PDA

צפייה בגרסה מלאה : גז או סולר לחימום ביתי, שאלה למבינים באנרגיה

IlanHadar
06-10-08, 22:06
פנתה אל ועד הבית חברת הגז בהצעה להחליף את מבער הסולר במבער גז (הכל על חשבונם, תשלום סמלי של הדיירים), מדובר על הסקה מרכזית ל 16 דירות בירושלים.

אז ככה, לפי החישוב שלהם 8,000 ליטר סולר שאנו משתמשים בשנה, שקול ל 6 טון גז שנשתמש במקום, במקרה כזה נחסוך 15,000 ש"ח.

השאלה:האם באמת 8,000 ליטר סולר = 6 טון גז מבחינת אנרגיה? או שיצא שנצרוך יותר גז מאשר סולר?

jonesy
06-10-08, 22:33
היום ניתן להוסיף למערכת CHILLER ('משאבת חום'), ולהפעיל את המערכת על חשמל - האפשרות הזולה ביותר.
יחד עם זאת החיסרון במערכת כזו, שבקור קיצוני המערכת אינה מחממת מספיק.
מצד שני, המערכת עדיין יכולה לעבוד על סולר, כך שבימים קרים במיוחד זה נותן פתרון.

מוטי.

shimixx
06-10-08, 22:59
תכולה של טון גז היא 500 גלון שזה בערך 1890 ליטר
כך שבליטרים יש יותר ליטר גז
אני לא יודע במדוייק לגביי ניצולת אנרגיה מה מספק יותק אנרגיה והאם ליטר מזה ומזה מייצרים אותה כמות אנרגיה אבל
ליטר גז יותר זול מסולר
יותר נקי
מעבר לזה עם כל עניין הסולר המהול שגורם לאי אלו בעיות יש לך שקט מהכיוון של גז כאן אי אפשר לזייף או למהול
מה שחשוב זו חברה אמינה עם שירות טוב
לאיזה כמות דרשו שתתחייבו ולאיזו תקופה?
מי החברה אם מותר לשאול ?

sagisendler
07-10-08, 06:45
לגבי השאלה המקורית,
אכן הגז בשלב זה חסכוני יותר, אבל נשאלת השאלה בכמה עלה הגז בשנים האחרונות ? (התשובה היא שבאחוזים ממש הרבה, לא יודע מספרים מדוייקים אבל אני זוכר כשבלון גז קטן עלה 35 ש"ח לפני בערך 4 שנים היום הוא מעל 100) כך שמבחינה כלכלית היום זה שווה, לטווח הארוך, מי יודע.
לגבי ה צ'ילר יש אומנם סיבה אחת שמנית שבגלללה כן, עכשיו נעבור ללמה לא:
הצ'ילר חייב לעבוד עם כמות מים מינימלית, כך שם רוצים לעבוד עם צ'ילר צריך לבצע עבודות תשתית נרחבות שכוללות שינוי יסודי של כל המערכת בבניין (או הוספת מעגל ראשוני לצ'ילר עם מחליף חום או ברזים תלת דרכיים לחלק מהצרכנים).
עלות גבוהה מאוד בקניה של הצ'ילר.
רעש שהוא עושה בזמן העבודה.
גודל פיזי כולל יחידה חיצונית שצריך להרכיב.
להוסיף חיבור חשמל לצ'ילר (התעסקות עם חח"י).

ואם אתה רוצה הרשימה עוד ארוכה .....

ואם כבר צ'ילר אז למה לא heat recovery ולעשות מיזוג מרכזי :)

שגיא

IlanHadar
07-10-08, 10:14
תכולה של טון גז היא 500 גלון שזה בערך 1890 ליטר
כך שבליטרים יש יותר ליטר גז
אני לא יודע במדוייק לגביי ניצולת אנרגיה מה מספק יותק אנרגיה והאם ליטר מזה ומזה מייצרים אותה כמות אנרגיה אבל
ליטר גז יותר זול מסולר
יותר נקי
מעבר לזה עם כל עניין הסולר המהול שגורם לאי אלו בעיות יש לך שקט מהכיוון של גז כאן אי אפשר לזייף או למהול
מה שחשוב זו חברה אמינה עם שירות טוב
לאיזה כמות דרשו שתתחייבו ולאיזו תקופה?
מי החברה אם מותר לשאול ?

תודה על התשובה המפורטת.
החברה היא פזגז, מבקשים התחייבות ל 36 טון (בערך 5-6 שנות צריכה).

אין ספק שגז יותר פשוט ויותר נקי, לא צריך להזמין, יש צובר שממולא אוטומטית לפי צריכה וכו'. העניין הוא כספי נטו, ומכאן אני מבין שהחישוב שלהם כנראה נכון.

אני אקדם את עניין הגז בבניין.

לעניין החימום בחשמל, לא רלוונטי בגלל שכאן תהיה עלות התקנה גבוהה, חברת החשמל לא מממנת את ההתקנה כמו חברות הגז כיוון שמהעבר מסובך יותר.

איציק - 4X6ZH
07-10-08, 15:14
לפני הכל בדוק נושא רישוי עירוני לצובר גז .
מיכל גז זה לא מיכל סולר .
איפה אתה הולך לאחסן את מיכל הגז ?
ובנושא ביטוח הבנין מה אומרת חברת הביטוח על גז :?:
נכון שחלק מהשאלות אלה שאלות קיטביג אבל חברות הביטוח יהיו אלה שיקפצו ברגע של תשלום :rolleyes:

איציק

IlanHadar
07-10-08, 16:34
לפני הכל בדוק נושא רישוי עירוני לצובר גז .
מיכל גז זה לא מיכל סולר .
איפה אתה הולך לאחסן את מיכל הגז ?
ובנושא ביטוח הבנין מה אומרת חברת הביטוח על גז :?:
נכון שחלק מהשאלות אלה שאלות קיטביג אבל חברות הביטוח יהיו אלה שיקפצו ברגע של תשלום :rolleyes:

איציק

איציק תודה, הצוברים כבר נמצאים, מותקנים ברוב הבתים יש כבר צוברים משותפים.

אילן

shimixx
10-10-08, 17:45
איציק תודה, הצוברים כבר נמצאים, מותקנים ברוב הבתים יש כבר צוברים משותפים.

אילן

לגביי מיקום הצובר זה בכלל לא עניין שלו אלא של החברה ושל הקבלן המבצע מדובר בתקנות של מנהל הגז ומשרד התשתיות שהם מעוגנות בחוק .
הצעה שלי קבל הצעות מחיר מחברות נוספות
היום יש תחרות לא קטנה בשוק .

-->