PDA

צפייה בגרסה מלאה : תושבת למחשב טבלט בספורטג' 2001

mbuhboot
22-10-08, 08:33
הי,

השבוע קיבלתי את הטבלט שרכשתי באיביי (FUJITSU STYLISTIC LT C-500 - במחיר של פחות מ-250 ש"ח לא יכולתי להשאיר אותו שם..). יש עוד שבוע שבועיים לפני שהמחשב יהיה מושמש מבחינת תוכנה וחומרה לשימוש בנסיעה ואני כבר מתחיל לחשוב על איך למתקן אותו ברכב.

מדובר בטבלט ששוקל כ-1.15 ק"ג - המידות הם 244mm x 160mm x 28mm (min)/40mm (max)

אני מעונין לבנות לו תושבת לספורטג' 2001 שלנו.

הרעיון הוא לייצר לוח אלומינים בגודל המחשב ששלוש מפאותיו סגורות (צדדים ומתחת) עם שתי רצועות הידוק עם ולקרו להחזקת המחשב במקומו.

שתי הנק' שפתוחות הם:
1. נק' העיגון לרכב של התושבת
2. מפרק שיאפשר צידוד של התושבת והמחשב.

הסתכלתי מסביב ברכב וגיליתי מספר ברגי פח די גדולים שמחברים את הפלסטיקה למרכב ואני שוקל להשתמש באחד מהם לצורך העניין. צירפתי צילומים של נק' העיגון האפשריות.

הפיבוריטית נמצאת על הדשבורד (תמונה 1) - הרעיון שלי הוא לבנות מוט שמחובר לבורג ויוצא ומתעקל ב-90 מעלות ומתחבר לגב התושבת כאשר לקטע במוט שנשען על הדשבורד מוצמדים שני מוטות בניצב שמאפשרים לחלק את המשקל של העסק על פני שטח גדול בדשבורד. נשאלת השאלה כמובן האם הדשבורד יחזיק מעמד?

אפשרות שניה ומעניינת - על ה"במה" שלצידה יש את ידית פתיחת דלת התדלוק של הרכב (ציור 2) יש חור בפח שמכוסה במכסה פלסטיק. הבורג בקוטר 5-6 מ"מ ונראה שבמת הפח יציבה דייה להחזיק את המשקל. מה שחשבתי היה להציב מוט אלומיניום עם פרופיל מרובע (נגיד 2 על 2 ס"מ) שיוצמד לבורג (ואולי עוד רגל תרד לכיוון רצפת האוטו לחלק עומסים). לתוך הצינור יכנס צינור נוסף צריותר שבסופו תשב התושבת. כך התושבת תהיה ניתנת לפירוק והרכבה בקלות .

לגבי מפרק לצורך צידוד אין לי כרגע רעיונות טובים.

משה

ליאור מ
22-10-08, 08:53
משה שלום

הרעיונות שלך נראים לי די נכונים, אבל עם כמה הערות:
1. עדיף שהמוט הראשי של התושבת לא יפריע לך בחיי היום יום- המיקום משמאל לידית ההילוכים עלול להפריע. תבדוק.
2. מוט גבוה מחייב חיזוק מאסיבי בשליש העליון, שיחובר איכשהו לדש בורד. בלעדיו העסק יזוז בשטח והטלטולים עלולים לקרוע את התושבת.
3. יש הרבה גלריות בג'יפטריפ על תושבות לטבלט של פוג'יטסו. תחפש.
4. אני מצרף גלריה ישנה שלי, מהפוראנר. לפני שנה החלפתי לדיסקו ובניתי מחדש את התושבת, עם חיזוק שלא מופיע בגלריה. בכל מקרה יש שם תשובה לשאלה שלך על הצידוד. http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=5441
בהצלחה

mbuhboot
22-10-08, 10:29
משה שלום

הרעיונות שלך נראים לי די נכונים, אבל עם כמה הערות:
1. עדיף שהמוט הראשי של התושבת לא יפריע לך בחיי היום יום- המיקום משמאל לידית ההילוכים עלול להפריע. תבדוק.

אני מתכוון לקחת מוט של תושבת של PDA ארוך ולעצב אותו בצורת המוט שיוצא מהרצפה - כך אוכל לבדוק/למדל את התושבת לפני שאבנה אחת מפלדה.

2. מוט גבוה מחייב חיזוק מאסיבי בשליש העליון, שיחובר איכשהו לדש בורד. בלעדיו העסק יזוז בשטח והטלטולים עלולים לקרוע את התושבת.

חשבתי להשתמש בעיגון לתושבת של הטייפ.

3. יש הרבה גלריות בג'יפטריפ על תושבות לטבלט של פוג'יטסו. תחפש.
4. אני מצרף גלריה ישנה שלי, מהפוראנר. לפני שנה החלפתי לדיסקו ובניתי מחדש את התושבת, עם חיזוק שלא מופיע בגלריה. בכל מקרה יש שם תשובה לשאלה שלך על הצידוד. http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=5441
בהצלחה

תודה רבה על הטיפים - אני אחפש דברים נוספים. מאחר ואני מתכוון לבנות את הדבר הזה חשבתי על בניית המפרק גם כן (את התושבת של RAM אני מכיר) - אולי אני אקנה את זה:
http://cgi.ebay.com/CAR-KIT-MOUNT-HOLDER-FITS-MOST-TABLET-PC-LAPTOP-UK-NEW_W0QQitemZ370095952954QQcmdZViewItem? hash=item370095952954

כגיבוי עד שאגמור את הבניה.

מישהו בסוף רכש את זה? ראיתי שהיו הרבה שרשורים בנושא (אולי בגי'פטריפ) - אבל לא ראיתי דיווח של מישהו שרכש בפועל.

משה

mbuhboot
27-10-08, 20:44
התחלתי לתכנן את התושבת של הטבלט (הזמנתי גם את ההיא מ-EBAY שתשמש אותי באוטו הפרטי)

מעבר למיתקון של התושבת ברכב - אני מתכנן את העריסה שלתוכה יכנס המחשב. בניתי כבר ב-CAD את התוכניות לפי המידות של המחשב והרעיון הכללי הוא לבנות שרוול שסגור בשלוש פאות ופתוח באחת (מהצד) שלתוכה "אחליק" את המחשב. השרוול הזה יחובר עם זרוע מפרקית למתקון הרכב. (אפרסם שרטוט מאוחר יותר)

לגבי חומר לייצור השרוול חשבתי להשתמש באלומיניום או פח. כדי לחסוך עלויות חשבתי להשתמש בלוח פח שאקח ממארז מחשב ישן (לדעתי בעובי של 1.5 עד 2 מ"מ) שאותו אכופף בהתאם למידות. את הדפנות הפנימיות של הפח אצפה בלבד כדי למנוע סריטות על הפלסטיק ולהקטין רעשים.

מה דעתכם על חומר הגלם הנ"ל? האם הוא יהיה חזק מספיק לעטוף את המחשב (ששוקל כק"ג) ולא להתעוות?

מה לגבי כיפוף הלוחות? יש למישהו רעיון לטכניקה לכיפוף לוח פח כך שהכיפוף יהיה בפס ישר ונקי?

אם אכשל לבד אנסה להשתמש בשרותים של בית מלאכה לזיווד אלקטרוני.

משה

mbuhboot
28-10-08, 13:17
היום קיבלתי את התושבת הזולה מאנגליה (נרכש ב-EBAY):
http://cgi.ebay.com/CAR-KIT-MOUNT-HO...em370095952954 (http://cgi.ebay.com/CAR-KIT-MOUNT-HO...em370095952954)

מראש לא היו לי ציפיות גדולות ממנה - רציתי משהו שיאפשר לי לתפעל את המחשב בנהיגה (לא בהכרח נהיגה בשטח) בצורה נוחה - משהו בינתיים עד אשר אסיים את הבניה של התושבת שלי.

רשמים ראשונים.

מה אהבתי
1. החבילה הגיעה תוך שבוע (אולי פחות) מרכישת המוצר לדואר. לא הייתה בעיה של מיסים או תשלומים מיותרים (עמלות שחרור וכאלו)
2. היחידה בנויה טוב עם דפנות לחיזוק הפלסטיק לכל האורך.
3. יש גריפים מצופי גומי ומתכווננים שמיועדים להחזיק את המחשב במקום.
4. הזרוע העליונה מתכווננת כדי לאפשר שימוש במחשבים מגדלים שונים.
5. הואקום נראה מאיכות טובה ונצמד יפה לשמשה. מאחר וכל המשקל של המחשב נשען על הדשבורד - לא נראה שהוא גם יכזיב (אולי אפילו יחזיק בנסיעת שטח..)

מה לא אהבתי
1. זה לא מחזיק את הטבלט שלי בצורה טובה: על אף שהגריפים מתכוונים לעובי שונה של מסך, הטבלט היחסית שמן שלי (4 ס"מ עובי) לא מספיק גדול להתפס בצורה טובה ויציבה! (ראו תמונה..)
2. הפלסטיק שורט את הדשבורד בגלל שהעסק זז בנהיגה. ניתן לפתור את זה ע"י חתיכת בד מתחת.

בכל מקרה זה ישמש אותי בינתיים עד אשר אבנה את התושבת הרצויה.

משה

-->