PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתוק ABS בספורטאג' 2001

אלירן23
07-11-08, 20:07
יש לי ספורטג' 2001 ידני.
יש בעיה לנתק את הפיוז של ה ABS בכניסה לשטח?
תודה מראש!

חנן-ג'יפולוג
07-11-08, 22:05
לדעתי, אלא אם תקבל תגובות שליליות בעניין מגולשים שהתנסו בפעולה הזו על רכב כשלך, נסה ותראה.
קצת קשה לדעת ברכבים של היום אלו מכלולים שונים משתמשים בנתונים ממחשב הABS ויכול להיות שחלקם יביעו מחאה על העניין בצורה של הדלקת נורת תקלה ותפקוד מופחת. הרכב שלך כבר בן 7, מיושן יחסית, ויש סיכוי טוב שלא תהיה פגיעה בתפקודים אחרים חוץ ממערכת הABS.

בכל מקרה, החזרת הנתיך תחזיר דברים לקדמותם, אז אין מניעה לנסות.

ראוי לציין שכל הכנסה והוצאה של נתיך צריכה להיות מבוצעת עם מפסק הצתה סגור, אחרת עלול להיגרם נזק בלתי הפיך לבית הנתיכים. אם הייתי בודק ומוצא שניתוק הנתיך נותן לי מה שרציתי הייתי משקיע בבניית מתג בטור לנתיך ומשתמש במתג בלבד על מנת שלא להעמיס על בית הנתיכים את הפעולה הזו.

איציק - 4X6ZH
07-11-08, 22:08
יש כלי רכב שהפעלת בלם יד גורמת לניתוק ABS
והמבין יבין ;)

איציק

אלירן23
09-11-08, 00:42
אחלה! תודה על התגובה המעמיקה!
לא חשבתי על למתג את הפיוז, זה באמת רעיון טוב.

בקשר לבלם יד, לא הבנתי אם זה היה בציניות כלפי מישהו שאמור להבין.. בכל מקרה, לא מומלץ בכלל, במיוחד לא אם ה ABS פועל כשאתה מתדרדר אחורה אחרי שלא צלחת עליה תלולה.. זה מה שקרה לי, ומזל שלא עמדו למטה אנשים.

איציק - 4X6ZH
09-11-08, 09:02
בלם יד ברוב כלי הרכב אינו יעיל כאשר הרכב מתדרדר לאחור . ( בגלל מיבנה מיקום נעלי הבלם )
מערכת ABS איכותית חייבת לקחת בחשבון אפשרות להפעלת בלם יד .
יש מערכות ABS שכאשר הנהג לא משחרר בלם יד . מחשב ה ABS לא מאפשר הפעלת המערכת . ( לפעמים גם נידלקת מנורה ABS ) .
אלה פרטים טכנים מאד קריטים להפעלת המערכות . ויצרני הרכב אינם מפרסמים
נתונים אלה לנהג \ משתמש הרכב .
כל מה שאני כותב הוא לא המלצה לביצוע פעולה כל שהיא.
נדרשת הבנה מעמיקה וכמה בדיקות וסביר שניתן יהיה לעקוף את המערכת .

יש רכבי שטח שבהם הפעלת נעילה \ שילוב LOW מנתקים ABS \ כריות אויר
ומערכות כביש שאינם מיועדות לנסיעת שטח .

איציק

Danniel
14-11-08, 16:42
אחלה! תודה על התגובה המעמיקה!
לא חשבתי על למתג את הפיוז, זה באמת רעיון טוב.

בקשר לבלם יד, לא הבנתי אם זה היה בציניות כלפי מישהו שאמור להבין.. בכל מקרה, לא מומלץ בכלל, במיוחד לא אם ה ABS פועל כשאתה מתדרדר אחורה אחרי שלא צלחת עליה תלולה.. זה מה שקרה לי, ומזל שלא עמדו למטה אנשים.

זו בדיוק הבעיה עם הספורטאז' במודלים האלו, יש להם ABS רק לגלגלים האחוריים!
הוסף מתג לנתיך זרם אחרי מתג הצתה.

asafk
15-11-08, 01:15
ככל שאני יודע המערכת בשנתון הזה היא עצמאית (ולא משפיעה על שום דבר). כאמור, מתג מוגן על ידי נתיך יהיה טוב יותר מהוצאת פיוז בלבד. אם לא תקפיד על ניתוק וחזרה עם סוויץ' כבוי, אתה מסתכן בתקלות רפאים.

אסף.

-->