PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב פעם מתלים - 4 לינק קדמי

lizard
31-10-08, 21:59
אז ככה, מדובר על סיקס שאני הולך לשים עליו רוקוולים 2.5 טון.
הסרן הקדמי יהיה מחובר ב4 לינק. אחרי הרבה הרבה בירורים ורעיונות.

התצורה שאני חושב לעשות היא כמו בתמונה המצורפת. שמתי לב שהרבה רכבים אמריקאים משתמשים בסטאפ הזה.

מה יש לכם לומר על כזה סטאפ? למען האמת אני לא חושב שתהיה לי ברירה כי אחרת האופציה היא להגביה מאוד את הרכב, מה שאני לא רוצה. העדיפות היא שהרכב יהיה נמוך, גם על חשבון ביצועי כביש. בשטח גם ככה הוא נוסע לאט. הרכב מיועד למסלולים סגורים.

נמרוד
01-11-08, 22:45
התצורה בסדר בכללי... אבל מה שקובע הם פרטי-הפרטים. על פניו, מה שנראה בתמונה עלול להיות בעייתי ללא מוט פנהרד. הזויות קטנות למדי, וכתוצא מכך העומסים על נקודות החיבור יהיו גדולים. בג'יפים, בהם יש מערכת 4 זרועות די דומה למה שאתה רואה כאן מבחינת זויות, יש מוט פהנרד. אממה - מערכת של חמש לינקים דורשת שימוש גם במחברים גמישים - היא לא תעבוד עם מיסבי קצה קשיחים בכל הנקודות. והיא דורשת תכנון מדוקדק כדי לעבוד ולא להנעל.

הסיבה שאנשים בונים 4 לינק סימטרי, קלאסי, היא שזו תצורה פשוטה. היא לא רגישה לזויות ולשינויים בתכנון. מערכת 5 לינקים כאמור רגישה מאד, ומערכת 4 לינקים עם זויות קטנות - ש"לא הולכת לאמצע" - עלולה להיות בעיתית בלי פנהרד. הכיוון הנכון לדעתי הוא להבין שהפנהרד הוא אלמנט חשוב ביותר, ולהשתחרר מהקבעון הסימטרי. אז אתה מבין שנדרשת זרועה עליונה אחת בלבד.

מעשית - אני חושב שאתה לא צריך להסתבך. יש עוד מערכת פשוטה ליישום שדורשת מינימום הנדסה - פנהרד ושתי זרועות רדיוס שבכל אחת שתי נקודות עיגון לסרן- כמו בלנדרובר, מתלה אחורי בפאג'רו Q, ג'ימני וסמוראי, הסבות לונג-ארם לג'יפי רנגלר וצ'רוקי, ועוד.  

lizard
02-11-08, 06:17
אני חושש שהזרועות רדיוס יהיו קצת חלשות לרוקוולים.

נמרוד
02-11-08, 07:29
מה הקשר?

lizard
02-11-08, 09:02
מה הקשר למה? לרוקוולים או לזה שמדובר על זרועות רדיוס לרוקוולים?
בארה"ב מה שהולך בדר"כ זה או 4 לינק "סטנדרטי" שקודקוד המשולש על הטופלודר של הסרן (יש לרכוש תושבות מתאימות) או תצורה שהראתי פה או בכלל ONE LINK עם מיסב של 360 מעלות וזרוע פנהרד.

נמרוד
02-11-08, 20:03
מה הקשר למה? לרוקוולים או לזה שמדובר על זרועות רדיוס לרוקוולים?

שתי האפשרויות נכונות... האמת שגם אני חושש שזרועות המתלה שאתה תבנה, יהיו חלשות מדי, בלי קשר לתצורה או לסרנים שתבחר ;)

lizard
02-11-08, 20:51
אל תדאג, אם וכאשר אבנה, חלשים הם לא יהיו.

בכל מקרה, הנושא בדחיה כי לא הצלחתי להגיע למסקנה ולתצורה משביעת רצון. הפתרון יהיה אחר לחלוטין אבל לא בקרוב. כרגע יש לי דברים אחרים להתעסק איתם. אני מקווה שבקרוב יהיו תמונות.

-->