PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לפני קניית היילקס

skhaikin
15-10-08, 01:03
שלום,
אז חזרנו אחרי שנתיים בארה"ב ואני מחפש לקנות היילקס. עד עכשיו הייתי עם סופה בארץ וג'יפ רנגלר בארה"ב והחלטתי לנסות היילקס עכשיו.
התקציב הוא בערך 60K ואני הייתי רוצה לקנות רכב משופר - נעול בשני הצירים ומערכת מתלים משופרת (הגבהה וכו'). האם זה נשמע סביר לרכבים 96-98 או שאני חי באשליות ? רוב הרכבים שאני רואה נמכרים עם ק"מ בשמיים - 350K ומעלה - האם סביר ? באופן כללי, על מה להיסתכל, ממה ליזהר וכו' ? כל עצה תתקבל בברכה. אין לי צורך מסחרי ברכב, נקנה לצורך טיולים ונהיגה יומית לעבודה (כ 10 ק"מ כל כיוון). אם יש איפשהו "מדריך לקנית היילקס" כמו שיש כאן מדריכים דומים לסופות - אשמח לקבל לינק.

תודה מראש,
סרגיי

jozi
15-10-08, 01:33
בבקשה - מדריך לבדיקת טויוטה היילקס (http://www.jeepolog.com/515.html)

tooshey
15-10-08, 10:23
שלום לך
אחרי סופה ורנגלר אתה עלול לגלות שלהיילקס יש "אין מנוע"...
קח סיבוב התרשמות כדי שלא תתבעס.

יש בארץ מספר היילקס מוסבים למנוע פראדו,עם המון מנוע,אבל הם נדירים ומעבר לתקציב שרשמת.
שים לב שרשמת 96 עד 98
96 97 זה סרן חי מקדימה = עבירות,ובזה אתה צריך להתמקד
98 זה כבר מתלה נפרד,הרבה יותר עדין ומסובך להגבהה

אם יש מועמד לקניה באיזור המרכז,אתה יכול לבוא אלי לבדיקה
054-4517924

בברכה,טושי

איציק - 4X6ZH
15-10-08, 12:45
היילקס בקונפגורציה של פרדו בישראל
אני לא הייתי נכנס לסרט הזה ודאי לא בשימוש יום יומי

איציק

skhaikin
15-10-08, 14:29
שלום לך
אחרי סופה ורנגלר אתה עלול לגלות שלהיילקס יש "אין מנוע"...
קח סיבוב התרשמות כדי שלא תתבעס.

בברכה,טושי

זהו, שמעתי את זה מספר פעמים ואכן אין כמו שעגת ה I-6 - המנוע היא הסיבה העיקרית למה כ"כ אהבתי סופה ורנגלר. יחד עם זאת, תמיד התרשמתי שמערכת המתלים של היילקס טובה יותר מזו של סופה בכל הקשור ל ROCK CRAWLING. למרות שהייתה לי סופה נעולה, הייתי נתלה על אבנים עם האוזנים של הקפיצים במקומות שהיילקסים דילגו בקלות יחסית. אני מבין שאני פותח כאן תיבת פנדורה ישנה של וויכוח מה טוב יותר היילקס או סופה ואני בפירוש לא מתכוון לפתוח מחדש את הדיון הזה. מה שאני מנסה לשאול זו השאלה הבאה - אם מה שבעיקר מעניין אותי זה נהיגה טכנית איטית ופחות מעניין אותי טיסה על דיונות - עד כמה ארגיש בחוסר ביצועי מנוע של היילקס מול זה של סופה ?

ERAN NO 1
15-10-08, 15:05
אם מה שבעיקר מעניין אותי זה נהיגה טכנית איטית ופחות מעניין אותי טיסה על דיונות - עד כמה ארגיש בחוסר ביצועי מנוע של היילקס מול זה של סופה ?

אז זהו ש.. מדיונות אתה יכול לשכוח לחלוטין לפחות עם המנוע האטמוספרי
ולגבי השאלה האחרונה ... לא תרגיש בשום חוסר ביצוע בLOW LOW אין משמעות לכח סוס

בכביש זה כבר סיפור אחר

מידבר
15-10-08, 19:28
גם אם יש לך מנוע טורבו (דגמי 98 ומעלה או מנועי היאס שנשתלו בדגמי 93-97) אתה יכול לשכוח מדיונות ולא רק מדיונות ,גם בבוץ הביצועים נמוכים יחסית לסופה/רנגלר.

למרות כח רב יותר שמייצר מנוע טורבו הרי שהוא נוטה לבלאי גבוה יותר ממנוע אטמוספרי.

לכן ,ככלל (ברור שתמיד קיימים יוצאים מהכלל), יש להתיחס באופן שונה לק'מ גבוה בשני סוגי מנועים אלה. עוד, טורבו-מצד אחד אמצעי להוספת כח אך מצד שני, לעיתים, מקור לצרות.

סרן קדמי-בדגמי 93-97 חי+דיפ' חסון יותר+הרבה יותר קל להסב לנעילה חשמלית פשוטה ומקורית. בדגמי 98 ומעלה התקנת נעילה אמינה וטובה (ARB) הינה סיפור יקר מאוד. מצד שלישי, הנק' שהילקס באמת זקוק לנעילה קדמית הינן נדירות.

היתרונות יחסית לסופה/רנגלר: זחילת סלעים טובה יותר, הרבה יותר מקום לציוד, קפיצים מעל הסרנים (העדפה אישית שלי), אמינות טובה יותר.

הבעיה היא שהרבה מהרכבים הנ'ל הינם כבר במצב של "נבלות".

הייתי ממליץ לרכוש רק רכב שבעליו מהימן עליך. באם אתה מתכוון לרכוש מכל מקור אחר אל תוותר בשום אופן על בדיקה אצל מומחה מהימן (טושי למשל).

אל תמהר לקבל החלטה. התקציב שלך בהחלט יפה יחסית ליעד שהצבת ומרשה לך להיות בררן.

בהצלחה.

gooja
15-10-08, 19:58
סרגיי, ברוך שובך.

תעשה סיבוב לפני שתחליט. יש סכנת הירדמות משעמום על ההגה... זקנות עם הליכון עוקפות אותך...

jozi
15-10-08, 20:07
ערב טוב, מצטרף להמלצת קודמי- תעשה קודם נסיעת מבחן כדי להבין דרך הרגליים, הגב, והחוליות בצוואר למה אתה נכנס.
לדעתי חוסר המנוע הכי מורגש דווקא בנסיעה הביתה בשיירה עם כל החבר'ה מאיזה טיול בדרום.... :D
על סף המייאש... אבל זה עדיין לא מצליח להוריד מהפנים את החיוך מאותה המדרגה ההיא שעלית בזיזול ואחרים ממש התנפצו עליה :D :cool:

מידבר
15-10-08, 21:38
לדעתי חוסר המנוע הכי מורגש דווקא בנסיעה הביתה בשיירה עם כל החבר'ה מאיזה טיול בדרום.... :D :cool:

הילקס עם מנוע+טורבו תקינים מגיע בכביש מישורי ל 120 קמ'ש ללא קושי מיוחד. אם ציר קדמי משולשים אז גם נוחות הנסיעה בכביש סבירה.

תמיר .א.
21-10-08, 21:56
הייתה לי היילקס 99, שעברה מעט שיפורים במשאבת הסולר, בטורבו, בקירור, אבל עדיין בלי אינטרקולר, הייתה מגיעה בקלות ל130, עם קצת סבלנות הייתה מגרדת 145.

תמיר

ד ו ר ו ן
22-10-08, 00:25
הילקס עם מנוע+טורבו תקינים מגיע בכביש מישורי ל 120 קמ'ש ללא קושי מיוחד. אם ציר קדמי משולשים אז גם נוחות הנסיעה בכביש סבירה.
צר לי אבל יש לך היילקס עגלתי במיוחד, תבדוק אם הטורבו עובד בכלל.
נכון שהמנוע הזה היה עייף עוד כשהיה חדש מהמפעל אבל למהירות הזו+ מגיעים בישורת בקלות גם עם היילקס אטמוספרי גם כשהוא די עמוס-לא שאני מצליח להבין למה להגיע לשם.
אני נוסע במקביל על היילקס עם מנוע טורבו מקורי ויש הבדל חיובי ניכר מהמנוע האטמוספרי בכביש ובדיונות.

בכל מקרה,
בעליות בכביש זה אומר הילוך 3 ומקס' 70 קמ"ש במקרה הטוב, בשטח למעט דרדרות ארוכות ודיונות בשיא הקייץ החוסר כוח לא מורגש בגלל יחסי העברה מצויינים.

מתלים מקוריים שווים לתחת וקשים כמעט כמו אין קפיצים- עם קפיצים נורמליים זה עולם אחר, יש כמה שרשורי קפיצים ובולמים להיילקס כאן באתר.

איציק - 4X6ZH
22-10-08, 08:32
כמו דורון כך גם אני

היילקס אטמוספרי רגיל אין בעיה לעבור 120 ( לדעתי מהירות גבוה לרכב כזה )
משייט בקלות ב 90-100 .
צריכת דלק של 1 - 9.5 \ 1 - 10
יש להחליף את כל הקפיצים של הרכב לקפיצים איכותיים ( לא לערגל ולא נעליים )
יש להחליף את 4 הבולמים לבולמים איכותיים ( לא המקוריים הם קשים )
יש להחליף 4 גנטים + 4 צמיגים
יש להחליף את כל הבוקסות של המיתלה הקידמי ( לא למקורי ! ) לבוקסות אוסטרליות
אלה בצבע הכחול \ כתום .
לכוון משאבת הזרקה
להקפיד על איכות הדלק

אין בעיה מיוחדת בדיונות ( נכון אתה לא יכול לזנק באמצע העליה ) אבל אתה בחלט עולה
את הדיונה . ( הילקס זה לא סופה !! )

לישר קו בהילקס כמו שצריך ( לא כמו חלק מסיפורי הפורום ) זאת הוצעה לא קטנה .

רוב ההילקסים שמסתובבים למכירה אלה עגלות שיש להם מנוע של טרקטור
היילקס טוב לא נמכר כל כך מהר .
היילקס טוב לדעתי יכול לדרוש ולקבל לפחות 30.000 מעל המחירון .

אין כל דמיון בנסיעה ובנוחיות בין הילקס מקורי ( ישן )
לבין הילקס ישן שהותאם לצרכים האישיים שלך .והעבודה \ חלקים נעשו כמו שצריך .

איציק

-->