PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנדקרוזר פראדו 2001או קיה סורנטו 2004-5?

איתן שרוני
30-10-08, 19:24
לפורום שלום !
בתחום המחירים של 110 אלף שח ניתן למצוא (אם איני טועה ) את אחת משתי האופציות. אני יודע שהטויוטה אפילו בדגם המיושן מעט , בפראדו היא ליגה אחרת בנושא שטח מהסורנטו , אבל בהתחשב בצרכי האישיים : 1. 90% נסיעות על הכביש (כ - 60ק"מ ליום)
2. הסורנטו מקבל (ממש מדהים לרכב קוראני ועוד של חברה לא מוערכת כמו קאיה) רק מחמאות - מסקירות , דעות אישיות , בחינות בחו"ל, המבדילות אותו באופן משמעותי מהגיפונים (שילדת סולם , הילוך LOW , סרן אחורי חי כוח זמיןועוד) עם החסרון היחיד של גובה (ניתן כנראה לשיפור מה).
3. רכב מפנק , נעים לנסיעה, חסכוני(!) ,בקיצור מתאים לכביש בהרבה יותר מהסוס המגושם של טויוטה .

מה דעת הפורום ? עמידות , שמירת ערך , התאמה לשטח בינוני+

בתודה לכל העונים

איתן

שגיא S
31-10-08, 13:05
תשמע..הלנדקרוזרים שנת 2001-2,שזה מה שנכנס לך בתקציב, הם רכבים בני 8-9-7 שנים, שמתקרבים ל200000 ק"מ.
אם אתה לא צריך נעילת דיפרנציאל אחורית - מבחינת יכולות שטח, לך על הסורנטו.

הוא חדש יותר, גם ירגיש לך צעיר יותר, מעולה על הכביש, והוא גם לא פראייר בשטח.

יש במדור קאיה הגבהה של סורנטו ב5 ס"מ על ידי קפיצים ובולמים של אילן הדר, ויש לך אחלה רכב שטח...שנכון הוא לא יעלה הכל, אבל בכביש הוא יחזיר לך טובה - וסביר להניח שגם באמינות.

מכלולים לטויוטה - גם לישנים יותר, עולים במוסכים מורשים יותר ממה שעולים לסורנטו...

חוצמזה- בהצלחה איפה שתבחר, משניהם אתה תהנה מאוד.

אני ממליץ לך להתייעץ גם עם אילן הדר, שהוא חברמאוד נחמד פה באתר, וגם עם אריאל הבעלים של מוסך "רכטמן - קאיה יפו", יש להם סורנטו שהם מטיילים איתו ולא ממש מרחמים...

בהצלחה !

איתן שרוני
31-10-08, 23:36
שגיא שלום !
קודם כל ממש תודה על התגובה המפורטת. לא יכולתי לסכם יותר טוב ממך את הסך הכל שהתלבטתי וזאת אחרי שיחות עם מחזיקי לנדקרוזרים (במיוחד פראדו), לגבי ה"שרידות" שלהם אחרי 8 שנים ולמרות האמינות המוכחת המעולה של טיוטה ברור שיש בלאי טיבעי (או מואץ במקרה של נסיעת שטח מסיבית) שיגבה את מחירו במוסך וכאמור טויטה "טובה" גם בחלק הזה.
זה שהסורנטו כנראה מצוין בשילוב בין ביצועי כביש לבין ביצועי שטח - אני מקבל שוב ושוב חיזוקים מקריאה של דוחות ניסוי אמריקניים ואנגלים ולמרות ששם נפוץ גם דגם הבנזין V6 ראיתי שיש לו כוח מספיק גם בתצורת הטורבו דיזל וכנראה(זאת נראה בעתיד) גם צריכת דלק נמוכה באופן חריג בגלל הגיר האוטומטי עם 5 הילוכים .
אז איפה ההתלבטות ? 1. שמירת ערך. מה לעשות ואצל הישראלי (ואני בעוונותי כזה) האוטו הוא אחד ההשקעות הכבדות (מיסוי וכו'). היום ברור שמחירו יורד עם הזמן וברכבי שטח אף מהר יותר , אך עדין מקנן החשש "מי זו קיאה" ומי יהיה מוכן בעוד 4-5 שנים בכלל להסתכל עליה מול פאג'רויי'ם וטויוטות שהשוק רווי בהם גם עתה.110K זה עדין הרבה כסף.
2. כמו שאומרים לי ידידי הג'יפאים "הכבדים" - עזוב זה לא ג'יפ , עדיף עליו כל טרופר או טרנו משנות ה - 90 ואפילו גרנד סוזוקי או ג'מיני לא רואה אותו ממטר. אז מקריאה רבה עליו הבנתי שהוא כן ג'יפ אמיתי , מפתיע בעבירותו (בודאי מול טוסונים אאוטלנדרים סוברו והונדות לפחות בגלל ה - LOW שלו) , אבל כנראה דורש שיפור משמעותי בדמות מיגון ואולי אף הגבהה.
טוב אז אחרי ההשתפכות , למי שנשאר עוד כוח או איזה רעיון חדש ל"עודד" אותי (או להפך) - בבקשה מוזמן - כולל שבירות כיוון כללית לכיוונים אחרים.
אגב קראתי את כל מה שכתב אילן . איך אני מגיע אליו ולאריאל שהזכרת ?

שוב תודה מראש ושבת שלום.
איתן

שגיא S
31-10-08, 23:55
אז ככה, בשביל להגיע לאריאל :
036818118

2. תחשוב אולי בכיוונים אחרים - יש היום JEEPים טובים במחיר הזה.
מה דעתך על צ'רוקי קלאסי שנת 2001, מוגבה 3.5 אינץ', עם צמיגי 31 ונעילה אחורית? כל זה ב110 אולי פחות...אממה. הוא מנוע בנזין 4000, כיף גדול..עד לתחנת הדלק. למרות שהיום ליטר בנזין עולה פחות מ5.5 שקל, והסולר עדיין יקר בהרבה, אז בתלות בקילומטרז' אולי שווה לך ללכת על בנזין.

מבחינת שטח - אין כמעט רכב שיכול להשתוות לו, אולי קצת הגזמתי..אבל באמת רכב מצוין.

עוד אופציה, יותר בכיוון הSUV, ראיתי שטרופרים משנתון 2004 עולים באיזור ה95000 שקל.
תוריד אותם קצת במחיר, וקיבלת רכב חזק, אמין יחסית(הבעיות במנוע דיזל נפתרו בשנתונים האלו), חזק מאוד - 180 כ"ס, נוח וטוב בשטח גם.
ב15K שקל..אתה יכול לשים לו ARB, נעילה אוטומטית מקדימה, להגביה ולמגן...ויהיה לך רכב לתפארת.

IlanHadar
01-11-08, 09:44
איתן,

קיבלתי את הודעתך הפרטית, נראה שאת המחקר כבר עשית, אנסה להוסיף מה שאפשר.

ירידת ערך - הרכב איבד כבר כ 40% מערכו (גם יותר) זה בטווח של 4-5 שנים. נכון שגם 110,000 זה כסף, אבל מכאן תוכל לצפות לירידה של 10%-15% בשנה. אם אתה מתכנן להחזיק עוד 4, 5 שנים אז לא תהיה לך שום בעיה למכור אותו בעתיד במחיר של 60,000 ש"ח (זה כבר לא הרבה כסף). המצב יותר טוב מאשר בהאמר, ירד מ 350K לכ- 200K בשלוש שנים, בגלל מחירי הדלק :) (עולה לי מחשבה למכור את הסורנטו ולקנות אחד).

בכללי הרכב נחשב לאמין, אני מחזיק את שלי כבר יותר מ 4 שנים, כל התקלות שהיו לי נבעו מהנהיגה בשטח, הרכבים לא תמיד מתוכננים לעבור את מה שאנחנו עושים להם.

ל 90% כביש ו 10% שטח, או לשבת אחת בשטח בחודש או טוב בדיוק כמו כל רכבי השטח האחרים, אם אתה מתכנן לעלות את הזיק אתה יודע מה אתה צריך. הסורנטו יעבור 99.5% מהמסלולים בארץ ללא שום בעיה כלשהי (כולל מדרגת הנקרות, מעלה 21, מעלה יאיר, חורשן וכו'). אבל:
חייב להיות ממוגן - כולם מוכרים מיגון, יש לי אספיר וזה בסדר.
חייב להיות מוגבה - לא תגביה הנזק יגיע ומהר, לפחות 4 ס"מ הגבהה חייב (לאחר שכתבתי את המאמר הוספתי גם בולמי קוני מקדימה).
תחשוב על וו גרירה או מיגון לפגוש האחורי, הוא רגיש, בשטחים קשים עלול להפוך למחרשה.

לגבי הנהיגה ברכב - עשיתי עליו כ 450 ק"מ ביום ה' האחרון, שחזרתי הבייתה עוד ישבתי לראות סרטים עד מאוחר בלילה, ללא כאבי גב וללא עייפות. כאשר תעשה את הקטע ממשאבים לטללים על הכביש ותעקוף שם את כל נהגי יום שבת, תבין כמה רכבי הדיזל המודרניים איכותיים ומהירים.

לגבי צריכת דלק 1:9-10, עם הירידה הצפויה במחיר הדיזל הלילה נהיה שוב יותר כדאי. שים לב היכן אתה מתדלק, הרכב רגיש לחולר, התגובה מתבטאת בתגובת דוושה איטית ועליית טורים איטית וירידה בהספק.

איתן שרוני
01-11-08, 15:15
לאילן ושגיא !

קודם כל תודה על המאמץ לתשובה מהירה. אילן עזרת לי מאד , אני חושב שהמספרים ששמת די ראליים ואין לי בעיה איתם. החשש כאמור הופיע אתמול כשעינתי בשירשור שפתח כמדומני נמרוד וגם אתה כתבת משהוא , לגבי "צניחת" המחירים של כל ה - SUV-ים כתוצאה מהמשבר הכלכלי הנוכחי ומ"התפוצצות שוק הרכבים הכללי כתוצאה מהצפתו בריכבי ליסינג. המשפט המענין הופיע בסוף התגובה האחרונה כשמישהוא הגיב" כל הדיזלים בצניחה למעט טויוטה ואולי מיצובישי - ובודאי יונדאי וקיה שבכלל לא מתקשרים אליהם" אז החשש הטיבעי בהשקעות בסדר גודל כזה הוא לא להפסיד עוד 10-20 אלף (מעבר לירידת הערך הטיבעית) אלא פשוט להתקע איתו .
סתם כאנקדוטה קראתי בהנאה את כל הברברת והויכוחים לגבי רכישת טוארג כרכב שטח (נדמה לי ששניכם הייתם בעינין גם) ושוב הטיעון המרכזי (אבל לצערי כמובן הפוך משלי...) היה שמי שיכול להרשות לעצמו מלכתחילה לקנות רכב כזה , ממש לא מוטרד מכל העלויות המטורפות שהוזכרו.
בקיצור אני רגוע לחלוטין לגבי עצם ההחלטה לגבי סורנטו ומהנסיעות (כביש) המעטות שעשיתי עליו ממש נהנתי. אגב אילן , יש משמעות לשיפור הקל במנוע מאמצע 2004 ולהילוך החמישי שנוסף ? .
רציתי רק לספר לשגיא שהייתי במהלך חג סוכות יומיים בשטח (מה שגרם לטענת אישתי להתעוררות של הנגיף הרדום...) -הרכבים : הילקס 97 (עליו גם נהגתי חלק מן הזמן) -אתם בודאי מכירים - שני סרנים חיים נעילה אחורית וגובה . לנדקרוזר והכוכב - צ'ירוקי משופר (מאד - סט קפיצים ובולמים שהובא לארץ בייבוא אישי) , בקיצור עברנו את הנקרות מעין יהב למכתש בקלילות , למחרת בבוקר מעלה נוח עד מיצפה ובמשך היום נחל ניצנה עד שיבטה שזה כבר יותר פשוט. מה שרציתי לומר לך שעדיין אינני "כבד" בנושא כמו חבריי לטיול שמשקיעים ללא הרף בשיפורים ומסתפק כאמור בשלב זה בהנאה על הכביש עם הצצות לשטח.

שוב תודה איתן

IlanHadar
01-11-08, 16:24
אגב אילן , יש משמעות לשיפור הקל במנוע מאמצע 2004 ולהילוך החמישי שנוסף ? .

שוב תודה איתן

חד משמעי, תיבת ההילוכים גורמת לשיפור בביצועים, חיסכון בדלק וחד משמעי יותר שליטה בשטח ברכב.

-->