PDA

צפייה בגרסה מלאה : זריקת שמן מהמפלג

ערן המסוקס
09-11-08, 10:47
ע"פ הכותרת. ישנה בעייה של זריקת שמן מתוך המפלג. כלומר, המפלג מגיע למצב שהוא מוצף בשמן מנוע בחלקו הפנימי, עד גובה פתח קידום ההצתה. כנראה שקשורה לזה גם הבעייה של חיתוך בהצתה. ניקוי של המפלג נותן שקט לשבועיים והבעייה חוזרת.

הסיפור:
לפני כחודש, הבחנתי בנזילת שמן רצינית מאיזור המנוע. לאחר בדיקה, נמצא מקור הנזילה מבסיס המפלג. פרקתי את המפלג, ואכן מצאתי שאטם הקרטון בבסיס המפלג קרוע. שמתי חדש, ועדיין נראה שיש נזילה. מסתבר שהנזילה נובעת מצוואר המפלג, שם יש חור. חשבתי לתומי שלא אמור להיות חור, אז סגרתי אותו. אמנם כבר אין שלוליות שמן מתחת למנוע, אבל התחילה הבעייה שמתוארת בתחילת ההודעה.

מדובר על הג'יפ שלי, כך שהוא מתוחזק. נשמי מנוע תקינים, ובקונפיגורציה הנוכחית אני נוסע כבר לפחות שנה, ללא בעיות. המנוע נשמע במצב סביר, לא מעשן תחת עומס, לא מנפח בצורה חריגה.

פרקתי את המפלג לחלקיו, במטרה למצוא איזה מחזיר שמן או O רינג, אבל לא מצאתי שום דבר כזה. רק ציר עם ספירלה חרוטה עליו (כנראה בשביל לדחוף את השמן במורד הציר חזרה למנוע? ) ובוקסות בהן עובר הציר. יש ממש מעט חופש בציר, אבל במבט על הבוקסות, הן שרוטות ויש עליהן חריצים דומים לחריצים שעל הציר (אמור להיות או שזה כתוצאה משריטות שיצר הציר? ).

ממה נובעת הבעיה, מה הפתרון?

UNIX
09-11-08, 11:11
אם אני זוכר נכון במנוע שהיה לי כשקניתי את הסיקס שלי היה אותו המקרה וזה היה כי המנוע היה מנפח
לאחר החלפת המנוע זה הסתדר

coas
09-11-08, 13:34
מדיד השמן מוצף גם כן או יוצא ממקומו אחרי נסיעה?

אם לא אז כנראה שהמפלג סיים את חייו.

UNIX
09-11-08, 13:36
אשר צודק אצלי המדיד גם היה עולה קצת למעלה לאחר נסיעה
זכרונות מרים

six 4 life
09-11-08, 16:06
אם לא אז כנראה שהמפלג סיים את חייו.

אני מצטער ידידי, המונח הזה לא קיים אצל המסוקס.:cool:

ערן המסוקס
09-11-08, 16:25
אין לי תופעה של מדיד שיוצא ממקומו, וגם לא נשמים שיוצאים ממקומם. אין נזילות שמן ממחזירי שמן או מכסה השסתומים.

בדקתי עכשיו אם המנוע מנפח. אמנם המנוע לא במצב חדש, אבל לא נראה שהוא מנפח בצורה לא סבירה. לא ברמה של מנועים מנפחים שנתקלתי בהם בעבר.

בכל מקרה, הרכבתי שוב הכל, אחרי שפרקתי את המפלג לגורמיו והרכבתי חזרה. עשיתי שינוי בנשם המנוע לכוון הקרבורטור, ונראה מה הלאה.
בנוסף פתחתי מחדש את חור הניקוז בתחתית המפלג. עדיף שינזל שמן החוצה מאשר יעשה לי צרות.

shmil
09-11-08, 22:56
לצערי הבעייה מוכרת לי.
החלפתי את שייבת הנחושת שאמורה להיות מתחת למפלג, וללא שינוי.

לטעמי ולצערי - הבעייה נובעת מניפוח.
אם תמצא סיבה אחרת - אני אהיה מאושר, הטפטוף מרגיז אותי.

האם הנעה ועבודת מנוע עם פקק שמן פתוח אך במקום מעיפה את הפקק? (לא המדיד, אלא פקק המילוי).

ערן המסוקס
09-11-08, 23:24
כשהמנוע עובד בסרק יש ואקום בחלל המנוע. מן הסתם הפקק נשאר במקומו ואפילו תפוס שם עקב הואקום. כשאני נותן מכות גז חזקות אז יש לחץ קל, אבל לא מספיק בשביל להרים את הפקק. נראה שהפקק לפעמים זז מעט כנראה כי משפריץ עליו שמן מהנדנדה שמתחת כשהסל"ד גבוה מאוד.

בינתיים אגב, נסיעה של חצי שעה. בשביל הבדיקה גם נסעתי חזק. למרות שיש חור ניקוז, אין נזילות כלשהן.

בנוסף, הוספתי אוגר נוזלים בקו של הנשם שנכנס לקרבורטור. הדבר שהקרבורטור הכי רגיש אליו הוא אדי שמן. בכל מקרה, האוגר הזה שקוף, ובינתיים כשעה של עבודת מנוע והוא יבש לחלוטין.

אולי המנוע עדיין לא גמור. לפחות הוא עדיין סוחב טוב.. :|

zowowb
12-02-09, 22:10
שחרר את צינורות הנשם ,במכסה השסטומים .:rolleyes:
איזה מפלג יש לך.

six 4 life
12-02-09, 22:37
גאוני!
איך לא חשבו על זה קודם.

ערן המסוקס
13-02-09, 00:58
הבעייה לא חזרה, הכל בסדר.

UNIX
13-02-09, 19:04
פותח השרשור שאל אם הבעיה קשורה למנוע שמנפח
אז הסברתי שאצלי הייתה תופעה דומה עם מנוע לא תקין וכשהחלפתי מנוע הוא קבל את אותו המפלג והתופעה נעלמה

אז אם לא הבנת אתה מוזמן לקרוא שוב את השרשור ומהתחלה

M.A
13-02-09, 21:04
אההההההההההההההההההההההההה.:lol::lol::lo l:.
הבנתי :!::!::!:.

-->