PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה על דיבורית BT ניידת לרכב ?

זאביק
23-10-08, 09:07
מחפש המלצה עם דיבורית BT ניידת לרכב, מאלה שלא מצריכות התקנה (ורצוי אפילו שלא מצריכות חשמל - בטריות או טעינה, אבל לא הכרחי).
רצוי בסכומים של עד 300-400 ש"ח.

רכס חיים
23-10-08, 14:27
גם אני זקוק לאותה המלצה.

אולי עם אפשרות לשמיעה מהרמקולים של הרכב??

tzurlis
23-10-08, 15:27
- דיבורית זולה במיוחד, בטווח מחירים 200-400 ש"ח - כנראה חבל על הכסף שלכם. סביר שתיאלצו לקנות שוב דיבורית טובה - רק תשלמו פעמיים. אם התקציב הוא העניין- במחיר הזה,עדיפה אזניית BT טובה במקומה. בסך הכל, כמו בכל התחום הזה, לרוב הזול יוצא יקר.

-מבין הדיבוריות יש רק 2 טובות בעיני - של סופרטות', הדגם היקר, וותיקה וידועה כטובה, שמחירה 560-800 ש"ח והיא צלולה מאוד עם סוללה עצמית (עד 15 שעות דיבור ו- 33 ימי המתנה), ושל parret. גם הדיבורית במראה לא רעה, אבל לא מבריקה.ראה למשל: http://www.nextor.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=5&catId=163

יש כללים איזה דיבורית לא לקנות:
- דיבורית של מוטורולה - בשום אופן לא לגעת!
- דיבורית מפירמה לא מוכרת - רק אחרי שניסית אותה.
- אל תתפתה למחיר, חפש יבואן יציב ואמין.
- דיבוריות BT המשולבות במכשירי הניווט - לרוב לא טובות, מלבד זו שבגלובסאט 5", שגם שואב את ספר הטלפונים מהנייד ואז אפשר לחייג בנגיעה בשם ממסך המגע, וגם התגלה, להפתעתי, כדיבורית BT באיכות מעולה.
- אם יש עניין תקציבי - לחשוב להחליף דיבורית BT באוזניית BT, עם מטען רכב או מיני USB סטנדרטי, שנשארת קבוע ברכב. דגמים מומלצים: מוטורולה בסיסית, האוזנייה של נוקיה (קשה להשיג). לא לגעת: כל השאר, כולל פלנטרוניקס דגם רכב, קרדו \ דגמי סקאלה למינהם, וכו'.
לטעינת האזנייה מ- USB ברכב, יש מפצלי 12V עם שקע USB , של סילבר ליין, אמינים ומומלצים בחום. (משתמש בו כבר שנה וחצי, בזמנו וניסיתי ומכרתי כמה וכמה סוגי מטענים כאלה, זה הכי טוב). 70-110 ש"ח ברשתות ובחנויות מחשבים טובות.
מקור טוב לרכישת הציוד הזה: כל חנות שנותנת שנה אחריות יציבה, יכולה לומר ללא חשש או בלבול מי היבואן של כל מכשיר, קיימת לפחות שלוש שנים, ומתמחית בתחום. ( אני אישית מעדיף את "נקסטור", נתניה. הגונים, אמינים, מחיר סביר).

Viper
23-10-08, 22:32
גם אני זקוק לאותה המלצה.

אולי עם אפשרות לשמיעה מהרמקולים של הרכב??

חיים,
יש מכשירי רדיו-דיסק המגיעים עם דיבורית BT.
את השיחה אתה שומע מהרמקולים של הרכב, יש מיקרופון (מן הסתם) ומספרי הטלפון מוצגים ע"ג צג המכשיר.

לדוגמא: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=580558

זאביק
25-10-08, 14:59
הזמנתי דיבורית לפי המלצת צור.
437 ש"ח בחנות חשמל נטו (רעננה, ראשל"צ) - הכי זול ב-ZAP.
נדווח עוד כמה ימים על האיכות.

AvigdorAharon
26-10-08, 00:37
מניסיון עם דיבורית BT של מוטורולה, לאחר כשנתיים עם שני כלי רכב, אין בעיות!
השמיעה והדיבור בסדר גמור, אין תקלות, עלתה פחות מ 300 ש"ח (לא זוכר בדיוק).
אולי ברשת פלאפון זה נשמע אחרת?

אביגדור

GodsFather
26-10-08, 08:09
אביגדור...אתה לא עובד מוטורולה ? :razz:

האמת שגם לי יצא לעבוד מספר פעמים עם דיבורית BT קבועה של מוטורולה והיה בסדר גמור.

GodsFather
28-10-08, 13:46
הנה מוצר חדש ?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3613887,00.html

זאביק , יש ממצאים בנוגע לדיבורית שרכשת ?

זאביק
28-10-08, 23:43
האתר שהזמנתי ממנו התקשר ואמר שאין להם במלאי, והם לא מצליחים לאתר בארץ.
הזמנתי מאתר אחר (יותר יקר ב-18 ש"ח- סה"כ 455 ש"ח)

אם הייתי רואה את מה שיש בכתבה לפני, כנראה שהייתי מזמין את המוצר הזה.

אולי גם האתר השני לא ימצא במלאי ?? ואז יהיה לי תירוץ :)

tzurlis
29-10-08, 07:44
כמו פלנטרוניקס, גם ג'אברה עושים אזניות בלוטות' שנמכרות בארץ כ- 5 שנים. חברה שוודית שנודעת בעיצוביה (ובמחיריה...). איכות הקול שלהם לרוב לא מהממת, אלא מספקת בלבד.
בזמנו החזקתי במלאי החנות אזניות בלוטות', מחמישה או שישה יצרנים. העניין הגדול היה א. איכות השמע - מאחר ורוב האנשים השתמשו באותה אזנייה, לא היה להם קנה מידה להשוואה: כדי להעריך אזנייה או דיבורית, צריך להשתמש בה חודש או יותר. אז מתגלות כל מיני "הפתעות". ו- ב. שירות - אזניות הן מוצר שמגיע עם לא מעט תקלות ייצור, וצריך להחליף\ לתקן, אפילו במסגרת 3-6 חדשי האחריות. סולגוד, יבואני ג'אברה, לא ממש הצטיינו בזה...

בכל נסיונותי עם אזניות, גיליתי שהרבה פירמות, חלקן מפורסמות, לרוב לא מספקים תוצאות מדהימות, בוודאי לא ביחס למחיר. אני מעדיף לדבוק במה שהוכיח עצמו לאורך זמן...חוזר וממליץ על ה- סופרטות' 2.
לגבי זאפ - זאביק, תופעה מאוד נפוצה באתר הזה היא לפרסם משהו שבכלל לא מחזיקים במחיר נמוך מאוד, בכוונה, רק כדי למשוך קונים, ואחרי שהזמנת לצלצל, להתנצל, ו"לשכנע" אותך לקנות משהו אחר.
וודאו שהמקום רציני \ מתמחה, ויש מלאי, או אמור להגיע בקרוב, טרם ההזמנה. ראו "כללי הזמנת גאדג'ט" למעלה...

AvigdorAharon
29-10-08, 08:28
אביגדור...אתה לא עובד מוטורולה ? :razz:

זה לא שייך כי הדיבורית עובדת עם מכשיר נייד של סמסונג, והמכשיר ברשת פלאפון.
אני ארשום את דעתי האוביקטיבית, גם כעובד מוטורולה.

אביגדור

ד"א, חשוב שתקנו מוצרים של מוטורולה, זה עוזר בסוף השנה...

זאביק
29-10-08, 08:54
לגבי זאפ - זאביק, תופעה מאוד נפוצה באתר הזה היא לפרסם משהו שבכלל לא מחזיקים במחיר נמוך מאוד, בכוונה, רק כדי למשוך קונים, ואחרי שהזמנת לצלצל, להתנצל, ו"לשכנע" אותך לקנות משהו אחר.
וודאו שהמקום רציני \ מתמחה, ויש מלאי, או אמור להגיע בקרוב, טרם ההזמנה. ראו "כללי הזמנת גאדג'ט" למעלה...

תודה על העצות.
ברור שיש הרבה אי וודאויות שמזמינים מאתר שלא מכירים.
האתר המסויים הזה (http://www.netoneto.co.il/) מופיע בזאפ עם רקורד מאוד גבוה.
למחרת ההזמנה הם התקשרו, אמרו שאין להם במלאי וביטלו את ההזמנה.
לא ניסו לשכנע לקנות משהו אחר (ואני מודה שהופתעתי, אפילו לא ניסו להציע).
בינתיים, הדיעה שלי לגביהם ניטרליית.

זאביק
30-10-08, 11:02
יומיים אחרי שהזמנתי מאתר אחר (http://www.tikcom.co.il/), הדיבורית הגיעה (דואר רשום - זה היה ממש מהר).

מניסיון קצר (10 דקות :-)):
* איכות שמע טובה ומעלה (בהתבסס על 3 שיחות טלפון)
* התפס הוא מתכתי, והדיבורית מתחברת מגנטית - מאוד נוח לקחת אותה איתך

חסרונות:
* ההפעלה היא ע"י "פתיחת" הידית של המקרופון (תסתכלו בתמונה ותבינו). אם מקפלים את הידית חזרה, הדיבורית כבויה. בעיניי זה חיסרון גדול
* גודל - היא די גדולה, לפחות יחסית למה שציפיתי. זה לא "מכער" את הרכב, אבל בולט לעין (מצד שני, מי אמר שזה צריך להיות על המגן שמש)

GodsFather
02-12-08, 12:12
עבר חודש - עדיין בדעה חיובית?

זאביק
02-12-08, 12:15
בגדול - לא. לא ממליץ.
תגובה מפורטת תוך יום-יומיים.

זאביק
17-02-09, 11:50
לקח קצת יותר מיום יומיים, אבל הגיע.

מסקנה - ח*א של דיבורית (אבל עוד לא ניסיתי אחרות).

1) איכות השמיעה באוטו סבירה עד טובה מאוד.
2) איכות השמיעה של הצד השני - נמוכה עד כדי זוועתית, תלוייה מאוד בעוצמת הסוללה. אם לא טוענים אחרי יום וחצי (שבהם הדיבורית הייתה דולקת בערך 4 שעות - שעה לכל כיוון לעבודה).
3) חיבוריות - למכשיר יחיד, סבירה ומטה. ישנם מקרים שבהם הטלפון והדיבורית לא ממש מוכנים להתחבר אחד לשני.
אם אני ואשתי מחליפים מכוניות, לחבר טלפון שונה (שכבר מכיר את הדיבורית והיא אותו) - זוועה. לפעמים הןא מתחבר מייד, לרוב, צריך לכבות ולהדליק את הדיבורית, לכבות את ה-BT בטלפון, להדליק את ה-BT בטלפון, לבחור בטלפון את הדיבורית, לבקש להתחבר ואז להתפלל שזה יעבוד. אם לא, את כו העסק שוב.
מצד שני, זה מעביר מצויין את הזמן בפקקים :evil:

מה שנאי ציפיתי מדיבורית:
1) שכל טלפון שכבר חובר אליה, ייתחבר חזרה בקלות (זה לא מה ש-BT אמור לתת?)
2) איכות דיבור ושמע סבירים
בקיצור, שתהיה שגר ושכח. אותה קלות תפעול כמו דיבורית רגילה, שרק תריך להכניס את המכשיר לתושבת.

(היו לי תהיות האם זו בעייה בטלפון, אבל שבועיים בארה"ב, עם מכשיר ניווט של גרמין שהוא גם דיבורית BT, הבהירו לי שזה כן יכול לעבוד חלק בטלפון שלי)

GodsFather
12-08-09, 11:24
עברה חצי שנה - יש המלצות לדיבורית אחרת ?

אפשר גם דיבורית עם חיבור לשקע מצית, לא חייבת להיות על סוללות נטו.

מה אתם אומרים ?

-->