PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול קצר למדבר יהודה עם נכד בגיל 5.

רכס חיים
07-10-08, 15:41
מעונין לצאת לטיול בין 4 עד 5 שעות במדבר יהודה עם הנכד שלי.

היות ואני נוהג לצאת לבד, בטיול הזה אהיה מעונין לצרף עוד סב עם נכד בכדי להגדיל את הבטיחות כשאכנס איתו למדבר. ברור שאם מישהו אחר ירצה להצטרף אלי,אשמח מאוד ,וארוחת הצהריים בשטח תהיה עלי.

מקווה לתשובה חיובית.

מידבר
07-10-08, 18:26
כנס באלמוג, עלה על מצוק ההעתקים וצא בבי'ס שדה מצוקי דרגות.
לאורך המצוק נק' תצפית מסודרות ושאינן מסודרות. אם יש עוד זמן אפשר:
1.לקפוץ לתצפית במצפה מכוור.
2.להשתכשך במעיינות שמתחת לבי'ס הנ'ל.

גמח'ט.

zsahi
07-10-08, 23:12
חיים דבר איתי, רומי ואני נשמח להצתרף אליכם

רכס חיים
08-10-08, 04:34
הטיול שאני מתכנן נקבע לי ליום החג בסוכות - יום שלישי 14 לחודש.(בטח הבנתם שלא אני קובע כאן)

אני מקווה שזה מתאים לכם.

חשבתי להיכנס לשטח בנבי מוסא, לחתוך לכיוון מצוק העתקים ,ולנוע לאורך המצוק עד מצוקי דרגות. משם להמשיך עד נחל תקוע, ולאכול מתחת לעץ הדרומי ,ולצאת חזרה דרך מצוקי דרגות או לפנות מערבה ולצאת במישור אדומים.

כמו שאתם מבינים - ילד בן 5 קובע הרבה בתכנית כזו - במיוחד שאני יודע שהוא מאוד מרוגש ''להכנס למדבר'', ויש לו את החששות שלו.זו טבילת האש הראשונה שלו, ואני מחוייב שהוא ייהנה ממנה כדי לא למחוק לנצח טיולי ג'יפים - מה שמאוד יאכזב אותי.

אני חייב לומר ,שגם אני מתוח מהטיול הזה,אולי יותר ממנו. כבר עשר שנים שלא העסיק אותי טיול ,כמו זה.

אין לי טלפון שלכם, והתיבה שלכם לא עובדת. אני בטלפון 0544-354505. ותודה על הרצון הטוב.

zsahi
08-10-08, 08:34
חיים יש לך את הטלפון שלי בSPEEDDIAL שלך, חזרה דרך יריחו מבחינתי לא באה בחשבון. אם בא לך על מסלול שהוא קצת יותר לכיוון של מסלול לילדים (נבי פודרה היה לי מספיק בסדיר בכל מקרה) דבר איתי

צחי הרצוג

eli84
08-10-08, 09:24
חיים יש לך את הטלפון שלי בSPEEDDIAL שלך, חזרה דרך יריחו מבחינתי לא באה בחשבון. אם בא לך על מסלול שהוא קצת יותר לכיוון של מסלול לילדים (נבי פודרה היה לי מספיק בסדיר בכל מקרה) דבר איתי

צחי הרצוג

אם תרצה עזרה 0545455880 עשיתי מסלול באזור לפני יומים

רכס חיים
08-10-08, 16:24
צחי, אין לי בעיה שתציע מסלול, העיקר שלא ניפגוש עצים בשטח,אחרת הקטן לא יבין את ההבדל מרעננה.

השארתי לך הודעה כי לא ענית. אני ב- 0544354505.

אם אתה מגיע ,תביא איזה גלידה במקרר,היות ולי אין מקרר ברכב.הילד בטח ישמח במקום ארוחת צהריים.

רכס חיים
10-10-08, 21:53
כנראה שאני נכנס כרגיל לבד לשטח.

בגלל הילד - ארצה גיבוי של מישהו באזור שיהיה מוכן לחלץ את הילד עד לכביש הקרוב, במקרה הצורך - ומשם יאסוף אותו רכב פרטי שאשלח בתיאום.

תודה למי שישאיר כאן טלפון סלולרי.

IlanHadar
11-10-08, 00:16
חיים,

יכולת הריכוז של ילד בן 5 בשטח היא לא ארוכה, המסלול שלך נראה לי קצת ארוך. אני מציע לך להיכנס באלמוג, לעשות את המצוק על ליציאה בדרגות.

אני יורד לכיוון הערבה ביום ג' בבוקר, כך שבחצי הראשון של היום אני באזור. אני אהיה זמין בגל 3 ואשלח לך את הנייד בפרטי.

אילן

רכס חיים
11-10-08, 02:24
הכניסה מאלמוג ארוכה יותר בנסיעת הכביש מנבי-מוסא, ומיד בהתחלה יש את הסיבוב שמאלה ביציאה מנחל עוג, שהוא ממש לא מתאים לי עם ילד בעשר הדקות הראשונות של הכניסה המדברית שלו.

קיבלתי את הטלפון שלך,ואקווה שלא אצטרך להיעזר בו.

אני חושב שיהיו על הציר הזה לא מעט מטיילים.

jonesy
11-10-08, 09:48
חיים, לפי התחזית יכול להיות שהטיול שלך הופך להיות טיול שטפונות...

בכל מקרה, אני נמצא כשעה נסיעה מנביא מוסא. אם תזדקק לעזרה תתקשר. 054-2222313.

מוטי.

רכס חיים
13-10-08, 01:44
מוטי, תודה - נרשם.

התחזיות שלהם תמיד מקדימות ב-24 שעות. הגשמים יהיו רק ביום רביעי.

מוטי כהן
13-10-08, 19:34
חיים ,

שיהיה בהצלחה .

תעדכן איך היה .

חג שמח .

רכס חיים
14-10-08, 18:37
דבר ראשון תודה לכל הג'יפאים שנתנו לי שקט נפשי בטיול העדין הזה.

חזרנו עכשו ממסע של קרוב ל-300 ק''מ בסיכום כללי.סה''כ 15 שעות רצופות מהשכמה לחזרה.

קמנו בשעה 0300 לפנות בוקר, ולאחר סידורים אישיים,ארוחת בוקר ,והטענת הג'יפ יצאנו בשעה 0430 לכיוון ירושליים.

לא מיהרנו ובנבי-מוסא עצרנו בצל של הבוקר שנבע ממצוק גבוה ,שתינו קפה של גברים ,והתאמנו בירי עם רוגטקה מקצועית שהבאתי איתי כהפתעה.לאחר שהפעוט הגיע להישגים הנדרשים המשכנו לכיוון מצוק העתקים ורק בנחל חצצון פנינו חזרה למצוקי דרגות וירדנו למטה לכביש 90.

בדרך פגשנו שתי אילות מדהימות ולהקת עקבים ענקית בדרכה דרומה כשהיא מתרוממת על הטרמיקה שמצאה.

לראות את הילד חוזר כמו ג'יפאי אמיתי, מאובק עד לשד עצמותיו ואדמדם מהשמש הבלתי נמנעת - עושה לך את השנה.

לא להאמין איזה התנהגות בוגרת יכולה להיות לקטנים האלה.

תודה לכולם על שאיפשרתם לי את החוויה היפה ביותר בשנים האחרונות,באופן רגוע.

בוזי
15-10-08, 14:59
חיים, אל תשכח להודות לרכס-אובר שלך.

לנד רובר זה כמו פולניה:
הוא לעולם לא ישכח לסלוח,
ואתה לעולם לא תשכח שהוא סלח...

-->