PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה דגמים יש לג'ימני? (וגם: איך מקפלים כסא אחורי בג'ימני)

עמוס.מ
09-11-08, 21:59
אני בודק אפשרות לקנות ג'ימני משנת 2005+-
האם יש בשנתון הזה ובכלל מםפר דגמים או שכולם זהים
אוטומט ורגיל אני יודע....
תודה
עמוס

חרוזון
09-11-08, 22:07
היי

אני יודע שבדגמים של שנת 2007 והלאה יש שתי דגמים, המפואר בא עם ג'נטים מגנזיום, הגה מעור, ורדיו דיסק אורגינל של סוזוקי. ופנסי ערפל בטמבון.
הרגיל בא סטנדרטי.

לדעתי אם אתה רוצה לסוע בשטח בראש שקט לך על הגירסה הסטנדרטית ובחסכון תשפר ותמגן את הגייפ, ההבדל הוא 10 אלף בערך.

שרון

עמוס.מ
09-11-08, 22:12
דברתי עם אחד שמוכר 2005
בשנתון הזה יש מנוע בנפח 1320 סמק שזה שונה מהמנועים הרגילים?
והמחיר שלו גבוה יותר ממחיר של אותו רכב עם מנוע 1300
אלה דבריו

RAMURAI
09-11-08, 22:24
דברתי עם אחד שמוכר 2005
בשנתון הזה יש מנוע בנפח 1320 סמק שזה שונה מהמנועים הרגילים?
והמחיר שלו גבוה יותר ממחיר של אותו רכב עם מנוע 1300
אלה דבריו
כן הוא צודק. כל מנוע דגם VVT הוא נפח 1320.
הישנים יותר 1298.
אני חושב שאדיף את הVVT.
תתחדש.

yoav
09-11-08, 22:56
יש שרשור חשוב בנושא מהעבר (תמצא אותו בחיפוש) בו חוץ ממנוע ה VVT שנכנס בדגמים המאוחרים יותר של 2005 ומ 2006 מצוי בכל הדגמים, מוזכר הנושא של ABS (וויכוח בלתי נגמר אם הוא טוב או רע...אבל זה שיקול חשוב!).
כמו כן- דברים קטנים נוספים (ה' נמצא בפרטים הקטנים כידוע) :
1. המושבים האחוריים- שב 2005 מתקפלים לחלוטין (משענת ומושב) לעומת 2006 והלאה שרק המשענת מתקפלת. נשמע זניח אבל באוטו שבו כל ס"מ של תא מטען חשוב- זה משמעותי, וגם להעמיס משקל על המשענת המקופלת (ועוד כזה שמקפץ עליה בשטח) זה פחות סימפטי מאשר להעמיס על רצפת הרכב (וזה מ 2006 כבר לא אפשרי). יתרון ל 2005.
2. שילוב 4X4: במודלים החדשים יותר השילוב באמצעות לחצן חשמלי ולא באמצעות ידית מכנית כמו בדגמים הישנים יותר וחבל. עוד חשמל, עוד משהו שיכול להתקלקל ובטח יהי מבאס אם יקרה בשטח.
3. הדגם "המפואר": לא שווה את שמו ב שקלים. אין שום משמעות בנוחות היום יומית לתוספות המקוריות (פנסי ערפל בחזית, רדיו דיסק מקורי וחישוקי סגסוגת). חישוקים זה חישוקים, רדיו דיסק ממילא כבר התקין זה שלפניך ואם לא- אז ב 500 - 700 ש"ח יש לך רדיו-דיסק מצוין, הרמקולים המקוריים שווים ל $%#@ ואם אתה בענין של מוזיקה איכותית לאוזנים אז גם בדגם ה"מפואר" תצטרך להחליף אותם.
4. בסופו של דבר ההיצע לא מספיק גדול כדי להיות ממש בררן בין דגם מפואר לסטנדרטי וכו'. תמצא לך ג'ימני במצב טוב, (שנת 2005 היא השנה בכי טובה לטעמי בשל ההבדלים לעי"ל והיותו הכי חדש מהדגם הקודם), ותקווה להיות הראשון שהתקשר ובא לראות (ולקנות)...

בהצלחה.
:rolleyes:

dkrauss
10-11-08, 12:48
1. המושבים האחוריים- שב 2005 מתקפלים לחלוטין (משענת ומושב) לעומת 2006 והלאה שרק המשענת מתקפלת. נשמע זניח אבל באוטו שבו כל ס"מ של תא מטען חשוב- זה משמעותי, וגם להעמיס משקל על המשענת המקופלת (ועוד כזה שמקפץ עליה בשטח) זה פחות סימפטי מאשר להעמיס על רצפת הרכב (וזה מ 2006 כבר לא אפשרי). יתרון ל 2005.
:rolleyes:

בדקה עבודה ( משיכה קלה בשני צידי המושב האחורי הוא מתפרק ונשאר בבית והמשענות מתקפלות למצב מאוזן וגם מרויחים את המקום שאליו התקפלו המושבים האחוריים מאחורי ההכסאות הקדמיים וזה הרבה מקום - לכן יתרון דווקא לדגם החדש

דורון

yoav
10-11-08, 15:39
בדקה עבודה ( משיכה קלה בשני צידי המושב האחורי הוא מתפרק ונשאר בבית והמשענות מתקפלות למצב מאוזן וגם מרויחים את המקום שאליו התקפלו המושבים האחוריים מאחורי ההכסאות הקדמיים וזה הרבה מקום - לכן יתרון דווקא לדגם החדש

דורון

כל יום לומדים משהו חדש..
בלי ברגים או קליפסים או משהו אחר שצריך לשחרר כדי להוציא את המושב? פשוט למשוך אותו? (מה בעצם משאיר אותו מחובר אם ככה?)

הייתי בודק לבד- אבל האוטו לא אצלי..:confused:

עמוס.מ
10-11-08, 20:03
תודה לעונים,החכמתי!
העניין הוא שבעל הרכב רוצה מעל המחירון,זו כמובן זכותו
אבל אינו מוכן לקחת שום אחריות על תוצאות הבדיקה
כלומר אם יש תקלות שיתגלו בבדיקה עלי להחליט אם אני קונה או לא
ולמרות המחיר הגבוה ,הוא יכל להחליט לא להוריד במחיר ולא למכור אלא לנסות למכור לבא בתור
וזה לא נראה לי הוגן
אגב אני לא קונה לעצמי,אני נוסע על בלייזר[אל תרגישו מנוצלים].....
מישהוא קנה לאחרונה? כמה משלמים מעל המחירון עבור יד ראשונה?
בהנחה שהרכב תקין אל ללא תוספות תכלס
עמוס

נועםנועם
10-11-08, 23:33
יש 2005 רגיל ויש 2005 VVT כאשר בזה האחרון פנים הרכב הוא בצורה החדשה והחוץ (רק טמבון קדמי בעצם) הוא מהצורה הישנה.

זה נכון שהמושבים בצורה החדשה מגבילים, אני לדוגמה מקפל רק כסא אחד (צורה ישנה), גם מרוויח מקום גדול וגם יכולים ליסוע 3 שזה מספר הנפשות המקסימלי שלפי דעתי כדאי להעמיס.

כל השאר כמו שנאמר, אני אישית מעדיף את הצורה הישנה.

ilan.sch
11-11-08, 07:31
לפי דעתי
לא להוסיף יוסף מ10% ממחיר המחירון זה לא מוצדק ואנשים מגזימים.
זה הכל שאלה של כמה הוא רוצה את הרכב החבר שלך. אם הוא מתכוון לנסוע לשנתיים ואז להחליף אז לא שווה, אם הוא מתכנן לשמור אותו להרבה שנים אז משתלם - אף פעם אי אפשר לדעת.

המחיר תלוי כמובן גם בשיפורים שהוסיפו לו. מה שהולך בבדיקה זה גם לפי שיקולו של המוכר אין שום דבר שמחייב אותו להוריד לך מחיר אם משהו תקול בבדיקה הוא יימצא מישהו אחר שישלם.

dkrauss
11-11-08, 07:46
כל יום לומדים משהו חדש..
בלי ברגים או קליפסים או משהו אחר שצריך לשחרר כדי להוציא את המושב? פשוט למשוך אותו? (מה בעצם משאיר אותו מחובר אם ככה?)

הייתי בודק לבד- אבל האוטו לא אצלי..:confused:

פשוט מושכים בעדינות אך בתקיפות כלפי מעלה בשני הצדדים הקדמיים ואז תגלה איך הוא מחובר....

yoav
17-11-08, 20:37
פשוט מושכים בעדינות אך בתקיפות כלפי מעלה בשני הצדדים הקדמיים ואז תגלה איך הוא מחובר....

אז ככה- משכתי, והמושב אכן יוצא בקלות רבה- אבל בעצם מה הרווחנו? המשענות לא מתקפלות "פעמיים" ובניגוד לדגמים הישנים שם הן מפנות את מקומן לטובת שטח ריצפה לאיכסון- כאן הן נשארות "תקועות באמצע".
אלא אם אני מפספס משהו...

dkrauss
18-11-08, 07:59
אז ככה- משכתי, והמושב אכן יוצא בקלות רבה- אבל בעצם מה הרווחנו? המשענות לא מתקפלות "פעמיים" ובניגוד לדגמים הישנים שם הן מפנות את מקומן לטובת שטח ריצפה לאיכסון- כאן הן נשארות "תקועות באמצע".
אלא אם אני מפספס משהו...

יואב - לפחות במודל 2004 שהיה לי המושב האחורי התקפל לרווח שבין המושב הקדמי לאחורי והמשענת התקפלה פעם אחת למצב מאוזן לחלל שנוצר אבל תמיד נשארה "מדרגה" קטנה
בדגם החדש אחרי הוצאת המושב האחורי מקבלים אותו הדבר אבל
מרוויחים את הרווח שבין המושב הקדמי לאחורי ונכנס שם הרבה בעיקר דברים שאתה לא רוצה שיטיילו לך בגיפ

דורון

-->