PDA

צפייה בגרסה מלאה : נגמר המנועה בסמוראי , עזרה (קצת דחוף)

adi_ingel
25-04-04, 10:34
המנוע שלי עומד למות לפי הרעשים שהוא עושה!
הלכתי למספר מוסכים כולם באותה דעה.

בכל מקרה אם מישהוא פה עשה שיפוץ/החליף מנועה לסמוראי ,מפירוק או ייבוא ויכול לחלוק מנסיונו אני אשמח מאוד היות ואני מאוד מוגבל תקציבית (סטודנט) וחייב את הרכב (אני וחברה חולקים בו כרכב ראשון), אני די מיועש אנא איזרו לי!

הרכב הוא סמוראי 96 (הדגם החדש) מנוע - הזרקה חד נקודתית.

תודה מראש לכולם
עדי

PS
הקישור לדיון בJEEPTRIP:

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=3&item=405869

שורה תחתונה מה עדיף:
לקנות מנועה מפיירוק ולעשות ל אוברול לבד
או לקנות מנועה מייבוא
ההתלבתוט הגדולה היא מבחינת הכסף
ואם אוברול אז איפה כדאי לעשות ?

עדי

ניר ל
25-04-04, 14:42
שורה תחתונה מה עדיף:
לקנות מנועה מפיירוק ולעשות ל אוברול לבד

לא הבנתי את הנקודה הזאת, אם אתה קונה מנוע מפירוק אז למה לעשות לו אוברול ?
אם אתה רוצה לעשות אוברול אז למה לקנות מנוע נוסף ?
דבר ראשון רצוי לאבחן במדוייק את הבעיה, מנועים לא מתים מעכשיו לעכשיו אלא אם משהו נשבר.
לא הייתי מהסס ללכת על אוברול עצמאי, הנתון היחיד שחסר לי הוא עלות החלקים, היות והמקור היחיד שאני מכיר לרכישת חלפים הוא סוכנות מכשירי תנועה.
אני לא בטוח שישמחו לענות לך, אבל תנסה בכל זאת -
שאל בבתי מלאכה לשיפוץ ראשים, מהו טווח המחירים לשיפוץ ראש כזה (יגידו לך שצריך לראות קודם אבל תנסה להתעקש כדי לדעת מחיר מקסימום)
שאל במכשירי תנועה, כמה עולים החלקים - סט בוכנות, סט רינגים, סט לאגרים, משאבת שמן, אטמים, ותעבור על ספר הטיפולים כדי לבדוק אילו חלקים נוספים צריך להחליף בשיפוץ מנוע. כשתהיה לך הערכת מחיר לגבי שיפוץ עצמי, תוכל לשקול מולה קניית מנוע מייבוא (מנוע משומש שנרכש בחו"ל) או מנוע מפירוק (מנוע משומש שנרכש בארץ). את העבודה אתה מסוגל בכיף לבצע לבד אם לא קיפחו אותך מאד עם החוש הטכני.

DoRoN
25-04-04, 16:58
תתקשר לאמנון 052-2590207
הבחור מתעסק רק בסמוראים וויטארות והוא מחזיק גם מנועים.
אני החלפתי מנוע אצלו לפני חודש ולדעתי הוא מקצוען אמיתי.

adi_ingel
25-04-04, 21:44
דורון , האם הוא מרגיש טוב , כי הוא חולה הרבה מהזמן?
וכמה עלתה כל ההחלפה כולל עבודה מנועה ומע"ם???

עירא
25-04-04, 22:17
את העבודה אתה מסוגל בכיף לבצע לבד אם לא קיפחו אותך מאד עם החוש הטכני.
ניר, לפי איך שאתה מציג את זה פה זה ממש כמו הליכה בפארק.
נראה לי שיש צורך בקצת יותר מאשר לא ליהיות מאותגר טכנית, צריך חוש טכני ברמה בינונית ומעלה, עם גישה לכלי עבודה מתאימים (שלרוב אין לאנשים בבית ועלות קנייה שלהם לצורך אוברול אחד היא גבוהה מידיי) וכמו שכתבת ספרות חובה. ותמיד חבר טלפוני יכול לעזור (ומי כמוך יודע :wink: )
אפשרי כן, אבל להגיד לכל אחד שהוא מסוגל בכיף לבצע לבד נראה לי קצת לא ריאלי.
עירא

אלון_ק
25-04-04, 23:08
לא מסכים איתך, חוץ ממה שאמרת על חוש טכני - אבל היי, זה נכון לכל עבודה על האוטו.

כלים ייעודיים לאף אחד אין בבית. מלווים מחברים ומכרים. ספרות קונים - אם אתה עושה אוברול לבד, אתה מספיק רציני כדי שיהיו לך כמה ספרים טובים בבית. חבר טלפוני? ג'יפולוג! אני מוכן לעזור לכל מי שרק אפשר (במקרה הזה אני חסר יעילות - הבנתי במערכות המנוע איננה ברמה הנדרשת) וכמוני רוב חברי הפורום (אני בטוח שאתה בכללם).

אז מה עוצר אדם מלעשות לבד? נמרוד הגדיר את זה יפה - "הפחד מהמכונה". זהו. זה ערימת ברגים שצריך לחבר, זה הכל. ערימה מסובכת, אבל שום דבר שאי אפשר, אם יש זמן, כסף ורצון.

ניר ל
28-04-04, 17:01
ניר, לפי איך שאתה מציג את זה פה זה ממש כמו הליכה בפארק.
נראה לי שיש צורך בקצת יותר מאשר לא ליהיות מאותגר טכנית, צריך חוש טכני ברמה בינונית ומעלה, עם גישה לכלי עבודה מתאימים

ראיתי בשנים האחרונות מספיק אנשים חסרי נסיון מבצעים עבודות ברמה הזאת,
שיפוץ מנוע הוא לא מסובך כפי שהוא נשמע, ספרי הטיפולים מסבירים בצורה הכי ברורה שאפשר מה צריך לעשות. אני מתכוון לאלה בשפה האנגלית שכל רד-נק אמור להסתדר איתם, להבדיל מהספרים בהוצאת צה"ל שאני לא בטוח שאבשלום קור שוחה בהם. אל תשכח שאת העבודות המסובכות מבצעים בבתי מלאכה, אתה צריך לקרוא פעמיים את תהליך השיפוץ, להבין מה אתה מנסה לעשות, לשאול אם משהו לא ברור ואז לפרק את המנוע, לשלוח ראש לשיפוץ ובלוק לחריטה, אח"כ זה לגו.
העניין המסובך כאן הוא לדעתי המשקל - במנוע של סמוראי זה פחות רלבנטי.

adi_ingel
02-05-04, 15:03
הבעיה שלי היא לא חוש טכני או ספרים (גם כלים ניתן להסיג)
הבעיה שלי היא זמן.היות וזה הרכב העקרי שלי ושל חברתי לחיים אני לא יכול להשתיתו לשבוע או יותר!
מסיבה זו כנראה אני הולך להחליף את המנועה במנועה מייבו.

השאלה היא : מישהוא מכיר מקומות שבהם ניתן להסיג מנועה של סמוראי מייבוא (לישראל יפן אין)?

עדי

adi_ingel
02-05-04, 15:12
כמובן:להשתיתו=להשביתו , ייבוו= ייבוא

-->