PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה בסמוראי!המנוע עובד על פוול גז,בבקשה עזרה...

Samu
01-11-08, 01:27
אהלן
במהלך הנסיעה היום בערב(יום שישי),לפתע שמתי לב שהמנוע עובד על גז מלא(כאילו שאני לוחץ על דוושת הגז עד הסוף...),ישר כיביתי את האוטו,ניסיתי לראות אם הבעיה היא בכבל גז בכך שמשכתי אותו מספר רב של פעמים הלוך וחזור,אבל הבעיה אינה נפתרת...כנראה שהבעיה היא בקרבורטור...
למישהו קרה מקרה כזה?איך אני יכול לסדר את הבעיה?בבקשה עיזרו לי...
תודה מראש :(

eli84
01-11-08, 02:02
אהלן
במהלך הנסיעה היום בערב(יום שישי),לפתע שמתי לב שהמנוע עובד על גז מלא(כאילו שאני לוחץ על דוושת הגז עד הסוף...),ישר כיביתי את האוטו,ניסיתי לראות אם הבעיה היא בכבל גז בכך שמשכתי אותו מספר רב של פעמים הלוך וחזור,אבל הבעיה אינה נפתרת...כנראה שהבעיה היא בקרבורטור...
למישהו קרה מקרה כזה?איך אני יכול לסדר את הבעיה?בבקשה עיזרו לי...
תודה מראש :(
בסובארו לפעמים הגורם לכך הוא ניתוק או מגע לא טוב של חוט חשמל שיוצא מהקרבורטור לפלוס תראה אם גם אצלך יוצאים חוטים מהקרבורטור ותשחק במגעים

אמיר חסידים
01-11-08, 02:55
תנסה לבדוק ואקום של המרים טורים (תקינות דיאפרגמה)
תבדוק כיוון טורים כללי
תבדוק כיוון טורים במרים טורים
הכי בטוח , גש לקרבורטוריסט שיעיף מבט.
יש סיבה לשינוי הפתאומי
אם אתה מאזור השרון אני יכול להמליץ...

צביקה קרבורטור
01-11-08, 02:56
בסובארו לפעמים הגורם לכך הוא ניתוק או מגע לא טוב של חוט חשמל שיוצא מהקרבורטור לפלוס תראה אם גם אצלך יוצאים חוטים מהקרבורטור ותשחק במגעים

שלום רב!
אך מכיוון שאנו לא מדברים על סובארו, ואם אני מניח שהקרבורטור מקורי של סמוראי, יתכן והצוק האוטומטי תפוס.
פנה למכון קרבורטורים מומלץ, בעל שם בתחומו, לשם פתרון התקלה.
לפני שלוש שנים בדיוק, היתה לך בעייה בקרבורטור, הבטחת לטפל בקרבורטור האם עשית זאת?
על כך קראתי בשרשור הבא:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=9652

בברכה
צביקה

Samu
01-11-08, 15:51
אהלן בדקתי את הקרבורטור יותר לעומק ולאחר שפתחתי את המכסה מעל הקרבורטור ,דבר ראשון-יש לי קרבורטור של סובארו...ושיחקתי עם המגעים אבל שום דבר לא עוזר....
דבר שני-שמתי לב שיש רק פרפר אחד (לא אמורים להיות 2 פרפרים?) והפרפר רפוי לגמרי-אינו מגיב ללחיצות של הגז...
דבר שלישי-לא משנה באיזה זווית שמתי את הפרפר,הגז המשיך להיות מלא...
בבקשה עזרה...תודה מראש :(

וכן חיובי,החלפתי מאז הקרבורטור,יפה מאוד שאתה עקבי :)

אמיר חסידים
01-11-08, 17:48
מתעלק על השרשור ...
מה היתרון בקרבורטור סובארו על פני המקורי ?
אמרו לי שרק צריכת הדלק משתפרת , האם נכון ? באיזה רמה ?
תודה

eli84
01-11-08, 18:10
מתעלק על השרשור ...
מה היתרון בקרבורטור סובארו על פני המקורי ?
אמרו לי שרק צריכת הדלק משתפרת , האם נכון ? באיזה רמה ?
תודה
תוודא שוב
יש שני חוטים שיוצאים מהקרבורטור ומתחברים לפלוס תוודא שאף אחד מהם לא התנתק בד"כ זה הגורם

צביקה קרבורטור
01-11-08, 19:17
תוודא שוב
יש שני חוטים שיוצאים מהקרבורטור ומתחברים לפלוס תוודא שאף אחד מהם לא התנתק בד"כ זה הגורם

שלום רב!
אין קשר לחיבורי חשמל המחוברים לקרבורטור מקורי של סמוראי, ואני חוזר ומדגיש זאת בפעם
השנייה.
בקרבורטור תחליפי של סובארו, בעיית נתק חשמלי, תגרום לכבוי הרכב בסרק, באם קיימת דיזה אלקטרו מגנטית תקינה.
ניתן להרים את מכסה מסנן האוויר, ולבדוק את הזווית של מצערת הצוק, בשני הקרבורטורים, הזווית אמורה להיות פתוחה בתשעים מעלות.
אין יתרון מהותי , בהסבה לקרבורטור סובארו, אם כי בקרבורטור הזה, אורך חייו ארון יותר הוא פחות בעייתי מהקרבורטור המקורי, ויש המדווחים על שיפור קל בתצרוכת הדלק, ומניעת כבוי הרכב בשפועים.
בברכה
צביקה

MOALEM
02-11-08, 01:17
שלום לכולם.
גם לי שאלה.. בפעמיים בהן הייתי בשטח באיזשהו שלב הקרב' פשוט לא הצליח
להחזיק את הטורים??? הכול עובד תקין, אבל ברגע שלא לוחצים על הגז המנוע כבה.
הפסקת צהריים, התנעה מחדש והכול עובד פיקס :shock: .
בטיול השני שזה קרה, הבעיה נמשכה לכיומיים, בדרך למוסך הטורים נתקעו על 2,000 סל"ד.
הבחורצי'ק מקוון את בורג הטורים ומאז אין בעיה??????
(קרב" מקורי, צ'וק ידני )
ד"א , לשמחתי התחברתי עם "המורי הניו-זילנדי" (אם יורשה לי לומר)והוא הצהיר בפני
שהקרב'ים המקוריים תמיד "בעיתיים" :rolleyes:.
אם למישהו יש רעיון להסביר את מה שקרה לי ברכב אשמח לדעת.

nisan23
02-11-08, 01:30
SAMU שלום...
בדיוק אותו הדבר קרה לי לפני כמה חודשים בנסיעה שגרתית לחלוטין..
תרשה לי לשאול אותך כמה שאלות:
1. האם המנוע התחיל לעבוד על פול גז כאשר בדיוק לחצת על הגז\או התחלת נסיעה?
2. אם תניע את הרכב עכשיו, האם הטורים יעלו והמנוע שוב "יצעק"?
3. האם דוושת הגז רפויה ומשוחררת או חסרת התנגדות משמעותית?

אני אצא מנקודת הנחה שיש לך צ'וק ידני...אני אשתדל להסביר את עצמי כמו שצריך כי גם אני די בור במכאניקה.. כמדומני הבעיה היא בגשרון מתכת שיושב על הקרבורטור ... ישנה מין בליטה שאמורה למנוע מהגשרון הזה לעבור נקודה מסוימת או לחיצת יתר על הגז (או משהו כזה), במקרה שלך כנראה הגשרון עבר איכשהו את הבליטה.. ועכשיו הוא לא יכול לחזור בחזרה ולכן הוא נתקע על טורים לא נורמליים!
חובבן אני אההה.... אבל מקווה שההסבר היה מספק!
:)

חנן-ג'יפולוג
02-11-08, 01:30
חפש צינור וואקום כלשהו שהתנתק או אחד מהאביזרים שמחובר לצינור וואקום ונפרץ. המנוע שלך כנראה גונב אוויר ממקום כלשהו.

-->