PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לרכס (לא רק): האם בלוני הגז הכחולים 400 גר' ניתנים למילוי?

נמרוד
15-10-08, 22:14
האם בלוני הגז שמגיעים עם הערכה של רכסים ניתנים למילוי? לכאורה כן - אילו בלוני פלדה עבים למדי, הלחץ המקורי בהם הוא 20 אטמ' שזה להבנתי יותר ממה שניתן למלא מבלון ביתי רגיל, ואז גם אם הכמות בפועל קטנה יותר - 250-300 גר' - להחזיק שניים-שלושה כאלו יותר פרקטי ונוח לאחסון בארגז מאשר בלון גדול, ואני מניח שאני יכול להתקין ברז מילוי קבוע על בלון הגז הביתי שלי. מילוי בלחץ קטן יותר גם יפתור בעייה בטיחותית שהתגלתה בערכה וחייבה את חיים להוסיף ווסת לחץ לא זול.

בנוסף לשסתום החיבור הראשי, יש בהם איזשהו שסתום נוסף - מה תפקידו? אולי הוא נועד למילוי?

מישהו יודע? מישהו ניסה?

shimixx
16-10-08, 00:38
אני לא מכיר תבלונים של רכסים אבל
אתה לא יכול להוציא ברז מקו גז ולמשוך גז יש עניין של לחצים שונים בין המיכלים
כשבכל זאת רוצים להעביר למשל מבלון לבלון אז ישנו מחבר ביניהם ואז הופכים אחד מהם ונותנים "לכח המשיכה להעביר תנוזל מבלון לבלון

רכס חיים
16-10-08, 05:11
נמרוד, הרי צריך למלא את הבלונים האלה איכשהו לאחר הייצור.

לדעתי אין בעיה לבצע מילוי מבלון בייתי עם מחבר גומי פשוט,ואולי ישירות מפתח היציאה שכבר יש עליו ברז ושסתום אל-חוזר.פשוט - להכניס גז דרך פתח יציאת הגז.

ברור שהגז - בוטן - פחות אנרגטי מפרופן,אך כמו שאמרת אין לזה משמעות מבחינתינו.

עלי לציין שהפעולה הזו לכאורה ''אינה חוקית'',ויש לבצעה בזהירות הראויה,והקפדה על בטיחות מירבית ובמלוא האחריות. למשל - צינור הגומי למילוי חייב להיות קצר ככל האפשר ,היות ולאחר המילוי נותרת כמות נוזל/גז נכבדה בצינור שמשתחררת לאוויר החופשי ,ולכן יש לעשות זאת באוויר פתוח רחוק מכל מקור אש ,אנשים, ציוד,וחומרים אנרגטיים.

אין לראות בכתוב כאן,המלצה בדרך כלשהיא לבצע מילוי עצמי,וכל אחד לוקח על עצמו את האחריות להחלטתו הפרטית לחרוג מהתקנות בנושא.

-->