PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידת זיהוי (פתרון - גבעת צהבון)

asafk
20-10-08, 21:35
מה השפיץ? איך קוראים לו? קוראים לו בכלל?
היכן?
ולמה אני חושב שיש טעות במפה?

אסף.

yscheiner
20-10-08, 23:43
שם אני לא זוכר...

אבל יכול להיות שהוא היכן שהוא בין שיבטה לרמון?
בשטחי אש, אולי באזור המחצבות לפני שיוצאים לכביש גישה לבסיס רמון.

rlzel
21-10-08, 13:29
החרוט ליד הר קירטון בנחל צייה,לא מופיע במפה, לא ידוע לי על שם אלא אם גבעת צהבון מיוחס אליו.

הראל

asafk
21-10-08, 14:46
החרוט ליד הר קירטון בנחל צייה,לא מופיע במפה, לא ידוע לי על שם אלא אם גבעת צהבון מיוחס אליו.

הראל

זהוי נכון.

אז למה אני חושב שיש טעות במפה?

אסף.

rlzel
21-10-08, 17:14
בתחילה רציתי לכתוב שהטעות היא בכך שהחרוט לא מופיע,אבל במחשבה שניה הוא לא מספיק גבוה (לפחות לא על פי התצלום לווין).
אני מאמין שגבעת צהבון אכן מיוחס לחרוט והטעות היא במיקום השם שמצביע על מזרח הר קירטון.

הראל

asafk
21-10-08, 20:20
בתחילה רציתי לכתוב שהטעות היא בכך שהחרוט לא מופיע,אבל במחשבה שניה הוא לא מספיק גבוה (לפחות לא על פי התצלום לווין).
אני מאמין שגבעת צהבון אכן מיוחס לחרוט והטעות היא במיקום השם שמצביע על מזרח הר קירטון.

הראל

אכן.
החרוט לא בקנ"מ של המפה, ונראה לי שזו הסיבה בגינה הכיפה הקרובה ביותר של הר קירטון נקראת גבעת צהבון, שם שמתאים מכל בחינה לחרוט המצולם, אבל ממש לא מתאים לכיפה הנושאת אותו במפה.

יש מישהו שיכול לאשר שהשם שייך לחרוט?

אסף.

PW
22-10-08, 01:45
יקירי:
אני מאשר.
ע"פ הטופונומסטיקון - (ספר השמות הגיאוגרפיים של ישראל) - השם "גבעת צהבון" מתייחס אכן לגבעה החרוטית שבתמונך ולא לקצה המזרחי של הר קירטון כפי שמופיע באופן שגוי מעט במפותינו. השם הערבי של נחל ציה - "ואדי אל עמוד" - מקורו באותה גבעה.
איסרו חג שמח.

asafk
24-10-08, 09:29
איך אפשר לשלוח טלגרמה למי שמצייר את המפות?

אסף.

jonesy
25-10-08, 10:14

אסף.

באתר של המרכז למיפוי ישראל יש כתובות, טלפונים ודוא"ל של הגורמים הרלוונטים.

http://www.mapi.gov.il/

מוטי.

PW
25-10-08, 16:59

אסף.

יקירי:
אפשר כמו שהציעו לך לפנות למפ"י....
אם הייתי מחליט לפנות לשם כל פעם שאני מוצא טעות (ואפילו קשה ומרגיזה ממש - פרט תכסית שאיננו ממוקם נכון, שם שגוי, פרט חסר ואפילו תבליט שגוי) - הייתי עובד רק בזה. פול טיים ג'וב.
ממש סיזיפי ולא לעניין.

-->