PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'יפ לטיולים בלבד

rs324
21-10-08, 12:09
אני רוצה לקנות ג'יפ לסופי שבוע בלבד
ביום יום יש לי רכב ליסינג עם דלקן ככה שאין סיכוי בעולם שאני אסע איתו באמצע שבוע
אני רוצה לקנות סופה לסופי שבוע , לים , להתכרעות בדיונות ולטיולים לים המלח וכד'.
על הג'יפ נסע מקסימום 2 זוגות וגם זה בלחץ.

הבעיה היא שלג'יפ נורמאלי בימינו צריך להשקיע מינימום 40 - 45 אלף שקל. שזה לפי דעתי המון
אף פעם לא היה לי ג'יפ אבל אחרי נסיעה בסופה החלטתי שאני חייב גם אחת כזאת ורצוי אחת סקסית.

חשבתי להביא ג'יפ ממכרז של המשטרה שזה יוצא בבמוצע חצי מחיר.

השאלה היא האם הזה משתלם ? הם לא גמורות בד"כ ?

הבנתי גם שהסופות של המשטרה הם ארוכות בלבד, אם אני רוצה לקצר אותה איך אני עושה את כל התהליך במשרד הרישוי ?

קצת פרטים יעזרו, תודה.

jeep.il
21-10-08, 12:43
ב45 40 אתה מוצא סופות לא רעות בכלל וגם שתוחזקו יפה בקשר לנוסעים אין ממש בעיה .להביא סופה במכרז בחצי מחיר אני ממש לא בטוח מה גם שכמעט וכבר לא יוצאות סופות ממכרזים הכל עברו לדיפנדרים וטויוטות אבל בכל מקרה סופה ממכרז אם אתה לא עושה את זה אם סוחר שעושה את זה המון זמן הסיכוי שלך לזכות הוא אפסי מה גם שסופות ממכרזים הם סופות בסוף חייהם למשל ללא מנוע מרכב גמור ועוד ועוד .

rs324
21-10-08, 12:46
אז אתה אומר שכן שווה להשקיע את ה 40-45 אלף שקל ?

RED-STORM
21-10-08, 18:35
אתה מזכיר לי את עצמי בדיוק כך הייתי לפני פחות משנה.
(רק בלי רכב ליסינג)
בכל מקרה תדע מראש, אם לא תקנה סופה ב40-45 אלף, אז תמצא אחת "בהזדמנות" ב35 אתה בכל מקרה תגיע ל40-45 שלא נדבר על זה שאתה רוצה אותה "סקסית"...
שווה או לא שווה? זו החלטה שלך אלו המחירים אתה תחליט אם שווה לך לקנות או לא.

RONI
21-10-08, 19:59
על מה את מתווכחים.
הנה דוגמא למכרז לפני חודשיים,
דיפנדרים 90 יוצאים ממכרז בסביבות ה-30000 שח מודלים 97-8 לטופס אחד!כמה יחידות.
וסופות שנת 2000-1 יוצאות בסביבות ה-20000 לטפסים שונים וזה אומר הרבה על ההיצע והביקוש.
אז ....שלא יעבדו עליכם.
[כל הסופות היו פעם צבאיות ועברו כך וכך].
30-40 לסופה מדוגמת ומשופצרת תענוג של מחיר,לך תתחיל יישור קו.אמנם שנתונים נמוכים יותר,אבל,
וכאן' האבל 'הגדול, כמעט כל מי שיש לו סופה אוהב אותה מאד מאד ולכן משקיע הרבה הרבה.
רק תמצא לך את האחד ,וחפש טוב בציציות.
הדיפנדר, טוב זה שיגעון בפני עצמו!
בהצלחה

asafk
21-10-08, 21:12
לגבי סופות ממכרזים- רובן היום הם ממוגנות לשעבר. וזה רע. יש כאלו עם מנועים חדשים אבל כל שאר הרכב עבד כל כך קשה כל חייו, שהוא כבר מת.
יותר חשוב- במקביל לדיון שלך, רץ דיום שפתח יורי, http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=30372 באותו נושא בדיוק. אמנם יש לו נסיון (סופה ודיסקברי בעברו האפל) אבל השאלה דומה, וגם התשובות. וחיפוש בפורום יביא אותך לעוד כמה דיונים באותו נושא בדיוק.

אגב, אם לא צריך יותר משניים בג'יפ, תחשוב גם על ג'ימני בתור אופציה.

אסף.

דרור ברלי
22-10-08, 12:43
אז ....שלא יעבדו עליכם.
[כל הסופות היו פעם צבאיות ועברו כך וכך].

לא מדויק.

סופות צבאיות לא יוצאות למכרזים. לא סופות מפקדים ולא ממוגנות.
המכרזים הם כולם של משטרה ומג"ב. פעם היו גם כלים מהשב"כ וגם מינהל אזרחי.

בזמנו היו מכרזים של ג'יפים מגופים אזרחיים כמו רשות שמורות הטבע, חברת החשמל, מנהלת הכינרת, מפעלי ים המלח ועוד ועוד.

מכרז "אזרחי" אינו ערובה לרכב במצב טוב - הכלים של ים המלח היו רקובים ומחוררים כמו גבינה שוויצרית, הכלים של רשט"ג נשחטו בשטח ובעצם לא ראו כביש, ועוד ועוד.

הגוף האזרחי היחיד שתחזוקת הרכבים בו ראויה לציון הוא חברת החשמל, כאשר הסופות שלהם היו יוצאות דופן לטובה בעובדה שיצאו למכרז עם ק"מ נמוך מאוד ותיעוד טיפולים מסודר (את שלי לקחתי מהם עם 100,000 ק"מ בלבד, במצב כמעט חדש דאז)
למתעניינים, כיום כבר אין סופות במכרזי חברת חשמל...

צריך להיות מקושר היטב כדי לזכות בג'יפ מג"ב/משטרה שלא היה ממוגן ושמצבו טוב. כל הג'יפים של מג"ב לא נסעו בשטח בכלל, אבל שחטו אותם בכביש, בעומס יתר ובנהיגה פראית ולא מתחשבת. גם על התחזוקה של המשטרה אין יותר מדי מילים טובות.

עודד זנטון
22-10-08, 12:54
מנהל הרכב מוציא מכרזים על טויוטה היילקס.
מנסיון של 2 מכוניות פרטיות שרכשתי מהם אני מאוד מרוצה.
לגבי רכבי שטח, לא יודע.. אני מניח שרמת התחזוקה תהיה דומה (גבוהה).

whisky
22-10-08, 13:00
תשמע אני לא מכיר אותך אבל זו הבעיה,

תסביר לנו מה הרקע שלך, האם יש לך ניסיון עם רכבי שטח, כי אם לא, אז לקנות סופה לסופ"ש יכולה להיות הוצאה שאתה לא מבין את סופה (משחק מילים כזה) אותו דבר לגבי דיפנדר דיסקו או כל רכב אחר.

השאלות שלך במקרה שאין לך ניסיון הן שאלות אחרות, אם אתה רוצה דבר נסביר לך.

whisky

whisky
22-10-08, 14:19
אני רוצה לקנות ג'יפ לסופי שבוע בלבד
ביום יום יש לי רכב ליסינג עם דלקן ככה שאין סיכוי בעולם שאני אסע איתו באמצע שבוע
אני רוצה לקנות סופה לסופי שבוע , לים , להתכרעות בדיונות ולטיולים לים המלח וכד'.
על הג'יפ נסע מקסימום 2 זוגות וגם זה בלחץ.

הבעיה היא שלג'יפ נורמאלי בימינו צריך להשקיע מינימום 40 - 45 אלף שקל. שזה לפי דעתי המון
אף פעם לא היה לי ג'יפ אבל אחרי נסיעה בסופה החלטתי שאני חייב גם אחת כזאת ורצוי אחת סקסית.

חשבתי להביא ג'יפ ממכרז של המשטרה שזה יוצא בבמוצע חצי מחיר.

השאלה היא האם הזה משתלם ? הם לא גמורות בד"כ ?

הבנתי גם שהסופות של המשטרה הם ארוכות בלבד, אם אני רוצה לקצר אותה איך אני עושה את כל התהליך במשרד הרישוי ?

קצת פרטים יעזרו, תודה.

טוב אז תראה, תשכח ממה שכתבתי למעלה וקבל את שתי האגורות שלי:

רכב ממכרז, הוא כמו חתול בשק, לפעמים החתול יכול להיות צעיר ונמרץ (זה מה שקרה לי) ולפעמים הוא יכול להיות חתול מת. בכל אופן יש מכערים שמטפלים בזה והם יודעים להוציא את הארכבים הטובים לעצמם ולמכור אותם לאחרים, יש לזה המון חסרונות העיקרי הוא שהוא מרוויח עליך בסיבוב, היתרון הרציני הוא שאתה יכול להתרשם מהרכב בנסיעה אחרי שהוא הוציא אותו ועשה לו גירוז/שימון תדלוק ואפילו לפעמים לקחת לבדיקה במכון ולדעת עם איזה חתול יש לך עסק.

קח בחשבון ששיפורים לרכב יש מכל הסוגים והמינים בין אם תבחר בסופה, CJ, דיפנדר או דיסקו (לנד רובר דיסקברי). אבל בגדול תבחין בין שיפור לבין תוספת:
שיפור - נועד לשפר את יכולות הרכב להגיע מנקודה א' לב' - יכול לכלול תוספות למנוע כדי לגרום לו להגיע יותר מהר ויכול לכלול תוספות לעבירות (נעילות דיפ, הגבהות, צמיגים, קשתות, אביזרי חילוץ ועוד...) באתר הזה עיקר תשומת הלב היא לשיפורים.
תוספות - צבע מטאלי, רדיו נשלף עם כנפיים מעופפות שמקרין הולגרמות של DVD על התחת של ג'ניפר אניסטון, ניקלים שמיקלים, מגבר (אודיו) - יש באתר קצת חומר אבל זה מעניין פחות את האנשים כאן, לפעמים לא בצדק.

לפני שאתה רוכש רכב טיולים תחשוב טוב מאוד על הצרכים שלך, משפחה, כמה נפשות, שני זוגות, טיולי בדד ועוד, לכל אחד כזה יש צורך אחר ומפרט אחר לרכב, למשל סופה ארוכה תהיה יותר נוחה מקצרה כשמדובר על טיול של שני זוגות כמו שלך, בסופה קצרה לא יהיה לך הרבה מקום לציוד של שניכם, אותו דבר לגבי דיפנדר או דיסקו או כל רכב אחר, כך בחשבון שסופה קצרה עם מושבים נוחים מאחורה לא משאירה כמעט מקום לציוד, גם קיצור של סופה הוא לא אינסופי.

לסופה יש את יתרון הבנזין, שהוא גם חיסרון מבחינת כמות הדלק אבל יתרון מבחינת הרישוי.

לבסוף, לאו דווקה מה שנראה זול מלכתחילה הוא זול בסוף, יכול מאוד להיות שסופה משומשת (אני יודע היא תמיד משומשת) של ילד זב חוטם מהרצליה טיפוח ש"רק" נסע בים ובעיקר הרכב שימש כמערכת סטריאו ניידת שאותה הוא רוצה להשאיר ל"סובארו GTI סופר טורבו אינג'קשיין קבריולה עולה יורד" שאבא בדיוק קנה לו ושאפשר לחכות חודש ולמצוא אחת כזו ב40 תהיה שווה יותר מלקנות ב20 את אהובתו הירוקה של פקד "ביסלי" ממחלקת ההגירה שאותה תצטרך ליישר לקצר להחליף מנוע, טרנספר, גומיות, שמנים, דריבשפט, ציריות, קשתות התהפכות רדיו (כי אין) לדאוג לרישוי מחדש, להמתין בעמדה מס' 1 ובסוף לשלם על כל ה"שטויות" האלו עוד 15 ולא לדעת אם מפה אתה מתחיל את שאתה רק רוצה למכור.

קיצור, יש לך רכב ליומיום, כך אוויר, החורף מתחיל, אנשים מתחילים למכור את הרכבים הגדולים והפתוחים שלהם, בעיקר כאלו שהם לא ג'יפאים אמיתיים והמחירים יורדים, חפש את האחד, תבדוק אותו טוב, לא בגלל שבהכרח לא תקנה, אלא בשביל שתבין לאיזה סדר גודל של יישור קו(*) אתה הולך.

ותהנה...

יישור קו - מה שמתחיל בלהחליף שמנים אחרי קניה ונגמר בהחלפה של מנוע, שיפוץ גיר, חיזוק ציריות, הגבהה 4", צביעה, חשמל, החלפת רצועות רישוי צמיגים.... (השאר אחרי החגים)

whisky
22-10-08, 17:48
תשמע, עשיתי לך קצת בדיקה:

ככה: ביום 24 לאוקטובר מתחיל מכרז מכוון של מנהל הרכב הממשלתי למכירת רכבי משטרה, יש בו די הרבה סופות, אז אם אתה בעניין אתה מוזמן לנסות את מזלך.
http://vehicle.mof.gov.il/NR/exeres/5A00A474-E906-4A20-B92C-327BAFC47F8D.htm

המכרז הבא הוא בדצמבר, אז אם אתה לא בעניין של המכרז הקרוב יש לך זמן לישון על זה, עד למכרז הבא.

http://vehicle.mof.gov.il/NR/exeres/041E00B2-2F97-4D4D-8226-0188EA3355AD,frameless.htm?NRMODE=Publis hed

בכל מקרה, אם אתה רוצה לנסות לקחת רכב שעבר מכרז לבדיקה, כדאי לך לנסות ולמצוא מעכר, שלחתי לך טלפון בה"פ. לא ממליץ עליו ולא בטיח, אני קניתי את שלי דרכו זה כל הקשר, שום מילה טובה ושום מילה רעה. נקודה.

המשוטט
23-10-08, 17:10
צריך להיות מקושר היטב כדי לזכות בג'יפ מג"ב/משטרה שלא היה ממוגן ושמצבו טוב. כל הג'יפים של מג"ב לא נסעו בשטח בכלל, אבל שחטו אותם בכביש, בעומס יתר ובנהיגה פראית ולא מתחשבת. גם על התחזוקה של המשטרה אין יותר מדי מילים טובות.

דרור תיקון קל - כמעט כל הרכבים של מג"ב נסעו בשטח -

ככלל רמת התחזוקה השוטפת של רכבי מג"ב שואפת לאפס

-->