PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום יש לי gmc sonoma ואני רוצה לשפר אותו

procomp
28-04-04, 19:46
אז בקיצור קניתי סונומה 1998 מחברת חשמל ואני רוצה לשפר אותו.אני רוצה להתחיל אם הפגוש הקידמי כי הוא ממש מגעיל. אז למה להחליף אותו פגוש צינורות פגוש tjm מה לדעתכם יתאים.

Bulldog
28-04-04, 19:53
מה המטרה הסופית שלך?
החלפת פגוש זה לא שיפור, זה קוסמטיקה.

procomp
28-04-04, 20:31
הסונומה יהיה רכב שטח טוב אך שלא יראה כמו בלייזר.אני רוצה להחליף קפיצים בולמים גלגלים צמיגים פגוש קידמי ושיהיה בו כננת וזוג פנסים אלה השיפורים החיצוניים. במנוע כנראה שאני יתקין פילטר חדש יחליף אזוז לflowmaster ואני יוסף מאורר אולי עוד כמה שיפורים שאתם יכולים להמליץ לי עליהם.

Bulldog
28-04-04, 20:42
שוב, מה המטרה, רכב עבירות? רכב לחוף הים? עם עבירות אז איזה סוג?
הסונומה מוגבלת ביכולת שלה מבחינת קפיצים בעיקר בגלל הIFS הקידמי, הוא מגביל את המהלך והוא מגביל את היכולת "להרים" את הרכב ולאפשר צמיגים גדולים.
בכלל רצוי להתחיל מכל נושא הקפיצים, צמיגים, נעילות ולאו דווקא הפגוש.

procomp
28-04-04, 21:04
הוא בעיקר יסע בדיונות ועל החול הטובעני של הים (בקיצור חולות) הוא לא יראה שטח טכני לעולם ואולי מדי פעם ממש קצת בוץ (בחורף) אבל לא בוץ בעומק חצי מטר ממש כמה סטימטרים.

Bulldog
28-04-04, 21:27
תשמע, לסונומה יש גיר אוטומט וזה לא הדבר שהכי מתאים לדיונות, ההמלצה שלי היא או למצוא סונומה S10 שנת 86 בערך עם גיר ידני ולהחליף או להחליף את הממיר מומנט שיש לך בכזה שמעקב את העברת הכח לגלגלים לסל"ד גבוהה יותר, משהו בתחום ה2500\3000 ומעלה. דבר כזה ניתן למצוא באתרים בחו"ל. תריץ חיפוש באתר יש כאן מספיק פירסומים על אתרים שניתן להזמין מהם חלקים.
אתה צריך לברר מה הדגם של הגיר שלך ולמצוא לך ממיר מתאים.
זה הדבר הראשון שצריך לעשות.

אריק זמר
28-04-04, 21:57
הגיר שלך כנראה הוא 4L60 (אני לא בטוח אם הוא 4L60E או 4L60)
בכל אופן, חיפוש בפורום פה יתן לך קצת מידע לגבי הסונומה ונקודת התחלה של אתרים בנושא...
אתרים נוספים הם:
http://www.mys10.com/
http://www.v8s10.com/

אם המטרה היא דיונות וחולות, אמנם האוטו נמוך וארוך לטעמי (עם זנב) אז גם ברמה הבסיסית, צמיגים רחבים יותר (וג'אנטים כמובן) יחד עם שימוש בבולמים קשים יותר יתנו לך התמודדות סבירה ביותר עם כל סוג של דיונה.

הגבהה של יותר מכמה ס"מ בודדים אמנם פראקטית אולם העלות יקרה מדי ובהשקעה הנכומה אולי ניתן למצוא בהמות שיעשו את העבודה טוב יותר.

procomp
28-04-04, 22:11
הגיר חייב להיות אוטו' אני לא רוצה ידני.ואני לא רוצה לרדת משנת 98 ואם אני יחליף את הג'יפ אז רק לעלות בשנתון. :lol: אז השאלה שלי היא אני צריך להגבהה בכדי להכניס גלגלים וצמיגים גדולים ורחבים יותר.ואם כן איך אני עושה את ההגבהה

אדי
28-04-04, 22:53
אני חושב שהבינו אותך ... :roll:

polar bear
29-04-04, 02:54
עומר - מאיפה הקביעה הזו שצריך ממיר אחר? הסטאל ספיד של הרכבים שלנו הוא בערך 2000-2500 , אם הוא לא נוגע במנוע כך שיוציא את ה"כח" שלו בסל"ד גבוה יותר - אני לא רואה החלפת ממיר כצעד הכרחי.

מה שכן - מצנן נוזל קירור לשמן גיר! גדול! ענק! עם וינטילטור! לפני הכל! אתה שומע?

לא יעזור לך שום פגוש עם ישרף לך הגיר! כננת כן תעזור......

הגבהה - לדעתי - תריץ חיפוש אניטרנתי על קיטים להגבהה לסונומה, עד כמה שאני זוכר אין לסונומה ספרינג אובר אז גם מאחור אתה חייב לעשות משהו עם הקפיץ עצמו, ומלפנים גם.

אם אתה מחפש פתרונות "קסם" יעני הגבהה שתפגע בפעולת המיתלה - אתה תמיד תוכל למצוא מישהו שידחוף לך אוקולונים בIFS וישים לך מאחור משולשים גדולים יותר או איזה טריק זול אחר.

procomp
29-04-04, 08:47
אז איפה אני משיג קיט הגבהה? וכמה זה יעלה בערך? יש כאלה דברים בארץ או שצריך להביא מארה"ב?

Bulldog
29-04-04, 17:56
בצורה הכי זולה זה עירגול עלים מאחורה ומתיחת מוטות פיתול מקדימה.

procomp
29-04-04, 20:14
כן אבל כמה בערך עולה קיט הגבהה?

ido7
29-04-04, 20:17
procomp - לא אמור להיות לך דודג' ראם כמו שפירסמת בפורום readers rides ?

asafk
29-04-04, 20:51
אני חושב שהבנתי.
מה שאתה חפש זה סונומה שיעיף חול בדיונות (לא צריך לשפר במיוחד- מקסימום גלגלים יותר גדולים). ויהיה עם פוזה (גלגלים גדולים וקוסמטיקה).
בעניין הקוסמטיקה אני לא מבין.
בעניין הגלגלים הגדולים- חיתוך כנפיים + כנפונים רחבים וגדולים יעשו את העבודה.
ממה שאתה מתאר- אתה לא צריך בכלל הגבהה.

אני כן ממליץ לך להשקיע בנעילה אחורית אוטומטית- זה עושה פלאים בחול.

אסף.

procomp
30-04-04, 08:38
מזה נעילות ומה זה עושה? הרבה זמן אני שומע אהשים מדברים על נעילות אבל אין לי מושג מה זה.

אריק זמר
30-04-04, 14:44
אתה יכול לקרוא כאן :
http://jeepolog.com/j6tech_lockerguide.htm

procomp
30-04-04, 18:02
איפה אני יכול לקנות קיט הגבהה?ושל איזה חברה כדאי procomp,fabtech?

אריק זמר
30-04-04, 18:27
את האמת, אני לא יודע אם לענות או לא מכיוון ולא נראה לי שאתה מודע לעלויות של קיט כזה בארץ ואפשרות של הישארות על הכביש מבחינת משרד הרישוי.
אתה יכול להגביה אותו בארץ ברמות בסיסיות לחלוטין ועם איכויות לוקות, אולם קיט הגבהה ואני חוזר ואומר "קיט" של יצרן מוכר, לרוב לא ידבר על 2 ס"מ הגבהה !
אתה עם מתלי IFS מלפנים ואני לא בטוח שאתה מודע להשלכות של הגבהה (של יותר מס"מ בודדים) עם מתלים כאלה.
יתרה מזאת, שאלת השאלות...למה ?
מה יהיה השימוש שלך ברכב ? אולי בחרת רכב לא נכון...ואולי זה לא משנה איזה רכב, אלא אתה סתם רוצה להיות גבוה... :roll: (אתה מוזמן לסיבוב על הצעצוע שלי בשביל להרגיש גבוה)

באתרים שמניתי למעלה, ניתן למצוא גם חומר על הגבהה, זה מורכב, זה יקר, אני לא מעריך שהרכב שלך מיועד לבאחה, אני לא מעריך שהוא מיועד לתיקול סלעים ובולדרים, ואם זה בשביל דיונות, הוא לא כלכך צריך תוספת גובה ע"י קיט מתלים.
בידידות.

procomp
01-05-04, 18:20
אז מה לשפר ראשון?

אריק זמר
01-05-04, 18:42
מה שאתה חפש זה סונומה שיעיף חול בדיונות (לא צריך לשפר במיוחד- מקסימום גלגלים יותר גדולים). ויהיה עם פוזה (גלגלים גדולים וקוסמטיקה).
בעניין הקוסמטיקה אני לא מבין.
בעניין הגלגלים הגדולים- חיתוך כנפיים + כנפונים רחבים וגדולים יעשו את העבודה.
ממה שאתה מתאר- אתה לא צריך בכלל הגבהה.

אם המטרה היא דיונות וחולות, אמנם האוטו נמוך וארוך לטעמי (עם זנב) אז גם ברמה הבסיסית, צמיגים רחבים יותר (וג'אנטים כמובן) יחד עם שימוש בבולמים קשים יותר יתנו לך התמודדות סבירה ביותר עם כל סוג של דיונה.

תתחיל מזה.

גיפון1
02-05-04, 21:54
אחי אל תבהל יותר מדי מעניין ההגבהה
בוא נמצא לך פתרון פשוט ביותר....
קודם כל תקפיצים מאחורה תמיד ניתן לעגל ולהגיע לאיזה גובה שאתה רוצה...
אם הקפיצים חלשים תמיד ניתן להוסיף עוד עלה שיהיה כמה שיותר ארוך עדף מתחת לקונטרה מאיה...
וגם מקדימה הסיפור לא כל כך מסובך...
אומנם אתה מוגבל בגלל המותחנים אבל תיגש למי שמתעסק בפרונטים הבחור יסובב לך כמה שיניים ותוכל להגביהה עוד כמה סנטימטרים ...
לדעתי תוכל להגיע גם עם הסונומה לגובה מכובד ביותר...
תרצה המלצות... רק תשאל...

פשוטו כמשמעו..... :roll:

גיפון1
02-05-04, 21:59
אהה ושכחתי להזכיר....
שהעניין לא יעלה יותר יותר מכמה מאות שקלים....
פירוק 2 קפיצים
הוספת 2 עלים
סיבוב שיניים בפרונט...
ומתנה... הגבהת המותחנים בחינם....
:shock: מהמם אהה..?

אריק זמר
02-05-04, 22:10
נכון, מדוייק, מתאים יופי לפוזה.
מאידך, נסיעה קשיחה, פגיעה מורגשת במהלך המתלה, צורך בהחלפת בולמים...ואת האמת, כמעט שום תרומה לנסיעה בדיונות.

גיפון1
02-05-04, 22:28
אחי כולה נסיעה בדיונות...
פגיעה במהלך מתלה אולי בקצת אבל מספיק לדיונות...
החלפת בולמים לא חייב הוספת עלה אחד לא מחייבת החלפת בולמים ברוב המקרים..
נסיעה קשיחה... אם הקפיצים חלשים הוספת עלה אחד לא יקשיח את הנסיעה...
ואם הם במצב טוב ולא שוקעים אפילו לא חייב להוסיף עלה...
וכמו שאמרת ... אחלה פוזה.... ומתאים לדרישות!!!!
:wink:

Bulldog
03-05-04, 11:48
אז תגיד שאתה מחפש להפוך את האוטו לכזה וזהו.
http://www.gilmoremotors.com/discus/files/101698.jpg

procomp
03-05-04, 18:32
אם אני רק יוסיף בולמים שימתחו קצת את הקפיצים זה פתרון טוב?

אריק זמר
03-05-04, 18:56
בשיא הרצינות,
אני מציע לך לקרוא קצת את המדריכים באתר, ואף במילון שנמצא בפורום למתחילים.
כך תוכל לשלב ידע יחד עם הכוון שלך עם הרכב ולהגיע, יחד איתנו בפורום לסט-אפ הנכון ביותר.

בולמים אינם מותחים קפיצים ! בולמים תומכים בשינוי אורכו של הקפיץ תוך כדי תנועה ואמורים לתפקד כ"משככים" לכל אורך פעולתו ותנועתו של הקפיץ".

קפיצים ניתן "למתוח" ע"י ערגול (קפיצי עלה) או ע"י החלפה בקיט קפיצים ארוך יותר הנותן הגבהה.
כל שינוי שכזה דורש התאמת בולמים שיעבדו עימו לכל אורך תנועת הסרן\גלגל\קפיץ.

ארז
03-05-04, 21:14
אחחח אריק ....אני מעריץ את הסבלנות שלך! :twisted:

procomp
03-05-04, 22:45
תודה רבה לכולכם שאתם כל כך סבלניים.ואני באמת יתחיל לקרוא את המאמרים.אבל בקיצור אתם אומרים שכדאי להתחיל את השיפורים אם נעילה אחורית וגלגלים וצמיגים רחבים יותר. :wink:

אריק זמר
04-05-04, 03:46
בוא נאמר שתתחיל עם צמיגים רחבים יותר ותדאג שהם ישארו ברשיון ! וזאת מכיוון ונראה לי שאתה ממהר מדי לבזבז כספים (אני אגב מוכן לפתוח את דלתי לספונסרים :wink: )
אבל באותה נימת רצינות, במקביל תתחיל לקרוא, יש המון המון חומר ואט אט תוכן ללמוד ולמקד את מיטב האפשרויות לכוון בו בחרת.

-->