PDA

צפייה בגרסה מלאה : זה הגיע.. גם הצירייה נשברה

סופת המדבר
25-10-08, 23:51
היום בטיול לדיונות באמצע שניסתי לעלות איזה דיונה
היה איזה בור קטן שכנראה מישהו לפני שקע שם טיפה
בור לא גדול ועוד בחול ים איך שעליתי הרגשתי מכה חזקה
ורעש ואז ראיתי שיתפרק הצלב בצירייה הקידמית הימנית (ארוכה)
ועל הדרך הוא שבר איתו את אחת האוזניים לא של הצירייה אלה
של החלק השני שניכנס לנאבה
התקשרתי לכמה אנשים לברר על צלב ועל החלק השני אמרו לי
שזה בא רק צירייה קומפלט.. האם זה נכון??

יש גם תמונה ..
רואים תחלק השבור ואת הצירייה ועל הצירייה יש כמו קונוס כזה בסוף
שנראה כמו מרותח מזה? ככה זה אמור ליהיות?

גיתאי נוה
26-10-08, 02:13
התקשרתי לכמה אנשים לברר על צלב ועל החלק השני אמרו לי
שזה בא רק צירייה קומפלט.. האם זה נכון??

יש גם תמונה ..
רואים תחלק השבור ואת הצירייה ועל הצירייה יש כמו קונוס כזה בסוף
שנראה כמו מרותח מזה? ככה זה אמור ליהיות?
זה נכון, אתה קונה את כל הציריה קומפלט אלא אם היית שובר רק את הצלב, שאותו ניתן להחליף. בהזדמנות זו דאג לקנות ציריה עם צלב 'מחוזק' (30 מ"מ של דנה 44).
לגבי הקונוס ששאלת עליו, לא ברור לי למה אתה מתכוון, אבל בכל מקרה זה כבר לא רלבנטי לצערך.
ואגב: מרותח = מרותך, זה לא כמו "אל תרתח אדון עזריאל"...

גיתאי

ערן המסוקס
26-10-08, 11:41
אפשר למצוא בפירוקים בטח, רק את החלק החיצוני.

בדוק טוב טוב שלא התעוות לך גם הצד ה"תקין" של הציריה. כלומר זוג האזניים האחרות שנראות תקינות.

אם האבטחות לא יושבות פיקס במקום כשאתה מרכיב צלב חדש, זה לא שווה הרבה.

אם אתה מרכיב צלב, עדיף צלב ללא גרוז. הם חזקים יותר.

אם אתה משתולל, אולי עדיף באמת להשיג ציריה "מחוזקת" שמתאימה לצלבים עם כוס 30 מ"מ.

ותמיד יש את האופציה לרתך ולשחזר את האוזן הקרועה :cool:

גיתאי נוה
26-10-08, 11:47
אפשר למצוא בפירוקים בטח, רק את החלק החיצוני.

אי אפשר מניסיון. אף בעל פירוקיה לא ימכור רק את המפרק החיצוני - מה הוא יעשה עם הפנימי? :confused:

בדוק טוב טוב שלא התעוות לך גם הצד ה"תקין" של הציריה. כלומר זוג האזניים האחרות שנראות תקינות.

אם האבטחות לא יושבות פיקס במקום כשאתה מרכיב צלב חדש, זה לא שווה הרבה.

אם אתה מרכיב צלב, עדיף צלב ללא גרוז. הם חזקים יותר.

אם אתה משתולל, אולי עדיף באמת להשיג ציריה "מחוזקת" שמתאימה לצלבים עם כוס 30 מ"מ.

ותמיד יש את האופציה לרתך ולשחזר את האוזן הקרועה :cool:
לדעתי האופציה האחרונה - שיחזור האוזניים - לא קיימת כלל. כוסיות הצלב צריכות לשבת בול בתוך האוזן ובלחץ מסויים, אחרת - וגם זה מניסיון עם ציריות פגומות (כנראה מייצור) - אבטחת ה-C פשוט תשתחרר יום אחד בהיר והוא ימצא את עצמו שוב בנקודת האפס עם צלב ללא כוסית (או שתיים) וציריה פסולה.

גיתאי

ערן המסוקס
26-10-08, 12:01
ייתכן מה שאתה אומר.. אני נוסע עם ציריה כזאת בכל מקרה ויש רגשות מעורבים בנושא.

בינתיים ציריה כזאת עם חופש דווקא החזיקה מעמד עד שהצלב עצמו נשבר. האבטחות החזיקו.

בציריה הנוכחית (התאמה לצלב כוס 30 בסיקס) הצלב החזיק אבל הציריה קיבלה עוות והאבטחות קפצו. זה אחרי התעללות מאסיבית ברכב, לאורך כשנה, וחילוץ קשה ששבר לרכב נוסף את הצלב בציריה.

2 הציריות המדוברות עם כוסיות שנכנסות בחופש. כרגע תיקנתי את העסק וחיזקתי. הפעם זה יושב טוב יותר ועבר טבילת אש בציר המצלעות כולל מעלה קשה מאוד לפני הכניסה לציר.

בצד השני גם ציריה שכזאת, שעדיין מחזיקה מעמד יפה.

מומלץ להשיג כמובן ציריות חדשות או כאלה לא מעוותות שהכוסות נכנסות בלחץ.

זה מה שיש ועם זה ננצח (וזה בחינם).

גיתאי נוה
26-10-08, 12:36
ייתכן מה שאתה אומר.. אני נוסע עם ציריה כזאת בכל מקרה ויש רגשות מעורבים בנושא.

בינתיים ציריה כזאת עם חופש דווקא החזיקה מעמד עד שהצלב עצמו נשבר. האבטחות החזיקו.

אין משמעות מבחינתי אם העסק נדפק כי האבטחה נשרה מחוסר לחץ או כי הצלב קיבל בומבות באזניים בשל החופשים וקרס. השורה התחתונה היא הרגשות המעורבים שלך שיש להם על מה לסמוך ;)

בציריה הנוכחית (התאמה לצלב כוס 30 בסיקס) הצלב החזיק אבל הציריה קיבלה עוות והאבטחות קפצו. זה אחרי התעללות מאסיבית ברכב, לאורך כשנה, וחילוץ קשה ששבר לרכב נוסף את הצלב בציריה.

מה זו "התאמה"? בסופות יש ציריות מוכנות כאלו.

2 הציריות המדוברות עם כוסיות שנכנסות בחופש. כרגע תיקנתי את העסק וחיזקתי. הפעם זה יושב טוב יותר ועבר טבילת אש בציר המצלעות כולל מעלה קשה מאוד לפני הכניסה לציר.

איך מתקנים ומחזקים את ישיבת הכוסיות באזני הציריה? צפה פגיעה ערן, אל תתרגש ממה שהן עברו עד עכשיו. יום אחד, בדרך לשטפונות במדבר יהודה על הכביש הראשי, תעוף לך איזו כוסית ואתה תמצא את עמצך - במפתיע כמובן - רובץ בצד הדרך בגשם השוטף, ומתבוסס בבוץ אימים כדי להחליף צלב בציריה ולחזור הביתה כלעומת שבאת...אה, סליחה, רטוב ומבוצבץ הרבה הרבה יותר רק בלי השטפונות בדרך (been there, done that).

בצד השני גם ציריה שכזאת, שעדיין מחזיקה מעמד יפה.

המלצתי - מדי פעם, ככה כשאתה יורד לחניה, תתכופף קלות ובדוק בראיה ובמגע שארבעת הכוסיות יושבות טוב עם האבטחות שלהן. אני כבר מנעתי ככה תקלה פעמיים, לפני שהיא קרתה.

מומלץ להשיג כמובן ציריות חדשות או כאלה לא מעוותות שהכוסות נכנסות בלחץ.

זה מה שיש ועם זה ננצח (וזה בחינם).
ערן, בראיה שלי יש גבול לתפרנות, עם כל ההערכה. לא כיף לצאת לטיול כשאתה יודע שהג'יפ שלך חי על זמן שאול באחת הגזרות המכניות שלו. ואתה יודע מה? לא נעים לגלות שהלך כל הפרונט-אקס (קורונה-פיניון, אם להיות בוטה) רק כי נשבר צלב שנפלה לו כוסית, ושני מפרקי הציריה נכנסו זה-בזה בעוצמה והעבירו את מכת המוות למכלול הדיפ'. לא נעים, באמת, אבל בעיקר עולה הרבה יותר מציריה חדשה ומעמיד בצל את סוגיית התפרנות הג'יפאית :evil::evil::evil:.

נ.ב.
נ.צ. של המעלה הקשה לפני המצלעות, בבקשה...אפשר גם בה"פ ;-)
גיתאי

ערן המסוקס
26-10-08, 13:07
בסיקס אין ציריות עם צלב 30 מ"מ. חבר עשה לי טובה וחרט את הציריות (החדשות) שלי בצורה לא מקצועית עם חופשים. זה מצב נתון.

אני בודק כל הזמן את האבטחות. זה מחזיק יפה.. מה שהציריות האלה עברו, ציריות רגילות מזמן היו נופחות נשמתן.

הציריות הרגילות הקודמות החזיקו עם החופש אותו דבר כמו הציריות בלי החופש. הכשל בשני המקרים היה צלב שבור תחת עומס בסלעים, למרות שהאבטחות החזיקו.

בסופה, כמובן שיש ציריות מוכנות כאלה מהמפעל, וזה בהחלט נחמד מאוד.

אין לי מה לדאוג לציריות הקדמיות על הכביש, בשביל זה יש לוקרים בסיקס :cool:

אם הולכת ציריה, אני משחרר את הלוקרים וממשיך את הטיול נעול אחורה 2X4. כל עוד אין משהו באמת רע, נחזיק מעמד. או שלא .. :oops: סוג של באגי...

גיתאי נוה
26-10-08, 13:28
אין לי מה לדאוג לציריות הקדמיות על הכביש, בשביל זה יש לוקרים בסיקס :cool:

אם הולכת ציריה, אני משחרר את הלוקרים וממשיך את הטיול נעול אחורה 2X4. כל עוד אין משהו באמת רע, נחזיק מעמד. או שלא .. :oops: סוג של באגי...
וואלה שכחתי, עכשיו הכנסת את האלמנט...:lol::lol:

סופת המדבר
26-10-08, 21:29
שתי הכוסיות שנכנסות לצירייה עצמה נישארו על הצירייה (עם מה שנישאר מהצלב
כשהוא מחבר בניהם)
עם האבטחות ובלי טיפה חופש הרגשתי את זה שחלצתי את מה שנישאר
ואחרכך הכנסתי אותם עוד פעם בכוונה ובדקתי אם יש חופש... ואין כלום
נכנסות בול

היום בדקתי אצל חמיס והוא אמר לי שזה דנה 27
איזה עוד צלב (יותר חזק) יכול להיכנס שם

jonesy
26-10-08, 22:21
אי אפשר מניסיון. אף בעל פירוקיה לא ימכור רק את המפרק החיצוני - מה הוא יעשה עם הפנימי? :confused:

עם קצת מזל אפשר... אני קניתי כזה.

ערן, בראיה שלי יש גבול לתפרנות, עם כל ההערכה. לא כיף לצאת לטיול כשאתה יודע שהג'יפ שלך חי על זמן שאול באחת הגזרות המכניות שלו. ואתה יודע מה? לא נעים לגלות שהלך כל הפרונט-אקס (קורונה-פיניון, אם להיות בוטה) רק כי נשבר צלב שנפלה לו כוסית, ושני מפרקי הציריה נכנסו זה-בזה בעוצמה והעבירו את מכת המוות למכלול הדיפ'. לא נעים, באמת, אבל בעיקר עולה הרבה יותר מציריה חדשה ומעמיד בצל את סוגיית התפרנות הג'יפאית :evil::evil::evil:.

+1

בסוף הזול עולה ביוקר...

מוטי.

גיתאי נוה
26-10-08, 23:44
היום בדקתי אצל חמיס והוא אמר לי שזה דנה 27
איזה עוד צלב (יותר חזק) יכול להיכנס שם
לא דנה 27 אלא צלבים 27 מ"מ (קוטר הכוסית). הסרן הוא דנה 30.

סופת המדבר
27-10-08, 00:01
הא... יכול ליהיות רק הבנתי ממנו
שהוא אמר משהו ...27...

דרור ברלי
27-10-08, 00:36
חבל על הכסף שתשקיע בציריות הקיימות.
אם אני זוכר נכון אתה על צמיג 33, זה מידת צמיג גבולית לסרן דנה 30 והוא מפעיל עומס עצום על מכלולי הסרן - מה עוד שהשטח שלך זה דיונות ואתה נותן בגז - אני מוכן לחתום לך שזו לא הפעם האחרונה שיישברו לך צלבים/ציריות, ולדעתי זה בדיוק הזמן לעבור לציריות ה"מחוזקות" עם צלב 30 מ"מ.

ערן המסוקס
27-10-08, 01:25
אם אתה בכל זאת נשאר עם הצלבים המקוריים אז קנה צלב ללא גרוז של פרסיז'ן. זה נחשב לסטנדרט הכי מוצלח מבין הצלבים לג'יפ. מה שלא יהיה, אל תתקרב לצלבים של נפקו עם פטמת גרוז'. הם נראים איכותיים, אבל הם חלשים משמעותית גם מהפרסיז'ן עם פיטמת הגרוז.

גיתאי נוה
27-10-08, 01:33
חבל על הכסף שתשקיע בציריות הקיימות.
אם אני זוכר נכון אתה על צמיג 33, זה מידת צמיג גבולית לסרן דנה 30 והוא מפעיל עומס עצום על מכלולי הסרן - מה עוד שהשטח שלך זה דיונות ואתה נותן בגז - אני מוכן לחתום לך שזו לא הפעם האחרונה שיישברו לך צלבים/ציריות, ולדעתי זה בדיוק הזמן לעבור לציריות ה"מחוזקות" עם צלב 30 מ"מ.
דרור צודק לחלוטין

סופת המדבר
27-10-08, 09:22
כמה יכולה לעלות צירייה מחוזקת חדשה\פירוק\משופצת?

תודה לכולם

גיתאי נוה
27-10-08, 12:45
כמה יכולה לעלות צירייה מחוזקת חדשה\פירוק\משופצת?

תודה לכולם
800-1100

ofiredri
27-10-08, 18:08
ערן, אם כבר אתה נוסע ככה, אני ממליץ לתת פיק הלחמה בין הצלב לאוזן (לא כזה שאי אפשר לנתק באמצעות פטיש), כדי למנוע חופשים ולו הקטנים ביותר ו/או בשעת מאמץ .

אופיר .

סופת המדבר
27-10-08, 21:46
היום חבר הביא לי חלק כזה (כמו שנישבר) עם צלב חדש
הרכבתי ואני מקווה שיהיה לי קצת זמן לטייל ליפני שהוא ישבר עוד פעם
אבל בכל מקרה עוד חבר אמור להביא לי צירייה + החלק השני קוטר 30מ'מ (בלי צלב)
אז צלב ניצטרך לקנות.. אבל לפחות יהיה משהו ספייר

סופת המדבר
28-10-08, 18:54
אז היום הגיעו שתי החלקים של הצירייה עם חורים בקוטר 30 מ'מ

אבל לא הבנתי מה הקטע לקחו צירייה עם חורים בקוטר 27 מ'מ
וחרטו אותה ל30 מ'מ
אז מה יצא בזה...? שאפשר לשים צלב 30 מ'מ
אבל העובי דופן של האוזן ירד....

אז מה עושים?
כדי להוסיף קצת ''חומר'' בריתוך מיסביב לאוזן שתיתחזק?
או ש.....?

ערן המסוקס
28-10-08, 18:58
רגע רגע.. אם זה אורגינל אל תגע. אלה ציריות מקוריות עם כוס 30 או שמישהו חרט אותם?

סופת המדבר
28-10-08, 19:12
לפי כל הסימנים נראה שחרטו אותם כי רואים שהעובי של האוזניים ירד

או שככה זה אמור ליהיות ב30? כי נראה שהקוטר החיצוני של האוזניים אותו דבר

סופת המדבר
28-10-08, 20:21
עכשיו בדקתי את העובי של הצירייה שמחוץ לכוסיות
ב27 מ'מ הרוחב 41-42 מ'מ
וב30 מ'מ הרוחב 45 מ'מ(תמונה) והעובי במקום הכי דק (תמונה) הוא 5 מ'מ
אז כנראה שבאמת זה ככה באורינל והיא יותר עבה\ חזקה

חבל שלא בדקתי ליפני.....
ואיזה צלב אני צריך? של דנה 44?

ערן המסוקס
28-10-08, 21:06
יאנוביץ' מביא צלבים של "סופה ציריה כוס 30" ללא גרוז של נפקו. נראה לי שזה יעשה את העבודה.

סופת המדבר
28-10-08, 22:04
וואלה תודה אחי
מחר אני יבדוק

סופת המדבר
29-10-08, 20:22
בסוף קניתי צלב מ''רועי חלפים ביהוד'' אחלה אנשים עלה 75 שקל
הכל מחובר.. יושב כמו שעון

-->