PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בנושא קניית ג'פ ממכרז.

ram
25-04-04, 03:22
אני מעוניין לקנות ג'פ ממכרז ,ורציתי לשאול אתכם המומחים מה חשוב לי לדעת, לפני שאני עושה את הצעד.
ובכלל מה סדרי גודל המחיר ,פרוצדורה,וכו
אשמח מאוד לעזרה תודה
רם.

טל
03-05-04, 20:45
ראשית אתה צריך להחליט באיזה סוג אתה מעוניין קצר ארוך בנזין דיזל פתוח סגור וכו'.
לאחר שאתה מחליט באופן טבעי יצטמצו האפשרויות.
בעיקרון מומלץ לא לקנות מהצבא והמשטרה בד"כ הרכב שחוט(אני יודע ,יש גם הצלחות אל תכעסו בעלי הג'יפים הצבאיים).
אני באופן אישי חכיתי למכרז על סופה של מקום שידעתי שהשימוש שנעשה ברכב (כרכב בטחון) הוא במעגלים סביב הגדר בדרך כורכר מישורית ע"י נהג אחד.
אם יש לך סבלנות עשה כמוני זה משתלם.
הג'יפ אצלי כשנתיים ולא הכנסתי בו אגורה.
במקרה זה הצעתי מחיר מחירון ואני לא מצטער לרגע.
במכרזים של רשות שמורות הטבע הם נותנים מידע על הרכב במכרז ואני מניח שאיזור הזכיה הוא בסביבות 65% ומעלה.
במכרז של מקורות הצעתי 80% על ג'יפ שנראה טוב ולא זכיתי.
כשהייתי בצריפין קבלתי חוברת של המכרז עם אינפורמציה מעטה על כל רכב במכרז.
אני הייתי מוכן אז להציע 50% או פחות בהתאם למצב.
ג'יפ נוסף שלי מחברת חשמל גם הוכח כקניה טובה.
מה לבדוק:
מומלץ לחפש סדקים בשלדה וסמני עיפות מכל סוג
ברמת העיקרון אם אתה מכונאי חובב אתה צריך לעשות הערכת עלויות ולצורך זה עליך להיות בעניינים. אני מתכוון לאתר נזילות, חופשים, סדקים לדעת להעריך מה המשמעות של החופש, רציני, לא רציני וכמה עולה לשפץ.תרשום את העלויות המצטברות ותפחית מערך השוק. תפחית עוד 10% לפחות ממחיר הג'יפ לבלתמ"ים וזה יהיה מחיר ההצעה. כך אני עשיתי.

ניר שקד
04-05-04, 09:33
"בעיקרון מומלץ לא לקנות מהצבא והמשטרה בד"כ הרכב שחוט(אני יודע ,יש גם הצלחות אל תכעסו בעלי הג'יפים הצבאיים)."

טל . אני בעל רכב יוצא מג"ב, ולאחר שהצעתי הצעה במכרז לפני כשנה אני יכול לספר לך ש:
א. צה"ל לא מוציא סופות למכרז (הרכב מפורק לחלקי חילוף).
ב. לדעתי המחירים שסופות יוצאות מהמכרז של המשטרה לא מוצדקים(48500 שח לסופה משטרתית צבע כחול, כשרשום בכרטיס של הרכב שהמנוע גמור. מדובר במודל 97 במכרז שהיה לפני כשנה)
ג. מאחר שידוע שסופה שיוצאת ממכרז (ממשלתי לא פרטי) צריכה לעבור שיפוץ כללי ולפעמים אפילו פירוק והרכבה של כל הבודי, ואת כל ההוצאות האלה יש להוסיף לחישוב של עלויות הקניה.
ד. אתה רכשת סופה ממכרז פרטי, והיום כשיש מגוון רכב של רכבי שטח אני מבטיח לך שכל מנהלי הרכש של המפעלים / קיבוצים / מושבים למיניהם ירכשו טנדר איסוזו הרבה לפני שירכשו סופה! כך שלמצוא סופה ממכרז פרטי לדעתי הסיכוי אפסי! (על תשכח שעברו שנתיים מאז ודברים השתנו בשוק)

RAM אני ממליץ לך לרכוש סופה שמישהוא כבר טיפל בה יפה ולהמשיך בדרכו
או לחילופין כמוני לחפש סופה של נגעו בה שנראית קצת מוזנחת ולטפל בה
לא חסרות כאלה בשוק המשומשות בהצלחה :wink:

נמרוד
04-05-04, 11:59
לדעתי, קניית סופה ממכרז היום זו טעות. ממכרז קונים כשאין ברירה אחרת. יש מכוניות שהשוק ה"חופשי" שלהן קטן יחסית לשוק המכרזים, כמו טויוטה היילקס "טוב" או דפנדרים, ואז יש על מה לדבר. בסופות המצב להיפך - השוק הפרטי גדול הרבה יותר. יש היצע גדול של סופות טובות, משופרות, במחירים על הפנים. אתה יכול לבדוק אותן לעומק, להתמקח על המחיר - רק מטומטם אמיתי ילך על סופה ממכרז היום (אלא אם אתה בעצמך סוחר/מוסכניק/מומחה אחר ואתה לא, כי אם היית לא היית שואל פה שאלות...).

Bulldog
04-05-04, 12:03
מסכים אם נמרוד. היום אתה יכול לקנות רכב שיצא ממכרז אחרי שהוא עבר כמה ידיים פרטיות ותוקנו כל הליקויים שבו, וסודר כל הברדק בחוטים, והוא עבר פחחות וצבע ואפילו שופר וכל זה במחיר הרבה יותר שפוי והגיוני מאשר לקנות רכב ממיכרז ולהתחיל ליישר אותו לפי ראות עינייך.

ram
05-05-04, 02:25
נמרוד
קודם כל צודק אני לא מומחה ,
מסכים איתך שיש היצע גדול מאוד של סופות ,טובות או לא, על זה עוד אפשר להתווכח .
מה גם שמחירים על הפנים או קרוב לזה עוד לא מצאתי .
(יש להרבה מאוד בעליי סופות נטייה להעריך מחיר לא מצאיותי בעליל על רכבם. )
ראה אינני מחפש לקנות בחינם ,אך גם לא לשלם מחיר מופרז .
BULLDOG
צודק אבל על איזה מחיר שפוי אתה מדבר בידיוק ???
חברה אינני יודע כמה אתם יודעים לגביי מחירים שאנשים מבקשים ,ואיזה
שיפורים, בשביל ARB R+F(סתם לשם הדוגמה) כתוספת משומשת מבקשים 12000-20000K.
בחייכם 750$+180$+1000 חדש זה פחות או יותר הערך,לא?
וזה סתם דוגמה קטנה .
אנשים חושבים שאם יאנוביץ' מרשה לעצמו אז גם הם יכולים ,נמאס .
אז מחפשים ערוצים אחרים למימוש, אחד מהם מכרז .
אבל כנראה שגם הם נדבקו בתסמונת יאנוביץ',בלי לפגוע באף אחד חוץ מיאנוביץ'
לסיכום, אני חושב שיש לנו אחלה מקום להרוות את צמאונו של שד השטח ,ידע ומומחים בחסד גם יש ,אך לרמה לצערי לא נגיע לעולם ,לא כל עוד שולטים ביד קשה כמה מעושקיי הצמרת המוזכרים לעיל .
תודה על התגובות
רמי.

UNIX
05-05-04, 06:07
אני חולק על דעתך בנוגע ליאנוביץ!!!
לדעתי הם לא יקרנים והם נותנים שירות מעולה
תחשוב רק מה היה קורה אם לא הייתה חנות כזו כמו של יאנוביץ .
כמה אז היית משלם על חלפים?

נמרוד
05-05-04, 08:50
נמרוד
קודם כל צודק אני לא מומחה ,
מסכים איתך שיש היצע גדול מאוד של סופות ,טובות או לא, על זה עוד אפשר להתווכח .
מה גם שמחירים על הפנים או קרוב לזה עוד לא מצאתי .
(יש להרבה מאוד בעליי סופות נטייה להעריך מחיר לא מצאיותי בעליל על רכבם. )
ראה אינני מחפש לקנות בחינם ,אך גם לא לשלם מחיר מופרז .
BULLDOG
צודק אבל על איזה מחיר שפוי אתה מדבר בידיוק ???
חברה אינני יודע כמה אתם יודעים לגביי מחירים שאנשים מבקשים ,ואיזה
שיפורים, בשביל ARB R+F(סתם לשם הדוגמה) כתוספת משומשת מבקשים 12000-20000K.
בחייכם 750$+180$+1000 חדש זה פחות או יותר הערך,לא?
וזה סתם דוגמה קטנה .
אנשים חושבים שאם יאנוביץ' מרשה לעצמו אז גם הם יכולים ,נמאס .
אז מחפשים ערוצים אחרים למימוש, אחד מהם מכרז .
אבל כנראה שגם הם נדבקו בתסמונת יאנוביץ',בלי לפגוע באף אחד חוץ מיאנוביץ'
לסיכום, אני חושב שיש לנו אחלה מקום להרוות את צמאונו של שד השטח ,ידע ומומחים בחסד גם יש ,אך לרמה לצערי לא נגיע לעולם ,לא כל עוד שולטים ביד קשה כמה מעושקיי הצמרת המוזכרים לעיל .
תודה על התגובות
רמי.

רמי - על אילו עושקי צמרת אתה מדבר? אם אתה מדבר על מערכת המכרזים - מקובל. על יאנוביץ' - גם אפשר לדבר, הם הרי בכל זאת סוג של מונופול. דעתי האישית עליהם חיובית, אבל אפשר לדון... אבל המוכרים בשוק הסופות? אנשים פרטיים? מה אתה רוצה מהם? כל אחד מעריך את הבייבי שלו בכמה שהוא רוצה, יש משא ומתן, ואו שיש עסקה או שאין. אני אומר לך שהמצב היום טוב, כי יש הרבה היצע, וזה אומר שאתה זה שיכול ללחוץ. אני מחפש כרגע רכב בשוק מסוג אחר, שבו המוכרים שולטים, כי יש יותר ביקוש מהיצע - וזה הרבה יותר קשה. עובדתית, יש לפחות 4 חברים באתר זה שאני מכיר אישית שמנסים למכור סופות טובות כבר זמן רב, וירדו במחירים שהם דורשים... נסה לנצל את זה.

ram
07-05-04, 12:07
UNIX
תחשוב עם היה לנו כמה יאנוביצ'ים ,וגם וקצת תחרות בינהם ,כמו בכל ענף נורמלי
בשוק חופשי ,ולא מונופול ששולט על המחירים כי אן מי שייתחרה איתו .
נמרוד,
על מערכת המכרזים אינני יכול להגיד כלום, מכייון שאין הם קובעים את המחיר ,אלא אנחנו.
על יאנוביץ' בהחלט אפשר לדבר .
ראה אין לי שום דבר נגד בעליי הסופות , הערכת המחיר על רכבם מושפעת גם מגורמים מנופוליים המוזכרים לעיל ועוד קצת.
ושכל אחד יעריך את הבייבי שלו בכמה שהוא רוצה .
והרי לך מחירים לא מציאותיים.

מחיר רכב אמור ליהיות שקלול של נתונים המתייחסים באופן ישיר למצב הרכב והשוק
ולא שכל אחד יהפוך ליהיות לוי יצחק ויערך את רכבו באמת כאילו היה הבייבי שלו.

shachar
07-05-04, 12:49
אתה קצת מערבב כל מני דברים
מחיר השוק הוא כמו שניסו להגיד לך המחיר שבו מתבצעות עסקות
פלוני א מבקש X ואלמוני מוכן לשלם רק Y
(y<x)
מן הסתם מחיר "השוק" נמצא בתווך המרחק בין X ל Y מייצג את הפרשי התפיסה של הפרטים את הרכב.
אומרים לך החברים שיש הרבה מוכרים, נראה לך שמבקשים יותר מדי..... תמשיך לחפש

אגב אם העסק שהזכרת כל כך טוב לבעליו "עושקים" אתה מוזמן להתחרות - השוק חופשי

UNIX
07-05-04, 15:40
יש עוד מקומות שמוכרים חלקים לג'יפים ואתה יודע מה
יש מלא מקומות שמוכרים חלקים מפירוק ונכון לפעמים שווה לקנות
חלק מפירוק ולא לקנות אותו חדש (למשל :סרנים,גירים וכו').
תחשוב מה היה קורה אם לא היה מקום כזה שנקרא יאנוביץ בארץ ,
מה אז היה קורה? היית צריך להזמין איזה סט אטמים מחול ולשלם עבורו משלוח שעולו כמו אותם האטמים וזאת סתם דוגמה קטנה.
יש דברים שיאנוביץ מבקש עליהם הרבה כסף וגם לדעתי זה מוגזם אבל לא קרה
כלום ,את אותם דברים אני פשוט לא יקנה ,חוץ מזה תמיד אבל תמיד כשהייתי שם
ובן טיפל בי הוא בחיים לא ניסה לדחוף לי איזה חלק ותמיד ייעץ לי מה לעשות
ואיך לעשות.

ארז
07-05-04, 19:56
מחיר יחידה אחת של ARB חדש הוא :
5800 ש"ח הנעילה
1600 ש"ח הקומפרסור
1000 ש"ח התקנה

וכל זה לא כולל מע"מ

מאיר רוטברג
07-05-04, 22:08
למה כבר לא תחשב את מחיר הרכב בארה"ב ותקנה שם וזהו
אני השקעתי על הסופה שלי ,רגע נבדוק שאישתי לא רואה למעלה מ50000 ש"ח אז שאמכור אתה מצפה לקבל זאת בחינם אני מבין
שמע חפש פראייר שלחוץ בכסף ותקנה.
דרך אגב אני את שלי לא מוכר.

יוני5
09-05-04, 00:55
רמי,

אתחיל בכך אני ממש לא מסכים לדעתך בנוגע לינוביץ. הם בהחלט לא יקרים, מחזיקים מבחר גדול, ואני משער שלכשתהיה לך סופה משלך, גם תלמד להעריך אותם ואת השירות שלהם.

מעבר לכך, סופות (ומי כמוני יודע, אני רוצה למכור אחת) הן שונות מאוד אחת מהשניה. בניגוד לטויוטה היילקס (שזה הרכב שלי היום) בו מדברים על מחירון (מעל, מתחת, לא משנה) הרי שזה משום שרוב ההיילקסים דומים ביותר. ישנן מספר תוספות שעליהן אפשר לבקש תוספת מחיר כגון מנוע עם טורבו, נעילה קידמית וכיו"ב, בסופות אין דבר כזה. אין סופה אחת דומה לאחרת, ומכאן שלמרות שנטייתי הבסיסית היא להניח שאתה מחפש מציאה (וזו זכותך המלאה), הרי שיכול להיות שבאמת נפלת על רכבים מדהימים עם שיפורים רבים.
מאיר נתן לך דוגמה אחת לגבי כמה שהוא השקיע בסופה שלו. ישנן דוגמאות רבות אחרות.

אם אתה רוצה שנוכל לעזור לך, תן מספר פרטים על מה אתה מחפש מהסופה שלך, כלומר מה מעניין אותך, וכמה אתה רוצה להשקיע ואז נוכל לתת לך עצות כמו "נראה שווה את המחיר" או שלא.

מעבר לכך שתי עצות נוספות לי אליך, הראשונה תקרא את הכתבה של חנן לגבי בדיקת ג'יפ. זה יתן לך המון לגבי מה לבדוק לפני שאתה מבזבז את זמנך במו"מ לא רלוונטי.
העצה השניה היא לגבי דברים שלא תוכל (לרוב) לבדוק בעין והיא נוגעת לתחזוקת מערכות כללית שתחסוך לך הרבה כסף בהמשך. הדבר נוגע למערכות החשמל והמים, גרוזים ואטמים שונים, אם הם הוחלפו וטופלו, מצבך (או יותר נכון מצבה של הסופה, או אפילו יותר נכון מצב חשבון הבנק שלך אחרי הקניה) טוב.

אם אתה רוצה לראות את הסופה שלי, היא אצל אילן (המכונאי) בהרצליה: נעילה אחורית, קפיצית ובולמים משופרים, חלונות נפתחים מאחור, שני מזגנים, יחסי העברה, קומפרסור במנוע, כיסאות נוחים ומטופלת.

בהצלחה,
יוני5

-->