PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהחלפת גלגל בסיקס (דיון על ג'קים מסוגים שונים)

SIX
18-10-08, 22:46
חברים כשיש פאנצר האם הגק האדום {שמוכרים בהופ סנטרים ב 140 ש"ח } יכול מסוגל להרים
את הסיקס???

מישהו יכול לומר לי וסליחה על הבורות היכן מכניסים את הגק? או תמונה אני יהיה אסיר תודה.

ושאלה אחרונה לקינוח ידית כוח אני אמור לפתוח את הברגים על הגלגל {איזה בוקסה אני צריך,איזה גודל לקנות}. האם הברגים האלה נפתחים כלל אחרי כל הבוץ ,אבק וכל מה שמודבק אליהם.
או WD40 יעשו את העבודה?:confused:
תודה רבה
SIX

בוזי
18-10-08, 22:54
הג'ק האדום (ג'ק עגלה?) ירים את הסיקס בקלות, בעיקר על מצע מהודק. בחול רך יהיה צורך לחפור קצת ולהניח קרש מתחת לג'ק.
המקום הנכון להרמה של הסיקס הוא מתחת לסקיד פלייט. הסקיד פלייט זו חתיכת הפח שמתחת לחיבור הקפיץ עם הסרן.

לפתיחה, השתמש בבוקסה מתאימה וידית כח. אם הולך קשה, רסס WD40 והמתן קצת.
לסגירה, גרז את התבריגים והדק - לא חזק מדי.

בהצלחה
בעז

בוזי
18-10-08, 23:01
תמונה של הסקיד פלייט:
בתמונה הקפיץ מעל הסרן, אצלך - מתחת.
בשני המקרים, הסקיד פלייט זו הפלטה שמתחת לסרן.

http://www.rocky-road.com/media/cj_soa_rear.JPG

נימי
19-10-08, 16:03
תיראה מה הכושר הרמה של הג'ק, אם הוא סביב ה 2 טון הוא יעשה את העבודה, הסיקס שוקל פחות משתי טון, אתה מקסימום מרים צד אחד (לרוב אפילו פחות מזה)
תמדוד את גודל האום, עצלי המידה היא 21 מ"מ (או המקבילה האינצית שלה),
WD40 לא מזיק אבל הברגים הללו נפתחים ללא בעיה מיוחדת גם אחרי בוץ אבק ועוד כול מיני ג'יפות

נמרוד
23-10-08, 08:47
הבוקסה לאומי גלגל בסיקס היא 13/16.

ג'ק עגלה סיני אדום עולה כבר 140 שקל? פעם עלה רק 100... תמיד היה שווה פחות. מוצר זבל, אבל להחליף גלגל על כביש בסדר. עם צמיגים גדולים יותר מ31 הוא עלול לא להספיק. בשטח הוא בהרבה מאד מקרים חסר תועלת לגמרי ועדיף ג'ק בקבוק ורסטילי יותר או כמובן הי-ליפט (http://www.jeepolog.com/358.html).

בוזי
23-10-08, 22:12
היליפט לא מיועד להחלפת גלגל.
בטח לא למתחילים. בעצם בכלל לא.
ג'ק עגלה זה מצוין, נוח, שימושי גם לחילוצים קלים.
ג'ק בקבוק זה עוד יותר טוב, אבל פחות נוח.

SIX
23-10-08, 22:51
תודה רבה!

Viper
23-10-08, 23:25

בוזי,
נמרוד לא התכוון להיי-ליפט בהקשרי החלפת גלגל אם כי בהקשרי חילוץ...
ואגב, ג'ק בקבוק הרבה יותר נוח מעגלה. במיוחד בשטח שאינו ישר ומפולס. גלגלי העגלה נעים עם הגבהת הרכב, ואם אינך על מצע קשיח, ישר ומפולס- קשה עד בלתי אפשרי להגביהה את הרכב.
ג'ק בקבוק- תן לו שטח של 10X10 ס"מ והוא יעשה את העבודה כמו גדול. (וגם גוזל פחות מקום בתא המטען- מה שמשאיר יותר מקום לבשר...)

בוזי
23-10-08, 23:42
אם נמרוד התכוון לשימוש בהייליפט לטובת חילוץ - הוא לא ציין את זה, ואיש לא צריך לנחש.
זה גם לא נושא הדיון.
לדעתי, לא נכון לענות לאדם ששואל "איך מחליפים גלגל בסיקס" תשובה כמו: "עם היילפט".

לגבי נוחות, לא יודע אם יצא לך להחליף גלגל אחורי ב CJ8 ארוך עם פגוש מקורי.
ע"מ להגיע לסקיט פלייט, צריך לזחול מתחת לרכב, די רחוק. סיכוי טוב שבשלב מסויים, הראש של הנהג יפגוש את הפגוש.... נחש מי יותר חזק? למי יותר כואב?

לגבי בטיחות, אני מעדיף לבצע את פעולת ההרמה כשהגוף שלי מחוץ לג'יפ, ורק היד נשלחת פנימה. הג'יפ עלול ליפול, וזה עלול להיות קטלני.

משני ההבטים האלה, ג'ק העגלה עדיף. השילוב של גוף ארוך וידית ארוכה, מאפשרים לך להפעיל את הג'ק, כשגופך מחוץ לטווח הסכנה.

אגב, בחול רך ג'ק העגלה שוקע פחות מג'ק בקבוק (הכל מנסיון רב שנים והתקעויות).

הכי טוב גם וגם... וגם הייליפט.

AvigdorAharon
26-10-08, 00:28
למה?
ולהרים או להוריד אותו מה CJ זה כן נוח?
התכוונת ל"ג'ק ערבי"?

אביגדור

נמרוד
26-10-08, 09:13
גם כל מה שבוזי כתב נכון... אבל אני מניח שגם הוא לא מתכוון לזבל הסיני של הום-סנטרים שהוא פשוט קטן מדי בשביל ג'יפים ברוב הנסיבות.

Viper
26-10-08, 09:28
גם כל מה שבוזי כתב נכון... אבל אני מניח שגם הוא לא מתכוון לזבל הסיני של הום-סנטרים שהוא פשוט קטן מדי בשביל ג'יפים ברוב הנסיבות.

לא יודע למה בוזי התכוון, אבל פותח השרשור התכוון למה שנמכר בהום סנטר.
אגב, ג'ק עגלה "רציני" יותר ממה שיש בהום סנטר, כבד ומסורבל יותר. בטח מג'ק בקבוק.
אני אישית מעדיף ברכב ג'ק בקבוק מג'ק עגלה. גם מבחינת מקום אחסון וגם מבחינת נוחות (תפעול, הרמה ומשקל). מה גם שהמחיר לא כזה שונה...

-->