PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיבוי, גימגום והשתנקות לאחר כניסה למים...

gmb
03-11-08, 15:29
נשמע מצחיק קצת אבל...
אמנם שאלה ישנה שכבר נשאלה הרבה, אבל ליתר חידוד
בשישי האחרון ניצלתי את מזג האוויר הנוח וקפצתי להשתעשע בביצות... שלולית ראשונה והופ... הרכב כבה (יש לציין ששנה שעברה הרכב צלח כמה "שלוליות עמוקות בלי שום התרגשות יתרה)
לפי הבנתי המקום שהיה צריך לבדוק הוא המפלג... פירקתי והסתכלתי, נקי ויבש, הרכבתי חזרה וכלום
עברו להם כמה דקות פישפשתי וחיפשתי וחשבתי (לא עשיתי כלום), ניסיון להניע וכמעט מניע... עוד פעם-פעמיים ומניע.
נוסע שמח ומאושר ובאיטיות בשלוליות (אבל "מתחרע" בבוץ עצמו) והכל סבבה. שניה לפני שעולה לכביש לא מאט מספיק לפני הכניסה לשלולית האחרונה ושוב פעם הרכב כבה... מחכה כמה דקות, מנסה להניע שוב ושוב ושוב... ולבסוף לאחר כמה השתנקויות וגמגומים התחלתיים הרכב חוזר להניע ועובד קצת בקרטוע. לאחר עוד כמה דקות חוזר לעבוד רגיל.

מה בדיוק לבדוק שהתרטב/לא התרטב ומה לשפצר כך שהרכב יהיה עמיד יותר למים?

המפלג הקיים הוא של GM-HEI אם אני לא טועה....
אבל אולי הבעיה היא בכלל במקום אחר?
צריכים עוד כמה פרטים?

רמי

מוני אורבך
03-11-08, 16:00
לפי התמונה אני מניח שיש לך סופה.

יש מגוון של חישנים בסופה שלא חשים בנוח עם מים.
תעבור על כול המחברים ותבדוק אטימה.
תעבור על הקבלים של המצתים ותאטום אותם עם גריז דאלקטרי.
ולבסוף תחזור למפלג ותבנה הארכה לחור הנשם.

ממליץ גם לקרוא את הכתבה הישנה אך טובה של חנן "איך להפוך CJ לצוללת"
אומנם מיועד ל CJ, אבל אתה יכול להשליך ממנו גם לסופה.

חנן-ג'יפולוג
03-11-08, 16:47
אם רמי לא שינה את זה בינתיים, אז הוא עם CJ עם הזרקת TBI, ובאמת כדאי היה לציין את זה עם פתיחת השרשור.

UNIX
03-11-08, 17:31
רמי אתה חייב קודם כל לבטל את המיכל הזה שיש אצלך מתחת למכסה מנוע
אני מתאר לעצמי שמאז הטיול ההוא לפני שנה לא עשית כלום בנידון .

gmb
03-11-08, 19:22
צודקים,
א. הייתי צריך לציין שמדובר ב CJ עם מערכת הזרקה של TBI
ב. כן, המיכל דלק הקטן עדיין שם ברוך, הוא לא זז ואני לא נגעתי בו. וכנראה גם שישאר שם כי אני עצלן מטבעי ועד עכשיו זה עבד טוב, אז למה לשנות?
ג. חיפשתי בדיוק את הכתבה הזאת, זאת שחנן כתב לפני כמה וכמה שנים על הפיכת ה CJ לצוללת ולא מצאתי.. יש למישהו קישור לזה?

רמי

six 4 life
03-11-08, 19:37
כן, המיכל דלק הקטן עדיין שם ברוך, הוא לא זז ואני לא נגעתי בו. וכנראה גם שישאר שם כי אני עצלן מטבעי ועד עכשיו זה עבד טוב, אז למה לשנות?

אז כדאי שתהיה מוכן לעוד הפתעות ברגעים לא מתאימים, כי אם "זה" היה עובד טוב לא היית פותח את הדיון הזה.

gmb
04-11-08, 18:20
אז כדאי שתהיה מוכן לעוד הפתעות ברגעים לא מתאימים, כי אם "זה" היה עובד טוב לא היית פותח את הדיון הזה.

ארז
אם היית קורא את ההודעה לפרטי פרטים היית רואה שזה לא קשור למשאבת דלק ולא לבעיה שהייתה בזמנו
טפו טפו טפו, מאז לא התעוררו בעיות עם המשאבה וגם לפי דרך הפעולה שלה כעת אין לה גם איפה להכשל... אז הדיון שפתחתי כעת לא קשור לזה.

וכן, זה עובד טוב...

רמי

RONI
04-11-08, 18:41
רמי ,תתחיל עם זה.
http://www.jeepolog.com/310.html
ובהמשך הכתבה נמצא ההסבר על הצוללת!
בהצלחה.

חיים אמדו1
08-11-08, 15:37
נסה לבדוק בחלק התחתון של המפלג
יש שם את הסליל של הפיק אפ שנותן פקודה למזרק
יכל ליהיות ששם מתחילה הבעיה

השועל
14-11-08, 00:05
שלב ראשון, כשהרכב לא מניע.. בדוק האם יש ניצוץ באחד מחוטי ההצתה. אם אין.. תבדוק את הCOIL (אני מניח שהמפלג שלך במצב טוב וכפי שציינת יבש) !!
שלב שני, יש ניצוץ.. בדוק האם מגיע דלק. (TBI - בדוק דלק + כרטיס בקרה שהוא לא מקצר או נחשף למים, יגרום לתופעה שציינת).
שלב שלישי, סתימות דלק.. בדוק את הצנרת דלק של הרכב מהמיכל ועד למנוע, עיוותים, כיפופים, פילטרים וכו'.. גם כן יגרמו לתופעה.

בדוק ועדכן..

שלומי
16-11-08, 00:23
לא מכיר את המע' אצלך אבל נתקלתי פעמיים(ברכבים שונים) בסדק בקויל שגרם לסימפטומים זהים - מע' ההצתה עבדה תקין אבל כל שפריצון מים היה השבית אותה עד להתייבשות .

תנסה להסתכל על איזור המנוע בחושך אולי ניצוץ תועה יכוון אותך לפיתרון.

בהצלחה ,

שלומי

-->