PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על קפיצי עלים

t_uri
20-03-03, 21:43
חבר שלי עירגל היום את העלים אצלו בג'יפ CJ ארוך פתוח. את העירגול עשה הבחור מטירה (שחכתי את שמו) והג'יפ נראה מצויין. נעשה עירגול קל מאד (ממש לא משהו קיצוני) והורד עלה מכל קפיץ.

אחרי סיבוב על הג'יפ בכביש + שטח והתרשמות, אני מאד הייתי רוצה להביא את הג'יפ שלי גם למצב דומה.

הסט-אפ שמתאים לי לדעתי הוא קפיצים מקוריים מעורגלים מקדימה ואולי עוד עלה באמצע כדי לתת פיתרון למשקל הכננת. מאחורה אני חושב להוריד עלה (אני לא נוסע עם אנשים ואני לא חושב שמשקל בציוד שלי משפיע כל כך).

אני יודע שיהיה טוב גם להתייעץ עם המערגל אבל אני חושב שאתם יכולים גם לתרום כאן מנסיונכם בעניין זה.

נמרוד. האם קפיץ מאיה ארוך בס"מ בודדים מומלץ לדעתך? (אני מדבר על קפיץ ארוך אבל להשאר עם ג'יפ נמוך מהג'יפ שלך).

הרעיון בשירשור הזה הוא לשתף אותכם במחשבות ולשמוע אם יש לכם משהו להגיד בנושא.
אני לא רוצה תגובות בסיגנון "לך למישהו אחר". התקציב שלי מתאים כרגע רק למערגל מטירה(500 ש"ח).

אורי טל.

UNIX
20-03-03, 22:00
אורי זה אומנם לא קשור אבל אמרת 500 שקל?????????

לכל הארבעה?????????????????????????????????? ??

תגיד לי מתי אתה הולך אולי אני אצטרף אם זה המחיר

נמרוד
20-03-03, 22:23
אורי, מכיוון שהתקציב מתאים רק למערגל מטירה מראש, אז הדיון קצת עקר... אבל ברצינות, לך על זה. חנן ערגל את הקפיצים שלו , באותו מקום בטירה, לפני מי יודע כמה שנים והם מחזיקים יפה עד עכשיו. לדעתי - אל תוריד עלים לא מקדימה ולא מאחורה. תערגל, לא מעט אלא ערגול מכובד שיוסיף לך 2-3 אינץ' סטטי לפחות. תוסיף שאקלים ארוכים - המקוריים יתהפכו לך. תשקול הוספת עלה, אם בכלל, רק אחרי נסיון של כמה מאות קילומטרים. אל תצפה לניסים ונפלאות מבחינת נוחות, ואל תתפתה ליותר מדי משחקים של להוסיף ולהוריד עלים ולפרק ולהרכיב מתוך ציפייה למצוא איזשהוא גביע קדוש - אלא אם תגלה שאתה ממש נהנה מהקטע 8) . הורדת עלים אמנם הופכת את הקפיץ לרך יותר, אבל לדעתי לא מומלצת כי הקפיץ יעבוד קבוע במאמצים גבוהים יותר, יתעייף מהר יותר וישבר.
זהו בערך.

t_uri
21-03-03, 22:28
500כן. 500 ש"ח לכל הג'יפ לעירגול הקפיצים.

נמרוד. במידה ואני אחליט לערגל לתוספת של נֹאמר 3" סטטי. יש לי דרך לדעת (זוויות או משהו כזה) אם אני צריך מאיה יותר ארוכה?

הוספת עלה - אם בכלל אז רק מקדימה.

אורי טל.

נמרוד
22-03-03, 02:06
500כן. 500 ש"ח לכל הג'יפ לעירגול הקפיצים.

נמרוד. במידה ואני אחליט לערגל לתוספת של נֹאמר 3" סטטי. יש לי דרך לדעת (זוויות או משהו כזה) אם אני צריך מאיה יותר ארוכה?

הוספת עלה - אם בכלל אז רק מקדימה.

אורי טל.

אורי, אתה מתכוון האם תצטרך שאקל יותר ארוך, לא מאיה? אתה לא מתכוון להחליף קפיץ (אני קורא להחלפת המאיה, העלה הראשי, החלפת קפיץ, גם אם אתה מנצל חלק מהעלים הישנים). הנסיון מראה ששאקל מקורי יתהפך עם קפיץ מקורי מעורגל. אתה תצטרך שאקל ארוך. אם אתה בכל זאת מתכוון להחליף מאיות, זה כלול ב500 ש"ח?

t_uri
22-03-03, 15:03
נמרוד.

לא טעיתי.התכוונתי למאיה ארוכה, כדי שב-3" סטטי היא לא תגיע את מאחורי השאקל (ללא חשיבות לאורך השאקל).

עכשיו הבנת את השאלה? האם יש לי דרך (זווית השאקל, הארוך, החדש) לדעת אם המאיה מספיק ארוכה?

אורי טל.

eldad007
23-03-03, 01:26
מתי אתה נוסע לעשות את העירגול? האם הוספת מאיה (עלה ראשון) ארוכה יותר בכל 4 המתלים כרוכה בתשלום נוסף? אם כן - כמה? ואם המחיר יתאים - מתי אתה נוסע - תתקשר אליי ואני בא.
אלדד

UNIX
23-03-03, 03:23
תצרפו אותי גם בבקשה בתקווה שהגי'פ יוכל לנסוע עם המנוע החדש יהיהטוב

t_uri
23-03-03, 08:37
"מחיר לעירגול בלבד" מחיר מאיה אני אפרסם כשאדע.

אני נוסע כנראה בשבוע הבא.

המחיר הזה הוא לא איזה מחיר רק בשבילי. אמת יכולים ללכת אליו מתי שאתם רוצים ולערגל.

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
23-03-03, 11:14
למיטב ידעתי הבחור בטירה לא מייצר קפיצים, ואם יש לו במקרה איזה עלה מתאים זה רק בגלל שנשאר לו ג'אנק מעבודה נדירה שהוא עשה לג'יפ.
עיקר העבודה שלו היא עם משאיות.

ron_gal
23-03-03, 14:03
מה , רק אני פראייר שמשלם כסף רב על הקפיצים ?

ולעניין , לדעתי הבלתי מלומדת , אלו 500 שקלים שנזרקים לים.
מה מקבלים עבור אותם 500 שקלים , קפיץ מעורגל ותו לא.
אין שיפור במהליכי מתלה , אין שיפור בהתנהגות הרכב (רק לרעה)
עדיף לדעתי לחסוך את הכסף לדבר האמיתי , מאיות ארוכות יותר וקפיץ גמיש
יותר בעל מהלך מתלה ארוך.

רון (שעושה זאת כבר בפעם השניה ...)

חנן-ג'יפולוג
23-03-03, 14:15
המטרות הן אחרות ולכן גם התוצאות אחרות.
טבעו של קפיץ הוא, שהוא שוקע עם הזמן ואז הג'יפ נמוך יותר עם פחות מהלך בסגירה. ערגול מחזיר את המצב לקדמותו וניתן גם לקבל הגבהה קטנה מעל המקור בעזרת ערגול.
מי שמערגל על מנת לקבל גמישות גבוהה יותר באמת לא ירוויח מערגול.

אם אני צריך להמר, אז כן, רון, אתה כנראה פראייר. ממש לא היחיד אבל אחד מני רבים שמחפשים את התוצאה הכי טובה לתמונות, לא לעבירות.
ואולי לא, אולי הקפיצים שלך היו כבר ככה שבורים, סדוקים ועשו את שלהם וניצלת את ההזדמנות גם לשפר מהלך וכו'.
אבל את דעתי בנושא מהלכי מתלה לרכבי טיולים אתם כבר יודעים:
הרבה הו הא, שיווק ופסיכולוגיות של אנשים שמבינים רק את מה שהם רואים בעין ולא את הכוחות האמיתיים שפועלים.

ron_gal
23-03-03, 14:39
חנן,

בעניין הפראיר, אני בטוח שאני כזה.

בעניין אחיזת העיניים , טוב כאן אני ממש לא מסכים
היה לי קפיץ קשה ולא מתאים מאחורה - שגרם לחוסר מהלך מתלה.
הרכב התרומם באוויר בכל הצלבה והיה פשוט מפחיד לעבור איתו.

אני יכול למנות עוד המון יתרונות , אבל זה כניראה רק מצטלם טוב יותר ...

רון.

-->