PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי מערכת היגוי

barakts
12-10-08, 02:35
שלום!

סופסוף החלטתי לטפל בכל הבעיות ברכב... אחרי שיפוץ טרנספר וצלבים נשאר לי עוד בעיה (גדולה..יש הרבה קטנות...:D) אחת - בנסיעה במהירות בסביבות ה60 קמ"ש יש לי רעידות מטורפות (ממש כל הרכב רועד!) שכנראה נובעות מהגלגלים הקדמיים, הצצתי על הגלגלים בנסיעה והם ממש רועדים, גם ההגה רועד.
הרעידות מופיעות גם ב4X4 וגם ב2X4
גם במהירויות יותר גבוהות נראה לי שיש רעידות קלות מאוד...
מישו מכיר את התופעה הזו? מאיפה היא נובעת? אמרו לי חופש בגלגלים, אבל כבר ביטלתי חופשים ועדיין יש רעידות, מבדיקה בפורום ראיתי משו על בולם הגה ואולי חופש בהגה עצמו אבל לא מצאתי בעיה דומה שקרתה למישו עם סמוראי.

אנא הצילונינה! :D

Viper
12-10-08, 06:28
איזון גלגלים?

גל_כ
12-10-08, 08:40
שלום!

סופסוף החלטתי לטפל בכל הבעיות ברכב... אחרי שיפוץ טרנספר וצלבים נשאר לי עוד בעיה (גדולה..יש הרבה קטנות...:D) אחת - בנסיעה במהירות בסביבות ה60 קמ"ש יש לי רעידות מטורפות (ממש כל הרכב רועד!) שכנראה נובעות מהגלגלים הקדמיים, הצצתי על הגלגלים בנסיעה והם ממש רועדים, גם ההגה רועד.
הרעידות מופיעות גם ב4X4 וגם ב2X4
גם במהירויות יותר גבוהות נראה לי שיש רעידות קלות מאוד...
מישו מכיר את התופעה הזו? מאיפה היא נובעת? אמרו לי חופש בגלגלים, אבל כבר ביטלתי חופשים ועדיין יש רעידות, מבדיקה בפורום ראיתי משו על בולם הגה ואולי חופש בהגה עצמו אבל לא מצאתי בעיה דומה שקרתה למישו עם סמוראי.

אנא הצילונינה! :D

מה זאת אומרת ביטלת חופשים? מה בדיוק עשית?

כדי לבדוק אם יש חופש, תרים גלגל באוויר ותנסה לבדוק חופש תוך כדי נדנוד בשעות 6 ו-12 ואח"כ ב 3 ו-9 (אלו כיוונים ולא שעות כמובן).

אתה לא אמור להרגיש חופש בכלל, אם אתה מרגיש חופש בשעות 6-12 אזי כנאה מדובר במיסב
בשעה 3-9 אז כנרה העניין קשור להיגוי.

barakts
12-10-08, 17:49
איך ביטלתי חופשים? לא אני ביטלתי ביטלו לי חופשים במוסך לפני הטסט ואמרו לי משו על חופש בקינגפין? אשמח להסברים...

האמת אני באמת חושב שזה חופש בגלגלים, כי ההרגשה בהגה לא טובה.

לגבי איזון גלגלים - איך בדיוק עושים את זה? יש לי אפשרות לעשות לבד?

מורי
12-10-08, 20:29
איך ביטלתי חופשים? לא אני ביטלתי ביטלו לי חופשים במוסך לפני הטסט ואמרו לי משו על חופש בקינגפין? אשמח להסברים...

יש המון חומר בפורום על הנושא. תריץ חיפוש על "חופש בקינגפין"

האמת אני באמת חושב שזה חופש בגלגלים, כי ההרגשה בהגה לא טובה.

זה לא חייב להיות חופש בגלגלים.יכול להיות חופש בתפוחים,בעיה בתיבת הגה ועוד...

אין אפשרות לעשות לבד.יש צורך במכשור מקצועי.

בהצלחה.

בוזי
12-10-08, 21:22

עושים אצל פנצ'רמאכר. או אצל מתקן תקרים, מה שיש קרוב אליך.

barakts
01-11-08, 00:41
תודה לכולם!
בסופו של דבר הבעיה היתה צמיגים עקומים(!), לא האמנתי מה צמיגים דפוקים יכולים לעשות לרכב!

-->