PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש יצרני ציריות מחומרים מיוחדים בארץ ובארה"ב

lizard
09-11-08, 20:16
כמו בכותרת, אני מחפש חברה שמייצרת ציריות מ300M וכדומה עבור סרן דנה 44 קדמי במידות מיוחדות. אם למישהו יש שמות בארץ (בספק רב) או בארה"ב, אשמח לדעת.

תודה
מיכה

UNIX
09-11-08, 20:33
מיכה אני חושב שזה לא לעניין אתה רק שואל שאלות על מתלים ציריות ושאר חלקים ולא מעלה לנו תמונות ?
תן קצת לראות
שתף אותנו

lizard
09-11-08, 22:30
הנה 2 תמונות שממחישות את הבעיה המעצבנת...הסרן רחב מידי.

בצד נוסע אין בעיה כלל, בצד נהג יוצא שהתושבת תהיה על הביצה. גם אם נניח ואצליח לבנות תושבת (שתהיה בעלת חוזק של פלסטלינה בערך) אז הזרוע העליונה תתקע בדרייבשאפט.
האופציה היא או להזיז את התושבות של השלדה אחוצה או לקצר את הסרן. מאחר ובכל מקרה ציריות מחוזקות לסרן הזה הן עבודה מיוחדת כי הסרן הזה הוא משהו מיוחד לוונדורה, אני חושב שתהיה לי פחות עבודה אם אקצר את הסרן.

פשוט מעצבן אבל זה חלק מהבנייה. אגב, הזרועות נעות בחופש מצויין, 5-7 מעלות לכל כיוון. אני מקווה שזה יוכיח את עצמו בשטח.

נמרוד
09-11-08, 22:35
לא דיברת על סרני רוקוול עד עכשיו?

לא משנה. אל תקצר את הסרן. תוציא את האפשרות הזאת מהמחשבות שלך בכלל. למה לך לאבד רוחב? גם מבחינת גיאומטרית המתלה, יש לך אינטרס ברור לקחת את הזרועות התחתונות בצד הסרן כמה שיותר קרוב לגלגל, וזה יוצא איזה 15-20 ס"מ שמאלה לביצה להערכתי על פי התמונה שלך. הן לא צריכות להיות מקבילות אם זה מה שמטריד אותך, וגם אין סיבה בעולם שהן יהיו מחוברות לתושבות העלים המקוריות על שלדת הסיקס...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=12440&d=1226262594

lizard
09-11-08, 22:50
דובר על רוקוולים, דוקטור צפרדע הגיע לראות ופסק חד משמעית שגם אם אצליח לבנות, הרכב לא יהיה תחרותי. את הרוקוולים אני שומר לרוק באגי שאני מתכנן, רכב שמלחתכילה מתוכנן במיוחד לרוקוולים.

רוחב עלול להיות בעיה. לא זוכר מה ההגבלה בתקנון אבל רחב מידי זה לא טוב ואם אשאיר את הסרן המקורי אז הרכב יהיה רחב, אפשר לראות בדיוק כמה רחב בתמונות של הצפרהונדה. בדיוק אותם סרנים. מה גם שהצמיג שאני אשתמש בו רחב מצמיגים אחרים דומים. מדובר על פיטבול 35X14.5. לא צמיג צר.

בנתיים אני עוד לא החלטתי מה לעשות.
מחר אמשיך לבדוק אופציות אבל בכל מקרה, אין ציריות מדף מחוזקות (או ציריות מדף בכלל) לסרן הזה. יתכן ויהיה בתכל'ס כלכלי יותר לקצר את הסרן למידות שאליהן קיימות ציריות מדף מחוזקות. אני לא חושב רק על הסיום של הבניה, אני חושב גם על תחזוקה של כל הרכב. אני מאמין שצריך לחשוב על דברים כאלה מראש.

למה להשתמש בתושבות המקוריות? למה לא? אם לא אקצר את הסרן אז מן הסתם לא אשתמש בהן כי לצערי הן לא מתאימות אבל אם כן אקצר אז הן מתאימות לי בול. גם מבחינת המיקם של הסרן וגם מבחינת הזרועות העליונות. אולי לא שמת לב אבל אם אזיז את הזרועות העליונות (שאמורות להתחבר לשלדה מעל ומקדימה לזרועות התחתונות) אחורה אז יש סיכוי שאפגע בפילטר שמן.

בכל מקרה, דילמות דילמות אבל זה חלק מהעבודה ובסה"כ אני נהנה :-)

prinz804
09-11-08, 22:53
הדייקן כפר סבא לא תאמין הם מיצרים את הציריות לצ"הל וגם לארה"ב ואנחנו קונים את הציריות שלהם באיביי:o:o
http://www.hadaikan.co.il/Modules/Main/Home.aspx
http://www.d.co.il/h-c28050-e0-p0-l0-city6900/

נמרוד
10-11-08, 08:20
אין לך בעייה של רוחב על פי שום תקנון, ורוחב זה בעקרון תכונה חיובית ורצויה לרכב כזה. ואתה מדבר על רוחב רגיל של סרן פולסייז, לא משהו יוצא דופן. החשיבה שלך לא הגיונית מיכה (מה חדש?) - האם אתה חושב שהזרועות צריכות להיות מקבילות אחת לשנייה? האם זו הסיבה שאתה מניח את הזרוע בתמונה ליד הדיפרנציאל ולא משמאלו?

lizard
10-11-08, 09:28
אוקי, כתבתי תשובה בקשר למקבילות אבל פתאום חשבתי שאולי אתה מתכוון למשהו אחר.
האם אתה מתכוון לזה שהזרועות תהינה מכונסות בשלדה ופזורות בסרן? כלומר מעין משולש שקודקודו בשלדה? חשבתי על זה. אבל זה לא פותר לי את הבעיה של הזרועות העליונות (אלא אם כן אשתמש רק בזרוע אחת ולא בזוג כמו שאני רוצה).
או שאני אוציא את הזרועות העליונות מחוץ לשלדה. גם אפשרות ולא כל כך בעייתית כי גם ככה אני צריך לבנות תושבות. אני לא בטוח שלא יהיו לי בעיות עם זה שהזרועות תגענה בשלדה בסגירה מלאה. אבל כנראה שבכל מקרה זה לא יגיע לזה.

בקשר לרוחב, הבעיה היא שלפעמים יש דבר כזה רחב מידי. מה יעזור לי שהרכב יציב אם אני לא מצליח לעבור בין 2 עצים במסלול? אני מנסה לראות את התמונה הכוללת ולא רק את הפרמטרים היבשים.

בכל מקרה מאחר ובכל מקרה אין סרן כזה סטנדרטי שראיתי, אני אהיה חייב להזמין ציריות מיוחדות שייוצרו עבורי במיוחד, לכן נושא הקיצור או לא בגלל עלות הציריות ירד מהפרק. כלומר, זה לא שיקול.

חוץ מזה החשיבה שלי מאוד הגיונית נמרוד. היא דוגלת בכמה שפחות עבודה וכסף וניצול מלא של המשאבים העומדים לשרותי.

tzagi
11-11-08, 07:22
פה צריך לבוא סמיילי עם ריצ'רץ' על הפה.....למה אין כזה דבר?

מיכה......בהצלחה עם הפרויקט.

נמרוד
11-11-08, 07:35
האם אתה מתכוון לזה שהזרועות תהינה מכונסות בשלדה ופזורות בסרן? כלומר מעין משולש שקודקודו בשלדה? .

בדיוק לזה התכוונתי. אבל לא משולש חלילה, אלא מקבילית. אם חשבת שיש צורך במקבילות בין הזרועות במבט-על, טעית.

אבל זה לא פותר לי את הבעיה של הזרועות העליונות (אלא אם כן אשתמש רק בזרוע אחת ולא בזוג כמו שאני רוצה). או שאני אוציא את הזרועות העליונות מחוץ לשלדה. גם אפשרות ולא כל כך בעייתית כי גם ככה אני צריך לבנות תושבות. אני לא בטוח שלא יהיו לי בעיות עם זה שהזרועות תגענה בשלדה בסגירה מלאה. אבל כנראה שבכל מקרה זה לא יגיע לזה.

אתה מערבב בין כל מיני דברים, כורך באופן "עקרוני" מין בשאינו מינו. מציע לך להתסכל שוב על תצורות נפוצות וללמוד לפרטי פרטים מה עובד. לא להמציא, כן לחקות. להעתיק, אחד לאחד. תצורה נפוצה וקלה ליישום במשאבים שלך כמו שאתה אומר, עם מינימום הימורים, זה Longarms עם מוט פנהרד בדומה לקיטים של רוביקון ורבים אחרים לג'יפים, או לעבודה של סדנאת אוברלנד שאתה מכיר מכאן (http://www.jeepolog.com/422.html).

בקשר לרוחב, הבעיה היא שלפעמים יש דבר כזה רחב מידי. מה יעזור לי שהרכב יציב אם אני לא מצליח לעבור בין 2 עצים במסלול? אני מנסה לראות את התמונה הכוללת ולא רק את הפרמטרים היבשים.

המתחרים שלך בקטגורית אדוונצ'ר מתחרים על סרני פולסייז באותו רוחב כולם... על מה אתה מדבר?

בכל מקרה מאחר ובכל מקרה אין סרן כזה סטנדרטי שראיתי, אני אהיה חייב להזמין ציריות מיוחדות שייוצרו עבורי במיוחד, לכן נושא הקיצור או לא בגלל עלות הציריות ירד מהפרק. כלומר, זה לא שיקול.

אתה הולך להוציא כסף על אלמנט בייצור מיוחד? מה ההגיון כאן? למה לא תלך במסלול ההגיוני שהאנשים בארץ הולכים בו - להשתמש בה שקיים, וזה סרן דנה 60 קדמי של אביר. מילא אם היה לך סרן 44 קדמי מתאים, אבל אתה הולך לקצר אותו (ולהכניס עבודה מיותרת וכל מיני עיזים ובאגים בדרך) ולייצר לו ציריות מיוחדות, במאות דולרים, עם איכות לא ברורה, שאתה עלול ליפול בייצור הראשון שלהם, שאין להן תחליף זמין בזמן קצר בין תחרות לתחרות...

lizard
11-11-08, 08:43
בדיוק לזה התכוונתי. אבל לא משולש חלילה, אלא מקבילית. אם חשבת שיש צורך במקבילות בין הזרועות במבט-על, טעית.
אני מכיר טוב מאוד את האפשרויות העומדות בפני.

אתה מערבב בין כל מיני דברים, כורך באופן "עקרוני" מין בשאינו מינו. מציע לך להתסכל שוב על תצורות נפוצות וללמוד לפרטי פרטים מה עובד. לא להמציא, כן לחקות. להעתיק, אחד לאחד. תצורה נפוצה וקלה ליישום במשאבים שלך כמו שאתה אומר, עם מינימום הימורים, זה Longarms עם מוט פנהרד בדומה לקיטים של רוביקון ורבים אחרים לג'יפים, או לעבודה של סדנאת אוברלנד שאתה מכיר מכאן (http://www.jeepolog.com/422.html).

גם על זה חשבתי, אני מעדיף 4 זרועות נפרדות ולא כמו שיש ברוביקון.

המתחרים שלך בקטגורית אדוונצ'ר מתחרים על סרני פולסייז באותו רוחב כולם... על מה אתה מדבר?

תבדוק שוב מה הרוחב של הרכב של רדיאטור מודיעין ושל שי. אתה תראה שהם יהיו צרים ממני. הכי פשוט, כשתעשו את ה פיצ'ר על הצפרדע 3 תבדוק מה הרוחב של הצמיגים.

אתה הולך להוציא כסף על אלמנט בייצור מיוחד? מה ההגיון כאן? למה לא תלך במסלול ההגיוני שהאנשים בארץ הולכים בו - להשתמש בה שקיים, וזה סרן דנה 60 קדמי של אביר. מילא אם היה לך סרן 44 קדמי מתאים, אבל אתה הולך לקצר אותו (ולהכניס עבודה מיותרת וכל מיני עיזים ובאגים בדרך) ולייצר לו ציריות מיוחדות, במאות דולרים, עם איכות לא ברורה, שאתה עלול ליפול בייצור הראשון שלהם, שאין להן תחליף זמין בזמן קצר בין תחרות לתחרות...
אתה לא מחדש לי דבר. גם סרן דנה 60 נשקל ויש אפילו אחד בכוונת. אולי זו באמת תהיה התשובה הנכונה אבל אז יש לי בעיות אחרות. בכל מקרה העלויות תהיינה דומות.

לסיכום העניין.
1. הדייקן לא מייצרים ציריות קדמיות וגם לאחוריות יש דרישה של 1000 לפחות.
2. אני אחפש ציריות מחוזקות סטוק ולא משהו מיוחד הכי ארוכות שאמצא ואבדוק בכמה אצטרך לקצר את הסרן.
3. אני אבדוק כמה יעלה לייצר ציריות באורך שאני רוצה.

lizard
12-11-08, 23:35
נמרוד, כנראה שתאה לא מבין שבכל מקרה אני אהיה חייב לייצר לסרן הזה ציריות מיוחדות כי זה לא סרן נפוץ. נדמה לי שהוא משהו שנוצר במיוחד לוונדורה 4X4.

בכל מקרה, החלטתי שלא לקצר את הסרן אלא להוציא את הזרועות מחוץ לשלדה. אז אחרי קרוב לשעה שרק הסתכלתי וניסיתי למצוא דרך טובה לעשות את זה הגעתי לתוצאה הזו. כרגע זה רחוק מלהיות גמור. יהיו עוד חיזוקים בכל מיני מישורים.
השתמשתי בצד החיצוני של התושבת קפיץ המקורית ובניתי צד חדש. כל המבנה יהיה כמובן סוג של BOX עם תמיכה מכמה כיוונים. בניתי את זה מפלאחים בעובי של 6 מ"מ. זה בנוי מחלק אחד ארוך שחרצתי כדי שאוכל לכופף אותו (ואחר כך מלאתי את החריץ בריתוך) ומפלח שסוגר מקדימה. מחר אני מקווה לסיים את הצד השני ולבנות את התושבות של הזרועות העליונות. אני לא יודע אם זה מזל או מה, התברר לי שבנקודה שבה הזרוע העליונה צריכה להתחבר לשלדה יש כבר חור שמקל עלי מאוד את החיבור. מחר ארחיב את החור הזה, ארתך INSERT ואבנה תושבת דומה לתחתונה.

-->