PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון על דיוןנים בפורום הפרוייקטים (פיצול מדיון אחר)

six 4 life
24-10-08, 18:57
זנב........

אתה מוכרח להפסיק לתת כל כך הרבה אינפורמציה.:rolleyes:

יקיר גרין
24-10-08, 19:02
ממש מתקבלת הרגשה כאילו אין תשובות, כי אין ידע ...
ברור שיש יכולת תכנית, אבל בלי הסברים, ממש לא ברור שיש הבנה של השיקולים.
עדיין, כנראה שהרכב יראה טוב בסוף ...

שחר דורון
24-10-08, 22:01
ערב טוב יקיר ...

אנחנו לא מכירים .
בטוח שאני לא יודע מה היכולות והידע שלך .

אבל אם תעיף קצת מבט בתמונות , תבין שיש שם קצת יותר מ "חיבור צינורות" .

סיבת הפתיחה של השרשור הזה , היא מעקב אחריי תהליך בנייה .
ה " דממה " הזאת היא בעיקר בשביל למנוע דיונים " מיותרים " , "דעות " , וויכוחים והמלצות! .

התמונות מספיק ברורות , ויש מספיק פרטים בשביל לתת אינפורמציה.

מי שלא מבין מה הוא רואה , סורי , אני לא חושב שזה המקום להסביר .

יקיר גרין
24-10-08, 22:16
ערב טוב יקיר ...

אנחנו לא מכירים .
נכון.

בטוח שאני לא יודע מה היכולות והידע שלך .
בוודאות פחות משלך ... אבל את זה אני מנסה לשפר ע"י הפורומים האילה...

אבל אם תעיף קצת מבט בתמונות , תבין שיש שם קצת יותר מ "חיבור צינורות" .

סיבת הפתיחה של השרשור הזה , היא מעקב אחריי תהליך בנייה .
ה " דממה " הזאת היא בעיקר בשביל למנוע דיונים " מיותרים " , "דעות " , וויכוחים והמלצות! .
מעצם קיום הפורום, הדיונים לא מיותרים, אלא מטרת האתר! אם אתה רוצה לפרסם אוסף תמונות על עבודה שאתה עושה, יש הרבה סוגי אתרים שמתאימים לכך יותר מפורומים.

התמונות מספיק ברורות , ויש מספיק פרטים בשביל לתת אינפורמציה.

לאור כמות השאלות הפתוחות, והתסכול של הקוראים, כנראה שעדיין חסר הרבה אינפורמציה!

מי שלא מבין מה הוא רואה , סורי , אני לא חושב שזה המקום להסביר .

אם זה לא המקום להסביר, אני לא יודע מה כן ... ידידי, אתה כנראה מבין בפורומים באינטרנט כמו שאני מבין בבניית טנדר למרוצים ... אבל אני אשמח להסביר, אם תשאל ...

jeep.il
24-10-08, 22:36
לא כל פרויקט צריך להיות דיון למה איך קבלו את זה ככה הבנאדם רק רוצה להראות פרויקט וזהו יש מי שבונה ומעוניין להסביר יש מי שלו לא חייב להיות דיון של וועדת הכנסת.!!!!

יקיר גרין
24-10-08, 22:39
בשביל להציג את התמונות, יש אפשרות של אלבום. שרשור בפורום, זה דיון.

jeep.il
24-10-08, 22:44
זה כבר שאלה של הנהלת הפורום.

asafk
24-10-08, 23:12
דיון פרוייקט הוא של בעל הפרוייקט. ירצה- יפרט. ירצה- יענה על שאלות. לא רוצה- לא חייב. והגולשים יודעים להתייחס בהתאם. חשוב לנו שגם בעלי מקצוע יציגו את עבודותיהם. אם מישהו חושש משאלות ודיונים, אני עדיין מעדיף שיציג את העבודה, את הפרוייקט עם "החצאית למעלה" מאשר לא יציג אותו כלל בשלב הבניה כי הוא חושש שהוא חייב למישהו תשובות.
אם למישהו מהגולשים יש מה לומר, לשם כך הדיון. אם פותח הדיון רוצה לענות או להסביר- זה רצוי, כמובן. אם הוא לא רוצה- אז לא, וחבל. (ושוב, הגולשים מספיק אינטליגנטים כדי להבין מזה מה שהם רוצים).
למשל, גם אותי מעניינת הבחירה בתצורת חיבור הבולמים, שאני לא מבין את היתרונות שלה- נראה לי לא יעיל. אבל לא רוצים להסביר- אז לא. לפחות נחשפנו לעוד צורת חיבור, ואפשר לנסות להבין לבד מה השיקולים.
אסף.

יקיר גרין
25-10-08, 00:47
דיון פרוייקט הוא של בעל הפרוייקט. ירצה- יפרט. ירצה- יענה על שאלות. לא רוצה- לא חייב. והגולשים יודעים להתייחס בהתאם. חשוב לנו שגם בעלי מקצוע יציגו את עבודותיהם. אם מישהו חושש משאלות ודיונים, אני עדיין מעדיף שיציג את העבודה, את הפרוייקט עם "החצאית למעלה" מאשר לא יציג אותו כלל בשלב הבניה כי הוא חושש שהוא חייב למישהו תשובות.
אם למישהו מהגולשים יש מה לומר, לשם כך הדיון. אם פותח הדיון רוצה לענות או להסביר- זה רצוי, כמובן. אם הוא לא רוצה- אז לא, וחבל. (ושוב, הגולשים מספיק אינטליגנטים כדי להבין מזה מה שהם רוצים).
למשל, גם אותי מעניינת הבחירה בתצורת חיבור הבולמים, שאני לא מבין את היתרונות שלה- נראה לי לא יעיל. אבל לא רוצים להסביר- אז לא. לפחות נחשפנו לעוד צורת חיבור, ואפשר לנסות להבין לבד מה השיקולים.
אסף.

מקובל עלי.
מפה, רק תמונות של שחר ...

נמרוד
26-10-08, 07:34
בתור המנהל השני של הפורום, אני מחזק את דברי אסף.

כמי שגולש קבוע בפורומים הזרים שהם ההשראה לפורום הבונים, גם שם רוב-רובו של המידע נמצא בתמונות. בעלי המקצוע ברובם הגדול לא כותבים יותר מדי - ולרוב, לדעתי בדיוק כמו בארץ - כי הם לא מסתדרים כמונו אנשי ההיטק הצעירים עם העולם האינטרנטי... אבל הם נפתחים לאט, עם הזמן, וגם אם בהתחלה זה רק דרך תמונות, זה אחלה מבחינתנו.

יקיר, אני מבין את הבעייה שלך. אתה רואה תמונות, דברים מרתקים, וחסרה לך הפרשנות. אז קבל את זה כמו כל דבר בחיים - כמו שהוא. יש שרשורי פרויקטים שבהם בעל הפרויקט פתוח יותר, או פשוט מרגיש נוח בכתיבה באינטרנט - למשל פרויקטים של ברוך טולידאנו, או הפרויקט שלי, או קח סדנא שמתפרנסת יפה ואנשיה פתוחים מאד בפורום - ארז וארנון מאוברלנד. ויש פרויקטים שהרבה פחות. ועדיין רבים מהעוסקים בתחום, המקצוענים הוותיקים, בכלל לא כותבים ולא מציגים מילה באינטרנט. וזה לא שהם לא קוראים ולא מודעים, פשוט הבטחון שיש להם כשהם ניגשים למקלדת הוא כמו הבטחון שלך אם יתנו לך ידית של רתכת מיג ביד ויגידו לך להתחיל לרתך שלדת צינורות עבור לקוח. היד שלך תרעד...

חלק מהתגובות כאן של הגולשים הוותיקים נתפסות כאגרסיביות על ידי מי שלא ממש מכיר את ההוויה של פורום אינטרנט. אבל בשביל זה בדיוק יש כאן אותי ואת אסף. סמכו עלינו שנמשיך להוביל את הפורום הזה בדרך הנכונה, עד שיום אחד אפילו גיא רפאל יכתוב כאן כמו צפרדע :D;)

הצפרדע
26-10-08, 08:54
אתם אולי שוכחים כאן דבר חשוב - מדובר בפרוייקט של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה. איציק מיני ומוש רחימי הם בין הטובים ביותר בארץ בתחומם, אם לא הטובים ביותר.

זאת עבודתם ועסקם, וזאת פרנסתם. יש להם הרבה ידע וכמובן סודות מקצועיים, שאין שום סיבה שבעולם שיחלקו אותם עם אחרים. אין שום עסק קטן או יצרן רכב ענק שנותנים מתנות מידע בחינם, או בכלל.

מי שיכול להבין מהתמונות משהו - טוב, ומי שלא - לא נורא. אפילו מתחילים יכולים ללמוד מהן משהו גם בלי לקבל הסברים ופרשנויות ובלי להיגרר להתדינויות על מה נכון ומה לא.

אני בהחלט חושב שעדיף לראות את התמונות בלי הסבר והנמקות מאשר לא לראות אותן בכלל, ורצונם של בעלי השרשור- כבודם.

אגב, זה לא פוסל כמובן את האפשרות של אחרים להעיר, לשאול, לפרשן, לחלוק מחמאות או למתוח ביקורת, אבל אל תצפו לתגובות מבעל השרשור ואל תבלבלו לו את המוח אם הוא איננו מעונין להגיב.

אצלי, הענין הוא שונה - הפרוייקטים שלי הם לא העסק שלי אלא תחביב בלבד, אבל גם אני לא מספר כל פרט ופרט. אני גם לא זקוק לפרסום ששרשור כזה יכול לתת בצורה כלשהי, והסיבה היחידה שפרסמתי כאן שרשורים היא משום שאני חושב שסופסופ יש במדינה הזאת אתר מקצועי ורציני אחד, שחשוב לטפח ולקדם, והרבה אנשים שיכולים להתענין במה שאני מחרבש :cool:.

שבוע טוב.

מאיר רוטברג
26-10-08, 09:11
ורציני אחד, שחשוב לטפח ולקדם, והרבה אנשים שיכולים להתענין במה שאני מחרבש :cool:.

שבוע טוב.[/quote]

פרוגי יקר,
ספר לעמך על הפרוייקט החדש ששמעתי בשושו

Juv
26-10-08, 09:30
בוודאי שכל "פרויקטור" יכול להחליט כיצד הוא רוצה להציג את הפרוייקטים שלו בפורומים הללו ובאחרים, אם בכלל.
דווקא אנשים שאינם מבינים באינטרנט (למשל - מה ההבדל בתפיסת הצופה/קורא כאשר הוא מעיין באלבום תמונות או שרשור בפורום) רצוי שלא ישתמשו באינטרנט ככלי שיווקי או שיפנו למי שכן מבין בזה.
משיקול מסחרי/שיווקי/פרסומי נטו של סדנא מקצועית, אני לא בטוח ששרשור תמונות ללא פירושים, הסברים או תובנות טכניות ברמה כזו או אחרת יותר מועיל ממזיק.

איציק - 4X6ZH
26-10-08, 11:35
אתם אולי שוכחים כאן דבר חשוב - מדובר בפרוייקט של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה. איציק מיני ומוש רחימי הם בין הטובים ביותר בארץ בתחומם, אם לא הטובים ביותר.

זאת עבודתם ועסקם, וזאת פרנסתם. יש להם הרבה ידע וכמובן סודות מקצועיים, שאין שום סיבה שבעולם שיחלקו אותם עם אחרים. אין שום עסק קטן או יצרן רכב ענק שנותנים מתנות מידע בחינם, או בכלל.

.

לחזק ולאשר את דבריו של ברוך

ולספר למי שלא יודע ( עד לשרשור הזה בודדים ידעו ) .

עבד אצלי עובד שהגיעה מהשמיים .
עבד תקופה קצרה .
אבל זה הספיק לו
לגנוב כמה כלי עבודה ( מאד מאד מיוחדים )
לשאוב אנפורמציה ( שאינה כתובה וידועה רק לבעלי מקצוע בודדים ) .
לגנוב חלקי חילוף מאד מיוחדים .
ויום אחד הוא נעלם ....

חלפה עברה תקופה
והנל מופיעה ומוכר את מה שגנב . (הרבה ידע ) .
אפילו נכנס ומגיב ומנהל איתי החלפת מסרים על גבי הפורום . ( כמובן בשם וכינוי בדוי ) .

לסיפור עדין אין סוף .
מנהלי הפורמים יודעו על הפרשה .
אבל אני הורדתי פרופיל בתגובות ( בפרט בשאלות הפרטיות שמגיעות אלי ) וסליחה לכל אלה שאני לא עונה להם .

חשבתי שאולי כאן המקום לפרסם זאת .
ולמנהל הפורום תרגיש חופשי למחוק במידה וזה לא במקום .

איציק

מאיר רוטברג
26-10-08, 12:17
איזו מין הודעה זו איציק,???

אם יש מישהוא שעשה את מה שעשה לטענתך יש להוקיע אותו,

טענה עלומה שכזו מטילה רפש על כל מי שמתכתב או עונה לך ,
הפכת לחשודים את כל הפורום,

כבר עדיף שמנהלי הפורום ימחקו את הודעתך והודעתי גם יחד

איציק - 4X6ZH
26-10-08, 13:40
כתבתי במפורש הגנב עבד אצלי במוסך
כל מי שעבד אצלי במוסך וכותב אלי בפורום יכול להרגיש חשוד .

איציק

הצפרדע
26-10-08, 13:59
פרוגי יקר,
ספר לעמך על הפרוייקט החדש ששמעתי בשושו

:?: :?: :?:

ספר לי מה שמעת, מכיוון שאני לא מודע למשהו חדש.

יש את ה 6x6, את הצפרהונדה שמקבלת בימים אלה תא חדש המיועד לשניים
והיא אמורה להיות הרכב העיקרי שלי למסעות העבירות(מכיוון שה 6x6 מתאים רק
למסלול סגור וקצר), את רכב הראלי שעובד יפה מאד, וזהו.

אולי המידע התבלבלל בדרך....:cool:

חנן גולומבק
26-10-08, 16:52
לפני כשנה בקרתי בסדנא של מוש ואיציק וראית את הטרופי טראק בשלבי בנייה מתקדמים, הייתי המום . יצירת מופת כזאת ראיתי עד אז רק באתרי השטח האמריקאים ולכל מי שיכולתי ספרתי על הרכב המדהים שהולך ונבנה שם. החברה האלו יודעים לבנות וברמה גבוהה מאד , זה בטוח.

אבל !!! להיות חברים בפורום אינטרנטי , את זה הם לא יודעים.
המשמעות של פורום אינטרנטי היא לקיים דיון, שיתוף, החלפת דעות ,שאלות ותשובות וכ"ו זהו התחליף האלקטרוני לקבוצת אנשים שיושבת במעגל ומשוחחת על נושא קבוע מראש.

שירשור כזה שעליו מדובר כאן מקומו או בגלריה או כמו באתר RACE-DEZERT ב פורום שנקרא Features שם מראים בתמונות בלבד כליי רכב שנבנים ברמה גבוהה מאד , אין כל דיון ,אין שאלות ותשובות, אין בכלל תכתובת. רק תמונות ובסוף מספר פרטים טכניים שבונה הרכב או בעל הרכב בוחרים לפרסם.

פורום הבונים הוא לא המקום המקביל לזה .
אז נכון ,אפשר להמשיך ולצפות ביצירה היפה הזאת בפורום הבונים, לשאול שאלות ולהמשיך לא לקבל תשובות, אבל עצם הדיון שהתפתח כאן מראה שיש עם זה בעיה.

יקיר גרין
26-10-08, 17:11
חברים, בואו ננקה את כל הדיון שהתחיל בהודעה שלי, ונחזור לנושא השרשור!
גם אני מעדיף לראות תמונות בלי הסברים מאשר לא לראות תמונות בכלל.

asafk
26-10-08, 22:28
פורום הפרוייקטים, חנן, שונה במעט מפורום הבונים. זה המקום לפיצ'רים- כמו באתרים בחו"ל. אבל כאן אנחנו מזמינים כל מי שעובד על פרוייקט, בין אם בחצר הבית או על המדרכה, ובין עם בסדנא עם ציוד ותשתית - לערוך בעצמו את הפיצ'ר.

אני מאוד שמח שמשתפים ביותר מזה, אבל מסתפק גם בשיתוף בתמונות בלבד- זה כי לראות, זה מעניין ומפרה, ואפשר ללמוד המון (לטוב וגם לרע לפעמים) מתמונות.

אסף.

-->