PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בבידוד תקרת רביץ.

אייל
31-10-08, 17:06
בביתי מותקנת תקרת רביץ. בנוסף לפתח הקיים בגג אני מתכנן לפתוח פתח מולו. אני מתכנן לבודד את הרביץ למניעת ברית חום וקור. גודל הגג כ-100 מטר.
אופציות הבידוד הן:
חומר מבודד של חברת אגריקל ורמיקולייט שמו. עלות לכל הבית כ-7000 ש"ח.
קל קר (עין כרמל), לוחות של 5 ס"מ עובי. עלות כ-3500 ש"ח.
צמר זכוכית (הספוגים הצהובים שבאים בגליל). עלות כ-2000 ש"ח.

אין לי כוונה ללכת על האופציה הזולה רק משום שהיא כזאת, אני רוצה את האופציה הטובה ביותר, מדובר על השקעה קדימה.

דעתכם...

שחר 9
31-10-08, 21:33
תחשוב בכיוון של הקצפת פוליאוריטן על הרביץ יתן לך בדוד מעולה .
העלות ל100 מטר תהיה גבוהה קצת אבל זה פתרון להרבה שנים .

למה פוליאוריטן ? כי בניגוד לשאר האפשרויות בפוליאוריטן היעילות לא פוחתת עם השנים .

בהצלחה

רכס חיים
01-11-08, 02:45
אני לא ממליץ לך על פוליאוריטן היות והוא פולט גזים ציאנידיים רעילים בעת שריפה,והרבה מדי אנשים שילמו בחייהם גם בשריפה לא גדולה.יתרה מזו החומר מטפטף בעת בעירה וגורם לכוויות חמורות בעת מגע בגוף.

צמר זכוכית הוא אלטרנטיבה טובה אם תשתמש במזרונים בעובי ''4 בצפיפות של 24 ק''ג/מ3 .אם תשיג אותם בשקי פוליאטילן אטומים או בחיפוי דו-צדדי ,תמנע גם את הנשורת שאופיינית לחומר לאחר מספר שנים לא קטן.

יש גם מזרונים הדומים לצמר זכוכית אך בצבע לבן ועם סיבים יותר עדינים שאיני זוכר את שמו ,ומקדמי הבידוד שלו מאוד דומים לצמר הזכוכית. כדאי להשתמש בו על פי שיקולי העלויות בין שני החומרים,ולאחר בדיקה השוואתית של השווה ערך הבידודי בין שני החומרים.

לשני החומרים התנהגויות טובות בעת דליקה מבחינת פליטת גזים וטיפטוף.

בהצלחה.

gil_dkl
01-11-08, 07:37
בוקר טוב.

לפני שאתה בוחר את חומר הבידוד, שים לב ל-2 פרמטרים נוספים:

1. מיקום הפתח הנוסף.ראיתי מיקרים שאנשים פתחו פתח,חתכו קורות,ברזלים בצלעות,ברזלי עבודה במיקשית,הורידו סמכים וכו' וכו'.כדאי להעזר בחבר מהנדס/הנדסאי ביניין.
(תקרת רביץ איננה בעלת זיון שכזה אבל תמיד כדאי שמישהו מהתחום ייעץ לך).
פתיחת פתח שלא בצורה בנכונה תגרור אחריה סדקים, שקיעות ואפילו התמוטטות התקרה כולה או חלקים ממנה.

2. קח בחשבון שהתקרה שלך לא תוכננה לשאת עומסים גדולים ובטח כבר מצב רשת הזיון (בדר"כ רשת לולים) כבר לא מי יודע מה יודע מה. כך זאת בחשבון. משמע, התחשב במשקל החומר.

בהצלחה

גיל דקל

landrover
01-11-08, 11:50
אצלינו שמנו על התקרת רביץ צמר זכוכית - החומר מתפזר אחרי כמה שנים כי השקים ניקרעים וגורם לגירוד ...

בסוף שמנו את הורמיקוליט - יקר אבל עושה את העבודה טוב ...

אמיר.

ניר.א
08-11-08, 23:36
אם אתה רוצה בידוד טוב וזה באמת לא משהו שכדאי לחסוך בו אז בנוסף לבידוד על התקרה
כדאי לשים בידוד מתחת לרעפים-יש חומר כמו ניילון פצפצים אבל כסוף ממידים אותו על הקורות
של הגג מתחת לרעפים ובתור אחד שיוצא לו לא פעם להכנס לתוך גגות (במסגרת עבודתי)
אני ממליץ

mixael
09-11-08, 03:13
בנוגע לוורמקוליט, לא יודע איך הוא ארוז לשם הנחתו על הגג, אבל הוא סופג לחות מעולה, ולאורך זמן רב. מאוד. חסרון אדיר במקרה של דליפות כאלה ואחרות, שלא לומר סיכון אם הוא סופח כמות גדולה של מים ומכפיל את משקלו במאות אחוזים.

-->