PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיזם -מרכז בניה וטיפולים עצמי לבעלי גיפים.

RONI
25-10-08, 12:51
שלום.
הנדון ;
הקמת האנגר גדול באיזור המרכז לצרכי טיפול עצמי של חובבי עבודה עצמית על הרכב.

המקום יהיה פתוח 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.
ביצוע ומימון עי " האחד.''
תשלום לפי שעות הבילוי.
אמצעי טיפול ; כלים,רתכות,ליפטים,יכללו בשעות ההשכרה.
שמנים,אביזרים מתכלים בתשלום.

אבקש לעשות סקר כדאיות כלכלי מעל גבי הרשת .

דעות הצעות יתקבלו בברכה.

airzax3
25-10-08, 13:18
אחת לכמה זמן עולה הודעה בסגנון הזה ואני מאמין שבתוך כמה שעות תקבל כמה תגובות שיסבירו לך למה לא,
ברמה האישית יש לי חצר גדולה וכלי עבודה, אבל אם יפתח מקום כזה והמחירים יהיו סבירים אני אהיה הלקוח הראשון שלך :-) -אני לא צריך הרבה-אור,ליפט ולחץ אוויר
ביחוד אם תהיה אפשרות להשאיר את הנבלה במקום ולבוא לעבוד עליה בזמן הפנוי (להשאיר בחניון סגור ולא על הליפט כמובן)
הצרה כשעובדים בבית היא שאף פעם אין זמן, כשיש זמן אין אור וכשיש אור וזמן אין ליפט...

dudu
25-10-08, 13:43
אני בעד
לא פעם אני ואחים שלי שאנו בנים למשפחת מכונאים בדימוס
רוצים לעבוד על הרכבים שלנו(גם פרייבטים) לבד אבל אין לנו מקום נוח ומצוייד
לעשות את זה וללכת למוסך אנחנו מעדיפים שלא
א.כי זה יקר
ב. כי אנחנו יודעים שזה לא צריך להיות יקר
ג.כי אנחנו שונאים שמרמים אותנו
ד.כי לרוב אנחנו נעשה את זה יותר נכון
ה.כי זה כיף
לא בכל מוסך מרמים אותך אבל מוסך שלא מרמה הוא יקר יותר
ובדר"כ עמוס בעבודה ואז יש פשרה בעיניין האיכות
אם יהיה מקום שניתן יהיה לעבוד בעצמך אין לי ספק שגם אני אגיע

moriseven
25-10-08, 13:59
אצלנו בארץ, יש בעיתיות חוקית לבצע את הרעיון.

RONI
25-10-08, 14:33
איזה בעיות חוקתיות יהיו למקום שישמש לא מוסך ,אלה'' גן ילדים ''למשחקי מבוגרים,
תחת גג,חניון ,לטיפול עצמי ללא מוסכניק,או בעל מקצוע רישמי במקום,
ביטוח מלא מפגוש לפגוש,כולל ביטוח אישי .
מה דעתך על זה מאיר רוטנברג ? סליחה אם עיוותתי את השם שלך ,אתה בעיסקי ביטוח לא?

המשיכו להאיר את עייניי.
תודה מוריס7.
[כולל פרייבטים].

איציק - 4X6ZH
25-10-08, 15:48
לפי החוק בישראל מה שאתה רוצה לבנות זה מוסך .
לפי החוק בישראל למוסך צריך להיות מנהל מקצועי .
לפי החוק בישראל למוסך יש כמה סוגים של מנהל מקצועי . _ מכונאות \ חשמל \ מיזוג אויר \ פחחות
ויש עוד הרבה .
אז על חוקים אתה מתכוון לעבור ?
וזה עוד לפני שנכנסים לנושא רישוי עסקים ברשות המקומית .

חבל חבל אז זאת המציאות הישראלית

איציק

airzax3
25-10-08, 17:19
הנושא הזה עלה כמה פעמים ותמיד נסגר במשפט הסתום "כי אסור"
מה לעשות שבתור דתל"ש קשה לי לקבל את המושג "אסור" בלי הסבר הגיוני,
נניח בצד את השיקול הכלכלי,
והשאלות שלי היא באמת עניינית - איפה מוגדר שאסור?
קראתי קצת חומר אבל לא הצלחתי לקבל תשובות מבוססות לשאלות האלה:
האם מותר לי לתקן לבד את הרכב שלי? (להחליף גלגל אני משער שמותר לי-מה לגבי מיסב?)
האם מותר לי להפעיל סדנא לנגרות לצורך הענין על בסיס דומה?
האם ברגע שאני מעמיד ליפט בחניה אני הופך אוטומטית למוסך?
האם במקום שמקיים קורסים למכונאות מותר לעבוד על רכב פרטי?
האם מותר לקיים מוסך על בסיס קואופרטיבי?
האם במוסך פעיל רשאי לאפשר לי לבצע פעולות מכונאות תחת השגחה?
אשמח לקבל תשובות\הפניות עניניות
תודה.

מזגנים
25-10-08, 18:35
זה שאתה לא מקבל שאסור עדין לא אומר שאתה יכול.

נניח שהקמת ליפט בהנגר והחבר יוסי רוצה להיות "גיפאי " כמו כולם ולהחליף בלמים . ולצערנו יוסי ילד "מוצלח" לא

הרכיב כל כך טוב ואתה מבין את המשך הסיפור....

במוסך מסודר האחריות נופלת על המנהל המיקצועי כפי שאיציק כתב ונכון שבארץ אנחנו לא הודו והדברים קצת יותר מסודרים.

אבל יש פיתרון( למחשבה ),,

את המוסך יקים מנהל מיקצועי שגם יתן את שמו ותעודתו והוא יפקח רק על העבודה תמורת תשלום כמובן וגם ידריך את הגיפאי התורן.

תחשוב ככה

עמוס

idanw
25-10-08, 18:42
אחרי התגובה שמעלי, תעשה חשבון כלכלי ותבין, שעסק יעלה לא מעט כסף, לבעל רכב תפרן שרוצה לחסוך כסף בעצם הטיפול לבד...

yoav
25-10-08, 19:04
זה שאתה לא מקבל שאסור עדין לא אומר שאתה יכול.

נניח שהקמת ליפט בהנגר והחבר יוסי רוצה להיות "גיפאי " כמו כולם ולהחליף בלמים . ולצערנו יוסי ילד "מוצלח" לא

הרכיב כל כך טוב ואתה מבין את המשך הסיפור....

במוסך מסודר האחריות נופלת על המנהל המיקצועי כפי שאיציק כתב ונכון שבארץ אנחנו לא הודו והדברים קצת יותר מסודרים.

אבל יש פיתרון( למחשבה ),,

את המוסך יקים מנהל מיקצועי שגם יתן את שמו ותעודתו והוא יפקח רק על העבודה תמורת תשלום כמובן וגם ידריך את הגיפאי התורן.

תחשוב ככה

עמוס

לא הבנתי-
אם אני מחליף לבד בלמים ברכב (במקרה שלי זה לא קורה אמנם..) אני בעצם עובר על החוק?
איפה עובר הגבול החוקי (אם יש כזה) בין החלפת גלגל, תיקון נורה שרופה או מראה שבורה לבין תיקונים ותחזוקה של מער' אשר המחוקק רוצה שרק בעל מקצוע יעשה?

מזגנים
25-10-08, 19:36
לא הבנתי-
אם אני מחליף לבד בלמים ברכב (במקרה שלי זה לא קורה אמנם..) אני בעצם עובר על החוק?
איפה עובר הגבול החוקי (אם יש כזה) בין החלפת גלגל, תיקון נורה שרופה או מראה שבורה לבין תיקונים ותחזוקה של מער' אשר המחוקק רוצה שרק בעל מקצוע יעשה?

זאת היתממות ..

ברור לך שבמידה ויקרה אסון (הרכב נפל מהליפט) וכ"ו וכו"ו מישהו צריך לשלם על זה ...

מה תגיד .. לא ידעתי לא הסבירו לי ...

יש גבול והוא ברור אי אפשר להקים מוסך בלי מנהל מיקצועי בעל הסמכה.

תקים כזה מיזם אחלה רעיון עם מנהל מיקצועי (אפילו בפנסיה ) שיתרום מנסיונו ויפקח על הענין ידריך והיה אחראי עליך

ועל אחרים. זה הפתרון הנכון .

מזגנים
25-10-08, 19:39
נ.ב

דרך אגב אסור לך להתקין נקודת חשמל אצלך בבית אפילו בחדר צצדי ואפל שאף אחד לא רואה.

לפי חוק החשמל

yoav
25-10-08, 19:55
זאת היתממות ..

ברור לך שבמידה ויקרה אסון (הרכב נפל מהליפט) וכ"ו וכו"ו מישהו צריך לשלם על זה ...

מה תגיד .. לא ידעתי לא הסבירו לי ...

יש גבול והוא ברור אי אפשר להקים מוסך בלי מנהל מיקצועי בעל הסמכה.

תקים כזה מיזם אחלה רעיון עם מנהל מיקצועי (אפילו בפנסיה ) שיתרום מנסיונו ויפקח על הענין ידריך והיה אחראי עליך

ועל אחרים. זה הפתרון הנכון .

לא היתממות אלא שאלה אמיתית.
ועדיין לא קיבלתי תשובה: לסמוראי שהיה לי נהגתי להחליף שמן מנוע פילטר שמן ודלק, ופלאגים לבד על המדרכה כל 10 K- האם זו עבירה על החוק? באמת שאלה פשוטה ואינפורמטיבית של כן או לא, שמסקרנת אותי מאוד.
(ממש כמו הוספת נק' חשמל בבית- שעכשיו אני מבין מדבריך שזה לא חוקי)

lizard
25-10-08, 20:13
לא היתממות אלא שאלה אמיתית.
ועדיין לא קיבלתי תשובה: לסמוראי שהיה לי נהגתי להחליף שמן מנוע פילטר שמן ודלק, ופלאגים לבד על המדרכה כל 10 K- האם זו עבירה על החוק? באמת שאלה פשוטה ואינפורמטיבית של כן או לא, שמסקרנת אותי מאוד.
(ממש כמו הוספת נק' חשמל בבית- שעכשיו אני מבין מדבריך שזה לא חוקי)

עקרונית זה יכול להחשב כעברה על החוק. אבל כנראה שלא תראה שוטרים בגלל זה.

נניח שהבעיה החוקית פתירה. נניח שגם תצליח לסדר שלא תישא באחריות על הפעולות של אחרים אצלך במתחם שלך (ולא ברור שתצליח) ונניח שמי שיעשה אצלך עבודה ויפצע או יעשה לעצמו נזק לא יתבע אותך (כן ממש) אז בהצלחה בלהשיג פוליסת ביטוח.

יש הבדל תהומי בין מישהו שעובד על הרכב שלו בחצר שלו כשהוא נושא בכל האחריות לבין מקום שמאפשר לך לעבוד על הרכב שלך. ברגע שאתה, בתור בעל העסק, נותן למישהו לעבוד אצלך ויותר מזה, מקבל על זה תשלום, אתה נושא באחריות כזו או אחרת. עכשיו הבנאדם עשה תאונה ודפק לעצמו את הרכב. נראה לך שהוא לא יתבע אותך? או שהחברת ביטוח שלו לא תתבע אותך?

yoav
25-10-08, 21:12
עקרונית זה יכול להחשב כעברה על החוק. אבל כנראה שלא תראה שוטרים בגלל זה.

נניח שהבעיה החוקית פתירה. נניח שגם תצליח לסדר שלא תישא באחריות על הפעולות של אחרים אצלך במתחם שלך (ולא ברור שתצליח) ונניח שמי שיעשה אצלך עבודה ויפצע או יעשה לעצמו נזק לא יתבע אותך (כן ממש) אז בהצלחה בלהשיג פוליסת ביטוח.

יש הבדל תהומי בין מישהו שעובד על הרכב שלו בחצר שלו כשהוא נושא בכל האחריות לבין מקום שמאפשר לך לעבוד על הרכב שלך. ברגע שאתה, בתור בעל העסק, נותן למישהו לעבוד אצלך ויותר מזה, מקבל על זה תשלום, אתה נושא באחריות כזו או אחרת. עכשיו הבנאדם עשה תאונה ודפק לעצמו את הרכב. נראה לך שהוא לא יתבע אותך? או שהחברת ביטוח שלו לא תתבע אותך?

LIZARD- לא יודע אם שמת לב לראש השרשור- אבל זה לא אני ששואל על הקמת המקום הנ"ל...:rolleyes:
אני רק הסתקרנתי כשעלה לדיון חוקיות התיקונים העצמיים .

שבוע טוב

יוחנן
25-10-08, 21:24
[
שלום לכולם. יש ברשותי מקום במושב באזור המרכז אשר יכול לשמש כמקום תיקונים לחובבי הטיפולים. בניתי בור ומתקן בו אני מטפל ברכבים שלי.באם יש חברים המעונינים במקום שכזה בתשלום אשמח להקים ליפט מסודר. עליי לציין זה לא מוסך. במקום סככה גדולה שולחן עבודה תאורה מסודרת חשמל מיים לחץ אויר. אשמח לקבל תגובות.

asafk
25-10-08, 21:26
מבחינה חוקית, הגבול ברור. מותר לך לעשות תיקון לצורך השמשת הרכב לצורך פינויו מהדרך (החלפת גלגל), אבל אסור לך לתקן ברכב, אלא במוסך מורשה על ידי משרד התחבורה. גם אם יש לך מוסך עם רשיון לצבעות, אסור לך לקבל לקוח לצורך החלפת שמנים (אלא אם כן זה חלק מתוך עבודה גדולה יותר שעיקרה צבע), ואפילו אסור לך לטפל ברכבך שלך.
אז כולנו שמים קצוץ. אבל לעסק אסור.

אסף.

airzax3
25-10-08, 21:38
בואו נניח לרגע בצד את המילה "נניח"
לא רוצה להניח שיפלו מהליפט ולהניח שיתעסקו עם בלמים-רוצה להבין חוקית מה מותר ומה אסור,
השאלה היא ברמה העקרונית\חוקית ולא הכלכלית
אז הבנתי שאסור לי לעבוד על הרכב לבד ושיש צורךבמוסך מורשה-יש לזה התיחסות ספציפית בחוק?
לבעל מוסך מורשה מותר לאפשר לאנשים לעבוד במוסך שלו תחת פיקוח?
ומה קורה אם 20 "שותפים" פותחים מוסך למכונאות כללית ורק אחד מכונאי מוסמך?

shmil
25-10-08, 22:09
בואו נניח לרגע בצד את המילה "נניח"
לא רוצה להניח שיפלו מהליפט ולהניח שיתעסקו עם בלמים-רוצה להבין חוקית מה מותר ומה אסור,
השאלה היא ברמה העקרונית\חוקית ולא הכלכלית
אז הבנתי שאסור לי לעבוד על הרכב לבד ושיש צורך במוסך מורשה-יש לזה התיחסות ספציפית בחוק?
כן, ואין לי כוח לחפש ולהביא את הציטוט המדוייק. עם זאת פני כשהתיים, פורסם פסק דין שזיכה מי שהועמד לדין על טיפול ברכבו שלו עצמו, אבל זה היה רק פעם אחת, וגם אז - ככל שזכור לי לא נגרם נזק כלשהו כתוצאה מהטפול ולאחריו.
צודק איציק לעניין האחריות אם טיפלת בברקסים, למשל.

לבעל מוסך מורשה מותר לאפשר לאנשים לעבוד במוסך שלו תחת פיקוח?
לא, אלא אם אתה רשום אצלו כעובד/שוליה, משלם עליך בטל"א ואתה רשום בביטוח שלו.

ומה קורה אם 20 "שותפים" פותחים מוסך למכונאות כללית ורק אחד מכונאי מוסמך?
אין בעייה, כולם שוליות, והוא האומן. רק מה - שוב, כמו בסעיף הקודם.

רוני - רד מזה.
חפש התייחסות שלי לאחד הגיונים הקודמים בנושא זה בדיוק. כמדומני שהרחבתי שם בנושא החוק והסיכונים.

נמרוד
26-10-08, 07:50
הנושא הזה עלה כמה פעמים ותמיד נסגר במשפט הסתום "כי אסור"
מה לעשות שבתור דתל"ש קשה לי לקבל את המושג "אסור" בלי הסבר הגיוני,

נגיד שזה לא אסור. ובפועל, זה לא אסור, כולנו מטפלים ברכבים בעצמנו, ואנחנו לא המגזר היחיד שלא מקפיד לטפל במוסך. ועזוב תאונות דרכים. הכל עניין של ביטוח.

אתה מוכן להקים עסק כזה בלי ביטוח? אם כן, לך על זה, ותהיה מוכן לזה שיום אחד מישהו יתבע אותך - על זה שפטיש נפל לו על הרגל, על זה שהרכב שלו נפל מהליפט (אפילו שהוא זה שלא מיקם את הזרועות נכון...), על זה שמישהו אחר ריתך ליד ודפק לא את הצבע, ולא חסרות סיבות הרבה לפני שמדברים על תאונות עם נפגעים.

אתה רוצה שיהיה ביטוח? חברת הביטוח תסתכל עליך, ובדיוק כמו כאן, תגיד " אוקי, אז למה לא אמרת שאתה רוצה לבנות מוסך? בשביל ביטוח למוסך אתה צריך על פי החוק ככה וככה וככה...".

הצפרדע
28-10-08, 12:24
נגיד שזה לא אסור. ובפועל, זה לא אסור, כולנו מטפלים ברכבים בעצמנו, ואנחנו לא המגזר היחיד שלא מקפיד לטפל במוסך. ועזוב תאונות דרכים. הכל עניין של ביטוח.

אתה מוכן להקים עסק כזה בלי ביטוח? אם כן, לך על זה, ותהיה מוכן לזה שיום אחד מישהו יתבע אותך - על זה שפטיש נפל לו על הרגל, על זה שהרכב שלו נפל מהליפט (אפילו שהוא זה שלא מיקם את הזרועות נכון...), על זה שמישהו אחר ריתך ליד ודפק לא את הצבע, ולא חסרות סיבות הרבה לפני שמדברים על תאונות עם נפגעים.

אתה רוצה שיהיה ביטוח? חברת הביטוח תסתכל עליך, ובדיוק כמו כאן, תגיד " אוקי, אז למה לא אמרת שאתה רוצה לבנות מוסך? בשביל ביטוח למוסך אתה צריך על פי החוק ככה וככה וככה...".

הנה ההוכחה שגם נמרוד יכול לעיתים(רחוקות אמנם...) לומר דברים של טעם 8) :p

כל מילה בסלע.

whisky
28-10-08, 17:27
לצערי זה אפילו יותר מזה, ואני לא ילד תמים, אני בכל זאת עו"ד:

בשביל להקים מקום כזה, צריך אישור של העירייה, מועצה מקומית, מועצה איזורית- או שצריך להשיג היתר לשימוש חורג במקרקעין, בשביל לקבל היתר כזה צריך להסביר למה המקום עומד לשמש להביא תוכניות ואישורים שונים למשל א. הסביבה (בתור דוגמא) ואז צריך להחליט לאן מסלקים פסולת? או כיבוי אש, מי יתקין מטפים ספרינקלרים ומערכת גילוי אש ועל חשבון מי.

אז אפשר לעשות הכל בצורה פרטיזנית, מניסיון החיים, נגיד 80% זה בסוף יתפוצץ למישהו בפנים, תשריטים:
1. יגנבו ממישהו שם חלקים בלילה, הוא יתבע את בעל המקום ויגיש תלונה למשטרה.
2. מישהו יפצע, על אחריותו ויחתום על מסמכים מפה ועד הונולולו שהוא מסיר כל אחריות והוא האחראי הבלעדי, ואין בלתו - תהיה חקירה של משרד התמ"ת בגלל שמדובר בסוג של תאונת עבודה (20 שותפים ואומן 1 הם עדיין עסק) והכל מתפוצץ.
3. תהיה שריפה, מי האחראי לזה שהרכיב את המצבר לא נכון, או שהיו מיים על הריצפה ליד החיבור לחשמל או השד יודע מה?

אני ממש בעד, אני גם מטפל לפעמים בעצמי ברכב, יותר מזה אני אשמח שיהיו בעלי ניסיון לידי בכדי להסביר לי במה עוד אני יכול לטפל, אבל לצערי זה לא ריאלי.

whisky
28-10-08, 18:55
חיפשתי ומצאתי לכם את החוק ששולל את ההקמה של הדבר הזו בצורה שרציתם, אני יודע שזה מבאס, אבל קבלו את זה כשי ממני במקום התביעה שעלולה הייתה לבוא בעתיד.

צו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מוסכים ומפעלים לכלי רכב), תש"ל -1970, פורסם בק"ת תש"ל (ב) 2186.

קבלו את הקובץ המצורף.

שימו לב להגדרות הבאות: "מפעל", "שירות" וכן לתקנות משנה 2 ו - 5.

אני מצטער, אבל זו התשובה למי שרצה, אני יודע שהרבה מאיתנו מתקנים לבד למרות מה שכתוב בהגדרת השירות, אבל אני חושב שהרעיון שהועלה לוקח את זה כמה צעדים קדימה מדי, וזה לא יעבוד.

airzax3
29-10-08, 10:55
נו,
כשמסבירים לי לאט אני מבין מהר :-)
תודה!

ugross
29-10-08, 11:56
הכל נורא פשוט לטעמי ואין מה לסבך יותר מידי.
אף שוטר/מפקח מטעם איגוד המוסכים/כל בא-סמכא אחר לא יבוא לעצור אותך כשתטפל ברכב בעצמך אצלך בחצר על ליפט שקנית באופן פרטי, גם אם תחליט להחליף סרן אחורי בקדמי ולשים ברקסים של אופניים במקום בלמים רגילים.
הכל טוב ויפה עד שיש תאונה עם נפגעים ברכוש, בגוף וחס וחלילה בנפש.
מרגע זה והלאה, כשמעורבת משטרת ישראל וחברות הביטוח כל נגיעה שלך או של מישהו שאינו מוסמך לבצע את השינוי ברכב, הופך אותו/אותך אוטומטית לנושא באחריות. במקרים הפשוטים זה יכול להיגמר בקנס, שלילה, החרמת הרכב והרבה יסורי מצפון. במקרים הקשים יותר זה יכול להיגמר בתקופות מאסר ממושכות.
מאחר וכולנו מבוגרים אחראיים, אז כולנו 'אמורים' לקחת בחשבון את הסיכון שבדבר.

whisky
29-10-08, 13:05
הכל נורא פשוט לטעמי ואין מה לסבך יותר מידי.
אף שוטר/מפקח מטעם איגוד המוסכים/כל בא-סמכא אחר לא יבוא לעצור אותך כשתטפל ברכב בעצמך אצלך בחצר על ליפט שקנית באופן פרטי, גם אם תחליט להחליף סרן אחורי בקדמי ולשים ברקסים של אופניים במקום בלמים רגילים.
הכל טוב ויפה עד שיש תאונה עם נפגעים ברכוש, בגוף וחס וחלילה בנפש.
מרגע זה והלאה, כשמעורבת משטרת ישראל וחברות הביטוח כל נגיעה שלך או של מישהו שאינו מוסמך לבצע את השינוי ברכב, הופך אותו/אותך אוטומטית לנושא באחריות. במקרים הפשוטים זה יכול להיגמר בקנס, שלילה, החרמת הרכב והרבה יסורי מצפון. במקרים הקשים יותר זה יכול להיגמר בתקופות מאסר ממושכות.
מאחר וכולנו מבוגרים אחראיים, אז כולנו 'אמורים' לקחת בחשבון את הסיכון שבדבר.

כל מה שאתה אומר, הוא טוב ויפה כשאתה מטפל ברכב בחניה או על המדרכה, אבל כשמתחילים לעשות את זה בצורה חצי מיקצועית, עם מכשירים, ליפט, חומרים מתלקחים, רתכות והשכרה של שעות "עבודה" - מדובר על אופרה אחרת לגמרי, ולהבנתי כוונת השרשור הייתה לדעת האם פתיחה של "מכון" כזה היא חוקית/אפשרית/מעניינת אנשים

ugross
29-10-08, 13:41
ולהבנתי כוונת השרשור הייתה לדעת האם פתיחה של "מכון" כזה היא חוקית/אפשרית/מעניינת אנשים
אותה התשובה בדיוק נכונה גם לנושא המכון.
כל עוד לא תפריע לשכנים, לא תזהם את הסביבה ולא תיתן סיבה לאף אחד מהשכנים להתלונן עליך, אף אחד לא יבוא לסגור לך את ה"מכון".
ביום שבו כלי רכב בוגר ה"מכון" הזה יהייה מעורב בתאונה עם נפגעים, ובחקירת המשטרה יעלו על פסיק כלשהו שהרכב לא יצא איתו ממפעל הייצור, יתחילו השאלות...

איציק - 4X6ZH
29-10-08, 14:31
השרשור לא נרגע :rolleyes:

טוב ... נגיד שהמכון כבר עובד . מקום כזה יוצר מסביבו קבוצה של בעלי ענין .
חבר של \ אח של \ וסתם חכם מזדמן .
אז מי יהיה רשאי לעבוד במקום . רק בעל הרכב ?
כל אחד שבא עם הרכב ?
או שגם חובבי מכונאות שיתחילו לעשות עבודה בתשלום על גב המקום .
והנה חזרנו למוסך לכל דבר .

גם היום בענף הרכב יש נותני שרותים שונים שמנהלים עסק שהכתובת היא מס טלפון סלולרי.
הם מוציאים חשבוניות לכל דבר.
הם עסק " חוקי" לכל דבר .
והם מקבלים רכבים לתיקון כאשר בעל הרכב חושב שרכבו נמצא במוסך :lol:
בפועל הרכב מתגלגל בין כמה וכמה בעלי מקצוע מבלי שאחד יודע מהשני .
ומי שסוגר את המעגל זה בעל הרכב.

אז איך זה קשור למיזם של פותח השרשור ?
לדעתי הקשר הוא בדיוק כמו הקשר כל מאכר שמסתובב במשרד הרישוי ( עמדה מס 1 ) או בכל משרד ממשלתי .

למצב הזה יש עוד הרבה מוטציות כל אחד מורכבת מסובכת ולפעמים מאד לא נעימה .

איציק

asafk
29-10-08, 23:36
אותה התשובה בדיוק נכונה גם לנושא המכון.
כל עוד לא תפריע לשכנים, לא תזהם את הסביבה ולא תיתן סיבה לאף אחד מהשכנים להתלונן עליך, אף אחד לא יבוא לסגור לך את ה"מכון".
ביום שבו כלי רכב בוגר ה"מכון" הזה יהייה מעורב בתאונה עם נפגעים, ובחקירת המשטרה יעלו על פסיק כלשהו שהרכב לא יצא איתו ממפעל הייצור, יתחילו השאלות...

ממש לא.
לא תקבל רשיון עסק לפתיחת מוסך בלי אישורים של איכות הסביבה (ידתם שמותר לפתוח מוסך רק באיזור תעשיה מסוג מסויים, במבנה מסוג מסויים, עם מערכת פינוי שמנים, רצפה מחומר מיוחד וכל הלאה? ), אישור של משרד התחבורה (מוסך זה מוסך, עם ככה וככה מטרים רבועים של שטח טיפולים, משרד, 10 מ"ר ל"חדר אוכל", רשימת ציוד שלדעתי מעבירים בין המוסכים השונים כשהמפקח בא, כי לא ראיתי חצי מהציוד שיש בה בהרבה מקומות וכן הלאה), אישור של שירותי הכבאות ועוד ועוד...
נגיד שעשית הכל. עכשיו חברת הביטוח בעסק. והם לא אוהבים שאתה נותן למי שהוא לא עובד של המוסך לעמוד ליד הליפט. תעשו חיפוש, לפני כשבועיים נפל ליפט על לקוחה במוסך. מה חברת הביטוח תגיד לבעל הבית? אז הם בטח לא ירשו לעשות את העניין הזה.
ואם הצלחת לעבור את כל הרשעים- אז כל הכבוד. באמת.

אסף.

מזגנים
30-10-08, 08:12
ממש לא.
לא תקבל רשיון עסק לפתיחת מוסך בלי אישורים של איכות הסביבה (ידתם שמותר לפתוח מוסך רק באיזור תעשיה מסוג מסויים, במבנה מסוג מסויים, עם מערכת פינוי שמנים, רצפה מחומר מיוחד וכל הלאה? ), אישור של משרד התחבורה (מוסך זה מוסך, עם ככה וככה מטרים רבועים של שטח טיפולים, משרד, 10 מ"ר ל"חדר אוכל", רשימת ציוד שלדעתי מעבירים בין המוסכים השונים כשהמפקח בא, כי לא ראיתי חצי מהציוד שיש בה בהרבה מקומות וכן הלאה), אישור של שירותי הכבאות ועוד ועוד...
נגיד שעשית הכל. עכשיו חברת הביטוח בעסק. והם לא אוהבים שאתה נותן למי שהוא לא עובד של המוסך לעמוד ליד הליפט. תעשו חיפוש, לפני כשבועיים נפל ליפט על לקוחה במוסך. מה חברת הביטוח תגיד לבעל הבית? אז הם בטח לא ירשו לעשות את העניין הזה.
ואם הצלחת לעבור את כל הרשעים- אז כל הכבוד. באמת.

אסף.

אולי השרשור הזה יתן לכם להבין רק חלק מיזערי מהעלות והאופרציה של הפעלת מוסך.

כשאתם "הלקוח " הוא קצה הענין .

whisky
30-10-08, 14:22
אולי השרשור הזה יתן לכם להבין רק חלק מיזערי מהעלות והאופרציה של הפעלת מוסך.

כשאתם "הלקוח " הוא קצה הענין .

מסכים איתך, לחמי (אבא של אישתי) יש מוסך ותאמינו לי שעתון יצרן, הוא לא רווח כזה גדול כמו שחושבים עם כל ההוצאות הנלוות, למי שעושה הכל לפי הספר.

whisky

moisofnik
30-10-08, 16:36
חיפשתי ומצאתי לכם את החוק ששולל את ההקמה של הדבר הזו בצורה שרציתם, אני יודע שזה מבאס, אבל קבלו את זה כשי ממני במקום התביעה שעלולה הייתה לבוא בעתיד.

צו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מוסכים ומפעלים לכלי רכב), תש"ל -1970, פורסם בק"ת תש"ל (ב) 2186.

קבלו את הקובץ המצורף.

שימו לב להגדרות הבאות: "מפעל", "שירות" וכן לתקנות משנה 2 ו - 5.

אני מצטער, אבל זו התשובה למי שרצה, אני יודע שהרבה מאיתנו מתקנים לבד למרות מה שכתוב בהגדרת השירות, אבל אני חושב שהרעיון שהועלה לוקח את זה כמה צעדים קדימה מדי, וזה לא יעבוד.

הכל טוב - אבל זה אומר באמת שאסור לפתוח מקום לתיקון או מתן שירות.
מובן גם ענין ביצוע שינוי ברכב שדורש רישוי (לגבי שינויים שכאלה).
מה שלא הובהר - האם יש איסור כלשהו על טיפול עצמי ברכב, לתחזוקה שוטפת ולפי הוראות היצרן (כפי שמופיע בספר הרכב)?
אני מניח, לפני שבדקתי חוקית, שאין איסור גורף והשאלה היא שאלת רשלנות אם קורה משהו. כלומר - אם בוצע טיפול אזי המטפל יהיה אחראי לטיב הביצוע ובהתאמה אם נגרם נזק בגלל ביצוע רשלני יהיה המטפל אחראי.
לא יודע אם יש סוגי טיפולים מיוחדים שאסור חוקית לעשות או שנדרש רישוי לביצועם וגם לא ברור מה ההשפעה על ביטוח?

יונתןמצפה
30-10-08, 16:59
השרשור הזה מעלה הרבה שאלות מעבר לרעיון המקורי של פותח השירשור.
אם אני מבין נכון, אז לפי החוק גם טיפול ותיקון של רכב שלא ע"י מוסך הוא עבירה על החוק.
אם כך, האם החוק גם מחייב אישור על טיפול תקופתי (כולל בדיקה של בלמים ומערכות הרכב השונות)שנעשה ע"י מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה?
או במילים אחרות: מחרתיים אחד מאיתנו חס וחלילה עושה תאונה, לאחר התאונה חברת הביטוח בודקת ומבקשת לראות אישור וקבלות על כך שהרכב מטופל במוסך? ונניח שכן, אז זה אומר שמהיום חובה על כל אחד שמטפל ברכב במוסך לשמור לעולמים את כל הקבלות מכל המוסכים שהרכב עבר בהם? כמה אחורה??
איפה הגבול כאן...?

ממה יש למי שמטפל ברכב לבד לחשוש בנוגע לכיסוי ביטוחי (כולל טביעות אישיות) במקרה של תאונה חו"ח (ושלא נדבר על נפגעים...)? בהנחה כמובן שהעבודה נעשתה בצורה מקצועית ולא נימצאו לקויי בטיחות ברכב...

ומה בנוגע לאחריות הביטוחית של עבודה שנעשתה בצורה לא מקצועית ע"י מוסך? האם כאן ביטוח המוסך הוא זה שנושא בתוצאות, או שאולי האחריות היא של העובד שחיזק יתר על המידה את הגוז'ונים וגרם לגלגל לעוף מהרכב תו"כ נסיעה בכביש מעלה אדומים...:mad:

עולות כאן שאלות רציניות שצריכות לדעתי להטריד את כולנו

מה אומרים המומחים?

moisofnik
30-10-08, 17:17
יש חובה בחוק של בדיקה תקופתית של בלמים ומערכות שונות - קוראים לזה טסט:)
יש גם חובה שהרכב יהיה במצב תקין ולכן אם ניידת בדיקה תמצא ליקוי יורידו את הרכב מהכביש
השאלה היא אם חייבים לשמור על התקינות במוסך או שאפשר לבד?
אם אני משתמש בחלקים שקניתי מהיבואן ומרכיב בצורה מקצועית - האם יש איזה איסור (בכלל או לגבי מערכות מסוימות)?
לגבי המוסך שהרכיב גלגל לא טוב - בודאי שהמוסך אחראי כלפי מי שנפגע וסביר שהביטוח שלו מכסה רשלנות של עובדיו

RONI
30-10-08, 18:08
מנהלים הבנתי היטב כבר מזמן את התשובה.
הדיון נהיה מסטיק,או שזה נדמה לי ?

shmil
30-10-08, 20:31
השרשור הזה מעלה הרבה שאלות מעבר לרעיון המקורי של פותח השירשור.
אם אני מבין נכון, אז לפי החוק גם טיפול ותיקון של רכב שלא ע"י מוסך הוא עבירה על החוק.
נכון.
אם כך, האם החוק גם מחייב אישור על טיפול תקופתי (כולל בדיקה של בלמים ומערכות הרכב השונות)שנעשה ע"י מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה?
לא, למעט החריגים - אם תכשל בטסט, על התיקון תצטרך להביא אישור מוסך מורשה, ובדיקת מוסך מורשה לרכב מיושן לפני טסט.

או במילים אחרות: מחרתיים אחד מאיתנו חס וחלילה עושה תאונה, לאחר התאונה חברת הביטוח בודקת ומבקשת לראות אישור וקבלות על כך שהרכב מטופל במוסך? ונניח שכן, אז זה אומר שמהיום חובה על כל אחד שמטפל ברכב במוסך לשמור לעולמים את כל הקבלות מכל המוסכים שהרכב עבר בהם? כמה אחורה??
לא, כי יש רישום גם במוסך. מספיק שתגיד טיפלתי אצל... ויבדקו איתו.
איפה הגבול כאן...? אפור, ידידי, אפור.

ממה יש למי שמטפל ברכב לבד לחשוש בנוגע לכיסוי ביטוחי (כולל תביעות אישיות) במקרה של תאונה חו"ח (ושלא נדבר על נפגעים...)? בהנחה כמובן שהעבודה נעשתה בצורה מקצועית ולא נימצאו לקויי בטיחות ברכב...
אם התאונה לא קשורה לטיפול, עקרונית אין מה לחשוש. יש לך ערבות בנקאית לתשובה של מה תהיה החלטת הבוחן המשטרתי?

ומה בנוגע לאחריות הביטוחית של עבודה שנעשתה בצורה לא מקצועית ע"י מוסך? האם כאן ביטוח המוסך הוא זה שנושא בתוצאות, או שאולי האחריות היא של העובד שחיזק יתר על המידה את הגוז'ונים וגרם לגלגל לעוף מהרכב תו"כ נסיעה בכביש מעלה אדומים...:mad:
בשביל זה הוזכר קודם לכן ביטוח המוסכים, לא של העובד הספציפי.

עולות כאן שאלות רציניות שצריכות לדעתי להטריד את כולנו
לא הן לא. הדבר ידוע לוותיקי הפורום מזמן. לכן גם "הגבלת האחריות" באתר.
מה אומרים המומחים?

וכן, רוני אתה צודק.
השרשור המקורי מיצה עצמו לדעת.

יונתןמצפה
30-10-08, 23:22
תודה!

whisky
02-11-08, 10:16
כן השרשור המקורי מיצה את עצמו, אבל אני הייתי משאיר אותו בחיים עם מכונות הנשמה!

עולות פה שאלות חשובות, שאני חושב שכדאי שאנשים ידעו:

1. האם מותר לתקן רכבים לבד?
2. על מי האחריות במקרה תאונה?
3. האם אפשר לפתוח מקום לטיפול בכלי רכב, באופן עצמאי?

אז בואו נשנס מותניים ונתחיל לעזור אחד לשני, כל אחד בתחום מומחיותו, אני אתן לכם את "העצה המשפטית שלי", מי שיכול בעניין ביטוח, ומי שיכול בעניין מכונאות.

חשוב שאנשים יבינו, ויעזרו אחד לשני, בשביל זה אנחנו פה, אם מישהו יכול ללמוד מזה משהו, בכיף אני אומר.

מבחינה חוקית, זה נכון לפי הצו שהעליתי קודם שאסור לטפל ברכב לבד, מלבד טיפול שנועד לאפשר לרכב לסיים את "תקיעתו", מדובר בתיקונים דחופים בלבד.

לכאורה לפי החוק, כל תיקון אחר מפחחות ועד החלפת מנוע, וכל מה שמעלי ומצדדי הוא העומד, אסור !!!! לבצע באופן עצמאי אלא במוסך!!!!

ברור שישנם שטחים אפורים בגודל היבשת אנטרטיקה שנכנסים בטווח, אם רק החלפתי שמן, מותר או אסור, "אני רק החלפתי פילטר".

אז ככה, יש מספר שאלות שעולות במקרים כאלו, השאלה הראשונה, היא המקצועיות/מומחיות, של מבצע העבודה, קחו בחשבון שאם תהיה תאונה אז על החלפת פילטר לא ידברו איתכם, על החלפת משאבת שמן ברקס, או שמן ברקס כן ידברו איתכם.

אם התקנתם מערכת סטריאו חדשה, אף אחד לא יבדוק, אבל אם התקנתם מוט שפור חדש ותפוחים שכשלו בתאונה או גרמו לתאונה, יבדקו גם יבדקו ויכול להיות שימצאו שיש לכם חלק מהאשם התורם לתאונה.

ועכשיו אנחנו עוברים לשאלת המומחיות/מקצועיות והביטוח, כשבודקים גורמים לתאונה, בודקים בין היתר האם הייתה רשלנות (או כוונה, אבל אני מניח שלא הייתה כוונה לגרום לתאונה) שהיוותה חלק מהסיבה לקרות התאונה, נניח שאתם לא בעלי תעודה של מכונאי מוסמך והחלפת מוט שפור שני תפוחים והורדתם והחזרתם את הגלגלים הקדמיים תוך כדי ובסוף בגלל תקלה במוט שפור (במפעל) הייתה תאונה:

הבדיקה תבחן האם התרשלתם בעת העבודה על הרכב, נניח שביצעתם כל מה שמומחה / איש מקצוע היה עושה, הרכבתם את המוט בצורה מושלמת יותר מושלם מהעובד הצעיר של המוסך, ועשיתם עבודה טובה, ניתן לטעון שלא הייתה התרשלות מצידכם. אבל אם הפגם במוט הוא כזה שמומחה היה שם לב אליו ולא מאשר את ההתקנה שלו, ניתן לטעון שהתרשלתם בהרכבה שלו.

בגלל שהרכבתם משהו שאתם לא מומחים בהרכבתו ולא עשיתם הכל כמו שצריך כולל בדיקות שלא ידעתם עליהם, אז התרשלתם, ואז אתם גם אחראים לתאונה.

מדובר בשאלה מהדין האזרחי, ולא מהדין הפלילי, שזה עניין שונה לחלוטין, לא השאלה האם מותר לכם לבצע את התיקון, אלא האם במהלך העבודה הייתה התרשלות שלכם.

ועכשיו בעניין הביטוח, בד"כ בפוליסת הביטוח כתוב שאת התיקונים לרכב יש לבצע במוסך מורשה, בעל הסמכות כאלו ואחרות, נניח שבגלל שעשיתם את העבודה לבד חברת הביטוח תטען להיעדר כיסוי ביטוחי - זו שאלה שתצטרכו להתמודד איתה, קשה לפני שמשהו קרה להגיד שיקבלו את טענתם או לא, אבל זו שאלה רצינית שיכולה להיות הבדל בין עשרות שקלים של השתתפות עצמית למאות אלפי שקלים של פיצוי הנפגעים מהתאונה (רכוש לא פיסית מכיוון שפיסית יש ביטוח חובה בלי שום קשר וזה דיון אחר לגמרי). למי שרוצה לדעת, אז היו מקרים מעולם, אתם לא תהיו הראשונים שחברות הביטוח יטענו נגדם על היעדר כיסוי ביטוחי בשל אי טיפולים במקום מוסמך!!!! קחו בחשבון.

בקיצור ולעניין, מדובר בנושא מאוד מורכב, אני לא מחווה דעה, האם כדאי לבצע תיקונים לבד או לא, אני רק בא להגיד לכם, לפני שאתם עושים משהו תבדקו את עצמכם טוב, טוב ותראו שאתם יודעים למה אתם נכנסים.

My 6 cents

Whisky

איציק - 4X6ZH
02-11-08, 11:34
איך יכול להיום עולם ללא מכונאים .... האמת לא יודע
ואיך יראה אותו עולם ללא עורכי דין .... :rolleyes:

איציק

נמרוד
02-11-08, 20:27
[B][U]

עולות פה שאלות חשובות, שאני חושב שכדאי שאנשים ידעו:

1. האם מותר לתקן רכבים לבד?
2. על מי האחריות במקרה תאונה?
3. האם אפשר לפתוח מקום לטיפול בכלי רכב, באופן עצמאי?

1. כן, בוודאי, וזה כבר זכות יסוד - חופש הקניין. ואותי אישית לא מעניינת שום דיעה אחרת בעניין זה. אני הולך לתקן את הג'יפ.

2. עלי. תמיד. אני לא מפחד מאחריות. מי שמפחד מאחריות, שלא יתקן בעצמו. ואני מאד מציע לו שגם לא ינהג בעצמו, כי על כל תאונה שהגורם שלה היה כשל טכני שאפשר לשייך אותו אולי לשגיאה בטיפול, יש עשר תאונות שאפשר לשייך אותן בוודאות לשגיאה בנהיגה - וגם אז האחריות שלכם! גם אם נהג אחר אשם ישירות בתאונה, אתם אלה שהחלטתם לעלות על הכביש! עדיף לכם להוריד גם את האחריות הזאת מהראש ולסוע בתחבורה ציבורית או בכלל להשאר בבית.

3. כן, לכל אחד מחברי ג'יפולוג יש מקום כזה. יש מושבניקים עם סככה מדוגמת, לחלק יש חניה מקורה, אחרים מסתפקים בחניון בבית ציבורי, או על שפת המדרכה. אם כוונת השאלה היתה לפתיחת עסק, על זה כבר דובר כאן ולדעתי זה לא מעניין.

יונתןמצפה
02-11-08, 20:31
אתם לא תהיו הראשונים שחברות הביטוח יטענו נגדם על היעדר כיסוי ביטוחי בשל אי טיפולים במקום מוסמך!!!! Whisky

ועכשיו אני חוזר על השאלה-

בהנחה שאני מטפל במוקום מוסמך, האם אני צריך לזכור במקרה של תאונה חו"ח את כל המוסכים בהם טיפלתי וביקרתי, ולוודא שהמוסך רשם שעברתי אצלו אחרי ששילמתי לו במזומן...??:confused:

עד כמה אחורה בחיי הרכב? כמה בעלים? הרי אין לזה סוף. האם חברות הביטוח אשכרה בודקות את זה במקרה של תאונה ואם כן אז איך?

נמרוד
02-11-08, 21:19
יונתן, אל תיתן לעורך דינים וסוכני הביטוח להפחיד אותך (ואני לא מתכוון לאלו שכאן בפורום, הם דווקא בסדר ;) )... המציאות פשוטה למדי.

אתה אחראי לנסיעה ברכב תקין. זו אחריות אמיתית, מוסרית, אישית שלך, וזה מה שחשוב.

מבחינת החוק, אתה חייב בביטוח חובה וטסט. זה מחייב אותך לנגוע ברכב, לפתוח מכסה מנוע, רק פעם בשנה - בטסט. אם תהיה תאונה, ואם יטרח חוקר התאונות בכלל לחקור, ואם יסתבר שכשל טכני היה אחראי ישירות לתאונה - ובמכוניות, בניגוד למטוסים, זה נדיר - ואם זה יהיה משהו חד משמעי וברור - ולא, אין מנהל תעופה שחוקר לעומק כל תאונת דרכים... - ואם ואם ואם... אבל לרכב היה טסט בתוקף, מבחינת החוק הוא היה רכב תקין. אפשר תיאורטית להתעקש איתך, אבל אתה הרי מבין בעצמך שאין שום דרך מעשית לעקוב אחרי היסטורית הטיפולים של רכב, ואין בכלל שום חובה חוקית לטפל ברכב - למעט כאמור מעבר מבחן שנתי.

אז יאשימו אותך (או את הנהג השני) במשהו כללי ושאינו דורש הוכחה כמו "נהיגה במהירות שאינה הולמת את תנאי הדרך" או בכלל כלום. הרי יש ביטוח חובה בישראל, יש מי שמפצה, אז בשביל מה להתעמק.

מוני אורבך
03-11-08, 09:15
יונתן, לצערי יש לי ניסיון מסוים ב"חיכוך" עם שוטרים והחוק.
אם אתה חושב שלכול תאונה (כולל כזו עם נפגעים) נשלח חוקר תנועה אתה טועה ובגדול.

במהלך 25 שנה שיש לי רשיון לא היה לי ולו דוח תנועה אחד.
ואז ביום בהיר אחד (למעשה זה היה לילה) נכנס בי משהו מהצד בצומת מרומזרת.
לא ניכנס למוצא שלו, רק נגיד שהוא לא היה יהודי כשר.

שנינו יצאנו בשלום, אבל שני הרכבים הושבתו.
5 דקות אחרי התאונה, כול החמולה שלו הגיעה.
מצוידת (כפי שנודע לי אחר כך) עם מכשרי הקלטה מצלמות ועוד.
תוך כמה דקות נמצאו שני עדים נגדי (משום מה גם הם לא היו יהודים כשרים)
צילומים והקלטות שלי מגמגם כמה מילים למשהו ש"במקרה" היה שם וניסה לתחקר אותי (לא הודתי בכלום)
את הרכב שלי גררה המשטרה, הרכב שלו נגרר על ידי גרר פרטי ולא נודעו עקבותיו.
היה אמור להיות שם חוקר תאונות משטרתי שהיה מגלה את העובדות בשטח (זה לפי נוהלי המשטרה)
בפועל הוא מעולם לא הגיע לשם, מעולם!!!
אתה באמת חושב שלמשהו היה איכפת?!
עוד יותר מזה האבא של אותו צעיר שהתנגש בי הגיע אלי הביתה, וניסה להגיע איתי להסכם.
הוא רצה את כספי הביטוח מהר ולא רצה לחכות חצי שנה עד המשפט.
לכן הציע שהוא יבטל את כול הענין במשטרה, באמצעות חבר קצין במשטרה, ובלבד שאודה לביטוח שהתאונה באשמתי.

לא ניכנס כאן לפרטי פרטים, רק נגיד שכמו כול דבר במדינה הזו גם עדויות ומשפטים הם מסחרה אחת גדולה!!!
ומי שחושב שאחרי תאונה יבדקו לו באיזה מוסך הוא מטפל ברכב, די חי בסרטים.

אלא אם כן המקרה הגיע לעיתונות או יש משהו שיש לו אינטרס להפיל אותו בפח.

whisky
03-11-08, 09:33
מוני, בעיקרון אני כמעט מסכים איתך,

הבעיה היא שכשמדובר בתאונה עם הרוגים, שלא נדע, אז מתחילות החקירות האמיתיות.

להגיד לכם שבודקים כל בורג, אתם חיים באותה מדינה ואתם יודעים בדיוק איך בודקים ברגים במדיה שלנו.

יש מקרים שבהם כן יבדקו ויש מקרים שלא, זה תלוי בנסיבות התאונה, בחומרה שלה ובמוטיבציה של חוקר התאונה והחוקרים מטעם חברת הביטוח.

ברור לכולכם, שאם לא מדובר בהרבה כסף, אז גם חברות הביטוח לא מוציאות הרבה כסף (הם לא אוהבים להוציא כסף, לך תבין אותם).

וגם ברור לכם שאם מדובר על להוציא הרבה כסף אז הם יבררו יותר טוב ויותר לעומק. זה קרה בעבר, וגם קרה הפוך בעבר, שחברות הביטוח לא טרחו לחקור כי לא היה שווה להם את ההתעסקות.

ומילה נוספת לגבי האחריות; אני מקבל את זה שעובדים על הרכב בבית לבד כעובדה, גם אני משתדל לעשות כמה שיותר טיפולים לבד, גם בשביל הכסף ובעיקר בשביל להבין עוד את הרכב. כמו שאמרו פה, כבר לפני, אם לא אכפת לך לקחת את האחריות על עצמך, קח אותה, רק תדע לאן אתה נכנס. מה שכתבתי כאן הוא כשירות לקוראים ולא כ"אזהרת מסע".

זה נכון שחלק מהפעמים "עדיף" לעשות את התיקון לבד כדי שהוא יעשה כמו שצריך, אבל יש אנשים שלא הייתי נותן להם להחזיק מברג ושולח אותם לתקן במוסך, כל אחד לפי יכולותיו!!!

הדבר היחיד שאני בא לומר לכם הוא: קחו אחריות על עצמכם, על המעשים שלכם ועל התוצאות שלהם. אתם יודעים, תעשו, לא יודעים תשאלו או תקחו את הרכב למוסך!!!

מוני אורבך
03-11-08, 09:50
ווסקי אני לא רק מסכים איתך, אני אפילו מקצין את העמדה שלך!!!
גם אם אתה מגיע למוסך, חיבים לבדוק טוב טוב מה מבצעים ברכב.
עזבו כרגע אחריות ותביעות והאשמות פלליות...
מדובר פה בחיי אדם, ממש כך!!!
ואם, עקב רשלנות ארעה תאונה אתה תישא באשמה כול חייך.
ולכן אם אתה לא מבין תשאל, אם אתה לא יודע איך אל תעשה.
וגם אם אתה הולך למוסך, מחובתך להתענין ולבדוק בדיוק מה נעשה ברכב, והאם נעשה נכון.

ראה השרשור על הגלגל שניתק עקב סגירה רשלנית שלך מוסך!!!

חנן-ג'יפולוג
03-11-08, 09:53
יש אנשים שלא הייתי נותן להם להחזיק מברג ושולח אותם לתקן במוסך, כל אחד לפי יכולותיו!!!

הבעיה שאני רואה עם העצה הזו היא, שאותם אנשים שלא יודעים להחזיק מברג, מגיעים באמת אל המוסך ומתקנים רכבים, לאחר שהשתקעו בו כעובדים.

-->