PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת לגבי גימני

YAARIZDELUXE
18-10-08, 21:14
שלום אני מחפש גיפ גימני משנת 99 עד 02 , הגיפ יהיה הראשון שלי , והוא ישמש אותי ביום יום ובשבתות לטיולים ביום יום אין לי הרבה נסיעות ובעיקר הם מתרכזות נסיעות בעיר.
אני רווק אז ככה שלא מפריעה לי הגודל של הרכב, התקציב שלי הוא עד 55 אלף פלוס מינוס

מה המחלות של הרכב??
מה התצרוכת של הגיפ בדלק??
כמה עולה חובה + מקיף לגיפ (אני כבר לא נחשב נהג צעיר)???
האם הוא מתאים לי ואם לא מה כן יכול להתאים לי??

תודה לעונים ,ניר

asafa
19-10-08, 01:14
שלום אני מחפש גיפ גימני משנת 99 עד 02 , הגיפ יהיה הראשון שלי , והוא ישמש אותי ביום יום ובשבתות לטיולים ביום יום אין לי הרבה נסיעות ובעיקר הם מתרכזות נסיעות בעיר.
אני רווק אז ככה שלא מפריעה לי הגודל של הרכב, התקציב שלי הוא עד 55 אלף פלוס מינוס

מה המחלות של הרכב?? הרכב אמין מאד ועמיד בהתעללויות, פרט לחיישן חמצן שמסיים את חייו סביב 100,000 ק"מ
מה התצרוכת של הגיפ בדלק?? 9 ק"מ לליטר, משולב: כביש, שטח, עירוני ובינעירוני . אני גר בירושלים, יתכן שבאיזור מישורי הרכב יהיה מעט חסכוני יותר
כמה עולה חובה + מקיף לגיפ (אני כבר לא נחשב נהג צעיר)??? אתה יכול לברר הצעה ראשונית באינטרנט באתר b2bit.co.il
האם הוא מתאים לי ואם לא מה כן יכול להתאים לי?? לפי התיאור שלך, אני מאמין שאתה מאד תהנה ממנו, בתנאי שאתה בנוי לסגנון נהיגה איטי מאד, כי זה האופי של הרכב בכביש, בכל מקרה אני מאד נהנתי ממנו בשבתות, פחות נהנתי באמצע השבוע, כי אני ירושלמי והרכב עגלה אמיתית בעליות .לעומת זאת, אישתי בטוחה שזה הרכב המהנה ביותר לנהיגה.
מכרתי את שלי לפני שלושה חודשים, ועכשיו כנראה מגעגועים שכחתי את מגרעותיו ואני שוב פוזל לכיוון מודעות למכירה ביד 2, במטרה לרכוש ג'ימני
תודה לעונים ,ניר

תשובות בתוך הטקסט

דבר נוסף, לדעתי עדיף מודל 2001 ומעלה, החל משנה זו הג'ימני מגיע עם שרשת טיימינג במקום רצועה. לא קריטי, אבל בכל זאת יתרון.

בהצלחה

WildLove
17-04-09, 17:16
תשובות בתוך הטקסט

דבר נוסף, לדעתי עדיף מודל 2001 ומעלה, החל משנה זו הג'ימני מגיע עם שרשת טיימינג במקום רצועה. לא קריטי, אבל בכל זאת יתרון.

בהצלחה

מצטער שאני מקפיץ אבל אני מנסה להבין... מה הייתרון של שרשרת על רצועה? זמני טיפול רחוקים יותר?

whisky
17-04-09, 17:56
מצטער שאני מקפיץ אבל אני מנסה להבין... מה הייתרון של שרשרת על רצועה? זמני טיפול רחוקים יותר?

במילה אחת לא!

בארבע מילים, מבטל את הצורך בטיפול לרצועה.

ואגב, ממש ממליץ אל ג'ימני, יש לו בעיה של יציבות, במיוחד אם מגביהים ומחליפים צמיגים, חברים שלי כבר הצליחו לעשות "צלחות" בכביש בלי כוונה. והמהירות שלו היא לא משהו לכתוב עליו. אבל לאדם רווק, אפילו כשתהיה לך בחורה (או בחור, עניין של טעם) זה מספיק מאוד.

יתרונות נוספים: ביטוח יחסית זול, רישוי זול, תחזוקה זולה (יחסית ל4X4, וכמעט יחסית לרכבים פרטיים).

אור .ס.
17-04-09, 20:16
היי, אני מחזיק ג'ימני 08 כבר 7 חודשים 15K בשעון (מאתמול), קצת רקע:
האוטו מאוד איטי בהשוואה לכל רכב אחר שנסעתי או נהגתי אי פעם (ועברתי מספיק, מכוניות חזקות/חלשות/אופנועים/קטנועים).
כל עוד אתה לוקח את זה בחשבון הכל יופי.
לגבי יציבות: צלחות נובעות מהנעה אחורית ושילוב קטלני של גובה מטורף עם מרכז כובד בעייתי, סה"כ בהשוואה לכל ג'יפ אחר שנסעתי עליו, הג'ימני יציב כפרייבט אם מתרגלים אליו.
תחזוקה: טסט בסביבות 1000-1200 ש"ח (תלוי בשנה), ביטוח אני אישית משלם 4300 חובה+מקיף ביחד, כולל נהג צעיר (כל נהג מגיל 20)
דלק זה בסביבות 1:9 ואפילו 1:10 משולב, מחוץ לעיר הצלחתי לעשות 1:12.6 על אוטו עמוס ציוד ו3 נוסעים בדרך מאילת.
טיפולים במוסך, אתמול 350 ש"ח טיפול 15K, זה הכסף היחיד שהושקע ב7 חודשים שהאוטו אצלי.

לסיכום, האוטו ממש בונבון, מהווה את הפשרה הכי טובה למי שהפרוטה אינה בכיסו בשביל לקנות רכב שטח יותר גדול, על יכולות השטח של האוטו אין צורך לדבר יש מספיק מידע בחיפוש פשוט, סהכ כמעט כמעט תחזוקה של פרייבט.

WildLove
17-04-09, 20:35
מה הכוונה מהירות? בגימ'ני שהשכרתי ביוון (הספרדי, כמו של קורונה) הוא הגיע ל110 בקלות ואם הוא התאמץ גם ל140-150, האם בג'ימני שיש בארץ המצב שונה? מה המהירויות הראיליות של הכלים האלה?

אור .ס.
17-04-09, 22:00
האוטו מגיע גם ל120 ואפילו 130, מעבר לזה לא ניסיתי למשוך, בעקרון אני נוסע 90 בדר"כ, זה המהירות שהצריכת דלק נשארת סבבה, כשעולים ל100 הוא שותה יותר ואני קמצן :)
וחוצמזה הוא עושה 0-100 ב10 דקות במקום 10 שניות ;)

asafa
17-04-09, 22:59
1. הרכב הרבה יותר יציב ממה שמתואר כאן, פשוט צריך ללמוד אותו ולהכיר את המגבלות שלו.

2. בלי קשר לשרשרת טיימינג, החל משנת 2001 הטיפול הוא כל 15,000 ק"מ במקום 10,000
(לפי ספר הטיפולים המקורי שהיה כאן באתר)

-->