PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרהורי כפירה

LAREDO
26-04-04, 06:34
לאחר שנים שבהן חשבתי שג'יפ הוא הדבר היחידי,
לאחר התרסקות כלכלית שחשבתי שאחזור לשטח דרך דיפנדר
יצא לי בשבת לסוע בסוברבן של רון בהר-חרשן.

אז כן הוא גדול, מאוד גדול. אבל הוא עובר בכל מקום.
תאמינו לי שבחלק מהמקומות הוא עבר בקלות יתר.
יש לו מספר בעיות, צמיגים קטנים מידי, חוסר נעילות
סרן קדמי אחורי מידי וסרח עודף מאחור אבל כל זה קל (וזול) לפתרון.

אז מה אתם אומרים - ללכת על פול סייז?

Bulldog
26-04-04, 07:40
תראה, אני אגע פה קצת בנושא הכלכלי ברשותך.
פול סייז בנזין אולי אומר אגרה שנתית נמוכה וקל יהיה למצוא רכב טוב ובמחיר לא גבוה יחסית, אבל הדלק, חביבי הדלק.
מה שכן, אני בטוח שכשיהיה לך רכב עם מנוע 5700, אני רק אהנה מזה.
מעבר לנושא הזה, הפול סייז הכי סטנדרטי, בלייזר לצורך העניין מגיע עם סרני 10BOLT גדולים ק+א והם קרובים מספיק לדנה 44 כך שתוכל לשים צמיגי 33. (37 על 10 BOLT זה רע) יש לך כבר SOA ושאקל רברס. הבסיס הוא טוב, יש מספר בעיות קבועות שניתנות לפיתרון (הנקודה החלשה ליד תושבת ההגה לדוגמא) וכ"ו.
אם אני הייתי יודע מה שאני יודע היום לפני 4 שנים היה לי בלייזר או בהמה דומה ולא סיקס בשיפוץ מתחת לבית.
עומר

kuju
26-04-04, 08:00
ברגע שאני אדע איך מעלים תמונות באתר יהיו גם תמונות מהר חורשן וFULLSIZE בשבת עם אמיר , בינתיים הבורות שלי היא ההפסד של כולם
בולדוג , לגבי הדלק , מאד נהנתי בחורשן בשבת ו5 שעות בשטח עלו לנו 150 ש"ח דלק , הרכב נוסע רק בשטח (יש לי רכב עבודה ) ואני מודע שטיול לדרום יעלה לי 2000 ש"ח אבל בשביל 3 או 4 פעמים שאני מקווה שיצא לי לרדת לדרום בשנה אני מוכן לשלם את המחיר
זה עדיין יוצא יותר זול מלשלם על רכב דיזל חדש יותר שאני מפחד לשרוט 70 אלף ש"ח
שנהנה כולנו
להתראות
רון
C:\Documents and Settings\רון\My Documents\My Pictures\_24_0024.jpg

Bulldog
26-04-04, 08:23
שוב, זה היה שעשוע לשבת ולא טיול של יומיים ויותר, מה גם שאני לא יודע מה תהיה רמת השימוש של הרכב, אבל בתור רכב יומומי הוא יהיה יקר להחזקה.

ושכחתי בהתחלה, זה לא הרהורי כפירה, זה מכת שכל.

kuju
26-04-04, 09:43
חס וחלילה רכב יום יומי :lol:
לא זכור לי שנכנסות לי משכורות כל כך גדולות
רכב לשטח בלבד

ארז
26-04-04, 09:58
אהלן אמיר....
לפול סיז יש יתרון ענק, הוא זול מאוד בקניה, ל33" לא צריך לשנות שם הרבה( חוץ מיחסי העברה) ,אבל ליותר מזה אתה בהחלט כן צריך לשנות סרנים.
אם אתה מחפש רכב למשחקים רוץ על זה, כיף טהור.
אבל אם אתה מחפש רכב לטיולים אתה הולך לעשות טעות, העלות של הדלק והבלאי תהרוג אותך.
זה מנסיון על הרכב של אריק, רוב הרכבים האלו ישנים ודי מתפרקים, זה לא כזה נורא כי החלקים מפרוק מאוד זולים, אבל המפלצות האלו צריכות תחנת דלק שתרדוף אחריהם....זה באמת מגיע לסכומים מטורפים של 1500 ש"ח+ לטיול לדרום(וזה מנקודת יציאה במרכז...)

מוני_הכוכב
26-04-04, 10:57
אז ככה, לי יש בלייזר 1988, אני לא מטפל בו לבד פרט לנושאי חשמל שאינם קשורים בהנעה, במילים אחרות, הכל דרך המוסך, והכל בקבלות (בגללי ולא בגלל המוסך).

הרכב שלי סטנדרטי לחלוטין, מוגבה וזהו. הרבה קוסמטיקה: צבע יפה, מושבים הידראוליים ריפוד שטיחים מקיר לקיר ובתקרות, צופר חזק וזהוא.

צמיגים 33" ברישיון! נעולים על סרנים סטנדרטיים GM10 עם יחסי העברה 3.07 לא מי יודע מה טוב אבל גם לא גרוע. כשאתה ב-LOW, אתה Killer אמיתי.
יחד עם זה אציין שיש לי חבר עם יחסי העברה של משהו כמו 4.7, סרני GM14 ודנה 60 עם נעילה אחורית Detriot Locker וצמיגי 35" וחבר אחר עם דנה 70 קדימה ואחורה, הגבהה מטורפת, צמיגי 37" ונעילות ARB קדימה ואחורה + 12 בולמי זעזועים+ כננת חזקה עבורנו +מיליון דברים נוספים - אוטו מושקע להערכתי כ- 200,000 ש"ח, נו טוף...

קניתי ב- 30K. שילמתי תיקונים של כ- 33K (לא בדקתי את הרכב בקנייה והטימטום הזה עלה לי כ18K מיותרים, וכן כל מיני הוצאות שלו הייתי חכם יותר הייתי מונע אותם). היום הרכב במצב מצויין אבל אני שוקל תוספות ראה למטה.

אני נוסע איתו יום יום לעבודה בנתיבי איילון 10 ק"מ לכל כיוון בזמן ה-Rush hour, צריכת דלק ממוצעת 1:4.3 זה לא הרבה יותר גרוע מסופה אוטומטית או הרבה רכבים גדולים אחרים שמתביישים לדבר על זה. אציין שיש לי בבית רכב חברה של החברה שלי ואת כל הנסיעות הנוספות אני משתדל לעשות איתו כמובן.

שיפורים מתוכננים:

זוג נעילות Lock Rigt קדימה ואחורה, התכתבתי עם אמריקאי שיש לו את זה כבר שלש שנים והוא מרבה לנסוע בשטח ונהנה מאוד. בעצם יש לו תצורה זהה לשלי.
מחיר 2*195$ הבאה לארץ - קומבינה שלך.

תיתכן אולי החלפת מחשב - מחיר מלא $165, בניכוי החזרת הישן: $70 ועוד הוצאות משלוח ויבוא עלויות התקנה = 0, לא יקר וכנראה ישלם את עצמו מהר מאוד. אין לי תקלה ספציית אבל נראה לי שזה כדאי.

עשיתי עם הרכב מעט טיולים לא קשים אבל אחד היה מעניין וקשה, הרכב עבר מבלי לשבור דבר, במקום שצדיקים בעלי נעילות קדימה ואחורה עברו.
הטיול בהר טוב:
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=3&item=2487
הרכב שלי הוא הבלייזר בצעב זהב.

לעניין העבירות והנעילות: בגלל הגודל של הרכב - אורך ורוחב, אני עובר בקלות במקומות שאחרים מצליבים, פשוט אני לא נופל לשם.

השקעה נוספת: המרה לגאז כאשר יהיו תחנות תדלקו בסביבה. זה ישלם את עצמו תוך שנה לערך, וירשה לי להיות יותר חופשי בעניין טיולים ארוכים.

עלויות נוספות:

טסט כ- 1000 ש"ח.
הכנה לטסט - כמעט כלום כי הרכב במצב מצויין היום.
ביטוח - חובה וצד ג' בלבד.

הצרה המרכזית - אני שותה יותר מידי קפה במוסך.

מאידך:
חוויית נהיגה בלתי רגילה.
הוצאות האחזקה בהשוואה לרכב יקר אינן גדולות בהרבה לאורך זמן. מה שהשקעתי ישמש אותי לשלש - חמש שנים כך שההוצאה השנתית אינה גבוה.
חיסכון בביטוח.
חיסכון בירידת ערך מול רכב של נגיד 120,000 ש"ח שיורד 20K לשנה
תיקונים לא יקרים בהשוואה לרכבים חדישים.

סה"כ אלמלא הזמן שאני מבזבז, אני חושב שאני בסדר עם הרכב הזה.

בעייה שעליך לקחת בחשבון:

מה שחריג בין בלייזר , סיפליס ודירה בבת ים? הסיפליס, כי מבלייזר ודירה בבת ים קשה להיפטר.

בטח יש לי עוד לספר אבל זה יספיק לבינתיים.

אריק זמר
26-04-04, 12:57
אמיר אהלן,
לי הרבה מה לומר אין...
אני קניתי רכב במצב מיכאני מצויין ובמצב חיצוני מזויין...
מכאנית לא נגעתי בכלום חוץ מהחלפת סטרטר שהיה לי בספיירים וסרנים שקצת מתקשים עם צמיגי 37" שמוחלפים ברגע זה.
המנוע - קרבורטור שאחרי שתי נסיעות החלטתי סופית לא לעבור לTBI (שיש לי בספיירים).
צריכת הדלק נעה סביב ה5 לליטר, ועם כל הכבוד לארז, גם טיול בן 4 ימים ולילות שהגיע ליוטבתה ולמצפה יותר מפעם אחת לא הגיע לסכום של 1500 ש"ח דלק.
אמנם הרכב הינו רכב טיולים נטו אך גם מצבו החיצוני ישוקם בהקדם...
כיף לא נורמאלי שאני יכול בוודאות לסכם את דעתי האישית שאומרת, מרווח סרנים של 131" על צמיגי 37" עבירה יותר מ33" על 104" נעול כפול.
ואני...אוטוטו נעול

נמרוד
26-04-04, 13:03
כיף לא נורמאלי שאני יכול בוודאות לסכם את דעתי האישית שאומרת, מרווח סרנים של 131" על צמיגי 37" עבירה יותר מ33" על 104" נעול כפול.

בולשיט אריק, אל תשתה יותר מבקבוק וויסקי אחד ביום. זה יקר. כשתהיה נעול, או אז, תוכתר כמלך.

kuju
26-04-04, 13:06
איך לעזאזל מעפה תמונות ?

אריק זמר
26-04-04, 13:34
נמרוד,
טכנית, אתה צודק ב500 מליון אחוז.
אני רק מדבר על עצמי עם השתיימוביל מול עצמי עם הסופסיקס...ולא נראה לי שאפקט הנהג השתנה למרות שאני כן נתון למצבי רוח :roll: :roll:
במעט המקומות שדרשו נהיגה טכנית איטית ומבוקרת, בין אם מדרגה כזו או אחרת ובין אם נסיעה בפסיפס של בולדרים, בשתיימוביל נהיגה אף יותר איטית מאשר בסופה הספיקה לי.
סובייקטיבי...לחלוטין...ואני לא מכחיש.

אריק זמר
26-04-04, 13:39
KUJU
הכנסת תמונות:
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=70

LAREDO
26-04-04, 14:19
1. לגבי עלויות מוסכים אני לא דורג בכלל.....
2. לגבי הסבת הסרנים של אריק2 זה מענין האם זה בולט און או שדורש הרבה שינויים.
3. לנושא הזזת הסרן הקדמי קדימה אף אחד לא התייחס - רק לי זה מפריע?
4. יש לי הרגשה שהקרבורטור מציף יותר מידי בעליות, איזה קרבורטור מורכב אצלך אריק?

אריק זמר
26-04-04, 14:39
1. מסכים לחלוטין
2. אם אתה דואג לקחת U בולטים יחד עם הסרן המשודרג אז:
א. הקדמי יורד אחד לאחד אל תוך ברגי מירכוז הקפיץ.
ב. יש צורך בכוון פרונט.
ג. באם אתה לא מתכוון לשדרג את הצלב בדיפ' הקדמי, כנראה שהוא מתאים וישאר אחד לאחד.
ד. ההיגוי מתאים (CUCV ולא אביר).
* התייחסות לסרן אחורי שבוע הבא (למרות שעומר יוסיף עוד קצת)
3. לא רואה סיבה כיום להזזת הסרן קדימה, לא עם צמיגי 37" ולא עם רכב שמאפשר לך תיקול זוויתי של מכשול (בסיס גלגלים עם מפתח רוחבי של כ1.80מ' )
4. קרה לי פעםת שבזווית חדה מדי נשפך דלק מהקרבורטור אך לא הרכב לא נכבה...

LAREDO
26-04-04, 14:56
אריק,
הסוברבן עם צמיגי 31' היום.
ויש לי הרגשה שהצמיג קרוב מידי לבית גלגל.
לגבי סרנים של CUCV יש לך נ.צ ספציפי? אם כן שלח לי בפרטי בבקשה.
עכשיו, דבר נוסף שדרוש לי זה טרנספר 203. יש למישהו?

אריק זמר
26-04-04, 14:59
שתמצא 203, תחפש שניים נוספים...
לצמיגי 37" למרות הSOA ומשחק במתלים שקודמי עשה, יש צורך בfender trimming.

LAREDO
26-04-04, 15:21
רשמתי לפני פעמיים fender triming עלא-כיפק.
רשמתי לפני את ההזמנה של ה203.
לא ברור לי איזה סרנים החלפת (60, 70) אם תוכל לפרט קצת יותר.

אריק זמר
26-04-04, 15:58
בCUCV יש 60 קדמי עם לוקרים ו14 בולט צף אחורי עם קוטר קורונה 10.5" יחסי העברה 1:4.56 מול אביר לדוגמא שבסרן הקדמי אין לוקרים (דנה 60) וסרן אחורי צף (דנה70) עם 1:4.88

Bulldog
26-04-04, 16:05
קצת על ההתאמות.
סרן קידמי:
תושבות הקפיצים מתאימות בדיוק, הבירגי מירכוז יורדים ישר לימקומם. מאוד רצוי לקנות את הסרן יחד עם היו בולטים והסקיד פלייט המקוריות שלו, זה יחסוך הרבה עבודת התאמה. צינוריות ברקס דורשות התאמה מינורית, קצת השחזה של עודפי נחושת. וצריך לקצר קצת את הגל הינע.
וכמובן יש צורך בכיוון פרונט.

סרן אחורי: למרות שעוד לא התחלתי את העבודה עליו, יש צורך לשנות את המיקום של תושבות הקפיצים על הסרן (המיטות) וכפי הנראה יש צורך בשינויים בגל ההינע ובזוית הסרן. מבחינת מערכת הבלמים הכל נראה על פניו זהה.

ido7
26-04-04, 16:13
חבר'ה,
אני בדרך כלל קורא ומחכים, אבל הפעם אני רוצה להעיר משהו :
לכולם פה יש שתיינים בבית, 1 ל-5, 1 ל -4 , 1 ל -7 - מה זה משנה, כולנו פה נהנים מהג'יפים/טנדרים, ובשביל זה אנו משלמים בתחנת דלק, אבל זה כיף.
יש כאלה נוסעים איתם יום יום, ויש כאלה פעם ב... , עדיין הם שווים את זה, כן , ואני מדבר מניסיון של שני ג'יפים (סיקס 79 + סבן 82) וטנדר (סונומה 93).

מסקנה - עדיף ציפור אחת ביד, מאשר קוף תלוי על עץ. :roll:

ד.א. - מוני הכוכב - מילים כדורבנות.

עידו

אריק זמר
26-04-04, 16:28
עידו,
הצד השני של המטבע...למרות שלא הבנתי את הקשר הציפור והקוף...
עם יד על הלב, במידה וזה לא היה רכב שני, לא הייתי מחזיק מעמד.
עם היד השניה, עדיין היה עדיף לי להשקיע באלפים ספורים לפרייבט מינימאלית על מנת שהצעצוע שלי יחכה לי בסופ"ש.

מוני_הכוכב
26-04-04, 16:53
הערה לעניין הכלכלי. כאמרו בהתחשב בכך שאני נוסע מעט, יש לי רכב חברה זמין אחרי שעות העבודה, לא כדאי לי להחזיק אפילו אופנוע או טוסטוס אלא לנסוע עם הבלייזר.

שים לב שאם אתה מחליף סרנים לדגמים אחרים, שומה עליך כנראה גם להחליף את הג'נטים ל-8 ברגים, וגם קרוב לודאי את היוקים, הצלבים ואולי איזון דרייבשפט וכדאי גם איזון גלגלים.שהוא הדבר הזול ביותר. אני איזנתי את ה-Front על הרכב ולא מחוצה לו ואילו את האחוריים על המתקן. כ"כ עליך לוודא שכל הנושא של גיר ו-transfer מתאימים.

אשר ל-Fender trimming - ראיתי טבלה כזו שמתאימה לבלייזר ב- COLORADOK5.COM תוכל למצוא משהו דומה באינטרנט.

הערה כללית, אני כותב עברית מהר מאוד ועקב זאת עושה לעיתים שגיאות, מהעדר נוחיות בעבודה עם הeditor אני מתקשה לבדוק את עצמי. בעיקרון שגיאות הכתיב שלי הן =0 או בילים אחרות זו שגיאה אם יש לי שגיאה, ואני מתנצל על קיומן של גיאותפה ושם. אני מת על הכתבות של Garoldk בגלל העיברית שלו, וכמובן לא צוחק עליו חלילה.

ותודה לעידו על הערתו. ככלל, האתר הזה פשוט רציני ועינייני והוא כייפי מאוד.

Bulldog
26-04-04, 17:01
אגב אמיר, אני מרגיש חייב להעלות גם את נושא הוונדורה\ראלי 4X4.
אתה יודע, מישפחה והצורך ביותר שתי דלתות. כך בחשבון שברכב הזה כבר יש 44 קדמי ו60 או 14 חצי צף אחורי.

LAREDO
26-04-04, 17:01
מוני - כבר אמרו חזלינו שרכב אמריקאי עם 5 ברגים הוא .......

kuju
26-04-04, 17:03
תמונות והפעם אני מקווה שזה יצליח
http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd05ad0f29a1dd24bed8a7c9be160000000.a spx

LAREDO
26-04-04, 17:04
רון - האוטו הכי גדול בפורום והתמונות הכי קטנות בפורום? :D

מוני_הכוכב
26-04-04, 17:05
יש לו 5 ברגים רק?
אצלי בבלייזר 6 וזה בינתיים מצויין.

למעשה מה שמנע ממני לשדרג את הסרנים זה כל הסיפור שסיפרתי בהערה האחרונה שהיגיע לסכומי עתק, והגעתי למסקנה שעדיף להסתכן ואם יש צורך להחליף חלק מאשר לשדרג.

kuju
26-04-04, 17:07
טוב אז זה הצליח אבל בקטן עכשיו ננסה שוב אבל ב FULL SIZE
http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd00e9631aecc52457fb75033a5d0020000.a spx

ביציאה מהמדרגה
http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd083c95ff547b64d8c981a9bf920020000.a spx

האורך קובע ?
http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd05ad0f29a1dd24bed8a7c9be160020000.a spx

והצ'ירוקי המדהים
http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd0a818237d3c7c44b6abf568a1c0020000.a spx

מוני_הכוכב
26-04-04, 18:32
אני עם בלייזר מוגבה מתיישב לא פעם על וו הגרירה עד כדי כך שאני שוקל להורידו, נראה לי שכאן התחת יעבוד קשה.

4 דלתות זה ייתרון אמיתי!

asafk
26-04-04, 19:45
קודם כל, למי שלא מכיר,
ה שתיימוביל:
http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd08200b722a9154150a783eb0cb0030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd0bc646890e74342b69ab24868f0030000.a spx

סאברבן- נראה די פשוט להפוך לכזה. סרנים של CUCV, גלגלים גדולים, נעילות- בהחלט רכב טיולים אולטימטיבי- גם מקום וגם... לא לוקח שבויים. (אם כבר- אני הייתי לוקח שלדה של CUCV קומפלט- עם החיזוקים והכל ושם עליה את הבודי של הסברבן..)
נסעתי טיול שלם בשתיימוביל, והתרשמתי מאוד. לוקח הכל בקלות- בזכות מנוע חזק, גיר אוטומטי וגלגלים גדולים מאוד. אני יכול רק לדמיין מה יקרה עם שתי נעילות.
רק מה- לא בשבילי. החבר 2 מבלה יותר מדי זמן סביב האוטו- באחזקה והתעסקויות, לא בטיולים. הדלק- לא עניין. רכב שכל כך זול לקנות וכל כך כיף לנסוע- מה זה משנה כמה הדלק עולה? אז כל טיול סופ"ש עולה 500 שקל. זה בערך 7000 שקל דלק בשנה? על (נגיד) 5 שנים- עדיין יותר זול מלקנות ולהחזיק כל דבר אחר, כמעט.
גם יש כאן התניה מעניינת- יש כסף? נוסעים לטייל. אין כסף? לא נוסעים. בדיזל, או ברכב בנזין יקר- שילמת (בקנייה או בתשלומים הקבועים, או גם וגם) בכל מקרה- טיילת או לא.

כשהבנתי שהאוטו של העבודה הולך (זה קורה אוטוטו :( ), והבנתי שאני חייב למכור את הסופה :cry: , הדילמה היתה- מפלצון בסגנון הזה + וספה עם סירה, או 4X4 דיזל. אני החלטתי ללכת על דיפנדר- וברור לי שהייתי מאוד מרוצה גם עם האופציה השניה- אבל לעולם לא נדע...

אסף.

LAREDO
26-04-04, 20:14
מוני - 6 5 זה אותו דבר.
סרן אמריקאי חזק תמיד בא עם 8 ברגים.
והסברבן שלפניך אינו שונה.

-->