PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון הנעה בבאגי TRAX ||

Kernel
09-10-08, 22:58
אני כרגע בשלב התיכנונים של Edge Trax 2 לאחר שהשילדה מכאן (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28020) נמכרה,
אני דיי מתקשה מאחר ואני לא עוסק בתחום ונעזר באנשי מקצוע,

אני עומל בימים אלו על תכנון מערכת ההנעה[2X4], התכנון הוא מנוע הונדה GX390, הבעתיות בנושא היא העובדה שהתוכניות מסתמכות על מנוע+גיר קיימים, בעוד שלמנוע הנ"ל אני לא מכיר שום גיר או צורת הנעה תחליפית.

אני מחפש אפשרות להעברת כוח[2X4 - HIGH/LOW] מהמנוע אל הגלגלים,
יש גיר שתומך במנוע עם האפשרויות האלו?

+ אני אולי בור בנושא, ואני דיי בטוח שהשאלה היא דיי מאותגרת שכלית מיסודה וללא שימוש במושגים הנכונים,
אבל אני מבקש את העזרה ואת ההבנה של חברי הפורום בנושא.

lizard
10-10-08, 00:39
זה עד כמה שאני רואה בסה"כ קראט עם כלוב. כלומר, ציר אחורי וקדמי קשיח שמחובר לשלדה ללא מתלים/קפיצים/בולמים.

אם יש לך מנוע של אופנוע אז הוא כולל גם את הגיר למיטב ידיעתי.

אתה מחבר את הגג"ש שיצא מהגיר לשרשרת שמחוברת לגג"ש על הציר האחורי שמסובב את הגלגלים. מה מסובך פה?

kobiarava
10-10-08, 00:47
אהלן KERNEL(אין שם אחר?)

ראשית, מנועי אופנועים משולבים בתיבת הילוכים (מנועי אגן משותף) והיציאה שלהם היא אחרי גיר, אין מצב שיש לך את המנוע הנ"ל ואין לך תיבת הילוכים איתו. שנית, לגבי HI\LOW אין שום סיבה או צורך בכאלה בבאגי 2X4. הפחתה כזו משמשת לצורך זחילה בכלי לעבירות, ולא לכלים מהירים כמו המיני באגי שאתה בונה.
מה שכן חסר לך זה בעיקר הילוך אחורי ודיפרנציאל, שבשבילם בד"כ נהוג להוסיף תיבת הפחתה אחורית בבאגים מבוססי מנועי אופנוע, שנותנת בנוסף לשניים הנ"ל גם תיקון ליחס ההעברה הסופי, שבד"כ גבוה מדי בגירים של אופנוע ביחס לגודל הגלגלים של הבאגי.
תריץ חיפוש כאן באתר ותמצא מס' שרשורים די אינפורמטיביים בעניין, וגם פתרונות אחרים שאנשים אילתרו בעניין (לדוגמה-רוורס באמצעות מנוע סטרטר חשמלי חזק)

בהצלחה-קובי

Kernel
12-10-08, 09:51
אהלן, תודה על התגובה,
אני אבי.

לא מדובר במנוע של אופנוע,
מדובר במנוע STAND ALONE,
http://www.honda-engines.com/modelslarge/GX390.jpg

אגב, יש לי גם רישיון לאופנוע וקשה לי לדמיין איך אני מעביר את רגל שמאל בתור הגיר שנמצא מאחורי[לגיר ידני].

המטרה בגיר היא למנוע שחיקת יתר של המנוע ומצד שני להגיע למהירויות גבוהות יותר,
יש אפשרות להסב ווריאטור של אופנוע למנוע מהסוג הזה?

שבוע טוב,
אבי ק.

sidewinder
12-10-08, 19:42
אבי שלום
יש לך 2 אפשרויות
גיר של קוואסקי מיול 2X4 או 4X4 עם דיפרנציאל ונעילה מכנית וציריות או גיר של פולריס כלשהו
רק שבגיר של פולריס יש צורך בשרשרת וגלג"ש על הציר האחורי

יוסי

-->