PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות כלי עבודה: מבער (ברנר, אם תרצו) וידית מומנט.

אמנון
27-04-04, 18:04
שלום.
אני מתכנן לקנות ברנר וידית מומנט בקרוב, ויש לי כמה שאלות.

ברנר

כמה ברנר טוב צריך לעלות? מחירים וחברות?

האם אני אצליח ליצור עיקומים טובים עם הברנר (כמובן אחרי אימונים) כמו שאחד שמעקם ברזלים עושה? והאלה הזו גוררת את זו: האם עקמים משתמשים במבערים לעיקום? (אל תתיחסו אל השאלה הזו כשאלה על היכולת שלי, אלא שאלה על היכולת של המבער)

עוד שאלה: יש ברנרים שאיתם אפשר לחתוך מתכות ברמה הגבוהה ביותר. האם יש סוגים שונים של ברנרים - לחיתוך ולעיקום?

שאלה אחרונה בנושא הזה: הגז של הברנרים הוא גז בישול רגיל או משהו מיוחד? אם התשובה חיובית למשהו מיוחד, איפה ממלאים את המיכל?

ידית מומנט

אני מתכוון לקנות ידית מומנט של סיגנט. ראיתי ברשימת כלי העבודה פה באתר שמחירה של הידית הוא 200 ש"ח. האם יש לה סקאלה קפולה של ניוטון - מטר וליברלה -פיט? ובכלל איך הידית הזו מבחינת יכולת וחוזק? טובה כמו שאר כלי סיגנט?

הרבה תודה למשיבים,
אמנון

אדי
27-04-04, 20:21
ידית מומנט

אני מתכוון לקנות ידית מומנט של סיגנט. ראיתי ברשימת כלי העבודה פה באתר שמחירה של הידית הוא 200 ש"ח. האם יש לה סקאלה קפולה של ניוטון - מטר וליברלה -פיט? ובכלל איך הידית הזו מבחינת יכולת וחוזק? טובה כמו שאר כלי סיגנט?

יש לי ידית מומנט של סיגנט, דרייב 1/2" וטווח מומנטים בין 14-210 NM, המחיר היה בערך 200 ש"ח (אולי כמה שקלים פחות) אז אני מניח שמדובר בידית המצולמת.
יש סקלה כפולה (NM ו-LbFt). לשמחתי, לא יצא לי להשתמש יותר מדי עם הידית אז אני לא ממש יכול לחוות את דעתי על אמינותה ועמידותה, אבל בסך הכל נראה לי שהיא די טובה.

אדי

Bulldog
28-04-04, 01:01
הידית מומנט מצויינת, עשיתי איתה שימוש בתווך די רחב של מומנטים
מכופפי מתכות כמעט ולא משתמשים בברנר לצורכי כיפוף , בין אם לצינורות ובין אם לפלטות העבודה נעשית ע"י פרס (מכבש) ענק. לצורכי חיתוך יש מבערי אצטילן\חמצן.
עומר

רונן וסרמן
28-04-04, 07:12
שלום לחברים
אנא שילחו לי קישור לידית המומנט כדי שאוכל לחוות דיעה מקצועית וענינית
סתאאאם אני מחפש לקנות
רונן 8)

ניר ל
28-04-04, 09:58
ברנר קונים בחלקים לפי הצורך,
ישנן ערכות קטנות שנמכרות ב 800 ש"ח בערך, הן כוללות מיכל חמצן 3 ק"ג, בלון גז חד פעמי קטן, ידית הלחמה ווסת לחץ. לחיתוך אתה צריך ידית נפרדת שעולה 200-300 ש"ח. מיכלי גאז/אצטילן קטנים עולים בערך 30 ש"ח ליחידה, מילוי מיכל 3 ק"ג חמצן עולה 20 ש"ח. אם אתה צריך לעשות עבודות יותר מאסיביות אתה יכול להשתמש בבלון גז בישול ביתי ולרכוש מיכל חמצן גדול בהתאם לצורך, ווסת צינורות וידיות מתאימות. (חרשי ברזל שאני מכיר עובדים עם מיכל ביתי, ראש חימום ומיכל חמצן גדול)

gali
28-04-04, 11:37
ברנר קונים בחלקים לפי הצורך,
ישנן ערכות קטנות שנמכרות ב 800 ש"ח בערך, הן כוללות מיכל חמצן 3 ק"ג, בלון גז חד פעמי קטן, ידית הלחמה ווסת לחץ. לחיתוך אתה צריך ידית נפרדת שעולה 200-300 ש"ח. מיכלי גאז/אצטילן קטנים עולים בערך 30 ש"ח ליחידה, מילוי מיכל 3 ק"ג חמצן עולה 20 ש"ח. אם אתה צריך לעשות עבודות יותר מאסיביות אתה יכול להשתמש בבלון גז בישול ביתי ולרכוש מיכל חמצן גדול בהתאם לצורך, ווסת צינורות וידיות מתאימות. (חרשי ברזל שאני מכיר עובדים עם מיכל ביתי, ראש חימום ומיכל חמצן גדול)

הי ניר, איפה אני יכול לרכוש מיכל חמצן 3 ק"ג? או אפילו 5 ק"ג.
אם אתה יודע טווח מחירים זה גם יעזור.

נמרוד
28-04-04, 11:38
יש סוגי גזים שונים - בתור ברנר לחימום וכו בדרך כלל מסתפקים בפרופאן - גז בישול רגיל למעשה. בשביל להגיע לטמפרטורות גדולות ולאפשר ריתוך, משתמשים באצטילן.

ערכת ברנר קטן כמו שניר הזכיר עולה 800-1000 שקלים, ויתרונה הוא הניידות. אני חשבתי לקנות ובסוף אחרי עצות החלטתי לחכות ולרכוש ערכה גדולה, אולי משומשת, כשתיפול הזדמנות. במיוחד בשביל לכופף צינורות גדולים, צריך הרבה חום ולפי הבנתי הערכה הקטנה לא תהיה יעילה (בלונים קטנים מדי).

צינורות מכופפים עם מכופף צינורות יעודי - הידראולי בד"כ, דוגמאות:
http://www.machinery.co.nz/machines/15260%20%20%20%20%20Riken%20tube%20bende r.jpg
http://www.knuth.de/prod_img/blechbearbeitung/profilbiegen/hdr_Rohrbieger2.jpg

אפשר גם עם ברנר, יש טכניקה שבא דוחסים את הצינור עם חול יבש, סותמים את הקצוות, ומכופפים עם חום - בצורה כזאת מונעים את הקריסה ב"ברך" של הכיפוף. מנסיוני, בשביל כיפופים ספורים (פגוש, כלוב התהפכות) מכופפים אצל מסגר/בית מלאכה, העלות קטנה מאד. אם אתה הולך לבנות משהו רציני ורוצה את היכולת לכופף ולהתאים במקום, מכונה הידראולית בסגנון הנ"ל תהיה במקום, עלות של משהו כמו 4K ש"ח לחדש כשבדקתי (די מזמן), מן הסתם אפשר לחפש משומשות.

ניר ל
28-04-04, 12:29
ניתן לרכוש מיכלי חמצן בחנויות לחמרי ריתוך, ניתן גם אצל ספקי גזים לתעשייה.
אני ממלא בת"א ב"חברת החמצן", הם נמצאים למעשה מאחורי "בית ידיעות", לא עובדים בימי שישי. אני ממליץ על מיכל של 10 ק"ג לפחות, העלות היא 300 ש"ח ומעלה.
היתרון של הערכות הקטנות הוא בניידות, אבל הן לא מספיקות לשימושים ארוכים או לחיתוך.

איציק - 4X6ZH
28-04-04, 12:29
תעלול החול מנסיוני הוא תעלול לא מוצלח .
במספר פעמים לא הצלחתי לקבל פני שטח יפים .
חימום חשוב ביותר .
סוג הצינור .
מיקום התפר בצינור .
והרבה נסיון .
היום אפשר להשיג זויות מוכנות בכל מני קטרים .
איציק

אמנון
28-04-04, 13:44
על הידית מומנט קיבלתי את התשובה שחיפשתי תודה רבה, ועכשיו לברנר.

השימוש העיקרי (אם לא היחיד) שלי בברנר הוא לצורך כיפופי מוטות ברזל.
כמו שנאמר פה, אני צריך את האפשרות לכופף מוטות ולהתאים לתנאים, ועיקומים בבית מלאכה יהיו רק כברירת מחדל שאני מאוד לא רוצה להגיע אליה.

השאלה שלי היא האם אני אהיה מסוגל לכופף מוטות בצורה טובה עם ברנר? האם זאת אפשרות סבירה לכופף מוטות לכלוב התהפכות\פגוש ועוד חלקים שזקוקים להתאמה במקום? מכיוון שאין באפשרותי לרכוש מכופף צינורות..

תודה רבה,
אמנון

נמרוד
28-04-04, 13:47
אני חושב שהתשובה היא כן, בעקרון. לפגושים ודברים אחרים שאינם מבניים, בוודאי, גם אם הכיפוף לא מושלם זה לא נורא. אני אחפש בערב בספרים, על הטכניקה של כיפוף צינורות עם ברנר קראתי - לא התנסיתי בעצמי.

אמנון
28-04-04, 13:57
תודה רבה נמרוד זה מאוד יעזור, ואני מאוד זקוק לשמוע טכניקות של כיפוף מן הסתם.. :roll:

אז רק להיות בטוח, בשביל ברנר לכיפוף, אני צריך מיכל גז בישול, צינור ידית ווסת לחץ?

ארז
28-04-04, 14:07
זה לא עובד ,כיפוף בחימום יוצא מאוד מצוקמק ולא אחיד.
לצורך כיפופים טובים לא תהיה לך ברירה ותצטרך ללכת למכופף צינורות מקצועי, אלא אם כן לא אכפת לך שהעבודה תראה חרא...

נמרוד
28-04-04, 14:09
תודה רבה נמרוד זה מאוד יעזור, ואני מאוד זקוק לשמוע טכניקות של כיפוף מן הסתם.. :roll:

אז רק להיות בטוח, בשביל ברנר לכיפוף, אני צריך מיכל גז בישול, צינור ידית ווסת לחץ?

ומיכל חמצן כמובן...

אני מציע לך ללכת לחנות של מומחים, לתפוס מוכר רציני ולהתיעץ לעומק בדיוק מה אתה צריך. הציוד הטוב בתחום הוא של חברת Harris. אם אתה באזור חיפה, אתה יכול ללכת לאלמוג הידראוליקה (חפש בספר טלפונים).

ניר ל
28-04-04, 14:14
בשביל ברנר לכיפוף

לכיפוף של מה ? השאלה המקורית היתה:

ליצור עיקומים טובים עם הברנר (כמובן אחרי אימונים) כמו שאחד שמעקם ברזלים עושה?

לעקם ברזלים אתה משתמש בברנר, לכופף צינורות כפי שציינו זאת לא שיטה נכונה - אתה תקבל קימוט ולא כיפוף.

אמנון
28-04-04, 14:15
תודה, יש לי חנות באיזור שלי (פרדס חנה - כרכור), חנות דיי רצינית, אז אני אברר שם. שם החנות הוא "ש.ט.ל" למי שמכיר..

ועוד שאלה, ואולי זה ישמע דפוק, אבל למה צריך מיכל נוסף של חמצן?
האם לידית יש חיבור כפול לחמצן - גז בישול? אם כן, למה?

ניר ל
28-04-04, 14:20
האם לידית יש חיבור כפול לחמצן - גז בישול? אם כן, למה?

בדיוק,
הגז מספק את הלהבה, החמצן מלבה אותה ויוצר את החום הגבוה.

חנן א.
28-04-04, 14:23
ועוד שיטה, כמו שאיציק הזכיר, היא לארגן צינורות מכופפים לU בקטרים שונים ממכופף מקצועי, ואז לחתוך את הזווית הרצויה לך מהU ולרתך אל הצינורות הישרים והנה לך צינור מכופף.

איציק - 4X6ZH
28-04-04, 14:37
בידיות בעלי חיבור כפול משתמשים רק לחיתוך .
אפשר לחמם בכל דרך שהיא אבל את החיתוך עושים על ידי הזרקת חמצן נקי בנקודה החמה ואד הברזל מתחמצן ואף כחלודה . ( נכון זה לא ניראה בדיוק ברזל חלוד )
אבל זה הסוד שנמצא מאחורי חיתוך להבה . הפססס שנשמע זה לא אויר דחוס שמעיף את הברזל הנוזלי ( כפי שהרבה חושבים ) אלה רעש שחרור האויר מעל הנקודה החמה .
איציק

אלון_ק
28-04-04, 21:17
ברכיים של 90 מעלות ו45 מעלות ניתן גם לקנות, בכל גודל ועובי שאתה רק מחפש. שקלים בודדים לאחד. בניתי עם זה פעם פגוש קדמי - הרבה עבודה, אבל השחזה טובה וכמעט שלא רואים שיש שם ריתוך.

אדי
28-04-04, 21:50
ועוד שיטה, כמו שאיציק הזכיר, היא לארגן צינורות מכופפים לU בקטרים שונים ממכופף מקצועי, ואז לחתוך את הזווית הרצויה לך מהU ולרתך אל הצינורות הישרים והנה לך צינור מכופף.
זה טוב כל עוד לא מדובר בחלקים בטיחותיים כמו כלוב התהפכות ...

חנן א.
28-04-04, 22:18
אם אתה מרתך טוב, אתה גם יכול לרתך טוב בBUTT WELDING צינור לזווית, כך שהחיבור יהיה חזק כמו שאר הצינור.

אלון_ק
28-04-04, 22:44
מה זה BUTT WELDING?

נמרוד
28-04-04, 23:37
http://www.o-vennemann.de/Images/butt_weld.jpg

oria
29-04-04, 09:42
פרס לכיפוף צינורות אפשר לקנות ב ל.כ בע"מ בפחות מ 1000 ש"ח .
מה הוא שווה אני לא יודע אבל זה לא מחיר בשמיים.

אשמח לקבל תגובה ממישהו שמכיר את הפרסים שהם מוכרים

אורי

נמרוד
29-04-04, 09:51

אורי

אתה צריך לשאול אותם אם זה מתאים לכיפוץ צינור פלדה בקוטר של עד 50 מ"מ, ועובי דופן 3-5 מ"מ. אם כן, זה מחיר מעולה. אבל סביר להניח שמדובר במכשיר מוגבל יותר שנועד לכופץ צנרת נחושת/ דק דופן.

oria
29-04-04, 10:08
קודם כל תודה

שאלתי ואמרו שלפרס שמסוגל לכופף עד "3 יש לחיצה של 16 טון ושזה אמור להספיק לצינור 50 מ"מ בעובי דופן של יותר מ 3 מ"מ

זה הגיוני ?

תודה
אורי

נמרוד
29-04-04, 10:18
קודם כל תודה

שאלתי ואמרו שלפרס שמסוגל לכופף עד "3 יש לחיצה של 16 טון ושזה אמור להספיק לצינור 50 מ"מ בעובי דופן של יותר מ 3 מ"מ

זה הגיוני ?

לא יודע להגיד לך. אבל אם תבדוק את זה עד הסוף, אולי כולל תמונות והדגמה (תבקש מהם, למה לא?) ותעדכן אותנו כאן, זה יהיה שירות חשוב גם לנו וגם לחנות. יש יותר מאחד כאן שמכופף צינורות במחיר כזה יכול לעניין אותו - אני הראשון.

eran4x4
29-04-04, 10:28
ל.כ. זה הבחור מצריפין לא חנות

אם אני זוכר נכון לארז יש מקופפת ממנו והוא לא מרוצה

ארז
29-04-04, 10:34

אורי

אם זה מהגרש ליד צריפין הפרס הזה לא שווה כלום, מנסיון.

oria
29-04-04, 11:32
OK תודה רבה , :(

ארז, גם לשימוש פרטי זה לא מספיק ?
אני צריך את זה לבנית רכב (כלוב וכו').

שוב תודה

אמנון
29-04-04, 14:36
אז אתם אומרים שלא שווה להשקיע בברנר ב-800 ש"ח בתור כלי לכיפוף?

אם ככה, אז אני חושב להשקיע במסור שורף של "מקיטה".. יש למישהו דעה על החברה בכללי ועל המסור בפרט? תודה רבה.

אמנון
30-04-04, 12:50
חוזר ושואל, בתקווה שמישהו יענה -

מישהו פה מכיר\התנסה\בעל חוות דעת על מסור שורף של מאקטק (MacTec), מותג של מקיטה?
נאמר לי שכמו שבוש הוציאו ליין של כלים לחובבנים (בצבע ירוק - חובבנים, בצבע ירוק כהה\כחול של מקצוענים) גם מקיטה עשו כך עם ליין בשם "מאקטק".

המסור עולה 850 ש"ח, 2000 ווט ונראה מאוד עמיד וטוב, עם איזון טוב.

מישהו פה מכיר\התנסה\בעל חוות דעת על המסור?

הרבה תודה,
אמנון

חנן א.
30-04-04, 14:43
מה זה משור שורף?
משור דיסק? 9 אינטש?

אמנון
30-04-04, 15:11
מסור דיסק אנכי, 14 אינצ'

כזה:http://www.toolpeddler.com/images/lc1230.jpg

איציק - 4X6ZH
30-04-04, 19:27
יש לי כזה של מאקיטה עובד מעולה
במקום דיסק משור ועובד מעולה
איציק

Bulldog
30-04-04, 19:35
הכלי עצמו אין ספק שהוא מצויין, אפשר לחתוך בצורה מדוייקת, אבל החיסרון הכי גדול שלו הוא ניידות. מומלץ להשלים אותו עם דיסק 4.5 לטובת השחזות של ריתוכים ועבודות שלא מתאימות לו.

אמנון
30-04-04, 22:18
מצויין אז אני שם אותו על הכוונת.

ניידות זה לא צורך בשבילי... :P
יש לי גם דיסק 4.5 של בלאק&דקר 750 ווט להשלמה אז זה מתאים מצויין.

הרבה תודה לכל העונים לשאלותיי :!: :!:
אמנון.

ארז
30-04-04, 23:31
המכופפת מהמגרש בצריפין לא שווה כלום גם לשימוש ביתי וגם בתור עציץ....
משור שורף זו קניה מצוינת ,אני עובד איתו המון ,נוח ,ניד בקיצור ממולץ.
רק אל תנעל על פירמות, יש בחוץ הרבה פירמות זולות ממקיטה וטובות לא פחות.

אמנון
01-05-04, 00:56
רק אל תנעל על פירמות, יש בחוץ הרבה פירמות זולות ממקיטה וטובות לא פחות.

הצעות לפירמות שונות? מחיר נמוך מ-850? אם יש כאלו אני מאודדד אשמח לשמוע, גם מקומות שאפשר לקנות...

כמו שציינתי מקודם המשור הוא של מאקטק, ליין מוצרים של "חבבנים", אבל של מקיטה. למעשה כתוב על הכלי: "MakTec, by Makita".

אמנון

ארז
02-05-04, 02:24
אם אני לא טועה ,אני קניתי של דא וולט ב650 ש"ח, אבל גם המחיר של המקיטה הוא טוב....

t_uri
02-05-04, 08:14
דה וולט זה כילים מעולים!! אם אתה מצליח לשים יש על כזה במחיר שארז קנה אותו אז אל תהסס.
למרות שזה יקר הרבה יותר מדיסקים, שווה להשקיע במשור לברזל. זה גם חותך יותר טוב, גם לא מאבד מהקוטר וגם "נעים" יותר לעבוד איתו. את המשורים גם ניתן להשחיז בבתי מלאכה (אבל זה מגיע אחרי הרבה שעות).

אורי טל.

אייל
02-05-04, 12:27
אורי, משור ברזל יקר מאוד!!! אני קניתי משור "12 ב-360 ש"ח דרך קומבינה של חבר של חבר. השחזה עולה כמה עשרות שקלים ודיסק בודד עולה כ-25 ש"ח. לדעתי לשימושים שלנו חבל להשקיע במשורברזל (אגב, המכשיר עצמו עולה כ-2500 ש"ח - לפחות מה שיש אצלי) משור שורף יעשה את העבודה מעולה.
דבר חשוב - לא ללחוץ על המשור בזמן שעובדים איתו - זה מכלה את הדיסק במהירות אדירה.

אדי
02-05-04, 12:31
אייל, מה ההבדל בין משור ברזל למשור שורף?

מעבודה עם משור נייח (לא יודע איזה בדיוק, אבל משהו טוב עם משאבה שמקררת את החומר הנחתך והדיסק) זה נוח בצורה משמעותית מעבודה עם דיסק 4.5" בחצר ... החיתוכים פתאום יוצאים ישר ובקלות :) .

אייל
02-05-04, 14:23
בעיקרון אני משתמש במשור ברזל כמשור שורף. מה ההבדל (אם אני לא טועה): הדיסק עצמו. משור מורכב מדיסק קשיח בעל שיניים שחותך את הברזל - כל כמה זמן צריך להשחיז אותו הדיסק הנ"ל עולה כ-400 ש"ח (אצלי המידה שלו היא "12). דיסק שורף זה דיסק מתכלה כמו ה-4.5 שנגמר אחרי כמה חיתוכים (לא מעט) דיסק אחד עולה כ-25 ש"ח.
עלות של המשור עצמו - משור ברזל כ- 2500 ש"ח לעומת הסכום שציין כאן הבחור.

תקנו אותי אם אני טועה...

אמנון
04-05-04, 21:02
אם אני לא טועה ,אני קניתי של דא וולט ב650 ש"ח, אבל גם המחיר של המקיטה הוא טוב....

:cry: :?
לא חשבתי שאני אמצא דה וולט ב-650 ש"ח... אבל בגלל התגובה שלך כיוותי למחיר יותר "נורמאלי".
ביקרתי היום בחנות שמפיצה דה וולט. שאלתי את המוכר לגבי משור שורף 2000 ווט.
הוא אמר שהמחיר של חדש הוא 1500 ש"ח, ולפני מס' חודשים הוא היה 1200 אחרי מבצע.

כאשר אמרתי לו שמישהו סיפר לי שהוא קנה אחד ב-650, המוכר כמעט צחק עליי..
ארז אם אפשר אתה יכול להגיד לי איפה קנית את הדה וולט?

בכל מקרה, מחר אני קופץ לחנות הקבועה שלי לגבי המאקטק של מקיטה.. ואני אכתוב מה היה שם, כי חוץ מזה אני גם אמור לקבל את הידית מומנט שהזמנתי + סט בוקסות של סיגנט...

אמנון.

t_uri
04-05-04, 21:09
אם ככה, אייל, אתה צודק. במחיר של כמה מאות לא זה לא מספיק חשוב גם לדעתי.

אורי טל.

אמנון
19-05-04, 20:06
מצטער שאני מורח את השרשור הזה אבל זו מטרתו.

עדכון!

מספר שבועות חיכיתי להזמנה של כלי סיגנט בחנות הקבועה שאני קונה ממנה ()שמה הוא ע.מ. שיווק והפצה, ולא ש.ט.ל כמו שכתבתי מקודם). ביום שהזמנתי את הכלים (סט בוקסות מילימטרי דרייב 2\1 וידית מומנט), הבטיחו לי שהסט יגיע ביום ראשון (הזמנתי ביום רביעי). יום ראשון אני מתקשר - "מצטערים, לא הגיע, מחר". אני מתקשר יום שני - "מצטערים, לא הגיע, מחר". ככה עברו כמעט שלושה שבועות.

היום נסעתי ל"אלבז כלי עבודה" בא.ת. נתניה. אחלה של חנות עם שירות מצויין. קניתי סט בוקסות מילימטרי דרייב חצי 30 חלקים, ראצ'ט, מאריך קצר+ארוך, הלבשה על המאריך הארוך ליצירת T, בוקסות 10 - 32, מספרים 16 ו-21 של פלאגים וראשים ארוכים של מספרים 12, 13, 14, 17 ו-19. המחיר - 270!.

חיפשתי ידית מומנט בקטלוג ולא מצאתי. הקטלוג של פלד, היבואן של סיגנט.
מישהו יכול להגיד לי את מספר המוצר אולי? או משהו אחר שיכול לעזור למצוא?

רב תודות,
אמנון.

six 4 life
19-05-04, 20:12
רציתי לנצל את השרשור הזה לדבר קטן-

יש מישהו מאיזור רמת גן תל אביב שיכול להשאיל לי ברנר ליום אחד?
לא למשהו רציני, לחמם חלק באופניים שהתעקמו וליישר אותו (אני אצרף תמונה מחר).

תודה.

-ארז 8) -

six 4 life
20-05-04, 13:32
לגביי תמונה שאמרתי שאצרף -

http://imgsrv.pic4u.co.il/46b3e8ccd780b0219441f99fe8df17f0020000.a spx

בתמונה רואים את הזרוע שהתעקמה ושאותה אני צריך ליישר.

מדובר באופניים יקרות שעשו תאונה קטנה ב"דאון היל" (מירוץ ירידת הר).
חשבתי לחמם את מקום הכיפוף עם ברנר, ליישר, ואולי אפילו לסגור על כל המקום צינור קצת יותר עבר שיהווה חיזוק לזרוע שנחלשה מהכיפוף והחימום.
נכון שזה פורום של ג'יפים וכו', אבל אתם הגישה היחידה שיש לי לכלים מסוג כזה.

אז יש למישהו מאיזור ר"ג- ב"ב- גבעתיים- תל אביב להשאיל לי ברנר ליום אחד?

ורעיונות נוספים יתקבלו בברכה.

תודה רבה!

-ארז 8) -

t_uri
22-05-04, 17:09
ארז. אתה לא יכול לישר את השילדה או לרתך ברזל אחר במקום זה שהתעקם. השילדה עשויה אלומיניום והיא עומדת בעומסים אדירים (תאמין לי שאני יודע).

אם אתה מתעקש לרתך אז אתה יכול לחפש הדפי זהב רתכים שמתעסקים עם אלומיניום ולהחליף את הצינור לאחד חזק יותר. אני השתמשתי בזמנו בשירותיו של אלפא ריתוך באיזור התעשיה של חולון (לא זוכר את המספר). הוא רתך מיקצועי ברמה שלא תיאמן ויכול להיות שהוא ימצא לך פיתרון.

נ.ב. דאון-היל לא עושים עם הרד טייל. אבל בו לא ניכנס לזה כאן....
http://www.hait.ac.il/students/urile/תמונות/pix/bikes/bullit.jpg
http://www.hait.ac.il/students/urile/תמונות/pix/bikes/black_drop.jpg

http://www.hait.ac.il/students/urile/תמונות/pix/bikes/meirav_winter.jpg

Bulldog
22-05-04, 17:14
וחזרה לנושא הכללי, מה ההבדל בין "גרונג" ל"קרייזיק"?

six 4 life
22-05-04, 17:19
אורי תמונות יפות!

לגביי ההרד טייל- שמע אפשר לעשות דאון היל גם עם קורקינט...מה שמשחק זה תקציב.
בהתחלה שהם נירכשו הם לא תוכננו לרכיבת דאון היל, אבל במשך הזמן אחרי היכרות עם הספורט הזה עברנו אני והם לנסיעות יותר "קיצוניות" :twisted: - הדאון היל.

לגביי מה שאמרת על התיקון- אני לא רוצה לחתוך ולא לרתך ולא דברים בכיוון הזה.
מה שאני רוצה לעשות זה לחמם את המקום שהשלדה התעקמה, לישר בעדינות בעדינות לרמה הכי מדוייקת שאני יכול, ואחרי זה שהכל יתקרר- על זה לסגור מין צינור שיעטוף בלחץ מתון את הזרוע שעברה את הבלאגן. תחשוב גבס קבוע ליד.
אחרי כל זה- אני לא בטוח שהאופניים ימשיכו בחיים כאופני דאון היל, אלא כאופניים משובחות לכל דבר. ועכשיו אני צריך אותם יותר מבעבר, כאשר רעם מושבת........

תודה על התשובה.

-ארז 8) -

אמנון
22-05-04, 17:36

אולי בבקשה אתה יכול להתייחס לנושא ההודעה המקורית שלי? אמרת שיש לך ידית מומנט של סיגנט, עם טווח של 10 - 220 NM ועם סקאלה כפולה אם אני לא טועה.
הבעיה היא שכשחיפשתי את המוצר בקטלוג של פלד, הידית הנ"ל לא הייתה (?). הלכתי לאתר של סיגנט ולא מצאתי גם שם ידית בטווח הנ"ל (עוד יותר ?).
ממה שהבנתי פה, גם לך, לאדי ואני בטוח שלעוד כמה יש את הידית הנ"ל. אז מישהו בבקשה יכול להסביר לי למה אני לא מצליח למצוא אותה?

למישהו ידוע על חנות שמוכרת את המוצר נכון להיום?

מדובר בידית מומנט שנמצאת ברשימת תכולת ארגז הכלים לג'יפאי..

http://www.jeepolog.com/images/toolbox_pics/torque%20wrench.jpg

Somebody Please Help

t_uri
22-05-04, 18:05
ארז. זה אלומיניום - אתה לא יכול לישר אותו כי הוא יקרע. לך לרתך שימצא לך פיתרון.

בהצלחה.

אורי טל.

אייל
23-05-04, 09:21
דרור כלי עבודה בתל אביב 036828652

נמרוד
23-05-04, 09:38

אולי בבקשה אתה יכול להתייחס לנושא ההודעה המקורית שלי? אמרת שיש לך ידית מומנט של סיגנט, עם טווח של 10 - 220 NM ועם סקאלה כפולה אם אני לא טועה.
הבעיה היא שכשחיפשתי את המוצר בקטלוג של פלד, הידית הנ"ל לא הייתה (?). הלכתי לאתר של סיגנט ולא מצאתי גם שם ידית בטווח הנ"ל (עוד יותר ?).
ממה שהבנתי פה, גם לך, לאדי ואני בטוח שלעוד כמה יש את הידית הנ"ל. אז מישהו בבקשה יכול להסביר לי למה אני לא מצליח למצוא אותה?

למישהו ידוע על חנות שמוכרת את המוצר נכון להיום?

מדובר בידית מומנט שנמצאת ברשימת תכולת ארגז הכלים לג'יפאי..

http://www.jeepolog.com/images/toolbox_pics/torque%20wrench.jpg

Somebody Please Help

גם לי יש ידית כזאת. ראיתי כאלו למכירה לא מזמן בשז"ר במפרץ חיפה.

איציק - 4X6ZH
23-05-04, 13:45
בשלב הבא אתה תכתוב שאתה לא עושה את העבודה בגלל שאין לך ידית של סיגט .
קשקוש בלבוש .
יש בשוק אלף ואחת סוגים של ידיות מומנט וסוגים שונים של כלי עבודה . מה כל כך מיוחד שרק את זאת אתה רוצה .
אני משתמש בידית של HAZET . אז מה ? כי זה מה שהיה ביום הקניה .
לדעתי לסוג בעבודה שאתה מחפש כל ידית שעון תעשה את העבודה .
איציק

אמנון
23-05-04, 15:00
איציק - הסיבה היחידה שאני לא מתחיל את העבודה כי אני בתקופת המתכונות והבגרויות. ב-10.6, יום אחרי בחינת הבגרות האחרונה לשנה, אני אתחיל, עם או בלי ידית מומנט.

למה אני נעול על סיגנט?
אני פשוט מכיר כלים של סיגנט ועבדתי איתם. לאחרונה קניתי סט בוקסות של חברה אחרת, היתה לי תקלה איתו והחלפתי לסיגנט.
עד עכשיו לא חיפשתי ידית מומנט של חברה אחרת אלא רק סיגנט. אני לא קצוב בזמן כ"כ, אז אני אנסה להשיג את הידית של סיגנט.
אם זה לא יילך, אני אקנה משהו אחד כנראה.

חוץ מזה, בגף ארגז הכלים פה באתר כתוב כך:

הכלים הנפוצים בקרב הג'יפאים (לפחות ע"פ המחקר הקטן שלנו) הם מתוצרת סיגנט (SIGNET) – חברה אמריקאית באיכות טובה, מחירים סבירים, ונפוצות מאד גדולה בארץ. המהדרין יעדיפו לעלות מדרגה לכיוון BETA וUSAG האיטלקיות, HAZET הגרמנית...
משתמע מהכתוב כי HAZET היא חברה ברמה יותר גבוהה מסיגנט, אז כנראה גם תעלה יותר לא?
בכל מקרה אני עדיין מעדיף סיגנט, לא מאוד נעול, אבל מעדיף.

עמרי2
23-10-06, 18:42

Somebody Please Help

לפני רכישה של ידית מומנט.
הג'יפ-סופה. יש לי סט בוקסות דרייב 1/2 (אינצ'י כמובן)
שתי אופציות (של סיגנט): לא מצאתי ידית כמו שכתוב עם טווח של 10-220NM אלא:
1. ידית 3/8 עם טווח של 19-110NM (ולקנות גם מתאם לבוקסות חצי שבבעלותי)
2. ידית 1/2 עם טווח של 40-220NM

כשהתלבטתי מה לקנות היום ניסיתי להעריך אם יש הרבה ברגים שהמומנט שלהם נמוך מ 40NM.
זה לא הלך...

על איזה ידית אתם ממליצים ללכת? ולמי שיש את הידית 1/2-איך מסתדרים עם מומנטים קטנים יותר?

אגב-המחירים הרבה יותר גבוהים מ 200 ש"ח. שתי הידיות של סיגנט עלו 300 ש"ח אחרי 10% הנחה בטכנו-צינור ביצחק שדה.
אצל שוורץ (ממול) ידית עלומת שם עלתה 380.

תודה, עמרי

חימושניק
23-10-06, 19:38
הכל טוב ויפה, אבל למה אתה מעלה שרשור מלפני חמישה חודשים?

חימושניק
23-10-06, 19:43
בכל מקרה, עושה רושם שישנה עליית מחירים של כ-50% לעומת שנה שעברה.

אני קניתי אצל טכנו צינור ידית מומנט הינע 1/2" 14-210 NM תוצרת SIGNET ב-200 ש"ח במזומן לפני כשנה.

כעבור מספר חודשים קיבלתי במתנה ידית מומנט 5-25 NM, גם של סיגנט, אבל הינע 1/4"

פתרון של שתי ידיות בשני גדלים הוא האידאלי לדעתי, במיוחד שסט בוקסות+ראצ'ט הינע 1/4" מקל על החיים במקרה של עבודה במקומות חסרי גישה (כמו החלפת חיישן גל ארכובה בסופה, למשל).

עמרי2
23-10-06, 20:56
הכל טוב ויפה, אבל למה אתה מעלה שרשור מלפני חמישה חודשים?

כי לא חבל לפתוח נושא חדש כשכבר יש שרשור שדן בדיוק באותו נושא?

ולעניננו-במידה ואתם (בעלי הסופות/ סי.ג'יי) הייתם צריכים לבחור ידית מומנט אחת-איזו מידה מבין האפשרויות שרשמתי הייתם לוקחים (בהתחשב בטווח המומנטים...)?

תודה, עמרי

חימושניק
23-10-06, 21:09
מצ"ב טבלה עם חלק ממומנטי ההידוק הרלוונטיים לסופה/צ'ירוקי.

שים לב שאף אחת מהידיות שהצעת לא נותנת לך מענה מלא.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2436&stc=1

חנן-ג'יפולוג
23-10-06, 22:43
עמרי, תתעקש ותמשיך לחפש את הידית הזו:

אני קניתי אצל טכנו צינור ידית מומנט הינע 1/2" 14-210 NM תוצרת SIGNET ב-200 ש"ח במזומן לפני כשנה.

כי היא עונה כמעט על כל הצרכים.

lizard
23-10-06, 22:58
עמרי יש לי ידית כזו, נדמה לי שעלתה לי בסביבות ה300+.
אוכל מחר לברר עבורך, תתקשר

עמרי2
23-10-06, 23:20
מוזר-טכנו-צינור היבואנים של סיגנט לא?
ההיגיון שלי אומר שאם יש את זה למישהו- זה להם...

נמשיך לחפש... :???:

מיכה-תבדוק לי-אני ארים טלפון מחר...זה דיי דחוף...

AvigdorAharon
24-10-06, 06:58
על איזה ידית אתם ממליצים ללכת? ולמי שיש את הידית 1/2-איך מסתדרים עם מומנטים קטנים יותר?
אגב-המחירים הרבה יותר גבוהים מ 200 ש"ח. שתי הידיות של סיגנט עלו 300 ש"ח אחרי 10% הנחה בטכנו-צינור ביצחק שדה.
אצל שוורץ (ממול) ידית עלומת שם עלתה 380.
תודה, עמרי

לי יש דרייב חצי, לדעתי גדולה מידי (באורך שלה), מומנטים קטנים מסתדרים לפי הרגש..
החנויות שפנית אליהן ביצחק שדה, הן היקרות באזור. נסה את חגי, מול תחנת הדלק, ליד הרפד החדש (נראה כמו חנות משוק הפישפשים, אבל יש לו הכל).
את שלי קניתי בפ"ת, קרית אריה באזור ה 200 ש"ח (לפני שנתיים).

ד"א,
אם מישהו מחפש סט בוקסות אינצ'י דרייב 2\1 ומוכן להחליף בסט זהה (ואיכותי) עם דרייב 8\3, ניתן ליצור קשר.

אביגדור

tzagi
24-10-06, 07:09
Quote:אם מישהו מחפש סט בוקסות אינצ'י דרייב 2\1 ומוכן להחליף בסט זהה (ואיכותי) עם דרייב 8\3, ניתן ליצור קשר.

Done deal
got a set of 3/8 Craftsman, US made,lifetime guarantee to trade
How many pieces?
and what size range?

AvigdorAharon
24-10-06, 07:22
אני אבדוק בבית את מספר החלקים ואת התחום.

נעבור לה"פ

אביגדור

נמרוד
24-10-06, 08:38
אז ככה - ידית דרייב חצי היא לדעתי אותו דבר, לא משנה עם כתוב עליה 10-14-40 נ.מ. בגבול התחתון - היא לא מתאימה ולא נועדה לעבודה במומנטים האלו. לדעתי זו גם ממש אותה ידית והם פשוט שינו את ההגדרות בחוברת ובמדבקות, זה ברור שבגבול התחתון יש אי דיוק גדול (תחשבו על זה כעל עניין של רזולוציה). חוץ מזה שהיא גדולה מדי פיזית לעבודה על ברגים קטנים. לי יש כמו לחימושניק ידית מומנט 1/4 אינץ' בנוסף לדברים קטנים.

מה אני ממליץ? ברגע שתתחיל לעבוד על הג'יפ, תקנה את הכלי שרלוונטי לעבודה שאתה מבצע אחרי שקראת עליה בספרים ופה.

ידית מומנט זה בכל מקרה לא חלק מארגז הכלים לחירום שצריך להיות איתך בשטח. גם אם אתה משום מה נאלץ להדק מיסבי גלגל קדמי בשטח (לא רלוונטי לסופה...) אז בחירום תעשה את זה בלי ידית מומנט, לא נורא.

kd2
24-10-06, 20:34
אם כבר כלי עבודה אני אוסיף שאלה כבר פה.

אני רואה הרבה בפורומים ובטלויזיה שאנשים חותכים ברזל עם מסור ידני.
ממש ברזל רציני כלומר פרפיל עגול 45 מילימטר על 3 וכאלה.
אני מתעסק די הרבה עם פחים וגם מעוניין להשתמש בזה לעבודה יותר כבדה.

יש לי מסור כזה רגיל עם להב שפשוט באה איתו.
איזה חברה מייצרת משהו כזה אבל HEAVY DUTY - כנ"ל גם לגבי להבים?

חנן-ג'יפולוג
24-10-06, 21:23
למה לחתוך ביד?

kd2
24-10-06, 23:14
כן זה באמת נשמע מוזר...

אבל במשך היום אני לא מוצא זמן לדברים האלו.
אז אני עובד בלילה ברוב הפעמים.

יש לי שורף של מאקיטה לפרוייקטים הגדולים אבל הוא עושה ימבה רעש אז זה פוסל את העבודה בלילה.
אני בטוח שאני לא היחיד שעובד בשעות האלו וגר ליד אנשים שלא שותפים להתלהבות מהרעש.
זה הפיתרון היחידי שבתוך מחסן סגור לא יהיה רועש מידי.

lizard
24-10-06, 23:24
הייתי מציע לך משור חרב אבל גם הוא עושה רעש. וגם משור רצועה או אוטומט.
כל משור שעובד על RPM גבוה יעשה רעש מעצם עבודתו. לכן משור ידני כנראה באמת מושלם עבורך. אשמח לשמוע על מסור טוב שכזה. לי יש אחד בינוני שנוח לי עם מסוריות רגילות.
אני חושב שהנוחות שלך עם המשור, אחיזה ואורך, זה מה שחשוב.

kd2
25-10-06, 00:01
אין ספק שהוא חייב להיות איכותי.
וחשוב שיהיה ארוך כי הפעולה יותר קלה ככה.
השאלה מה עם המסוריות?
אני צריך כאלה שמחזיקות מספיק וחותכות טוב.
אולי בכלל הרגילות מחזיקות בסדר פשוט אני מאמין שלא.

מחר אני אחפש לי אחד ונראה אם יש מותג שולט בתחום הזה או שצריך לחפש משהו שנראה הכי מקצועי.

עמרי2
25-10-06, 06:40
עמרי, תתעקש ותמשיך לחפש את הידית הזו:

כי היא עונה כמעט על כל הצרכים.

טוב, ביררתי בטכנו צינור, כנראה שכן יש את הידית הנ"ל בדרייב חצי...לא ברור למה הוא לא הציע לי אותה בחנות. אבל היא גם עולה 400 ש"ח :-x

מישהו יודע איפה כן יש את הידית הזאת (14-220NM) באזור המרכז? ובמחיר סביר (שמעתי 200 ש"ח???)

עמרי2
25-10-06, 18:24
היום הייתי בטכנו-צינור.
עברתי על הקטלוג, אין ידית 1/2 עם טווח מומנטים של 14-220 (או משהו דומה) הידית חצי היחידה שיש זה 42-110.
אבל כן יש ידית 3/8 עם טווח מומנטים של 20-210 (מוזר שאין כזאת ידית חצי...).

המחיר לפי הקטלוג 420 ש"ח. מחר כשהיא תגיע אני אדע מחיר סופי.

עמרי

lizard
25-10-06, 20:02
עמרי, לפני שאתה רץ לקנות ידיות שאולי יהיה לך שימוש בהן ואולי לא, האם יש לך צורך מיידי בידית? אם כן, באיזה טווחי מומנט?
חוץ מזה, יש לך כבר, עד כמה שהבנתי, ידית של 15-110 3/8. הייתי חושב על ידית מ110 עד 300 או ערכים דומים.

אם אין לך שום ידית כרגע ואתה חייב עבודה דחופה בטווחים של 15-110 אז אתה מוזמן להשאיל את שלי.

בהצלחה

עמרי2
25-10-06, 23:43
עמרי, לפני שאתה רץ לקנות ידיות שאולי יהיה לך שימוש בהן ואולי לא, האם יש לך צורך מיידי בידית? אם כן, באיזה טווחי מומנט?
חוץ מזה, יש לך כבר, עד כמה שהבנתי, ידית של 15-110 3/8. הייתי חושב על ידית מ110 עד 300 או ערכים דומים.

אם אין לך שום ידית כרגע ואתה חייב עבודה דחופה בטווחים של 15-110 אז אתה מוזמן להשאיל את שלי.

בהצלחה

יש לי ידית של 19-110, זה מה קניתי בינתיים מטכנו צינור, כיי הייתי צריך ידית. אבל קניתי אותה אם התחייבות שאם אני מחזיר אותה במצב חדש-אני יכול לקחת את משהו אחר אז יותר יתאים לי. וזה בדיוק מה שיקרה מחר. חשבתי לקנות ידית 1/4 ועוד ידית חצי, אבל גם אז יש טווח שאינו מכוסה בין הידיות.
בקיצור-מחר אני מחזיר את הידית שלי (19-110) ולוקח ידית 20-210.

תודה לכולם על היעוץ...

חימושניק
26-10-06, 14:52
עומרי,

קודם כל תתחדש.
האם אתה יכול להעלות תמונה של הידית 20-210 שקנית? אני רוצה לראות אם היא דומה לידית שיש לי (14-210).

ידית של הינע 1/4" תכסה לך את הטווחים הנמוכים (5-25 NM) שבמילא כמעט ולא ניתן להרגיש בידית גדולה יותר.

אגב: למי שיש טנק מחמד בבית ומחפש ידית מומנט ענקית, (הינע 3/4" או 1") ראיתי ערימה של כאלו אצל ל.כ. במגרש היום. המומנט המקסימלי הוא 800 lb./ft והאורך הוא כמטר אחד.

bartalo
26-10-06, 16:15
חברים יקרים
יש כמה מוסכים מכובדים מאוד אשר ברשותם ידית מומנט שמתאימה לדרייב 1/4-3/4.
זה בא עם מתאם גמיש מיוחד וניתן להגיע איתו כמעט לכל מקום.
כמו כן יש מוסך באזור השרון שמוכר גם ידית כזו.

רק מה - היא מגיעה עם שאר הגוף של המכונאי שמחובר אליה :mrgreen: :???: ;-)

אני כבר מזמן לא מתעסק עם כאלו שסוגרים מומנט לפי הרגש ביד.

עמרי2
26-10-06, 17:29
עומרי,

קודם כל תתחדש.
האם אתה יכול להעלות תמונה של הידית 20-210 שקנית? אני רוצה לראות אם היא דומה לידית שיש לי (14-210).

ידית של הינע 1/4" תכסה לך את הטווחים הנמוכים (5-25 NM) שבמילא כמעט ולא ניתן להרגיש בידית גדולה יותר.

אגב: למי שיש טנק מחמד בבית ומחפש ידית מומנט ענקית, (הינע 3/4" או 1") ראיתי ערימה של כאלו אצל ל.כ. במגרש היום. המומנט המקסימלי הוא 800 lb./ft והאורך הוא כמטר אחד.

אלכס,
בדיוק עכשיו חזרתי מטכנו-צינור. הידית עם אותו המק"ט שהזמנתי הגיעה (לפי הקטלוג 20-210NM)(. אבל מה?! זאת ידית של 20-110NM...כן-יש טעות בקטלוג. וכבר לא קיימות ידיות של SIGNET עם הטווח שרציתי. לטענת אבי/ אלי מטכנו צינור הפסיקו לייצר אותן עקב חוסר דיוק ולכן אין בררה אלא לקנות שתי ידיות של 3/8 ו 1/2...

הלכתי על ה 3/8 עם טווח של 19-110...

עמרי

-->