PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלקים לפוראנר - רק מאמריקה

ערן CJ
26-10-08, 12:33
הלכה משאבת דלק. כתמיד אני פונה לטויוטה כדי לומר לעצמי שניסיתי...
המחיר בטויוטה 2096 ש"ח לפני מע"מ. מחיר כולל מע"מ 2421 ש"ח !!!
חליפי - אין בארץ מכיוון שהרכב אינו נפוץ.

פניתי לאתרי מכירת חלפים בארה"ב:
מקורית 246$
משופרת 278$
חלופית 50$-63$
אבל אף אחד לא מוכן לשלוח סחורה מחוץ לארה"ב!

פניתי ל EBAY
משאבה חלופית 20$
קישור:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_Car-Truck-Parts-Accessories__NEW-FUEL-PUMP-OEM-1992-2002-TOYOTA-4-RUNNER-4RUNNER_W0QQitemZ150282097257QQadiZ2865Q QadnZCarQ20Q26Q20TruckQ20PartsQ20Q26Q20A ccessoriesQQcmdZViewItem?_trksid=p4506.m 20.l1116

משלוח רגיל 25$
משלוח door to door כולל טיפול במכס, לא כולל עלות המיסים המקומיים, 35$.
זמן המשלוח 7-10 ימים.

המחיר ללא מיסים 200 ש"ח. אחרי המיסים אני אגיע לעלות של כ- 300 עד 400 ש"ח (במקום 2421 ש"ח).

כך היה גם כאשר רכשתי סט של רצועת טיימינג+מותחנים+משאבת מים. 1100 ש"ח במקום 3400 ש"ח...

האם טויוטה גובה מבעלי 4ראנר את החלטתם להפסיק את יבוא הדגם? האם טויוטה מבקשת שנשלם את עלות האחסנה של החלפים שנמכרים בכמויות קטנות? ואולי זו סתם חזירות שרירותית?

אנשי טויוטה ה"יקרים", אפשר למכור לנו במחיר גבוה ולנצל את הבלעדיות. אבל אם לא תעשו זאת במידתיות הגיונית תישארו עם החלפים היקרים בידיכם. איש לא יקנה אותם מכם.

ערן CJ

חנן-ג'יפולוג
26-10-08, 12:48
בלי שישתמע מתגובתי שאני מגן על יוניון מוטורס, אבל זה לא הוגן להשוות תפוחים לאגסים, להשוות עלות חלק תחליפי בחו"ל לעלות חלק מקורי בישראל.

coas
26-10-08, 13:51
מה זה משנה? אנחנו חיים בעידן שהמרחקים מתקצרים ולכל אחד יש גישה למוצרים בחו"ל, יבואן טויטה כנראה עדיין לא שמע על כך. התחרות שלו היא לא רק עם ספקיי מוצרים חליפיים בארץ אלה גם עם יבואנים מורשים בחו"ל.

ולגבי מוצר חליפי בחו"ל וכו, יתכן וישנו הבדל במיסוי ובעלויות שילוח, עדיין המחיר לא יגיע לפערים כאלה. במספר מקרים שבדקתי המחיר בארץ של מוצר כלשהו היה גבוה בארץ בעשרות אחוזים ממוצר זהה אצל סוכן/יבואן מקביל באירופה.

לגבי האיכות, ערן יגיד עם הזמן.

ערן CJ
26-10-08, 22:07
חנן שלום
כידוע לך, בכלכלה, הכל ניתן להשוואה.
נתתי את המחיר של חלק מקורי בישראל ובארה"ב ולכן לא נמנעתי מהשוואה מלאה.

ערכו האיכותי של חלק חליפי יהיה לרוב מופחת משל חלק מקורי, זה נכון. לדוגמה, נאמר שהחלק החליפי יחזיק מחצית הזמן שהחזיק החלק המקורי(7 שנים במקום 14). לפיכך, ערכו לאחר קיזוז העבודה הכפולה יהיה כ40% מהחלף המקורי?

כן זה בערך החישוב.

לצערי ב EBAY השגתי רק חלק חליפי. אני לא מודאג. במחיר הזה אני יכול לקנות 15 משאבות חליפיות ועדיין לא להגיע למחיר הישראלי של החלק המקורי. וזו הפואנטה של דברי. המידתיות של טויוטה איננה.

כולנו מבינים ולכן מוכנים לשלם יותר על חלק מקורי בזמינות מיידית, אבל כמה יותר ???

ודרך אגב, בטויוטה מצאו שיש להם אפשרות לספק לי את המשאבה רק ביום חמישי או בראשון הבא. משמע, גם המיידיות נפקדת מהעניין.

AvigdorAharon
26-10-08, 22:42
לא רק טויוטה, מכשירי תנועה בדיוק אותו הדבר:
פאן קלאץ 2400 ש"ח (מצופה זהב?), ב HAYDEN כולל משלוח בארה"ב ואח"כ לישראל, 550 ש"ח...

ישנם מקרים בהם אנחנו נהנים מהכפר הגלובלי, מצד שני, כנראה צריך לחפש הסבה מקצועית...

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
26-10-08, 23:56
אם משווים חלקים מקוריים, אז אתה אומר שחלק שעולה בארץ 2096 ש"ח לפני מע"מ עולה בארה"ב 246 דולר. מהו המס על חלקי חילוף וכמה עולה הובלה לישראל? כמה עולה מקום
במחסן? וכמה עולה עובד במחסן? כמה עולה המשאית שמעבירה את המשלוח מהמחסן למוסך? וכמה עולה המחסנאי במוסך, והמקום במוסך?
אחרי כל זה כמה יוצא לך שיוניון מרוויחה וכמה היית רוצה שהיא תרוויח? וכמה היית רוצה שהמוסך ירוויח?
רק שיהיה ברור. אני שואל כי אני לא יודע. אני לא יודע את התשובות וגם אין לי שום מושג על מהו רווח הוגן ומה הרווח שהוא מעבר להוגן.

ואם מדברים על מחירים של תחליפיים, אז מה בדיוק הטענה מול יוניון? שהיא לא מביאה חלקים תחליפיים? :D

רק בשביל להחזיר את הדעה שלי לפרופורציות הנכונות, שלא יחשבו שנהייתי מגן היבואנים, אספר שאני מחכה עכשיו למשלוח של שני אוקולונים מארה"ב לידית גיר של ההיילקס שלי. 16 דולר בארה"ב מול 500 ש"ח כאן. רק שלא ראיתי כל הצדקה לבוא על זה חשבון כאן בפורום.
כלומר, אני מסכים עם השיטה שלך, אני רק לא רואה את הצדק בטענות מול יוניון. הם יכולים לבקש ואני יכול לקנות במקום אחר אם הם מגזימים.

בנוסף, כמובן שלגיטימי להתלונן על השלטונות שלא מאפשרים ומעודדים תחרות אמיתית בין מפיצים שונים של אותו מותג, או מפיצים שונים של חלפי אותו מותג. ואולי בכלל אשמה בזה היצרנית?

zsahi
27-10-08, 00:15
אם משווים חלקים מקוריים, אז אתה אומר שחלק שעולה בארץ 2096 ש"ח לפני מע"מ עולה בארה"ב 246 דולר. מהו המס על חלקי חילוף וכמה עולה הובלה לישראל? כמה עולה מקום

במחסן? וכמה עולה עובד במחסן? כמה עולה המשאית שמעבירה את המשלוח מהמחסן למוסך? וכמה עולה המחסנאי במוסך, והמקום במוסך?

מס על חלקי חילוף + הובלה לישראל אלו טיעונים לגיטימים, כל השאר הן עלויות שקיימות גם שם.

למעשה הטיעון שלך מבוסס על כך שהספק בחו"ל הוא יהודי שומר מצוות אוהב ישראל שכל מטרתו עלי אדמות היא לספק חלקי טויוטה לאחיו היהודים בארץ הקודש ללא שום מטרות רווח.

יוניון מוטורס הם חזירים וזה בדיוק המקום להוציא קצת עצבים ולקרוא להם כך.

ערן CJ
27-10-08, 08:24
חנן שלום

אין כאן שאלה של "לבוא חשבון". יש כאן מסירת מידע ותהיה ב"קול רם". אני מאמין בשיטה הקפיטליסטית הטהורה. כל אחד ימכור באיזה מחיר שהוא רוצה, ואם יש לו בלעדיות אז יתכן שגם ישלמו לו. אני מביא לחברי הפורום שאינם בקיאים באפשרויות כמוך את האפשרות שמתחרה בבלעדיות של טויוטה.

כמו כן, בדקתי היום ומצאתי שמחירי משאבות דלק מקוריות של פוראנר ושל קורולה זהים בארה"ב. בישראל לא כך. מדוע? האם ניצול הבלעדיות ? האם לגיטימי ? עמדתי לשתי השאלות האחרונות היא - כן.

מה אנחנו כצרכנים יכולים לעשות - ראה הכותרת של השירשור.

נ.ב: הדברים מופיעים באתר של קהילת הצרכנים כי חשוב שהיבואן ידע שאינו עוד בלעדי ואולי ישנה את דרכיו...

ערן CJ

סוזי המשתוללת
27-10-08, 17:02
יוניון מוטורס חזירים ?
ומה עם umi ?
היום ביררתי על מגן רפש (חתיכת פקקתע פלסטיק בעובי של מ"מ אחד)מתחת לכנף 300 ש"ח:shock:
אח"כ ברוב חוצפתי שאלתי על איזה פלסטיק שתופס פס קישוט בגג 26 ש"ח וצריך 12 חתיכות....:shock::shock:
הלכתי לפירוקיה הקרובה וקיבלתי מגן רפש במתנה - תודה לפירוקיית אלחלים במנשיה זבדה:p

tzagi
08-11-08, 08:37
אין כול קשר בן מחיר ואכות, וגם להכליל ולהגיד שחלקים מקוריים טובים יותר מתחלפיים זה שטות
סתם לדוגמה, ערן בטח קנה משאבת דלק שמיוצרת ע'י AIRTEX
חלק תחליפי כי הOEM של טויוטה זה ND
אבל AIRTEX הם גם OEM לחברות רכב שונות, (GM לדוגמה)
אז מה תגיד? בגלל שהחלק בא בקופסה לבנה במקום כחולה הוא אוטומטית פחות טוב או רק ישרוד חצי מהזמן?

תתרכזו על יצרן החלק ולא על צבע האריזה.

עריכה:
באמת לא מבין או יודע איזה זבל תחליפי מייבאים לארץ הקודש
דיברתי על חלקית תחליפיים שנמכרים בארה'ב בלבד.

ד ו ר ו ן
08-11-08, 09:02
אני מחכה עכשיו למשלוח של שני אוקולונים מארה"ב לידית גיר של ההיילקס שלי. 16 דולר בארה"ב מול 500 ש"ח כאן. רק שלא ראיתי כל הצדקה לבוא על זה חשבון כאן בפורום.

חנן,
בדקת בעוד מקומות?
החלפתי את התושבות האלו לפני 3~שנים "על הדרך" בהחלפת קלאצ', המחיר היה נמוך, משהו ברמה של סעיף שלא משנה הרבה בחשבון הכולל.
לא קרוב למה שכתבת.

חנן-ג'יפולוג
08-11-08, 09:59
האמת, לא בדקתי בשום מקום. גם לא הפריע לי שום דבר, עד היום שבו עשיתי טעות ונתתי ליוני5 לנהוג לי בהיילקס, ואז הוא גילה לי שיש חופש גדול מדי ושאני צריך להוציא 500 ש"ח כי הדרך היחידה להשיג את האוקולונים היא לקנות את כל הבית של הידית קומפלט.

לא שזה משנה לי עכשיו. האוקולונים כבר מחכים לי בדואר המקומי.

דרור ברלי
09-11-08, 18:13
זה אולי לא מדעי, אבל ביותר מדי מקרים של השוואה בין מחירי חלקים בארץ מול ארה"ב, אנחנו רואים שהמשוואה של 1$ באמריקה = 10 שקל בישראל, עדיין נכונה פחות או יותר.

ערן CJ
13-11-08, 11:18
דרור. לא יודע מה הוא החישוב לפיו דולר שווה 10 ש"ח
משאבת הדלק החליפית בידי וסה"כ המחיר הוא 205 ש"ח (המחיר למשאבה מקורית בחברת טויוטה בישראל מעל 2000 ש"ח).
המחיר המקורי ללא המשלוח היה 20$. הוא ה20$ מול ה-205 ש"ח אז אתה צודק.
בחלק גדול של המקרים יש לשלם גם מכס (כאשר ערך המוצר מעל 50$). במקרה כזה משלמים מכס ומס קניה שמסתכמים בכ-20% מערך הקניה. ערך הקניה הוא ערך המוצר פלוס עלות המשלוח.
במקרים אלו כנראה שה1$ יהיה שווה כ- 12 ש"ח...

ועדיין בהשוואה למחיר של המשאבה המקורית בארץ, שווה לי מאוד.
ערן CJ

גל טויוטה
01-12-08, 10:24
ערן שלום,
אני מכיר את הנושא ואשמח לעזרה ברכישת כבל קיק דאון לפוראנר שלי. כבל בארץ כ-800 ש"ח.
תודה מראש,
גל

tooshey
01-12-08, 12:30
גל
אם יש לך את הכבל המקורי,והוא קרוע, יתכן שתוכל לייצר כבל חלופי בארץ.
יתכן וניתן למחזר את הסופיות או לשים סופית חדשה דומה/זהה.
העלות תהיה עשרות שקלים בודדים.

נסה אצל "אחים סמי" בדרום ת"א או אצל "כרמל" באיזור תעשיה צפוני,אשדוד.

בברכה,טושי

RAMURAI
16-12-08, 15:52
חליפי - אין בארץ מכיוון שהרכב אינו נפוץ.

יש ועוד איך. כמה כאלה שאני הרכבתי במוסך אפ"ק (סעדיה ויורם).
אני יודע שזה עולה 300-400 ש"ח (כמובן חליפי) ואני לא שמעתי שמישהו
היתלונן באיכות עבודתו. בקיצור זה עובד בלי בעיות.
לא חו"ל ולא אוטו תקוע כמה שבועות.

-->