PDA

צפייה בגרסה מלאה : קנית היילקס - שאלת מחיר הפעם

skhaikin
01-11-08, 08:43
שלום ותודה לכל משהגיב לשאלות הטכניות לפני קניית היילקס שפירסמתי לפני כמה שבועות. עכשיו מצאתי רכב והייתי לשמוע את דעתכם אם המחיר סביר ואני לא משתולל כאן. מדובר בהיילקס 97, נעול קדימה ואחורה נעילות חשמליות, מוגבה (לא זוכר את שמות הבולמים אבל הם הוחלפו לא מזמן וסה"כ עבודת הגבהה נראית שנעשתה טוב). יש פחחות וצבע כללי שגם נראה מעולה, בכלל בעל הרכב עושה רושם של איש אמין ונחמד. עשיתי את רוב הבדיקות לפי מדריך של חנן ולא גיליתי בעיות, נראה שיש אפס עבודות ליישר קן. 230K קילומטרז'. יש עוד כל מיני תוספות כגון קשת מעל הארגז, כיסא הידראולי, שנורקל, טמבונים מצינורות וכו', הרכב נראה יפה ומדוגם. 61000 ש"ח שזה 13.5 אלף מעל מחירון. בהנחה שיש סיכוי שאני אצטרך למכור שוב את הרכב בעוד שנתיים. סביר או הגזמה ואני סתם משכנע את עצמי לקנות כי בא לי ? :)

ברור לי ששווה לשלם מעל מחירון, שאלה רק מה סביר כאן. תודה למגיבים !

נמרוד
01-11-08, 11:44
קשה מאד להגיד. המחירון מאד בעייתי כאן. הנוסחאות של לוי יצחק ממשיכות לדפוק כמו לכל מכונית רגילה, עם איזשהי ירידה של המחיר כל שנה. אבל בהיילקסים קיימת מה לעשות מדרגה בביקוש, בשנת 97, שלוי לא יודע איך לאכול אותה. אני מכרתי את ההיילקס שלי, 97 נקייה אבל לא משופרת כמעט בכלל למעט צמיגי שטח וג'אנטים 15, 5 או 6K מעל המחירון, שהיה אז 61 אלף. בשוק הזה של מי שמחפש טויוטה עם שני סרנים חיים, לא השתנה כלום - הרי זה לא שנכנסו שנתונים חדשים. הביקוש לא יורד, ההיצע קטן כי בכל זאת הם מתיישנים, הופכים לגרוטאות ויורדים מהכביש לאט-לאט... אם אתה נעול על היילקס שני סרנים חיים, אתה חלק מהביקוש הקבוע, וזה מה יש. היילקסים סרנים חיים תמיד נמכרו מעל המחירון עד הרבה מעל המחירון. אם אתה פתוח לאלטרנטיבות אחרות, אז שוק רכבי השטח בכללי על הפנים ומלא מציאות.

yscheiner
01-11-08, 12:07
תעשה סקר שוק קצר.

230K לשנתון 97 נשמע לי נמוך.
אפשרות אחת, שמצאת רכב שמור ששימש לנסיעות קצרות או רק לטיולים והאפשרות השנייה... טוב למה אני צריך להיות זה שרואה שחורות.

tooshey
01-11-08, 13:24
אהלן
מחזק את דברי שיינר,230 ק"מ נשמע נמוך עד חשוד מאד.
זכור שרכבים אלו תמיד,אבל תמיד,התחילו את חייהם כרכבי עבודה.
בימים שהסולר נשפך כמים,הרכב תפר הרבה קילומטרים.
למעשה אני מכיר רק היילקס אחד,יד ראשונה ,פרטי,97,שנוסע נסיעות עירוניות קצרות בד"כ,והקילומטראז' שלו גבוה במעט ממה שציינת.
רוב הרכבים בשנתון הנ"ל צריכים להיות באיזור 400 K ק"מ,אם לא יותר.

דבר שני,לדעתי,כסא הידראולי בהיילקס זה לא תוספת ,זה קטסטרופה.
על כסא הידראולי אני מוריד מהמחיר,לא מוסיף.
נסה למצוא כסא אורטופדי מקורי של דגם 97,הרבה יותר.

חוץ מזה,למה פחחות וצבע כללי? מה קרה? בדוק היטב את העניין.

לגבי המחירון,אם, וזה אם גדול,הרכב באמת טוב כמו שאתה מספר,אז המחיר הנדרש עליו סביר.
ברור לך שתשלם הרבה מעל המחירון הרשמי. אלף או אלפיים ש"ח מעלה או מטה לא ישנו כלום.

אם הרכב במרכז ואתה צריך חוות דעת נוספת,אתה מוזמן להתקשר.
בברכה,טושי

איציק - 4X6ZH
01-11-08, 13:24
השיפורים זה הדבר האחרון שאתה צריך להתלהב מהם .
הרכב במצבו המקורי הוא הבסיס כל משא ומתן
כל עוד אתה לא סגור על זה אין מה להמשיך .
נגיד שזה באמת רכב איכותי . עכשיו תתחיל להוסיף או תתחיל להוריד בהתאם לתוספות .
יש הרבה תוספות הם בסה"כ תוספת צרות .
זה שמי שהוא מוכר לך חישוק מגנזיום כתוספת לרכב שטח :rolleyes:
זה שיש נעילה קידמית . אומר שזה מחייב בדיקה מי התקין ועד כמה שווה .
זה שיש פגוש צינורות = זה ענין של טעם . לאחד זה יפה לשני זה מגעיל ובטסט זה יכול להיות
סיבה לשאלות ....
רכב מוגבה = מענין איך . ושוב מה יהיה בטסט .

אתה רוצה למכור את הרכב וכבר עושה חישובי רווח \ הפסד
כנראה שאתה לא בדיוק צריך רכב כזה .

איציק

טל חסיד
01-11-08, 15:11
רוב הדברים שכתבו לך פה נכונים לגבי הילקס. בגדול הכי חשוב ברכב הנ"ל זו השילדה והבודי אני הייתי בודק טוב טוב מדוע עשו פחחות וצבע הרבה הילקסים היו על הגג או על צד. בגדול את רוב המכלולים בהילקס קל לתקן יחסית לרכב שטח אחר ויש גם הרבה חלפים ושיפורים.
ועוד משהו עם קנית והרכב לא יהיה להיט ברוב המקרים יהיה קל למכור אותו די מהר.

טל

jozi
01-11-08, 15:22
אהלן טל, אני מסכים איתך שנקודות החולשה של ההיילקס הם השברים בשלדה והסדקים בבודי (במיוחד בכנפיים הקדמיות). זה בדיוק העניין לדעתי, לקנות רכב שעשו לו כבר פחחות וצבע, ותיקנו לו את כל השברים. הרי זאת לא שאלה של אם יהיו שברים וסדקים או לא ?! זאת שאלה של מתי ?
אגב מה פסול ברכב שהיה על הצד וסידרו אותו ? יש כל כך הרבה היילקסים שלא היו על הצד אבל נראים כמו פח זבל.
לפותח השרשור - מסכים בהחלט עם קודמיי שהקילומטרג' חריג וחשוד אבל לך תדע....

skhaikin
01-11-08, 17:14
איציק - אני דווקא כן צריך רכב כזה והסיבה שאני חושב קדימה על מכירה היא כי קיים סיכוי שאצטרך לחזור לארה"ב בעוד שנתיים. אם הייתי יודע שאני קונה את הטנדר ל5-6 שנים לא הייתי בכלל מפרסם שאלות :) הסיפור של קילומטרז' נשמע אמין - הרכב אצל הבעלים הנוכחי 5 שנים ואכן משמש רק לטיולים ונסיעות קצרות ולא רכב עבודה. השלדה נקיה מסדקים/נזקים לפחות לפי מה שאני יכולתי לראות, אבל כמובן שאקח למוסך שלי לפני סגירה. טושי - תודה על הצעתך לבוא אליך אבל זה לא יצא כי הרכב לא במרכז, אז אביא אותו למכונאי שלי בחיפה.

ד ו ר ו ן
01-11-08, 19:33
הק"מ נמוך מאד בשביל השנתון..

הרכב שלי נקנה מאדם פרטי יד ראשונה שזה היה הרכב היומיומי שלו בטווח קצר יחסית מהבית והיה קרוב לק"מ הזה מעט אחרי הקנייה וזה בחמש שנים הראשונות של הרכב.
בזמן שהרכב הזה עלה על הכביש סולר עלה שקל וקצת לליטר.. אף אחד לא דפק חשבון לכלום ולהגיד שאחרי 12 שנים על הכביש הוא צבר כ"כ מעט זה אפעס דורש בדיקה מעמיקה.
זה לא אומר שהמוכר לא אמין אבל גם הוא לא יד ראשונה..
כמה ק"מ היה לו בקנייה הקודמת?
אולי החליפו לו מנוע וזה הק"מ של המנוע ה"חדש"?

אני מסכים עם טושי לגבי הכיסא ההידראולי, יצא לי לעבוד עם רכב עם כיסא של אספיר ולדעתי ברכב קשה יחסית כמו היילקס זה חסרון, לא יתרון.
קפיצות האצה כי הרגל על הדוושה לא יכולה להתקבע במקום אחד ובכלל אתה תמצא את עצמך משייט ונע אנכית הרבה יותר מאשר כלל הרכב.

אני חייב לשאול לגבי הסדקים- בכמה היילקסים 4X4 שעבדו קשה כרכבי עבודה חלק גדול מהזמן בשטח, משנתונים 94 ועד 97 כולל שהיו ברובם ללא שיפורים כלל לא יצא לי לראות את הסדקים בתושבות הקידמיות.

אז או שיצא לכם לראות היילקס שמישהו בטעות חשב שהוא KTM או שאלו נבלות אמיתיות עם קפיצים גמורים שנסעו על הבאמפסטופ הרבה מאד ק"מ ומן הסתם היו רכבים מוזנחים גם בתחומים אחרים.

tooshey
01-11-08, 21:17
לגבי סדקים בשלדה.
הסדקים מופיעים בד"כ בחיבור מגדלי הבולמים הקדמיים.
אני חושב שניתן להבדיל בין שתי קבוצות עיקריות.

האחת,כלים סטנדרטיים ללא שיפורים,בד"כ של חקלאים או אנשי אחזקה בשטח,נוסעים קילומטרים רבים בדרכי עפר יחסית טובות,במהירות יחסית גבוהה.
גלגלים במידה מקורית מנופחים בלחץ גבוה,בולמים מקוריים גמורים בד"כ,קפיצים מקוריים קצרים וקשים,גם כן גמורים.
בכלים אלו בד"כ מוצאים סדקים גם בכנפיים הפנימיות,תושבת מצבר מסכה קדמית וכו.

קבוצה שניה, ה"מוגבהים" -כלים שעברו הגבהה הכוללת בולמים ארוכים יותר,אבל שכחו להנמיך במפסטופ והתוצאה היא בולמים ש"נטרקים" כל סגירת מהלך.

כך או כך,הכלים בשוק מזדקנים...

בברכה,טושי

יובל48
02-11-08, 19:38
עכשיו כשאני קורא את זה בשנית,אני נזכר שלפני כחצי שנה
מכרתי טנדר איפון 95 ששימש אותי לעבודתי,יד שניה
230.000 ק"מ.
לעומת זאת קניתי היילקס 2002 גם כן עם 230.000 ק"מ.
כך שקשה לחוות דעה בקשר לכמות הק"מ שעבר רכב מסויים.

רנבו
14-11-08, 12:32
גם אני לא מכיר את בעל ההיילקס, אבל כשאני חיפשתי היילקס (סכה"כ לפני שנתיים), כמעט כל הכלים שראיתי (וראיתי לא מעט) היו עם קילומטרז' של350-500 אלף לשנתונים האלה. ראיתי כלי אחד באיזור ה-200 אלף, ובבדיקת הסטוריית טיפולים במוסך מורשה, הסתבר לי שהרכב היה במוסך מורשה בפעם האחרונה 4 שנים קודם לכן, ואז הק"מ שלו היה באיזור ה450 אלף. מצד שני, אם כל פעם שנראה משהו ממש טוב נקבע שזה לא יכול להיות, אנחנו יכולים לפספס את הדברים הבאמת טובים :p.

-->