, פאג'רו, וגם דיסקו.

יואב

יורי
20-10-08, 02:22
סליחה שאני מתפרץ לדלת פתוחה.....
סופה - ממש, אבל ממש לא ירדה מהפרק. נהפוך הוא, העדיפות - סופה!
היות והלקוח העיקרי זה אני (עם הילדים) וזוגתי (לעתים מאוד רחוקות), קיבלתי אישור לרכוש סופה (בתנאי שתהיה סגורה, למה? זה כי חורף. אין לי מושג, משום מה, היא מתעקשת שזה יותר טוב).

לאחר הבדיקה של עלות מול תועלת ניסיתי לבנות פרופיל של כלתי לעתיד.
מראש ויתרתי על מסכי DVD, חזית רנגלר, כיסאות עור תנין, מע' סטריאו עם 15 רמקולים, גלגלי מגנזיום, הגדלות מנוע,צבעי הגאווה, קליפרים בצבע אדום וכו'.......

(לפני שאני ממשיך לפרוק, אני חייב לציין שבעבר הייתה לי סופה (לפני 4+ שנים) ולכן הנושא לא חדש לי).

עם הזמן אני מגלה שהמשימה לא כ"כ פשוטה.
או שהן רקובות , או שהמחיר - מוגזם לכל הדעות (ואל תגידו לי - זכותם לבקש כמה שהם רוצים ובלה בלה בלה. רכב שנת 95 , ללא שיפורים ( ללא נעילות וכו'), עבר אונס קבוצתי, אבל יש לו חזית רנגלר, סגירת פיבר ועירגול קפיצים, שום עליה מטורפת בביקוש לא מצדיקה 60K ש"ח).
בין כל הסופות שיצא לי לראות רק אחת! לא גרמה לי להיבעת ולהזדעזע (של ניר, מהאתר).

מה גם שברוב הסופות, מלבד התקציב ליישור קו מכני חייבים לקחת בחשבון יישור קו "קוסמטי/פנימי" (לא, לא צבע חדש, אלא מושב אחורי לרוחב, חגורות בטיחות וכו').

אלה הסיבות העיקריות שגורמות לי לפזול לכיוונים אחרים (כמו דיסקו למשל).

עוד לא אבדה תקוותינו...
י'

ofiredri
20-10-08, 09:20
מה רע בסופה הצהובה שהציע six 4 life ?

זאביק
20-10-08, 10:24
יורי,

מאותם שיקולים בדיוק קניתי לפני שבוע דיסקו. בנזין, ידני, 95.
רכב שמיועד לטיולים בלבד, אבל רכב שיהיה נוח ונעים למשפחה.
אולי ויתרתי קצת ברמת העבירות (לא בפוטנציאל, אלא בתכלס. אין לי כל כוונה להביא את הדיסקו לאן שהייתה הסופה - 33", מוגבהת, נעולה קדימה אחורה), אבל זה בעיקר לטובת אמינות ויציבות המצב הטכני.
מחירי דיסקו בנזין הם באיזור ה-30K.

דרור ברלי
20-10-08, 15:04
יורי,

מאותם שיקולים בדיוק קניתי לפני שבוע דיסקו. בנזין, ידני, 95.
זה בעיקר לטובת אמינות ויציבות המצב הטכני.
.

דיסקו ישן ומוזנח ו"אמינות ויציבות מצב טכני".
שני מושגים שסותרים זה לזה. אהבתי.

אני רואה את הדיסקו שנטוש כאן ברחוב עם שלטי "למכירה". את האבק צריך לחצוב ממנו במכוש. אף קונה לא מתעניין, ואפילו הבעלים לא. כנראה מפחד לבדוק מה קורה עם האוטו ולנגוע בו, אולי עוד משהו ייפול/ינזול/יתפרק.
זה כמו כשיודעים שיש מינוס בבנק, אז מפחדים לבדוק מה מצב החשבון - כל עוד אני לא יודע, כנראה שהכל עדיין בסדר.

לא אמינות ולא יציבות - אין עשן בלי אש. דיסקברים ישנים נסחרים ב-20-30K כי הם נבלות סרוחות והקונים יודעים את זה. כי צריך להכין בצד עוד 20-30K כדי ליישר קו וסתם כדי לתקן את כל מה שהבעלים הקודם הזניח, וזה לפחות בשנה הראשונה.

אמרתי ליורי ואני מרשה לעצמי לכתוב גם כאן - מחירי הסופות והדיפנדרים המופרזים הם תוצאה של ביקוש. הביקוש קיים ועירני וזו עובדה - לא אחד, לא שניים ולא חמישים אלה הרבה הרבה יותר - מחפשים "רכב שני/שלישי לטיולים בלבד", ולא - הם לא רוצים SUV מאותו מודל כי הם מפחדים (ובצדק) מהעלויות. כי הם באמת יניעו את הרכב פעם בשבוע - שבועיים לטיול בלבד, לא יתעסקו בו יותר מדי בין לבין, לא יתקנו לבד בחצר, הם לא יפרקו בעצמם מוח של גיר אוטומטי או מוטות היגוי שבורים. הם רוצים אוטו פשוט ואמין שגם אם צריך להיכנס פעם בכמה חודשים למוסך, לא יקרע להם את הכיס.
בגלל זה שוק הסופות קם לתחייה, וכולן נושאות בגאון תג מחיר של 40K ומעלה. בגלל זה אנשים דורשים על כל נבלת דיפנדר לעוסה 70-80K ומעלה. זה הגיוני? לדרוש וגם לקבל, בלי יותר מדי בעיות, 30-40K עבור סמוראי מאותו מודל זה כן הגיוני?!.....לא. לא הגיוני! אבל זה המצב. יש קונים, אז המוכרים תופסים תחת. טייק איט אור ליב איט.

יורי, אתה מכיר את זוגתך - מה יפריע לה יותר? הגסות הספרטנית של סופה או ההוצאות של הדיסקו? לפי זה תבחר. היה לך גם זה וגם זה.

שגיא S
20-10-08, 15:30
דרור, כתבתי את זה פה כבר פעם, אבל אני אכתוב שוב.

כל הסופות האלה - שמבקשים בשבילם 0 וכדומה - לא נמכרות.

לדוגמא, יש סופה ארוכה נעולה כפול...במצב מצוין שנת 93, עם כל מניי תוספות , כננת כיסאות, וכו'. לפני שנתיים הוא ביקש עלייה 55K היום הוא עדיין מוכר, ועכשיו הוא "ירד" ל45K ותאמין לי שאף אחד לא מתקשר אליו.

אותו כנל לכל הסופות האוטומטיות, ועובדה שכשפורסמה סופה ב25, היא נלקחה תוך יומיים.

יש ביד2 לפחות, מודעות עם רכבים טובים, שמפורסמות כבר הרבה זמן, ואיך ששומעים את המחיר - אנשים יורדים מזה...

אולי שווה דווקא לבדוק את אלו, ולרצוח אותם בבדיקה, ולהוריד אותם במחיר...

בהצלחה !

דרור ברלי
20-10-08, 15:36
ברכב שנשחט בבדיקה ונרכש בזול, אתה תשלם אחר כך בריבית דריבית את התיקונים. ברזלים לא שוכחים שהזניחו אותם, וממש לא אכפת להם מאיזה כיס יוצא התשלום עבור התיקון. זו דרכו של ברזל.
גם את הרכב החדש שלך רכשת בזול ולא בכדי - כבר התחיל הרעש המפורסם ממרימי השסתומים? אם לא אז בקרוב. מאוד בקרוב...

חוץ מזה - אם הרכבים לא נמכרים, אז למה המחירים לא יורדים? כל המוכרים לא באמת רוצים למכור וסתם מחפשים פראייר?

מאיר רוטברג
20-10-08, 15:53
דרור, כתבתי את זה פה כבר פעם, אבל אני אכתוב שוב.

כל הסופות האלה - שמבקשים בשבילם 0 וכדומה - לא נמכרות.

לדוגמא, יש סופה ארוכה נעולה כפול...במצב מצוין שנת 93, עם כל מניי תוספות , כננת כיסאות, וכו'. לפני שנתיים הוא ביקש עלייה 55K היום הוא עדיין מוכר, ועכשיו הוא "ירד" ל45K ותאמין לי שאף אחד לא מתקשר אליו.

אותו כנל לכל הסופות האוטומטיות, ועובדה שכשפורסמה סופה ב25, היא נלקחה תוך יומיים.

יש ביד2 לפחות, מודעות עם רכבים טובים, שמפורסמות כבר הרבה זמן, ואיך ששומעים את המחיר - אנשים יורדים מזה...

אולי שווה דווקא לבדוק את אלו, ולרצוח אותם בבדיקה, ולהוריד אותם במחיר...

בהצלחה !

בוא נתעלם מהעניין שאני בעלים גאה של סופה כמעט 7 שנים,
נדבר על עובדות בלבד,
לקוח שלי מכר סופה 94 אשר הייתה מושקעת כדלקמן,
צבע יפה,
מושבים מרופדים בעור
גאנטים וצמיגי 31
זהו,הכל מקורי,סטנדרטי להחריד,
יודע כמה ביקש?? 55.000 חמישים וחמש אלף ש"ח
יודע כמה מכר??? 47.000 ש"ח
עכשיו שוב , ארבעים ושבע אלף ש"ח לרכב שלא מושקע בשקל שיפורים,שקל!!!!

אל תספר לנו סיפורי לוחות וקישקושי רכבים שחוטים, הלכתי עם חברים לראות סופות שחוטות ,קרועות,רקובות,שרצו עליהם 20.000 יותר ובסוף נמכרו גם הן,

תראה את יורי מחפש ולא מוצא משהוא טוב, זה כבר לא שאלה של כסף,
רכב שלישי לא מחפשים פינוק,רכב שלישי מחפשים הנאה צרופה,
למה להתפשר??. זה בדיוק המטרה של רכב טיולים,

עם כל הכבוד לקנות דיסקו עתיק ב 30.000 ש"ח???? ולומר אמינות???
יודע מה שיהיה מיצובישי 94,

לפני שעה לקוח שלי קנה דיסקו 2001 שמור ב 65000 ש"ח
אז מי שקונה בלוחות שימשיך לקנות שם,
זה מזכיר לי את אלו שקונים אאדי a6 במחיר שחיטה,
אחרי שנתיים אחרי ששמו בתיקונים את מחיר הרכב והולכים לקנות לא מוצאים קונה גם ב 40 אחוז פחות ,
חג שמייח,

נ.ב אם אלו מחירי הסופות אז אני יכול למכור את שלי ולקנות טוארג?? סתאאאאאאם

שגיא S
20-10-08, 18:46
ברכב שנשחט בבדיקה ונרכש בזול, אתה תשלם אחר כך בריבית דריבית את התיקונים. ברזלים לא שוכחים שהזניחו אותם, וממש לא אכפת להם מאיזה כיס יוצא התשלום עבור התיקון. זו דרכו של ברזל.
גם את הרכב החדש שלך רכשת בזול ולא בכדי - כבר התחיל הרעש המפורסם ממרימי השסתומים? אם לא אז בקרוב. מאוד בקרוב...

חוץ מזה - אם הרכבים לא נמכרים, אז למה המחירים לא יורדים? כל המוכרים לא באמת רוצים למכור וסתם מחפשים פראייר?

תכל'ס...קניתי אותו עם הרעש בשסתומים..לא מפריע לי ;)

דרור ברלי
20-10-08, 20:52
תכל'ס...קניתי אותו עם הרעש בשסתומים..לא מפריע לי ;)

אז תתחיל כבר עכשיו לשים כל חודש קצת כסף בצד. זה הולך לכאוב...:(

שגיא S
20-10-08, 21:10
אז תתחיל כבר עכשיו לשים כל חודש קצת כסף בצד. זה הולך לכאוב...:(

תראה דרור - אני לא נגד סופות..אם הייתי מוצא סופה טובה במחיר של הטרופר - אולי הייתי קונה אותה.

אבל בקשר למנוע - גם המנועים של הסופות לא מושלמים אחרי 300K ק"מ...והאיסוזו עם המנוע המקורי, ולא פתחו אותו, והוא לא קרוב להתחמם.

וגם אם הוא לא חזק כמו פעם - הוא עדיין ברמה של הסופה.
וגם אם הוא לא טוב כמו פעם - הוא צריך יחסית, פחות דלק.

הכל כאן נאמר בהתייחס לסופה אוטומאטית. היות ואין לי ניסיון עם ידניות.

דרור ברלי
20-10-08, 21:45
אני לא מתנצח איתך איזה אוטו יותר טוב.

מה שאני אומר לך, וקח את זה בתור כלל בחיים - אין מציאות. אף אחד לא נותן לך בזיל הזול רכב מושלם. דגמי SUV מסוימים נמכרים במחירי ריצפה בגלל סיבה אחת מסוימת - עלויות חלקים ואחזקה יקרות ביותר. אין עשן בלי אש.

שגיא S
20-10-08, 21:53
אני לא מתנצח איתך איזה אוטו יותר טוב.

מה שאני אומר לך, וקח את זה בתור כלל בחיים - אין מציאות. אף אחד לא נותן לך בזיל הזול רכב מושלם. דגמי SUV מסוימים נמכרים במחירי ריצפה בגלל סיבה אחת מסוימת - עלויות חלקים ואחזקה יקרות ביותר. אין עשן בלי אש.

אתה צודק..ואני לא חושב שהטרופר הוא המושלם...

דרור ברלי
20-10-08, 22:03
נ.ב אם אלו מחירי הסופות אז אני יכול למכור את שלי ולקנות טוארג?? סתאאאאאאם

עזבו. במצב שוק שכזה, אולי גם אני יכול להרוויח משהו? אז קחו ממני את שלי.

האוטו להיט, בחיי. מחר ב-13:25 תראו אותו בסרט בערוץ 2.
מחיר התחלה לחברים -40K למשך שבוע. ומכיוון ששוק הסופות רותח, אחר כך עולים למעלה בקפיצות של 5K בכל שבוע - תימכר למרבה במחיר, אז כדאי להזדרז!!!;):rolleyes:

מאיר רוטברג
21-10-08, 11:52
[בקפיצות של 5K בכל שבוע - תימכר למרבה במחיר, אז כדאי להזדרז!!!;):rolleyes:[/quote]

לא למדת יקירי,
אני ישר התחלתי מהטוארג, למה להתפשר?? רכב שלישי לטיולים או לא?
אהה לא??

סטינו מהעיקר
שאלת השאלות האם רכב שלישי לטיולים בלבד צ"ל פשרה או הרדקור??

זו השאלה,

בוזי
21-10-08, 20:37
שאלת השאלות האם רכב שלישי לטיולים בלבד צ"ל פשרה או הרדקור??

זו השאלה,

ברור שהרדקור.
פשרה אפשר לעשות עם רכב בודד, זה שצריך להיות גם פרייבט, גם נוח, גם חסכוני, גם זול לאחזקה על הרבה ק"מ.

הרכב השלישי צריך לדעת לעשות רק דבר אחד - לטייל. ואת זה הוא צריך לעשות במקסימום פאן.

מוני אורבך
22-10-08, 13:30
פשרות יש תמיד, גם אם זה רכב שלישי לטיולים בלבד.

דוגמאות:
גם אם אתה מסוקס עד העצם לנסוע בגיפ פתוח מהצפון (או מרכז) ועד הדרום הרחוק הוא בהחלט סוג של עינוי סיני.
גלגלים שטח גדולים יצרו חוסר יציבות וערפול הגה.
מערכת מתלים שמיועדת לעבירות בלבד תשבור לך את הגב בנסיעות הארוכות.
גם אם אתה נוסע רק 4 פעמים בשנה לטיולים ארוכים, יהיה לך קשה מאוד לשלם הוצאות דלק של 2K שח לרכב עם מנוע בשרני וצמא!
ואני לא מדבר על זה שאם האישה תרצה להצתרף היא ממש לא תהיה מרוצה להטלטל בעגלה שאתה כול כך אוהב.
ובכלל לא כול האנשים הם כאלו פנטים של עבירות. למעשה עם השנים אני רואה פחות ופחות אנשים שהעבירות היא כול חייהם. ואלו שכן בדרך כלל לא יוצאים ממדינת תל אביב.

בקיצור כול החיים הם פשרה אחת גדולה.

מה שצריך לעשות הוא לרכז את כול הדרישות מהרכב, לדרג אותם לפי סידרי חשובות, ולפי הדרישות לבחור את הרכב הנחשק.

מאיר רוטברג
22-10-08, 13:38
פשרות יש תמיד, גם אם זה רכב שלישי לטיולים בלבד.

דוגמאות:
גם אם אתה מסוקס עד העצם לנסוע בגיפ פתוח מהצפון (או מרכז) ועד הדרום הרחוק הוא בהחלט סוג של עינוי סיני.
מראש יורי רשם סופה סגורה
גלגלים שטח גדולים יצרו חוסר יציבות וערפול הגה.
ברור,אז.....? ניסע על 29??
מערכת מתלים שמיועדת לעבירות בלבד תשבור לך את הגב בנסיעות הארוכות.
זה לא המצב הנדרש
גם אם אתה נוסע רק 4 פעמים בשנה לטיולים ארוכים, יהיה לך קשה מאוד לשלם הוצאות דלק של 2K שח לרכב עם מנוע בשרני וצמא!
אם אין לך את הסך הזה אזי למה להחזיק רכב שלישי לטיולים?? ביטוח טסט תיקונים עולה בכל מצב
ואני לא מדבר על זה שאם האישה תרצה להצתרף היא ממש לא תהיה מרוצה להטלטל בעגלה שאתה כול כך אוהב.
גם כך נכתב כי כמות ההצטרפות מינורית
ובכלל לא כול האנשים הם כאלו פנטים של עבירות. למעשה עם השנים אני רואה פחות ופחות אנשים שהעבירות היא כול חייהם. ואלו שכן בדרך כלל לא יוצאים ממדינת תל אביב.

בקיצור כול החיים הם פשרה אחת גדולה.
החיים זה פשרות ולא תמיד צריך להסכים להם וזו ההזדמנות לא להתפשר

מה שצריך לעשות הוא לרכז את כול הדרישות מהרכב, לדרג אותם לפי סידרי חשובות, ולפי הדרישות לבחור את הרכב הנחשק.

הנה , יש לנו הסכמה!:D

מוני אורבך
22-10-08, 14:28
מאיר אני התכוונתי שעלות הדלק לטיול!!! תעלה 2K קרי לשנה עלות הדלק תהיה 8K לשנה
לא כולל טיולים קטנים מסביב לבית...

אולי אני אתן דוגמא קטנה להבנת התפשרות מהי.

כאשר התגרשתי (אחרים יגידו יצאתי לחופשי) היתה תקופה שהשתעשעתי ברעיון של בקנית יונימוג לטיולים בלבד.
אין מה להתחשב באישה, וילדים גם כך יקבלו כול מה שתיתן להם (או שישארו בבית).
ליונימוג הרבה מאוד יתרונות כרכב טיולים בלבד
עלות אחזקה שנתית נמוכה מאוד (רכב אספנות)
גלגלים במקור ענקיים (זה מתחיל מ 40 אינץ)
סרנים פורטלים!
רכב ענק, בקלות אפשר להפוך אותו לרכב מסעות.
נשמע מעולה לא?!

ואז התחלתי לבדוק את האותיות הקטנות:

הרכב במקרה הטוב נוסע 70 קמש וגם אז עם רעש אדיר. בקצב כזה נסיעה לדרום לכוון אחד תיקח יום שלם ותדרוש מנוחה ארוכה ארוכה.
אם אתה לא רוצה רכב עגלה, כדאי לקחת מנוע בנזין. במקרה הזה תצרוכת הדלק האופטמית תהיה אחד לחמש.
עלות הקניה היא מאוד גבוהה (מעל 60K) אבל זה כלום לעומת מחיר החלקים שעולים את משקלם בזהב. הכול ביבוא אישי בלבד מגרמניה.
מה ששבר אותי אישית היה אחרי שראיתי איך הוא נוסע בשטח. היתה הרגשה שלמעשה אין מתלים לרכב והוא מתנהג כמו טרקטור.

מהר מאוד הבנתי מדוע בעלי היונימוגים נוסעים לטיולים פעמים בשנה. והטיולים האלו כוללים בד"ח 20 קילומטר שטח עם הרבה מנוחות בדרך...

כך שאתה מבין מאירקה, מי שלא מוכן להתפשר מכניס את עצמו להרבה הרבה צרות!

מאיר רוטברג
22-10-08, 14:40
יקירי,

נו באמת יונימוג, זה טוב לסטלנים במהירות של 40 קמ"ש ,
מדברים על סופה אחד לחמש בדלק,
1200 שקל לכל טיול,

למי שאין תקציב שכזה שלא יחשוב בכלל לרכוש רכב טיולים

שייסע במאזדה 3 על הכביש ,

ממתי התחביב הזה זול??

ממתי אחזקת רכב שטח זולה או מתקרבת לפרייבט,

בואו נודה על האמת, רכב שטח עולה כסף ושווה תענוג

תענוג שווה כסף ועולה הרבה כסף.

ושהוויכוחים הללו יהיו הצרות שלנו

מוני אורבך
22-10-08, 15:04
מאיר אני ממש לא מתוכח איתך!!!
אני מנסה להביא עוד נקודות מבט ועוד הערות והארות לדיון.
בתור אחד שהיה לו הרבה הרבה סוגים של רכבים (מעל 8 ) אני חושב שלי יש ראיה יותר טובה מהי פשרה ובמה נדרש להתחשב.
טוב לך סופה, נוח לך לשלם 1.2K לטיול, שיבוסם לך.
אחר ירצה לטייל יותר משלוש פעמים בשנה וידרוש יותר מאשר מתלים פרמטבים בני 30.
ואחד אחר ירצה יונימוג כי הוא חלם עליו מגיל חמש.

אני בכלל בדעה שאתה לא מתחתן חתונה קתולית עם רכב שטח. עם הזמן הדרישות משתנות מהרכב שלך. פעם ענין אותך רק עבירות, והיום אתה רוצה לראות נופים בנוחות. פעם רצית משהו ספרטני והיום SUV. ויש כאלו שאצלהם התהליך הפוך. ואחרים (אני לדוגמא) סתם מחלפים רכב כי משעמם להם.

לכן כול כך חשוב לעשות את רשימת הדרישות הנוכחית שלך מרכב שטח, ולקנות בהתאם.

דרור ברלי
22-10-08, 15:32
1200 שקל לטיול?
5 ק"מ לליטר בטיול?

זה אולי בסופה של מאיר. אוטומטית על צמיגי 35.

סופה רגילה, ידנית על 31, במצב תקין, תגמור טיול דרומה וחזרה שזה בערך 400 ק"מ כביש ועוד 100-200 ק"מ שטח, בממוצע של 7 לליטר. כל צריכה גבוהה יותר מזו מעידה על משהו לא תקין או על נהיגה פרועה ולא מתחשבת.

whisky
22-10-08, 15:44
1200 שקל לטיול?
5 ק"מ לליטר בטיול?

זה אולי בסופה של מאיר. אוטומטית על צמיגי 35.

סופה רגילה, ידנית על 31, במצב תקין, תגמור טיול דרומה וחזרה שזה בערך 400 ק"מ כביש ועוד 100-200 ק"מ שטח, בממוצע של 7 לליטר. כל צריכה גבוהה יותר מזו מעידה על משהו לא תקין או על נהיגה פרועה ולא מתחשבת.

צודק, לפי הנתונים האלו מדובר על טיול של 970 ק"מ- אין מקום כזה בארץ, אלא אם אתה גר במטולה ועושה טיולים באילת וחוזר דרך שארם אל שייח.

ארז
22-10-08, 16:02
אני חושב שחשוב שיורי או כל אחד אחר שהשירשור הזה רלוונטי אליו יבין, רכב ב30K ש"ח ולא באמת חשוב איך תקראו לרכב, בין אם קוראים לו דיסקברי, סופה או שמוליק...כל רכב במחיר הזה הוא כהגדרה גרוטאה, כל רכב כזה ידרוש ישור קו ועלויות תחזוקה גבוהות יחסית לרכבים חדישים יותר.

אם רכב פתוח היה רלוונטי הייתי הולך על הסופה בלב שקט, אבל מכיוון שאחד הסעיפים הוא רכב סגור ,אני לא רואה שום סיבה למה לא ללכת על דיסקברי, (כאן חשוב להסביר שאני חושב שהדיסקברי גם יצא מהמפעל כשהוא חדש כגרוטאה, אבל שוב במחיר הזה, זה לא שהסופה תהיה יצירת אומנות ובכללי לרכב שלישי מחירי הדיסקברי כלכך נמוכים שהם הופכים את הרכב לקנייה מאוד כדאית), במיוחד אם אתה מוצא בנזין, ידני, לא יהיו הפרשי עלויות תחזוקה משמעותיות בינו לבין סופה, לא יהיה הפרש משמעותי ביכולות העבירות ומבחינת נוחות,מהירויות נסיעה על הכביש יהיו הפרשי היכולות בניהם ברמת הנוק אווט לטובת הדיסקברי.

מוני אורבך
22-10-08, 16:21
צודק, לפי הנתונים האלו מדובר על טיול של 970 ק"מ- אין מקום כזה בארץ, אלא אם אתה גר במטולה ועושה טיולים באילת וחוזר דרך שארם אל שייח.

וויסקי, תרשה לי לחלוק עליך.

טיול סוכות האחרון - טיול לשלושה ימים לאיזור הערבה - הנחלים הגדולים.
יצאתי מחיפה (לא מטולה!)
כ 650 קילומטר כביש + 300שטח סך הכול כ 950 קילומטר.
נסעתי בדיפנדר צריכה של כ - 1 ל 10 עלות 600 שח
בסופה זה היה עולה במקרה הטוב 860 שח

וזה ממש לא הטיול הכי ארוך שעשיתי.
טיול פסח שעבר 4 ימים באיזור הנחלים הגדולים+אילת מעל 1100 קילומטר
עלות לדיפנדר 650 שח (הסולר היה 6 לליטר אז)

באופן כללי כאשר אני בא לערוך חישובי עלות טיולים גדולים אני לוקח בחשבון 1000 קילומטר לטיול בממוצע (למשהו מאיזור המרכז זה יצא 800 לטיול)

ארז
22-10-08, 16:27
.

)

מוני הפרש של 260 ש"ח( או לשם הויכוח נקפיץ את זה גם ל500 ש"ח) לטיול הוא כלכך זניח בלהתחשב בכלל ההוצאות שיש לך בשנה על הרכב שזה באמת סתם פולניות רק לעלות את זה על הכתב...אם כבר אז עדיף לספוג את ההפרש ולפחות להנות ממנוע בנזין נורמאלי....

whisky
22-10-08, 17:37
וויסקי, תרשה לי לחלוק עליך.

טיול סוכות האחרון - טיול לשלושה ימים לאיזור הערבה - הנחלים הגדולים.
יצאתי מחיפה (לא מטולה!)
כ 650 קילומטר כביש + 300שטח סך הכול כ 950 קילומטר.

וזה ממש לא הטיול הכי ארוך שעשיתי.
טיול פסח שעבר 4 ימים באיזור הנחלים הגדולים+אילת מעל 1100 קילומטר
עלות לדיפנדר 650 שח (הסולר היה 6 לליטר אז)

באופן כללי כאשר אני בא לערוך חישובי עלות טיולים גדולים אני לוקח בחשבון 1000 קילומטר לטיול בממוצע (למשהו מאיזור המרכז זה יצא 800 לטיול)

דבר ראשון, אני מרשה לך לחלוק עליי כמה שאתה רוצה.

דבר שני, אתה מדבר על שני טיולים כאלו בשנה.

דבר שלישי, אם תצרף את מה שאני אומר למה שאתה אומר, כשאנחנו מדברים לא על שני טיולים גדולים בשנה, אלא על טיול בינוני אחד בחודש לפחות ושני טיולים גדולים בשנה (ממוצע כזה) ונגיד עוד טיול קטן בחודש. אז אנחנו לא מגיעים לסכומים שהם מדברים עליהם 1200 ש"ח לטיול!!!

מה שכן, בניגוד למשפט עם האוכל בא התאבון, אז ברגע שהרכב אוכל יותר יש פחות תאבון.

אז מה יצא בסוף:
1. אני מסכים איתך.
2. הכל יחסי בחיים.
3. לא כל הנוצץ זהב.
4. תמיד טוב לקחת איזה בקבוק וויסקי טוב לטיול וליום שאחרי בשביל לשכוח את ההוצאות של הטיול :D.

וארז, אני לא יודע למה אתה חושב שדיסקו הוא כל כך לא אמין, כל האנשים שפגשתי במוסך אומרים שהוא מאוד אמין (מצד שני פגשתי אותם במוסך :confused:)

אבל רמת האמינות בכל הרכבים האלו כמו שכולם אומרים, תלויה הרבה פחות באיכות הייצור המקורי ויותר באיכות הטיפולים לאורך השנים, ובתחליפים ששמו להם - העדה של מחזיק הרכב הקודם (לדעתי ספרדים שומרים על הרכבים הרבה יותר טוב מאשכנזים) ושגרת הטיפולים. אתה יכול ליפול על סופה שלהניע אותה תצטרך לפתוח איזה קרן פנסיה, ודיסקו שלא תיכנס איתו למוסך (לתיקונים) ולהפך.

מאיר רוטברג
22-10-08, 18:30
[4. תמיד טוב לקחת איזה בקבוק וויסקי טוב לטיול וליום שאחרי בשביל לשכוח את ההוצאות של הטיול :D.

וויסקי ידידי, הנה ראה מעל כבר יש לנו הסכמה, במיוחד אם תעבור לסינגל מאלט אתה מייד יכול לבוא לטייל יחד איתי ועם ברלי,

ולעניין, לא מצליח להבין מאין התאוריה של 2 טיולים גדולים בשנה ועוד כמה ליד הבית???

לטעמי זה מעט מדי,ממש כלום ,

לא מדבר על אחרים ,כל אחד וטעמו לכן אוכל לדבר רק על עצמי,
בקייץ אני כמעט לא מטייל,פשוט חם לי מדי ואני לא נהנה,

הנה הגיע עונת הטיולים ביחד עם החגים,
לא הספקתי לומר גק רובינסון כבר עשיתי
טיול כיפור לדרום
3 ימים צפון
ומיד לאחריו עוד יומיים דרום,
ואנחנו רק בתחילת העונה,

רוצה לומר , כל התחשיב של כמות מצומצמת לטיולים אינה כלכלית,
אם אתה עושה 2 טיולים בשנה של 6 ימים תשכור רכב זה הכי זול בכל פרמטר כלכלי,

בנוסף, נראה לי כי הארומה של הוויסקי השפיעה עליך לרעה ,
גש למפה ומדוד , כפר סבא- ציחור ועוד 225 ק"מ בשטח(מדוד) וחזרה
ואז חשב עלויות , נכון אני לא תחשיב סביר לדלק, הרכב באופטימום צרכן דלק
גדול ואני עם רגל כבדה על הגז בכביש לעומת רגל סופר עדינה במעלות אזי 1:5 זה מה שיש , ואלו העלויות הלוואי שהיו קטנות יותר,

ותוסיף כבר לעלות הטיול שלי עוד 650 ש"ח החלפת שמנים ופילטרים כי צריך לפנק את הרכב שעבד קשה ראה מה המחיר האמיתי,

נ.ב גלנפידיף סולרה ריזרב בן 18 על מצוק העתקים או על כל מצוק אחר בשעת שקיעה שווה כל נסיעה וכל עלות ,(ונראה אותך מתנגד לזה):D:D:D

מיי טו סנט

בוזי
22-10-08, 21:28
העדה של מחזיק הרכב הקודם (לדעתי ספרדים שומרים על הרכבים הרבה יותר טוב מאשכנזים)

את זה עוד לא שמעתי. שווה בדיקה. :p

מוני, אתה (לדוגמה) מחזיק רכב אחד (נכון?), ולכן אתה לא יכול להרשות לעצמך "ללכת עד הסוף".
בדיוק אותם האלמנטים ברכב, שמעצימים את חווית הטיול, הם אלה שדופקים את איכות החיים ביומיום. לדוגמה: מנוע גדול וצמא, רכב פתוח, רכב ספרטני מברזל (או אלומיניום), מתלים ארוכים ורכים, צמיגי שטח גדולים.
כרכב שלישי, אין כל סיבה לוותר על האלמנטים הנ"ל, מאחר ואין להם חסרונות ביומיום (הרכב לא נוסע ביומיום).

אצלי הסיקס הוא הרכב השני, של איש אחד. הג'יפ הוא התחביב שלי, זמן האיכות שלי לבד, עם המכונה, עם הטבע, ועם כמה יחידי סגולה שמוכנים לסבול את החוויה המיוחדת הזו, שאגב הולכת ונעלמת.
לכן הוא מותאם לציפיות שלי ממנו כצעצוע, כמשחק, הוא לא מתחנף לאף אחד או אחת.
הוא לא אמור להיות פרקטי או שימושי או יעיל או מעשי.
כשהתנאים שלו מתקיימים - מזג אוויר למשל - הוא הרכב המושלם לטיול. בשבילי.

מיי טו מניות אוף AIG :twisted:

ארז
23-10-08, 07:45
ויסקי,אני אסביר לך את ההבדל ביננו ולמה אני מרשה לעצמי להגיד שהדיסקו לא אמין( ואם לא הבנת גם הסופה זה פח זבל לא קטן בעיני),נתחיל מזה שאני בניגוד לכל הח'ברה כאן עובד בזה, אני רואה דיסקברי או סופות בכמויות גבוהות בהרבה מרוב הנוכחים כאן ולכן אני יכול לשפוט את הרכב האלו על טווח גדול בהרבה.
נמשיך בזה שהייתי הבעלים המסכן של דיסקברי למשך 10 חודשים(לעולם לא עוד!) ומטעם העבודה שלי הייתה לי סופה למשך שנה, כך שלפחות לי אי אפשר לספר ש2 הכלים האלו מתקרבים להגדרה של רכב אמין.

מה שX או Y מספרים לי או לך על הרכב שלהם יכול להיות נכון, סביר להניח שהוא לא נכון, יש פה אנשים ,חברים שלי שמספרים לי עד כמה שהרכב שלהם אמין וחסכוני במזמן שאני יודע שבהוצאות תחזוקה שלהם הם היו יכולים מזמן,מזמן לקנות רוביקון חדש...אז הם שקרנים? לא חושב....הם פשוט ישראלים, מבחינה גנטית הם לא מסוגלים להודות שהם נוסעים על פח זבל...

whisky
23-10-08, 09:16
ארז יקירי,

אני מקווה שברור לך שמה שכתבתי היה בצחוק, ואת הסאגה שלך עם הדיסקו בחורשן אני גם זוכר, מה גם שזה בטח לא רכב שמתאים לעשרה כלבים :):):)... (כמו שכתבתי פגשתי אותם במוסך)

תגיד, בתור אחד עם יכולת השוואה מה דעתך על האמינות של הדיפנדר, לאורך השנים ולמרחב הדגמים (לנדרובר, TDI, 200,300, TD5, והחדש שאני אפילו לא יודע איך קוראים לו)? ואם אתה חושב שמדובר ברכב אמין, איך אתה מסביר את ההבדל בינו לבין אחיו החורג הדיסקו שבכל זאת סובל מאותם מהנדסים פחות או יותר וחולק לא מעט מרכיבים לרבות המנוע? ואיך זה שכולם בוכים על עגלתיותו של הדיסקו בעוד אותו המנוע מזיז פיל שמן כמו ה110HD או ה130 ועובר במקומות לא מקומות ואין פוצה פה ומצקצק (אך אילו מילים, אני ממש יוסי בובליל), בכל זאת מדובר על רכב השטח השני הכי כבד שבנמצא (אני לא נכנס כרגע לקטגוריות הFullSize) אחרי ההאמר?

בקיצור, האם תסכים לפרוס בפנינו את משנתך, האם תסכים לגלות לנו את הסודות האפלים שגרמו לך לבחור את בעלי המנדט הבריטי על פני הנצרתים או חוגגי מסיבת התה או המלוכסנים השונים?

כי אני אישית די מרוצה מרמת האמינות של ה110 שלי, ואני חייב להודות שהטיפול שהוא זוכה לו, הוא בו נאמר לא "גרויסה מציאה"

(החצי האשכנזי שלי, מונע ממני לתחזק את הרכב כמו שהחצי הספרדי רוצה, מכאן התאוריה לכל מי ששואל, טוב האמת היא שהתאוריה גם נובעת מהחצי השני שלי (אישתי) שבמשפחתה יודעים לשמור על רכבים שלא כמו במשפחה המחולקת עדתית שלי (אם מישהו הבין מה כתבתי שיסביר לי אח"כ))

וואוו אחרי תגובה כזאת, אני חייב ללכת לנוח איזה חצי יום.

מוני אורבך
23-10-08, 10:02
לאורך שנים אני נגרר שוב ושוב לוויכוחים הטפשיים האלו "מה יותר אמין" או מה יותר עביר או "מה יותר זול לתחזוקה" וכו וכו...
וכמובן בכול הוויכוחים האלו בעלי הסופות קופצים ואומרים "אין כמו המנוע שלי, שווה כול שקל בדלק" ובעלי ההיליקסים "הרכב שלי אף פעם לא מתקלקל ועובר הכול" ובעלי הדפנדרים "אני סוחב את כול הבית איתי, ומרגיש כמו לורד אנגלי עם המתלים שלי"
נו באמת לא נמאס לכם להלל ולשבח איזה רכב נפלא יש לכם באותו הרגע הנתון?! מה האגו הגברי שלכם יפגע אם תודו בבעיות שיש לרכב שלכם????

10 שנים ויותר אני בעניני השטח, היו לי כמעת את כול סוגי רכבי השטח "הנחשבים" ניבה, פרוזה, סמוראי, CJ, דיסקברי, הייליקס, סופה דיזל וסופה בנזין, ואחרון חביב דיפנדר.
באו אני אגלה לכם סוד... כול הרכבים מתקלקלים, כולם דורשים טיפול שוטף, כולם שותים דלק או בנזין וכולם כולם יש את הפיסטין שמה לעשות, הם לא יעברו אותו.
לכול אחד מהרכבים יש יתרונות וחסרונות, וכולם עוקבים אחרי כללי הברזל הבאים:

1. כמה יותר פשוט, כך יותר אמין!!! מה שאין לא מתקלקל. הייליקס אטמוספרי הוא אחד הרכבים הכי פשוטים שאני מכיר. בנוסף הוא מאוד חלש כך שאפילו לשבור הוא לא יכול. זו גם הסיבה שדיפנדר יותר אמין מדיסקו אפילו ששניהם שותפים במערכות ההינע. הדיסקו מכיל הרבה יותר מערכות "נוחות" שכול הזמן מתקלקלות.

2. כמה שהגלגלים יותר גדולים כך הרכב יותר עביר. יש הרבה פרמטרים לעבירות וסוגי עבירות שונים אבל ככלל אצבע צמיג גדול==יותר עבירות.

3. ככול שהמתלים יותר משוכללים (קפצים מול עלים וכו סרן חי מול מקפירסון ועוד ) כך הרכב יהיה יותר נוח או "מגהץ" בלשון העם.

כאשר משהו בא לקנות רכב שטח (ובמיוחד כזה שנועד לשטח בלבד) הוא צריך להחליט מה מושך אותו יותר כוח מנוע? אמינות? נוחות? עבירות? ולפי פרמטרים אלו להחליט איזה רכב הוא קונה.
אין נכון או לא נכון, לכול אחד יש את ההעדפות שלו.

NIRG
24-11-08, 02:03
הי,
בשנה שעברה רציתי רכב לטיולים בלבד, וביקשתי מהפורום סיוע. בסוף בחרתי בסופה ארוכה סגורה. לא מתחרט, סיפקה את הסחורה לגמרי. יש לה כח אדיר שמאפשר לעבור כמעט הכל בכל מקום. אבל חשבתי לשתף אותך ממקצת הדברים שלמדתי על "סופי" שלי בשנה האחרונה:

א. ברגעים הבודדים שתהיה עייף מ- 3 שעות נסיעה לשטח, טיול של יום וחצי ונסיעה חזרה תגלה שאף אחד ברכב (אשתך) לא מוכן להחליף אותך.
ב. למרות העבירות המדהימה והסיקוס וה- feel שללא ספק הרכב מייצר, אתה לרוב תטייל עם רכבים יפנים וגם הם מצליחים להתמודד עם הסלעים, ההצלבות והשפ"צים.
ג. רק תייצר הזדמנות ותראה איך האשה והילדה מעדיפות ליסוע ברכב אחר בקבוצה.
ד. כשמישהו יסע אתך בג'יפ ואשתו תשאל אותו איך היה הוא יגיד- "מבחינת שטח הוא נפלא, הוא לא מתיימר להיות נוח..."
ה. לכל דבר שמובן מאליו ברכב פרטי, אתה צריך לדאוג לעצמך- מושבים עם כיוון הנסיעה, חגורות בטיחות, תאורה פנימית, מזגן, רדיו...
ו. בדרך הביתה, עייף, תרצה להדליק את הרדיו, אבל צריך ווליום כדי לשמוע משהו, וזה מעיר את הילדה מאחורה.
ז. כשהיא מתעוררת, לך תנסה לשמוע מה היא רוצה...
ח. תוריד ותעלה אותה 3 פעמים לכסא מאחורה ותשים לה חגורה = מנה שבועית של פעילות אירובית.

נוחות זה לא הכל, אבל בטיול משפחתי נוחות חשובה! היא יכולה להיות ההבדל בין טיול מוצלח ללא מוצלח.

אם לצורך עבירות - סופה.
אם לצורך הטיול - דיסקו.

יוני5
24-11-08, 11:48
ובסופו של דבר כולם רוצים לרבע את המעגל.

רכב ב 30K ש"ח ייתן פחות מרכב ב 100K ש"ח. גם עוד 50 שנים, זה כנראה יהיה נכון.

מחיר זול + עבירות = נוחות מזעזעת + אמינות מפוברקת (כאן יש יוצא מהכלל, הדיסקו, שהנוחות מצטרפת לצד הימני של המשוואה, אבל אין ארוחות חינם והוא "מפצה" על כך באמינות קטסטרופלית).

סופה או CJ - אוצפיה לא רעה בכלל.
אתה יכול לעבור לטנדר, שזה אומר עבירות טובה, אמינות טובה, תחזוקה קלה ותחושה של אינסטלטור.

מבחינת המחיר אתה יכול להשקיע יותר ולרכוש דיפנדר ארוך סגור - אתה עשוי להרגיש די דביל על שהשכבת 70K ש"ח בחניה לטובת 10 ימים בשנה.

באופן אישי, אני חי עם הדילמה הזו כבר כמה שנים, ביומיום אני רוכב על אופנוע, ומחזיק רכב טיולים. היתה סופה, עכשיו יש היילקס.
אשתי שתחיה היתה מאוד מרוצה מהמעבר מהסופה הספטנית להיילקס, עכשיו היא כבר מקטרת קלות על ההיילקס. בצדק. 3 ילדים במושב אחורי, זה לא תענוג גדול.

וסוגיה אחרונה, באמת, תפסיקו לדון על מחירי הדלק לרכב טיולים. זה פשוט לא רלוונטי. התחזוקה והעלויות הקבועות (טסט, ביטוח...) גדולים יותר.
מחירי המזון שאני לוקח לטיול, מגמדים את מחיר ההפרש.

יוני5

tzurlis
14-12-08, 16:12
ואו.
יורי, מכל הנאמר פה יש המון דברי טעם.
אני אלך נגד הזרם: ביום שישי בחורשן ראיתי מישהי שקנתה מיצובישי 96, מנוע 3200, יד 1, 130K ק"מ...ב- 35.000 ש"ח.
יש לי נטייה ליפניות. הן מתקלקלות כמו כולן, אבל ככלל בעיני, המכלולים יותר אמינים.
לארז יש את הנסיון הכי גדול בכלל הרכבים, וכדאי לשמוע לו היטב.
המחירים יורדים ועם המיתון שנופל עלינו כמו משקולת 16 טון - מי שלא שם לב, זה כאן - ירדו יותר. מציאות רק יהיו יותר, הדרישה תרד ואיתה המוכרים יתגמשו. סבלנות, שב על הלוחות פעמיים שלוש בשבוע, חכה להזדמנות שלך.
בהצלחה.

-->