PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא חלקים ועריכתם ב Solidworks.

bennytel
27-10-08, 10:47
שלום.

אני די טרי בשימוש בתוכנה אבל מסתדר.

יש לי שאלה, ברחבי האינטרנט יש המון חלקים ( גלגלי שיניים , גירים ...) אבל כאשר אני פותח אותם אני לא מצליח לערוך אותם ( מידות ) האם בכלל יש אפשרות כזאת, ואם לא האם יש אתרים בהם החלקים לא סגורים באופן שאי אפשר לעבד אותם.

תודה

בני

asafk
27-10-08, 21:58
תלוי מה אתה מייבא.
יש אתרים שמהם אפשר לייבא חלקים שהם toolbox כלומר יש חלק ספציפי במידה ספציפית, ועוד אחר במידה אחרת וכן הלאה. הרבה פעמים אתה לא מייבא את הSCRIPT של החלק אלא רק את הגאומטריה שלו (זה יכול להיות BODY וזה יכול להיות PARASOLID אבל זה רק התוצר הסופי)
יש אתרים מהם אתה מייבא קובץ של החלק ממש, ואז אתה יכול לשנות מידות. יש עם זה בעיות רבות- למשל זה לא יאפשר לך לייבא קובץ לגרסת תכנה ישנה יותר מזו שהחלק נבנה בה.
ויש אתרים של יצרני רכיבים, שם יש את החלק עם המק"ט שלו. הם לא בעניין של לתת לך לשנות את החלק, אלא בעניין של לגרום לך לקנות אותו מוכן מהם, אחרי שתשלב אותו במודל שלך.

אסף.

שחר
28-10-08, 07:47
יש תוסף לסוליד שנקרא Feature Works הוא יכול לעזור לפעמים להפוך חלק שהוא Body למשהו שאתה יכול לערוך.

נמרוד
28-10-08, 08:15
הפורמט שהופך להיות יותר ויותר אוניבסלי הוא פרסוליד. יש בו את העצם, בתלת מימד, עם כל הפרטים שמי שבנה את המודל בחר להשאיר, ולרוב זה כל מה שרלוונטי והרבה יותר.

הרעיון בקטלוגים המקוונים הוא שאתה בוחר את החלק המדויק ומשתמש בו בלי שום שינוי, וכך אתה יכול לממש את המכונה שלך אחר בקלות על ידי הזמנת החלקים. אם אתה לוקח גלגל שיניים ומשנה אותו במחשב, מה עשית? מאיפה עכשיו תממש את גלגל השיניים הזה?

אם תחשוב על זה לעומק, אתה לא באמת רוצה לשנות חלקים בדרך כלל, ואם כן - אז עדיף לך כמעט תמיד ללמוד את החלק ולבנות אותו בעצמך, זה לא לוקח הרבה זמן וחוסך הרבה חרא. הרבה פעמים אני מקפיא חלקים והרכבות שאני בעצמי תכננתי כשהם נעשים מורכבים מדי, הופך אותם לפרסוליד ופותח אותם מחדש כדי לנקות הקשרים רעים מהרכבות ולהמשיך עריכה רק מאיפה שרלוונטי. מוריד גם המון נפח מהקובץ ומקטין את העומס החישובי.

בכל מקרה, לרוב מה שאתה רוצה לשנות בחלק סטנדרטי זה רק גודל, קנה מידה. בשביל זה יש לך פיצ'ר שנקרא scale.

bennytel
28-10-08, 14:41
תודה רבה.

הבעיה הייתה עם גלגל שיניים שאותו אני מתכוון להוציא בכל מקרה לCNC וקוטר הציר וצורתו היו שונים מהציר שברשותי.

במרכז הגלגל עשיתי מילוי ע"י extrude ולאחר מכן חיתוך ע"י extrude-cut לצורה שאותה רציתי.

בכל מקרה אין בכוונתי להזמין מהיצרן את החלק אלה להכווין את חרט ה CNC.

בני

נמרוד
28-10-08, 22:59
תודה רבה.

הבעיה הייתה עם גלגל שיניים שאותו אני מתכוון להוציא בכל מקרה לCNC וקוטר הציר וצורתו היו שונים מהציר שברשותי.

במרכז הגלגל עשיתי מילוי ע"י extrude ולאחר מכן חיתוך ע"י extrude-cut לצורה שאותה רציתי.

בכל מקרה אין בכוונתי להזמין מהיצרן את החלק אלה להכווין את חרט ה CNC.

בני

מה שעשית זה בדיוק הדרך הנכונה. גם אם היית יכול, אין סיבה טובה "ללכת אחורה" ולשנות את צורת הבנייה של מישהו אחר, אלא להתחיל בבנייה משלך על חלק פרסוליד נקי.

שקול היטב הוצאה של גלגל שיניים לייצור אם מדובר על גלגל שיצטרך לשאת עומס משמעותי.

bennytel
29-10-08, 22:34
הגג"ש הוא יותר מה שנקרא גלגל מניע לשרשרת ( אופניים סטנדרטית 1/2X1/8 )

אני מקווה שהעומס עליה לא יהיה גדול מדי.

אני מסיט טיפה את הדיון- האם מישהו התנסה בחיסום "בייתי".

בני

נמרוד
29-10-08, 22:40
עצתי לך, קנה גלגל שיניים סטנדרטי מהמדף, ותתאים את הציר אליו. במקרה הגרוע תחרוט איזה מתאם או תקדח/תכרסם קצת את מרכז הגלגל. גלגלי שיניים זה לא משהו שמייצרים כלאחר יד אם לא חייבים.

-->