PDA

צפייה בגרסה מלאה : חניון לילה באזור המלונות של ים המלח

ohadw50
15-10-08, 20:43
שלום לכולם

אנחנו מתכננים לצאת לטיול של יום וחצי לאזור ים המלח מדבר יהודה,
אנחנו יוצאים ביום חמישי ב 21:00 בלילה ,
התיכנון להתחיל במעלה יאיר! שליד אזור המלונות.
רציתי לדעת האם מישהו מכיר חניון ללילה ללא תשלום באזור?
המטרה בלילה מבלי להסתבך יותר מידי וללכת לישון.

תודה לעונים

אוהד

zsahi
15-10-08, 23:23
מיצר זוהר

אומנם יש שם עכשיו גנרטור אבל זה הכי מעט סיבוכים שאפשר ואתה יכול להחליט לעצור על הדרך לפני המיצר ולחנות שם.

הדרכה:

אם אתה מגיע לצומת זוהר מכיוון ערד אתה פונה שמאלה ואחרי כ500 מטר אתה יורד מהכביש ופונה שמאלה לכיוון מיצר זוהר - יש שלט חום ברור עם הכוונה אליו על הכביש (שאלה למי שיודע, מי אחראי על השלטים הללו? החברה להגנת הטבע או גורם אחר?).

אני לא הייתי חונה שם אלה ממשיך לכיוון החניון לילה מתחת לעזגד אבל רצית קרוב למלונות

תהנו

asafk
15-10-08, 23:54
בצומת זהר אתה נוסע לכיוון מזרח, ים המלח (לכיוון התחנת דלק. אם באת מהמלונות, זה לפנות שמאלה, אם באת מערד, זה לפנות ימינה). אחרי כמה עשרות מטרים יש שביל משמאלך, לכיוון צפון. ממש מול הכניסה למסלול פרצים עליון. אתה פונה בשביל צפונה, עובר מימין מתקן של מקורות (נדמה לי), ואז יש ירידה תלולה לתוך ערוץ. אתה יורד, פונה שמאלה-מערבה בתוך הערוץ, ומגיע אחרי כמה עשרות מטרים לגשר. מתחת לגשר יש משטח גדול מצויין לחניה וללינה. החסרון הוא הרעש מהכביש (שעל הגשר).

אסף.

GodsFather
16-10-08, 01:08
אחדד קצת את שאלתו של שותפי למסע -

התכנון כאמור הוא להגיע למעלה יאיר על הבוקר אך אין חובה להצמד לאיזור המלונות לשם העברת הלילה, לכן כל איזור ים המלח מבורך מבחינת אופציות לינה, אנחנו לא יודעים היכן עדיף. הנסיעה כאמור היא בלילה (עזיבת המרכז באיזור 21:00-22:00), מה שאומר שלנסוע לעומק השטח אינו מומלץ ואולי אף אסור.

בפעם הקודמת שהייתי באיזור, ישנתי ממש בסמוך לקו המים ,נכנסתי לשטח בסמוך לעמדת/מעבר הבטחון (הגעתי מירושלים) ובבוקר הדרמנו לכיוון המעלה. אך אין זה רצוננו הפעם.

אסף , הבעיה עם איזור זהר הוא פסטיבל התמר - הפסטיבל אמנם ברכה,אך העניין הוא שכל עם ישראל יהיה שם ולמעשה כבר שם החל מהיום בלילה (אפשר כבר לומר אתמול כי עכשיו כבר חמישי), מה שאומר הרבה רעש, הרבה אנשים בשטח ובכבישים וכל הנלווים לכך.

מה לגבי איזור קניון מור / מעלה מור , או מהצד השני - עין בוקק / מעלה בוקק ? מישהו מכיר ויכול להמליץ ?

לילה טוב.

אמיר

יונתןמצפה
16-10-08, 01:32
מספר אופציות ככה מהראש, מצפון לדרום:
1. חניון עין גדי: מקום מסודר על הכביש בצמוד לחוף המוכרז. ניתן לרדת מצפון למגרש החנייה למשטח תחתון ומבודד יותר. חסרון- כל עם ישראל ובני דודיו.
2. חניון נחל משמר: פניה מערבה מכביש 90. (בעבר היה סגור בעקבות עבודות במקום- לא יודע מה המצב כיום)
3. חניון נחל צאלים: פניה מערבה מכביש 90.
4. חניון מצדה תחתון: על כביש הגישה למצדה.
5. מצד זהר
6. חניון פרצים תחתון/עליון

תזהרו לא לרדת איפה שנראה לכם לכיוון הים!!!! סכנת נפילה לבולענים ושקיעה נוראית באחריות...

תהנו!

danel
16-10-08, 02:03
אהלן אוהד/אמיר

יש חניון לילה נחמד (נדמה לי שהוא נקרא לוט) ליד הכניסה הצפונית לפרצים עליון
סמ"ש ירוק (11403)

asafk
16-10-08, 21:44
יש חניון לילה מעולה במפגש השבילים של נחל פרצים (פרצים ופרצים עליון)

אסף.

-->