PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט באיזה ג'יפ לבחור. עזרה. (בעצם, סופה מול CJ - דיון קלאסי)

danip
10-11-08, 11:26
שלום

מתלבט איזה ג'יפ לקנות. וסליחה על המגילה.
אקדים ואומר שהקניה היא בעקבות סמו שנגנב. הסמו היה עם צמיגי 235 נעילה אחורית וקיט 1:4.16 בטרנס' אהבתי כול רגע איתו וגם מבחינת אחזקה ואמינות הייתי מרוצה מאוד. עשיתי המון דברים לבד ובעזרת חברים, כולל פירוק ושיפוץ גיר החלפת קלאץ וכו'. העניין הוא שבסופו של יום קיבלתי סמו עם עבירות פנטסטית אבל התקציב הכולל עבר את תקציב הקניה של סיקס עם נעילה וגירד סופה מוזנחת. כך שעכשיו בהתחלה חשבתי על לקנות עוד סמו ( רק ארוך) אבל בחישובי עלות סופיים אני לא כ"כ בטוח ומתחיל לחשוב על אופציות אחרות עברתי על רוב הדברים בפורום והגעתי לרשימה הבאה

הדרישות:
שני סרנים חיים
אפשרות לטפל לבד (כבר לא מפחד מזה)
שהרכב יהיה בסיס טוב לשיפורים
הרכב צריך להיות פתוח!!! שריטה מה לעשות...:D
שיוכל לקחת אותי כ 20K ביום, ניתן להשבית ליום יומיים (יש לי אופניים) אבל עדיף שלא.

סוג הטיולים שאני אוהב. הרבה מרחבים ועבירות כלומר מעלות בנגב, אזור י-ם וכו'. דיונות לא מעניין אותי כ"כ. מסוג הסמו אפשר להבין מה אני אוהב לזחול אבל אל לשבור...;)

האופציות שאני חושב עליהם הם לקנות עוד סמו ארוך. רכב שאני מכיר ממש טוב (הארוך שנגנב היה הסמו השני שלי) ולהביא למצב של זה שנגנב כלומר צמיגים 235 נעילה אחורה וקיט 1:4.16 בטרנס' סיקס לא ממש משנה מאיזה מודל חייב להיות ארוך פתוח ובמצב טוב
סופה ארוכה פתוחה כמובן פה אני חושב שהתקציב יוגבל לכ-40,000 ש"ח
ודיפנדר קצר פתוח כנ"ל מבחינת תקציב. לקנות ממכרז נראה לי גדול עליי לא רוצה רכב שיכול להתגלות כבור ללא תחתית אין חשק לזה וכסף.

אשמח לחוות דעת כללית על כול אחד מהכלים.
ועוד כמה שאלות ספציפיות

בקשר לאמינות הסיקס בהנחה שאני קונה ג'יפ במצב סביר ואני עושה יישור קו. האם אפשר לסמוך על הרכב שמה שהחלפתי לא יתקלקל בזמן הקרוב?
מופנה יותר לבעלי סיקסים כמה זמן בשבוע/בחודש אתם משקיעים באוטו? האם למישהו שאין הרבה זמן פנוי, יש לי עוד תחביבים מצטער, כדאי לשקול סיקס או שהוא מצריך יומיים (קרי 2 אחה"צ) עבודה בשבוע? כי אם כן אז כנראה שזה מבחינתי יהפוך ללא רלוונטי ואז אשקול משהו אחר.
מה המצב עם סופה בהקשר לשאלה הנ"ל?
האם מערכת החשמל כ"כ נוראית בסופות? בחשמל אני מאבד את הידיים והרגליים:-?

ומה לגבי דיפנדרים?

המון תודה גם לאלה שכבר בלבלתי להם במוח

דני

זאביק
10-11-08, 12:12
ודיפנדר קצר פתוח כנ"ל מבחינת תקציב.

בלי להעליב את כל האנגליים פה, זה אחד הרכבים הכי מטופשים שקיימים.
אם כבר אתה עושה את המעבר לגדולים, סביר שזה יהיה רכב להרבה שנים.
חבל שבעוד שנה-שנתיים-שלוש, תגלה שהרכב קטן לך (והוא באמת קטן, אפילו למי שבא מסמוראי), ושוב תחליף.
הוצאות ודרישות התחזוקה שלו לא שונות משל דיפנדר ארוך (מכלולים דומים מאוד, או זהים. ובאותה כמות).
ארוך יהיה הרבה יותר נוח ורך בשטח (קצר מאוד קופצני)

עירא
10-11-08, 12:42
בקשר לאמינות הסיקס בהנחה שאני קונה ג'יפ במצב סביר ואני עושה יישור קו. האם אפשר לסמוך על הרכב שמה שהחלפתי לא יתקלקל בזמן הקרוב?
בהנחה שאתה מחליף למשהו תקין, ניתן להניח שלא תתקל בבעיות מצד אותו חלק.

מופנה יותר לבעלי סיקסים כמה זמן בשבוע/בחודש אתם משקיעים באוטו? האם למישהו שאין הרבה זמן פנוי, יש לי עוד תחביבים מצטער, כדאי לשקול סיקס או שהוא מצריך יומיים (קרי 2 אחה"צ) עבודה בשבוע?

בשבוע משקיע מעט מאוד זמן (בערך 0) אבל זה לא חוכמה, אצלי הג'יפ משמש לטיולים בלבד.
לדעתי בהנחה שאתה עושה יישור קו אמיתי (וברוב הCJים שתקנה זה יהיה בערך פירוק והרכבה של כל הג'יפ) הוא לא יידרוש ממך זמן מיותר ויהיה הקל ביותר לטיפול עצמי (אחרי הסמוראי) . אבל כמו שכתבתי, הבעייה הגדולה תיהיה להגיע למצב של רכב תקין לחלוטין, לבד זה לוקח הרבה זמן והמון כסף, ולקנות כזה מוכן עולה (בד"כ) לא מעט ולא תמיד יש כאלו בנמצא. (למרות שעכשיו יש אחד שעונה על ההגדרה הזו, בלוח המודעות יש פירסום של ה-CJ של לביא)

danip
10-11-08, 12:44
בלי להעליב את כל האנגליים פה, זה אחד הרכבים הכי מטופשים שקיימים.
אם כבר אתה עושה את המעבר לגדולים, סביר שזה יהיה רכב להרבה שנים.
חבל שבעוד שנה-שנתיים-שלוש, תגלה שהרכב קטן לך (והוא באמת קטן, אפילו למי שבא מסמוראי), ושוב תחליף.
הוצאות ודרישות התחזוקה שלו לא שונות משל דיפנדר ארוך (מכלולים דומים מאוד, או זהים. ובאותה כמות).
ארוך יהיה הרבה יותר נוח ורך בשטח (קצר מאוד קופצני)

זאביק אני מסכים איתך מאוד מלבד לעובדה שהארוך נראה לי ארררוך ומגושם מאודדד ובכול מקרה הפתוחים מאוד נדירים ולפתוח סגור עולה בסביבות ה 8-10K שזה כולל כלוב תפירת ברזנט וכו' ולא לשכוח אישור בעמדה מס' 1...
אבל בכול מקרה אתה צודק הארוך מאוד נוח בשטח נסעתי על ארוך של חבר. ומבחינת אחזקה הם קרובים עד זהים. תודה בכול מקרה.
ד"א לפי הלוגו שלך יש/הייתה לך סופה איך היא הייתה מבחינת האחזקה?

danip
10-11-08, 12:47
בהנחה שאתה מחליף למשהו תקין, ניתן להניח שלא תתקל בבעיות מצד אותו חלק.

בשבוע משקיע מעט מאוד זמן (בערך 0) אבל זה לא חוכמה, אצלי הג'יפ משמש לטיולים בלבד.
לדעתי בהנחה שאתה עושה יישור קו אמיתי (וברוב הCJים שתקנה זה יהיה בערך פירוק והרכבה של כל הג'יפ) הוא לא יידרוש ממך זמן מיותר ויהיה הקל ביותר לטיפול עצמי (אחרי הסמוראי) . אבל כמו שכתבתי, הבעייה הגדולה תיהיה להגיע למצב של רכב תקין לחלוטין, לבד זה לוקח הרבה זמן והמון כסף, ולקנות כזה מוכן עולה (בד"כ) לא מעט ולא תמיד יש כאלו בנמצא. (למרות שעכשיו יש אחד שעונה על ההגדרה הזו, בלוח המודעות יש פירסום של ה-CJ של לביא)

היי עירא

ראיתי אותו אבל... להוציא 38K על סיקס לא משנה באיזה מצב הוא נמצא נשמע לי מופרך (בלי לפגוע בלביא) מה גם שהוא סגור. אם אני הולך להוציא סכום כזה בקנייה זה יהיה על משהו חדיש יותר כלומר סופה.

דני

עירא
10-11-08, 13:57
היי עירא

ראיתי אותו אבל... להוציא 38K על סיקס לא משנה באיזה מצב הוא נמצא נשמע לי מופרך דני

איך סבתא של חבר שלי אומרת,
"אין לי מספיק כסף לקנות בזול"

להביא CJ למצב כזה לבד יעלה לך יותר.

עירא

מוני אורבך
10-11-08, 14:32
היתי רוצה לצאת חוצץ בפני מגדפי הדיפנדר הקצר.

לאף אחד מהעונים לא היה בבעלותו דיפנדר קצר (וגם לא ארוך) ולכן נראה לי קצת תמוה התגובות החד משמעותיות עליו.
הדיפנדר הארוך הוא כלי מאוד מאוד מגושם ואי אפשר בכלל להשוות אותו להתנהלות מול דיפנדר קצר.
ההרגשה הכללית היא של משאית, וגם הרעש בהתאם.
הקצר הרבה יותר זריז ונוח, ובשימוש יום יומי אין מה להשוות בכלל!
עבור שני אנשים הקצר הוא אידאלי. יש מקום לקחת את כול הבית מאחור והנוסעים יושבים בניחותא מקדימה.
גם מבחינת נוחות הקצר לא נופל בהרבה מהארוך ואולי אף משתווה.
מבחינת התחזוקה הקצר יותר זול. תצרוכת הדלק יותר טובה, העומס על החלקים המכנים קטן יותר ולכן גם שברים ובעיות יותר נדירים.
ברגע שמדובר על יותר מ 2 אנשים התמונה משתנה. 3 או 4 אנשים בקצר לטיול בן כמה ימים דורש המון פתרונות יצרתיים. הדבר אפשרי אבל אני לא היתי ממליץ.
בקיצור אם לא מדובר על יותר משני אנשים אני בהחלט ממליץ על הקצר יותר מהארוך!!!

דני בסוף לא יצא לנו לדבר לעומק.

היות וכן מדובר על רכב יום יומי אני לא היתי ממליץ על CJ.
הרכב הוא זוועה לנהיגה בכביש!!!
ממש ממש עונש, ובמיוחד הפתוח.
ואני אומר זאת אם כול האהבה שלי לרכב.
אתה צריך לנסוע איתו יום יום, CJ הוא לא בשבילך.

סופה היא בהחלט רכב יום יומי סביר.
והיות והיא יותר חדשה, סביר שתהיה יותר אמינה.
לא צריך לפחד כול כך מהחשמל, רכב מתוחזק לא יעשה יותר מדי בעיות.
בסביבות ה 40K בהחלט נראה לי שתוכל למצוא משהו סביר.
הבעיה עם הסופה היא הגניבות שלה. הרכב מאוד מבוקש במגזרים מסוימים...
והדלק, גם אם אתה נוסע מעט 1 ל 7 במקרה הטוב זה לא בדיוק נעים לכיס.
אגב אני היתי שוקל לקנות סגורה.
ברגע שאתה מוריד את הדלתות אתה בהחלט מקבל אפקט של "פתוח"
ואם אתה מתעקש להוריד חלון קידמי, גם את זה ניתן לסדר.

דיפנדר קצר לעניות דעתי בהחלט יכול להתאים לך.
רכב יותר חדש, ובלי חשמל בכלל, מאוד נוח בכביש.
חסכוני בדלק, וגם הרבה יותר נוח מהסופה.

ערן המסוקס
10-11-08, 14:53
בתור אחד שהסיקס משמש אותו רכב יומיומים ב10 שנים האחרונות.

הוא לא אמין במיוחד, הוא ישן, אבל לא חייב לשבת מתחתיו פעמיים בשבוע.

יש לו מחלות, לרוב יש פתרון שנותן לך שקט לתקופה ארוכה מאוד.

גיר הוא דבר שכנראה צריך לדעת לשפץ, או שצריך מזל. שיפוץ איכותי יתן לך שקט לשנים.

צלבים פה ושם בגל האחורי.

נזילות ממחזירי שמן פה ושם.

מבחינת נוחות נסיעה בכביש. לי הוא נוח למדי. נסעתי בסופה בלי מוט מייצב ובלי זרוע פאנהרד, וההרגשה דומה. אם הג'יפ סטנדרטי, הוא נהיג ודורש רק תקופת התרגלות אליו.
אין בידוד, ולכן יש רעש צמיגים ורוח (את המנוע דווקא לא שומעים אם יש אגזוז נורמאלי). בקיץ דיי חם אם הברזנט סגור ובלי מזגן.

זאביק
10-11-08, 15:25
לאף אחד מהעונים לא היה בבעלותו דיפנדר קצר (וגם לא ארוך) ולכן נראה לי קצת תמוה התגובות החד משמעותיות עליו.
הדיפנדר הארוך הוא כלי מאוד מאוד מגושם ואי אפשר בכלל להשוות אותו להתנהלות מול דיפנדר קצר.

מוני,
נכון שלא הייתי בעלים של דיפנדר. לא קצר ולא ארוך. מצד שני, אני לא צריך להזכיר לך על מה נוהגים רוב האנשים שאני מטייל איתם כבר שנים, אבל זה מתחיל מ-7 דיפנדרים, מתוכם 2 קצרים.

להשוות נוחות, מבנה, התנהגות, הרגשה - לא צריך להחזיק דיפנדר שנים.
מספיק לעשות עליו מאות ק"מ, רובם בשטח. לראות איך החברים שלך מטיילים איתו (מקום, אנשים, כמות הציוד).

היות ואני לא הייתי בעלים שלו, אני לא מחווה דעה על האחזקה שלו, אין הרבה הבדל ביניהם.

לסיכום, לא כתבתי שהוא לא טוב. הוא גרוטאה (סליחה, רכב עבודה) כמו הארוך (וכמו סופה וכמו סיקס).
כתבתי שהוא מטופש. למעט חנייה בת"א, ושבזינוק מהרמזור כנראה כן תשיג את הצב האיטי (אבל לא את הצב המהיר), אין לו שום יתרון על הארוך.

מוני אורבך
10-11-08, 15:41
זו תגובה אופינית של בעל סופה לשעבר (ומריח בנזין בפרט)
מול המנוע של סופה כול הדיזלים צבים.
אבל ברגע שאתה יורד מהסופה.
אתה מגלה שיש הבדל גדול מאוד בין הדיזלים.
תסע איזה שנה על הייליקס, ואחרי זה תגיד לי עד כמה דיפנדר קצר הוא צב...

יש הבדל גדול בין הקצר והארוך בהתנהלות גם בשטח ולא רק מהזינוק ברמזור.
כנראה שכול הנסיון שלך בקצרים נובע ממושב הנוסע!!!

danip
10-11-08, 15:50
תודה רבה לעונים אתם עוזרים לי מאוד

נראה לי שדיפנדר הופך להיות לא כ"כ רלוונטי מכיוון שקשה מאוד למצוא פתוחים ומחיר הקנייה גבוה משמעותית ממחירי סופות או סיקסים, למרות שהדיפנדר שלך מוני בראש רשימת הדיפנדרים...:D

עוד שאלה קצר או ארוך? לבעלי הסופות והסיקסים, היום כשאתם כבר חכמים ונוסעים על סיקס/סופה הייתם הולכים על קצר או ארוך? מה עדיף מקום אכסון או פחות זנב לזווית נטישה טובה יותר?

ד"א ערן עם יד על הלב ב 10 שנים שיש לך סיקס כמה פעמים השבתת אותו ונסעת באוטובוס? לא מתכוון לעקוץ רק לקבל אמת מידה.

תודה דני

ערן המסוקס
10-11-08, 16:19
השאלה היא, למה אתה קורא תקלה משביתה? זה לא רכב שפתאום לא רוצה לנסוע ואתה תעמוד מולו ותגרד בראש. הרכב פשוט. גם אם יש תקלה הוא בדרך כלל יהיה במצב נסיעה. התקלות פשוטות, גם אם לפעמים כרוכות בעבודה שחורה.

ב10 שנים האלה, השבתתי אותו פעמים ספורות. פעם אחת כששלחתי אותו לאוברול, פעם נוספת כששמתי אותו במוסך לתיקון נזילות שונות במכה אחת, אה ועוד פעם אחת כששמתי אותו בפחחות (איזה שבועיים)..

כמעט ולא היו לי תקלות משביתות שגרמו לכך שאאלץ למצוא תחבורה חלופית.

התקלה האחרונה הגדולה שהיתה לי, היתה קורונה פיניון בסרן האחורי. הרכב עדיין נסע עם שן אחת שבורה בפיניון, עד שהשגתי את החלקים (נסעתי איתו גם בשביל להביא אותם מהמרכז). הרכב עמד בערך 4 ימים, כי מסתבר שהחנות שהזמנתי ממנה את המיסבים עשתה פאשלה.

בקיצור, הרכב הזה ספציפית בדרך כלל לא מאכזב. לא פספסתי אף מבחן בגללו :smile:

אני משער שזה שהרכב עובד קשה מאוד (כל סופ"ש טיול, הרבה עבירות קשה, נסיעות לוחצות ויחסית הרבה ק"מ שנתי..) מתקזז עם התחזוקה הפנאטית. אז אפשר לצפות לסדר גודל דומה גם בסיקס מתוחזק אחר ברמה שפויה ושימוש סביר.

whisky
10-11-08, 17:23
על מה אתם מדברים?

אני לא מבין על מה אתם מדברים, על ההבדל בין פורד מוסטנג לדיפנדר?

הדיפנדר הוא כלי עבודה, אפילו כלי עבודה כבד יחסית, אבל אם עוברים לדגמים של 99 ומעלה מדובר במנוע שסוחב, אפילו סוחב טוב, הרכב מגיע למהירות שהרבה סופות היו רוצות להגיע אליו.

בעיית הרעש גם ירדה פלאים.

אם מישהו רוצה רכב פתוח אז בעיית הרעש היא הבעיה שלו, אם רוצים סגור אז הרעש הוא לא בעיה.

ובכלל רכב פתוח זה כיף גדול, במיוחד לגנבי הרכב.

110 פתוח אפשר למצוא, זה נכון שהמחיר שלהם הוא גבוה יותר כי ההיצע הוא קטן יותר. אבל לדעתי זה שווה את המאמץ!!!

לפעמים מרוב סטיגמות לא רואים את הרכב, אבל האמת היא שמדובר על אחלה רכב, אני לא ממליץ לקנות, שלי לא למכירה, אבל אל תאמין לכל מי שמקשקש בקומקום, או במקלדת, מדובר ברכב יחסית אמין, נוח, ועל העבירות (עזוב)... מי שמתלונן על צריכת שמן, שידע שאת זה אנחנו חוסכים בכמות הדלק ;)

coas
10-11-08, 20:24
היי עירא

ראיתי אותו אבל... להוציא 38K על סיקס לא משנה באיזה מצב הוא נמצא נשמע לי מופרך (בלי לפגוע בלביא) מה גם שהוא סגור. אם אני הולך להוציא סכום כזה בקנייה זה יהיה על משהו חדיש יותר כלומר סופה.
דני

הסיכוי למצוא סיקס או סופה במצב בו נמצא הCJ של לביא הוא קטן עד אפסי. העלות להביא CJ או סופה למצב הזה היא הרבה מעבר למחיר הנדרש.
אתה נופל לבור שרוב הקונים הפוטנציאלים ל CJ או סופה נופלים בו, בכלל זה עירא וגם אני. בדיעבד כולם מגלים שהיה הרבה יותר זול להוציא סכום גדול יחסית בקניה הראשונית.

מה המצב עם סופה בהקשר לשאלה הנ"ל?
האם מערכת החשמל כ"כ נוראית בסופות? בחשמל אני מאבד את הידיים והרגליים:-?

אם חשמל מפחיד אותך סופה היא לא בחירה מומלצת למרות שהשד לא כ"כ נורא.
מהבחינה הזאת, חשמל, סופה נופלת מCJ משמעותית, הרבה יותר חשמל הרבה יותר מקורות לתקלות. במיוחד בסופות יוצאות מג"ב.

היות וכן מדובר על רכב יום יומי אני לא היתי ממליץ על CJ.
הרכב הוא זוועה לנהיגה בכביש!!!
ממש ממש עונש, ובמיוחד הפתוח.
ואני אומר זאת אם כול האהבה שלי לרכב.
אתה צריך לנסוע איתו יום יום, CJ הוא לא בשבילך.

סופה היא בהחלט רכב יום יומי סביר.
והיות והיא יותר חדשה, סביר שתהיה יותר אמינה.

CJ מוזנח, סטנדרטי, ללא מוט מיצב הוא זוועה על הכביש, CJ מתוחזק עם שיפורי מנוע מינימליים ומוט מיצב יסע לא פחות טוב מסופה במצב דומה.

אין שום רלוונטיות ליותר חדשה, אחרי 10 שנים וכחצי מיליון ק"מ בשרות מג"ב או דומה, מה שישנו הוא השקעת הבעלים. מבחינה זו כבר אין הבדל בין סופה 95 לCJ משנת 85.
הג'יפ של עירא או לביא יהיה אמין יותר מרוב הסופות שלא עברו שיפוץ מקיף דומה.

לנד רובר זה נבלה מדממת, הקצר סקסי אבל גם הוא דולף מכל כיוון וקצב הנסיעה של כולם היה הורג משעמום אפילו לורד בריטי. הלאה..

danip
11-11-08, 08:50
coas כתב
CJ מוזנח, סטנדרטי, ללא מוט מיצב הוא זוועה על הכביש, CJ מתוחזק עם שיפורי מנוע מינימליים ומוט מיצב יסע לא פחות טוב מסופה במצב דומה.

מהם שיפורי מנוע מינימליים מבחינתך ולמה צריך אותם?

ושוב אודה אם תתיחסו להתלבטות קצר או ארוך בראיה לאחור כמובן

דני

ערן המסוקס
11-11-08, 09:11
בסיקס- קצר אם אין לך משפחה. קצר מתאים לזוג לדעתי. הקצר יותר נפוץ (יש יותר מבחר), וללא סרח עודף, מה שאומר שגם ללא הגבהה יש לו זוית נטישה טובה.

ארוך אם יש לך משפחה.

עירא
11-11-08, 09:22
אני ממש חולק על ערן.
אני היום הייתי לוקח ארוך בלי לחשוב פעמיים. (תאמת היום הייתי לוקח דיפנדר 110 טנדר עם רכבת כוח וחשמל של אוטו אמיתי אבל זה לא נושא השירשור...)
בארוך יש הרבה יותר מקום, ומקום זה תמיד דבר טוב.
נכון שאם אתה מוציא את הכיסא האחורי ומתייחס לכל השטח כפלטה להעמסה אז יהיה לך הרבה מקום, אבל אם אתה משאיר את הספסל האחורי למקרה שהכלב/ה מצטרף או פתאום רוצים לעשות טיולון עם עוד כמה אנשים בג'יפ והופ אין לך כמעט מקום בכלל. ולדעתי הסרח האחורי לא כזה משמעותי מבחינת ההפרעה שלו לעבירות.

לגבי השיפורי מנוע שאשר כתב עליהם, אני מניח שהוא מתכוון לשיפור במערכת ההצתה והקרבורטור, כמו כן על האופציה של החלפת ראש המנוע באחד של סופה.

עירא

מוני אורבך
11-11-08, 09:43
דני ההבדל מבחינת עבירות בין הקצר והארוך זניח.
נכון יש כמה מקרים נדירים שהזנב יתקע באדמה.
אז מה? הכול שם ברזל. ועם high lift אתה יכול להוציא אותו.

הנקודה לעניות דעתי היא אחרת לגמרי, זריזות!
הסרח שוקל כ 100 קילו יותר.
מעבר לזה בגלל שיש פחות מקום אתה סוחב פחות.
יש הבדל גדול מאוד בין סיקס או סופה ארוכים שעמוסים לעיפה ב 4 אנשים + ציוד
לטיול ארוך של 4 ימים לבין קצר שיש עליו רק 2 אנשים + ציוד.
ההבדל יכול להתבטא במאות קילו.
ואתה מרגיש את זה יפה מאוד.

בכלל האופי של סיקס וסופה שונה מהותית.
בסופה עיקר הכוח בטורים הגבוהים. זה רכב שפשוט מזמין השתוללויות
וזה מאוד מאוד כיף !!! מודה.
זה לא רכב לעבירות מבוקרת או נסיעה איטית. אין לו כוח במהירות נמוכה.
סיקס לעומתו יש הרבה כוח בסל"ד נמוך ומעט בגבוה, לכן הוא מתאים יותר לעבירות טכנית
וגם סתם נסיעה איטית ושלווה. בסיקס אתה מכניס לשלישי ונוסע כך חצי יום.
מ 800 סלד ועד 2000 יש לך כוח בשפע.

האופי של דיפנדר שונה לגמרי. למנוע אין הרבה כוח כמו ללוגמי בנזין אבל יש לו הרבה מומנט.
אתה יכול לעלות עליה בשלישי ללא בעיה. הרכב לא יכבה הוא פשוט יאיט.
גם בעבירות טכנית המנוע מצוין! יש המון מומנט מסלד מאוד מאוד נמוך ואתה כמעט ולא משתמש בקלץ.
ובגלל שהוא דיזל אין בעיות שהמונע נכבה מהזוויות המטורפות.
והמתלים... זו פשוט חווית גן עדן!
מיועד לכול מי שאוהב לנסוע בניחותא ולראות את הנוף ללא דרמה מיוחדת, לעלות את הבולדרים לאט ובטוח.
בשני מילים - לורד אנגלי (-:

אתה חיב לשבת עם עצמך ולהחליט מה מכול השלושה מתאים לך מבחינת האופי.
כול אחד (כמו ישראלי טוב) ינסה לפתות אותך עם הרכב שיש לו כרגע (שהוא כמובן הכי טוב! )
רק אתה יכול לענות למה מתאים לך הכי טוב.

danip
11-11-08, 09:59
דני ההבדל מבחינת עבירות בין הקצר והארוך זניח.
נכון יש כמה מקרים נדירים שהזנב יתקע באדמה.
אז מה? הכול שם ברזל. ועם high lift אתה יכול להוציא אותו.

הנקודה לעניות דעתי היא אחרת לגמרי, זריזות!
הסרח שוקל כ 100 קילו יותר.
מעבר לזה בגלל שיש פחות מקום אתה סוחב פחות.
יש הבדל גדול מאוד בין סיקס או סופה ארוכים שעמוסים לעיפה ב 4 אנשים + ציוד
לטיול ארוך של 4 ימים לבין קצר שיש עליו רק 2 אנשים + ציוד.
ההבדל יכול להתבטא במאות קילו.
ואתה מרגיש את זה יפה מאוד.

האופי של דיפנדר שונה לגמרי. למנוע אין הרבה כוח כמו ללוגמי בנזין אבל יש לו הרבה מומנט.
אתה יכול לעלות עליה בשלישי ללא בעיה. הרכב לא יכבה הוא פשוט יאיט.
גם בעבירות טכנית המנוע מצוין! יש המון מומנט מסלד מאוד מאוד נמוך ואתה כמעט ולא משתמש בקלץ.
ובגלל שהוא דיזל אין בעיות שהמונע נכבה מהזוויות המטורפות.
והמתלים... זו פשוט חווית גן עדן!
מיועד לכול מי שאוהב לנסוע בניחותא ולראות את הנוף ללא דרמה מיוחדת, לעלות את הבולדרים לאט ובטוח.
בשני מילים - לורד אנגלי (-:

אתה חיב לשבת עם עצמך ולהחליט מה מכול השלושה מתאים לך מבחינת האופי.
כול אחד (כמו ישראלי טוב) ינסה לפתות אותך עם הרכב שיש לו כרגע (שהוא כמובן הכי טוב! )
רק אתה יכול לענות למה מתאים לך הכי טוב.

תודה מוני זו אחת ההודעות שהכי עוזרות לי להסגר על עצמי עד כה.

נראה לי שהכיוון הוא סיקס :D

מתאים לי מבחינת תקציב, אופי הטיולים ואופי הנהיגה שלי...

תודה

זאביק
11-11-08, 11:24

מוני, אין שום בעייה לזחול עם סופה. המנוע שלה הרבה יותר יציב, שלא לדבר על שיפועים. המחשב מייצב את הסל"ד גם בזחילה (נראה אותך בעלייה קשה שם ראשון LOW בסיקס ועוזב את הגז. הוא ייכבה. בסופה, המחשב יעלה טורים כשצריך).

לא זאת צריכה להיות הסיבה לבחור בסיקס.

מוני אורבך
11-11-08, 11:47
מי אמר שיש בעיה לזחול עם סופה?!
סיקס יותר טוב בזה ודיפנדר עוד יותר בגלל אופי המנוע.
הבעיה בסופה שהמומנט שלה מושג בטורים גבוהים.
שם למנוע יש הרבה יותר כוח והוא הרבה יותר גמיש
בטורים נמוכים יש מעט מומנט, ולכן הנטיה היא לעלות בסלד.
במיוחד לנהג שרגיל לכוח המדהים של סופה...

בסיקס יש בעיות קרבורטור BBD שנפתרות טוב על ידי קרבורטור משופר או הזרקה.
הקרבורטור המקורי בעיתי (על אף שניתן לחיות איתו).

הבעיה הזו של הסופה נפתרת לחלוטין עם יחסי העברה מתאימים.
בסופה שהיתה לי עם הזחל פשוט ירדתי ל low low ואז היה יכולתי לעלות בטורים ולהרוויח מומנט.
אבל זה כבר שיפור...

דני לדעתי דווקא סופה היא המענה לצרכיך.
סיקס ישן יש לו הרבה מחלות, גם אם קנית אחד במצב מעולה.
אין מה לעשות השנים עושות את שלהם.
ומערכת ההזרקה של סופה הופכת אותה לאמינה בהרבה בנסיעת יום יום.
מעבר לזה עם כול הכבוד לבעלי הסיקסים, עוד לא נתקלתי בסיקס שיתנהג כמו סופה בכביש.
השילדה המוצקה, מוט הפרנהרד והמיצב עושים את שלהם...
וגם המנוע הרבה יותר נעים בנהיגת כביש.
אם היה מדובר רק על רכב טיולים, סיקס היה בהחלט מתאים.

coas
11-11-08, 13:00
נו באמת...

עבור הדורות הבאים ולמען המתלבטים:

סופה וסיקס לא שונים בהרבה, שניהם נוסעים גרוע בכביש.

הבעיתיות היתרה של סיקס בכביש נובעת, לרוב, מכך שהמוט המייצב חסר ומתושבת תיבת ההגה, סדק או ברגים משוחררים. כאשר ישנו מוט מייצב ותושבת תיבת ההגה תקינה אין הבדל משמעותי אם בכלל.

מערכת ההזרקה הופכת אותה לאמינה??! וזה איך? פי כמה וכמה רכיבים, לרוב הרבה מעבר לזמן החיים, הרבה יותר מורכבות בכל אספקט, הולכת דלק והצתה.

נסעתי בג'יפ, עם אותו מנוע, עם קרטר BBD, עם מוטורקראפט ועכשיו עם הזרקת דלק רב נקודתית, דומה לזו של סופה. אני מכיר כל חוט וחיישן במערכת ההזרקה ועדיין, הסטאפ של קרבורטור פשוט, לא הולי, הרגיש הרבה יותר אמין. זאת למרות שאצלי כל החיישנים חדשים, כל החיווט נבדק ותוקן היכן שהיה צורך, וכל שאר הרכיבים חדשים. זה לא המצב ברוב הסופות.

ועוד לא דיברנו על עלות החלפים.
וכמובן הערך המוסף של CJ, ג'יפ כמו שג'יפ אמור להיות ולהראות.

שוב, אני לא מדבר על נבלות שחוטות, יש כאלה משני הסוגים, אלה על ג'יפים מתוחזקים כראוי.

מוני אורבך
11-11-08, 14:33
שחר ידידי, עם יד על הלב אתה באמת אוביקטבי ?!

אתה התמחת במשך שנים בגיפים, והגעת לדרגת מומחיות מאוד גבוה.
אתה מכיר בעל פה גם את המוטורקרפט וגם את מערכת ההזרקה הרב נקודתית.
שלא לדבר על כול בורג כול בעיה וכול שטות שיכולה להיות ה CJ.

עכשיו קח בחור טירון כמו ידידנו דני שלא מכיר כלום.
ופתאום הוא צריך להבין למה הרכב מתנדנד לו בסיבובים, למה הוא לא מניע בבוקר קר, למה פתאום הוא לא עוצר.
ועוד ועוד שטויות.

כן סיקס מתוחזק היטב משופר בטוב טעם ועם בעלים שיש לו ידע של שנים עליו יכול לנסוע טוב כמו סופה.
אבל כמה אנשים יש עם רמת הידע שלך??? ועם רכב משופר ומתוחזק כמו שלך.
ובוא נניח לשם דיון שדני ישיג רכב משופר ומתוחזק כמו שלך ב 40K.
מה אז? ברגע שההצתה תתפרק לו מה הוא יעשה. אם יווצר חופש במוט המיצב, איך הוא ידע מה לעשות???
לעומת זאת סופה ב 40K היא יותר חדשה. היא הרבה יותר יציבה כסטנדרט. יש לה מערכת הזרקה מתועדת היטב ומוכרת שכול מוסך לרכבים מוזרקים יכול לטפל.
לדני הטירון יהיה הרבה יותר קל להתחיל עם סופה במצב טוב מאשר סיקס במצב מעולה אבל ממש לא סטנדרטי.
לעניות דעתי כמובן.
אין מה לעשות עם כול האהבה ל CJ הסופה כרכב יום יומי עדיפה. אלא אם כן אתה משפר ומשדרג מאוד את הסיקס, וזה לא המצב כאן

coas
11-11-08, 15:33
שחר ידידי, עם יד על הלב אתה באמת אוביקטבי ?!

אשר, לא שחר. אני לא אוביקטיבי. CJ יפה יותר.

אתה התמחת במשך שנים בגיפים, והגעת לדרגת מומחיות מאוד גבוה.
אתה מכיר בעל פה גם את המוטורקרפט וגם את מערכת ההזרקה הרב נקודתית.
שלא לדבר על כול בורג כול בעיה וכול שטות שיכולה להיות ה CJ.

לא מומחה ולא בן של מומחה. כל הידע קיים ברשת, לגבי הקרבורטור ולגבי ההזרקה.

ובוא נניח לשם דיון שדני ישיג רכב משופר ומתוחזק כמו שלך ב 40K.
מה אז? ברגע שההצתה תתפרק לו מה הוא יעשה. אם יווצר חופש במוט המיצב, איך הוא ידע מה לעשות???
לעומת זאת סופה ב 40K היא יותר חדשה. היא הרבה יותר יציבה כסטנדרט. יש לה מערכת הזרקה מתועדת היטב ומוכרת שכול מוסך לרכבים מוזרקים יכול לטפל.

שמת לב שאתה יורה לעצמך ברגל נכון? מהכתוב משתמע שבCJ מטפלים לבד ואילו סופה, הזרקת דלק, לוקחים למוסך. עלויות??

מוט מייצב הוא סטנדרט בCJ, יש שהורידו אותם כדיי לקבל יותר מהלך מתלה.
אם נוצר חופש במוט המייצב יעשה מה שעושה בעל סופה.

כדיי לטפל בCJ לא צריך ללמוד איך בודקים חיישנים, מה ההתנגדויות של חיישני הטמפ, מה המתח הנכון בחיישן MAP ובחיישן חמצן, כמה פעימות לסיבוב מספק חיישן מהירות ועוד ועוד... כדיי לטפל בCJ בשטח (אני מתייחס רק לעניין המנוע, שם ההבדל המהותי) צריך ספרי קרבורטורים, מברג ותרגול בפירוק והרכבת קרבורטור.

ההצתה בCJ מורכבת מ6 חוטים (שהולכים מA לB), מפלג פשוט, קויל ומודול.
בסופה, 18 חוטים (חלקם מחוברים ביניהם, חלקם עם תלות הדדית), חיישן קרנק, מפלג (חיישן קמשאפט),קויל, ASD ריליי, מחשב ובטח עוד ששכחתי.
מה יהיה יותר קל לתקן?

לכל דבר אחר יש את הפורום הזה ואחרים.

כולנו היינו טירונים, אבל עם CJ סטנדרטי, קרבורטור, קל יותר להיות מומחה.

לשם ההגינות, אם מתכננים להחליף קרבורטור בג'יפ לאחר שאין דיי מידע עליו או על מי להסתמך, אז התמונה שונה לחלוטין. כאן כבר פשוט יותר להרכיב הזרקת דלק. חכמה שבדיעבד.

six 4 life
11-11-08, 15:52
נראה לי שהכיוון הוא סיקס :D

אם תרצה ארוך, פתוח, נקי ודי סטנדרטי, שנת 89 עם טסט לשנה, מנוע אחרי אוברול ועוד כמה פצ'יפקעס במחיר אטרקטיבי- דבר איתי.
אם תרצה קצר פתוח משופר ונוצץ במחיר פחות נמוך- אתה גם מוזמן לדבר איתי.

בהצלחה.

נימי
11-11-08, 23:44
לפי דעתי הדילמה היא בין סופה ל CJ.
אם עדין לא קראת את ההשוואת בניהם זה הזמן: http://www.jeepolog.com/35.html

לי יש CJ קצת יותר משנתיים, ניסיון נהיגה בסופה כמעט ואין לי, כול מה שאני כותב זה מניסיון אישי שלי.

20 קילומטר ביום זה ממש מעט קילומטר, עם הדרך זורמת זה כלום, אני במשך חצי שנה נסעתי ב CJ שלי כל יום לעבודה ( 6 קילומטר לכל כיוון) שבדרך לקחתי את הילדים שלי לגן, תענוג זה לא אבל אפשר לחיות עם זה.

אני נימצא בשטח (פחות ממה שאני רוצה) ואני חייב לציין שרכב שמור זה רכב שמור ותקלות יש גם בסופות וגם בסיקסים, ממש ממש לא בטוח שיש יותר תקלות בסיקסים, בכל מקרה אין יותר מידי תקלות משביתות באף אחד מהכלים הללו.

העבר של הרכבים הללו לא היה קל זה נכון, הסיקסים יותר ישנים הסופות יותר חדשות, בו נעזוב את זה לרגע כי שנייהם רכבי שטח ישנים שעברו התעללויות וגם הסופות ה"חדשות" רובן בני יותר מעשור, מה שחשוב זה איך טיפלו ברכב ומה מצבו הנוכחי, יש סיקסים שמורים ויש סופות שחוטות, ולהיפך.

מבחינת נוחות נסיעה, כמו שאמרו לפני, שהרכב תקין, תושבת תיבת הגה לא סדוקה וללא חופשים ויש מוט מייצב הרכב מרגיש סביר, כלומר משהו שאפשר לחיות איתו, זה לא פרייבט ולא רכב ספורטיבי, זה רכב שטח ורכב שטח קשוח.

קצר או ארוך, הארוך עלול "לחרוש" יותר בתנאי שטח מסוימים, אבל אל תישכח שזה לא פגוש פלסטיק, זה ברזל, בארוך ניכנס יותר ציוד, אם אתה עושה טיולים של יותר מזוג ויותר מיום אחד, הקצר בעייתי, יש פיתרונות כמו גגון או מקום איכסון על המתקן גלגל מאחורה אבל זה לא אותו הדבר, לעבירות קיצונית לקצר יהיה יתרון, אה כן הקצר יותר יפה וסקסי :D

ודבר אחרון, אל תישכח שגם סופה וגם CJ "שותים" יותר דלק מסמוראי, הרבה יותר.

בהצלחה

asafk
11-11-08, 23:48
נתחיל בזה שלי יש הרבה קילומטרים בכביש, ובשטח - הן בCJ, הן בסופה והן בדיפנדר (ובעוד כל מיני, אבל לא עליהם מדברים בדיון הזה). אז כל מה שאני כותב- זה רק מנסיון אישי שלי, ודעה סובייקטיבית לחלוטין.

הרכב בשבילך הוא סופה. לדעתי מהג'יפים הטובים ביותר אי פעם. ואם היה לך סכום רכישה כפול הייתי אומר אותו דבר על דיפנדר. סופה היא ג'יפ הרבה יותר ידידותי לנסיעה בכביש מCJ, וזה לא רק המייצב והפנהרד, זה גם הגיר (עם הילוך חמישי ומהלך סביר של הידית), זה המנוע , זו כל השלדה שמרגישה יותר מחוברת, זה הרעש וזו סביבת הנהג. משפט לגבי המנוע, כוח בטורים נמוכים וכו'- נכון שעקומת המומנט פחות שטוחה מאשר בCJ, אבל שימו לב שיש במנוע 4 ליטר יותר כוח כמעט בכל נקודה מאשר במנוע CJ. נכון ששיא המומנט מושג בסל"ד גבוה יחסית, אבל כבר מ1000 סל"ד יש 80% מהמומנט בערך, וזה יותר ממה שיש לCJ בשיא. כבונוס יש לך עוד הרבה כוח גם כשעולים בטורים, עד לקרשנדו הנפלא ב5000 סל"ד. נכון שמנוע CJ משופר יכול לתת יותר. אבל אני חושב ששיפורי מנוע הם דבר שצרך גדול עם הרכב לתוכו, לא להחליט עליו מראש.
חוץ מכל אלו, אין בעיה בטיפולים עצמיים בסופה. די פשוט, למען האמת, ואפילו החשמל פשוט. המשימה הכי מסובכת היא שחזור רתמת המנוע בג'יפ ישן, וגם זה דבר שעושים ביום-יומיים של עבודה (אם הכנת את כל החלקים מראש). פרט לכך יש ארבעה חלקים במערכת ההזרקה שכדאי להכיר ולדעת היכן נמצאים ומה הסימפטומים לתקלות בהם.
הסופה שלי היתה רכב יומיומי במשך די הרבה זמן, ובלי שום דרמות מיוחדות. החוכמה לדעתי היא לא להגזים- להישאר עם צמיגי 31, פנהרד מחובר (ורצוי גם מייצב), בלי הגבהה היסטרית - בתצורה המינימלית הזו, הג'יפ ייתן לך הרבה יותר גם בכביש וגם בשטח מסמוראי על 235 עם כל השיפורים- ובפחות השקעה ראשונית. נכון שההוצאות הקבועות גבוהות יותר, נכון שההוצאה על דלק גבוה יותר, אבל זה מחיר שצריך להחליט אם רוצים לשלם או לא. מהצד השני, חלקי חילוף לסמוראי יותר יקרים, וסמוראי ישן ומשופר הוא לא רכב עם האמינות האגדית של סמוראי חדש.
פתוח או סגור זה עניין של טעם, כנ"ל לגבי ארוך או קצר. לא תנסה לא תדע.

אסף.

ערן המסוקס
12-11-08, 12:02
סופה לא מתקלקלת פחות מCJ, מכל הבחינות. רוב הסופות שיצא לי לטייל איתן עשו המון, המון צרות. אבל זה לא אומר כלום, חוץ מזה שברוב המקרים זה נובע מרכב ישן ולא מתוחזק נכון. גם אם הם השקיעו ים של כסף על הרכב. אם אתה לא מכיר את הרכב ומה הוא צריך, זה מה שתקבל.

CJ סטנדרטי לחלוטין, אבל מתוחזק ובנוי נכון עובד חלק לחלוטין. מי שלא מאמין מוזמן לסיבוב על CJ סטנדרטי מהחברה (חוץ מזוג נעילות אוטומטיות).
הוא מתניע בקלות בכל מזג אויר, ועובד חלק לגמרי. כאשר כל המערכות מחוברות ותקינות. כמעט בכל CJ שראיתי זה לא המצב, למרות שדיי פשוט להגיע למצב הזה, ואפילו לא יקר.

ממש לא חסר לו כח. זה לא מטוס וממש לא רכב ספורטיבי, אבל הוא עומד מול משפחתית 1600 (עד מהירות סבירה כמובן, מעבר ל100 קמ"ש הוא נחות), וזה מספיק. אפשר גם לנסוע איתו כל הדרך מערד לצומת שוקת בלילה על 120-130 בלי ללחוץ יותר מידי על הגז בלי להתעייף מהנהיגה, ובלי להתרכז יותר מידי, כשמאחרים לבחירות לקלפי אם הכל תקין והדוק ברכב. אבל אתה מסתכן באיבוד השמיעה :eek: (רעש צמיגים ורוח, בדיוק כמו בסופה פתוחה).

סופה סטנדרטית לחלוטין, תסע טוב יותר בכביש. השילדה מוצקה יותר, ותוספת משמעותית ליציבות עם מוט פאנהרד.

לטעמי הגיר של סיקס נעים וחלק יותר מגיר של סופה. 4 הילוכים בלבד מספיקים לחלוטין בCJ סטנדרטי.

Mikonw
12-11-08, 13:18
לפני שנה וקצת רכשתי את הסופה שלי 94 סגורה, לא הגיד לך שלא היו תקלות אבל כן הגיד לך שרוב התקלות הם בגלל טעויות שלי, שטויות שעשיתי ומחוסר ידע או סתם שוויץ.

בגדול הרכב אמין מאוד כל עוד מודעים למגבלות שלו (אין הרבה כאלה) ונוהגים בו בהגיון.

מה זה ואמר הגיון: הגיון אומר כזה דבר, לא בא לי טיפול מחר במוסך אז אני לא העשה שטות שעלולה לעלות לי בבריאות או בכסף, לא מטפס סתם על מדרגות של מטר+ לא מנסה לבדוק עם הרכב עמיד במים כמו שידיד שלי בדק והרכב שלו טבע :mrgreen:.

אני בחרתי סופה ארוכה, עד היום לא נתקלתי באיזה מכשול שקצרה עברה ואני לא. לרוב גם בלי לקבל כלל מכה בחלק האחורי, ויודע מה גם אם קבלתי מכה בחלק האחורי אז שטויות לא קרה כלום, אבל כן נתקלתי בבעיות שהיו לרכבים הקצרים שלא היה להם מקום לציוד, זה יצר בעייה בשבילי כי הייתי צריך לסחוב את הציוד שלהם :-)

הסופה הינו הרכב היום יומי שלי !
כך שלרוב משמשת לטיולי סוף שבועה קשים ומאתגרים או במקרה וממש בא לי לצאת מהבית והרכב הנוסף (ג'ימני) לא זמין לי (אשתי :twisted:) מסיבה כזו או אחרת.

בתור רכב יום יומי לא ממש הייתי ממליץ אחרי הכל זה רחוק מלהיות פריבט, כנל לגבי האחרים שהזכרת.
בחורף הגג נוזל, למרות שפטרתי גם את זה על ידי כיסוי הגג הקים בשכבה דקה של פיברגלס.
מושבים לרוב מומלץ להחליף.
לשפץ את המזגן חובה !!!!
אולי במקרה של סופה פתוחה אין צורך במזגן

אני העברתי את הרכב שלי חלק מהשיפוצים לבד, האמת השד לא כזה נוראי.
צבעתי אותו מבפנים, בודדתי את כל האמבטיה שלו בפוליצב מקיר האש ועד לדת אחרוית + שטייח מקיר לקיר :D הרכב הרבה יותר שקט ובטח פחות מחמם.
החלפתי מושב נהג לכיסא של הספיר שמצאתי משומש במצב טוב מאוד, ובתיכנון להחליף גם מושב נוסעה. סדרתי לו משענות יד מסוברו שהיתה במגרש פירוק וכל מיני שטויות.
במכלל של המנוע וכאלה אין מה לגעת, זה הדבר הטוב שיצא מבית תער.
מה שכן הורדתי את המוט המיצב מהסיבה שלדעתי הוא קצת מגביל את מהלך המיתלה של הרכב.

בגדול מה שאני חושב שאני מנסה להגיד שהם אתה מחפש רכב לטיולים ובמקרה ונפל לידייך סופה לא שחוטה כמו שלמזלי קרה אז לך על זה.
הבעייה שקשה למוצא כזו :-(
תשקיע בא בהתחלה מיקצה שיפורים קוסמטי תתפלה כמה זה משנה את איכות הנסיעה אם לבד ואם על ידי בעל מקצוע לשיקול האישי.
אני מאוד נהנה מיזה וכל פעם משפר לי משהו ברכב.
שלב הבא שלי זו תיבה בין שני הכיסאות הקידמיים + מזגן אחורי.

וארי לך רכב יחסית נוח ומאוד אמין
תקלות תמיד היו לא משנה באיזה רכב תבחר, אחרי הכל רכבים ישניים יחסית ועברו כבר הרבה :lol:.
בסופות קל לטפל לבד וקל יחסית גם להביא חלקים משומשים אם יודעים איפה לחפש.

danip
12-11-08, 14:01
תודה רבה על התגובות חבר'ה

אל תשכחו שאני בא מכמעט 6 שנים עם סמוראים כרכב ראשון ואחרון שלי. אמנם היו בבית עוד רכבים אבל ב 99.9% מהמקרים העדפתי את הסמוראי. ולכן נוחות נסיעה או העדרה היא לא משהו שאני מתרגש ממנו כ"כ (כנראה קומוניסט בנשמה, ואני לא רוסי...). הסמוראי היה קופצני מאוד, הקצר יותר, הארוך פחות אני מניח שמעבר לרכב גדול יותר ירגיש לי טוב עוד יותר.

ביום שישי נתחיל לראות ג'יפים :D

דני

דרור ברלי
13-11-08, 16:27
היו לי שני CJ
היום יש לי סופה ("היום" - זה כמעט 10 שנים עם אותה סופה, וזה אומר הכל על אמינות ועל שביעות רצון מהג'יפ הנהדר הזה)

אפשר להתווכח מי מהם יותר ג'יפ בשטח. בכל מקרה ההבדלים לכאן או לכאן יהיו פעוטים, ולמרות שמדובר ברכבים ישנים, שניהם לדעתי הג'יפים הכי טובים שאתה יכול לקנות היום, בטח כשהפרמטר העיקרי הוא תמורה למחיר - כמות הפאן לשקל.

אבל אין בכלל ויכוח מי מהם הרבה יותר אוטו בכביש. שום CJ אפילו לא מתיימר להתמודד מול סופה בכל מה שקשור ל-Driveability יומיומי, ואני מדבר על שילדה מוצקה, על התנהגות צפויה ובטוחה הרבה יותר, על נוחות, יציבות, שקט, בלימה בקו ישר, איכות ודיוק היגוי, צריכת דלק ואמינות כוללת של רכב צעיר וחדש יותר (הכל כמובן יחסי... אני לא מדבר על טוארג...)
ואל תשכח - גם אם זה רכב לטיולים בלבד ולא אכפת לך איך הוא בכביש, הוא עדיין צריך לנסוע200 ק"מ על כביש לכל כיוון בכל טיול לדרום. אל תזלזל בזה.

coas
13-11-08, 17:04
כנראה נסעת בCJ גרוטאות. ואם כבר הזכרת נוחות, עם הקפיצים המקוריים של סופה??!

מה העניין של בלימה בקו ישר? CJ אמור לבלום בקו ישר בדיוק כמו סופה, אם זה לא המצב יש בעיה. שניהם בולמים גרוע.

לגבי שקט, מנוע של CJ שקט יותר ממנוע של סופה, ההבדל בסעפת הפליטה. כל שאר הגורמים הם קוסמטיקה שתלויה בהשקעת הבעלים.
ההילוך החמישי גם כן לא משנה הרבה מבחינה זו, היתרון של ההילוך החמישי מתקזז עם יחס ההעברה בסרנים, הגבוה יחסית, של CJ.

השוואות של צריכת דלק לא רלוונטיות, לאף אחד אין נתונים השוואתיים מדויקים קרי, רכבים עם נתונים זהים במסלול דומה או לחליפין נתונים סטטיסטיים.

סופה אמנם רכב צעיר יותר בשנתון, אבל רוב אלה הקיימים כיום בשוק האזרחי הנם יוצאי מג"ב, כלומר נסעו עם מיגון כבד נגד ירי, מאוד כבד. CJ לעומת זאת נסעו עם מיגון נגד מיידי אבנים, פרספקס. ברור איזה רכב עבד קשה יותר ומכך, פקטור הגיל לא רלוונטי.

danip
13-11-08, 17:18
אני רואה בשרשור התייחסות לצריכת הדלק של סיקס מול סופה אבל יש עוד סופה שכולם מתעלמים ממנה, עם מנוע דיזל.

האם אתם מתעלמים מהאופציה כי המנוע גרוע? מה צריכת הדלק? והאם ניתן להחליף ברישיון מבנזין לדיזל ולהפך בצורה חוקית?

דני

six 4 life
13-11-08, 17:49
אם יש סיבה בודדה לקנות סופה זה אולי המנוע
לקחת לה את זה, נגמרו הסיבות.

דרור ברלי
13-11-08, 18:44
גרוטאות? סיקסים טובים. אבל כל רכב לא יכול לתת יותר ממה שיש לו. הסיקסים שברו לנהו את הגב, וכמה סיקסים אתה מכיר עם קפיצים מקוריים? תראה לי היום CJ נוח יותר מסט הקפיצים שיש לי היום בסופה.

מה העניין של בלימה בקו ישר? CJ אמור לבלום בקו ישר בדיוק כמו סופה, אם זה לא המצב יש בעיה. שניהם בולמים גרוע.
אז בכל הסיקסים יש בעיה?... סופה בולמת חרא, אבל ישר. גם אם תעזוב את ההגה. ב-CJ ממוצע לך תדע איזה גלגל יינעל ומתי, האם ההגה ימשוך ימינה? ואולי שמאלה? וזה אחרי נסיעה באחד ה-CJיים שלדעתי הוא בין היותר טובים כאן בפורום.

לגבי שקט, מנוע של CJ שקט יותר ממנוע של סופה, ההבדל בסעפת הפליטה.
מעניין. ה-CJ היה קורע לנו ת'אזניים. אולי כי לרובם אין שום בידוד רעשים, שטיחים וכו'? בסופה יש לי שטיח מקורי עבה על כל הריצפה. קשה להגיד שהרכב שקט אבסולוטית, אבל לעומת CJ ממוצע זה שקט של בית קברות. על רעשי מכניקה למיניהם (יללות ויבבות מכל מיני כיוונים) אני כבר לא מדבר.

כל שאר הגורמים הם קוסמטיקה שתלויה בהשקעת הבעלים.
ההילוך החמישי גם כן לא משנה הרבה מבחינה זו, היתרון של ההילוך החמישי מתקזז עם יחס ההעברה בסרנים, הגבוה יחסית, של CJ.
ההילוך החמישי משנה המון.

השוואות של צריכת דלק לא רלוונטיות, לאף אחד אין נתונים השוואתיים מדויקים קרי, רכבים עם נתונים זהים במסלול דומה או לחליפין נתונים סטטיסטיים.
מספיק השוואות ובדיקות תצרוכת כבר עשיתי. התוצאות ברורות.

סופה אמנם רכב צעיר יותר בשנתון, אבל רוב אלה הקיימים כיום בשוק האזרחי הנם יוצאי מג"ב, כלומר נסעו עם מיגון כבד נגד ירי, מאוד כבד. CJ לעומת זאת נסעו עם מיגון נגד מיידי אבנים, פרספקס. ברור איזה רכב עבד קשה יותר ומכך, פקטור הגיל לא רלוונטי.
פקטור הגיל רלוונטי ורבע. מישהו טען שמוכרחים לקנות סופה ממוגנת לשעבר? כל מבט חטוף ברשיונות יבהיר לך את עברה של סופה ספציפית. (רכב פתוח ממודל גבוה - 99 ומעלה, שכתוב לו "סגור" ברשיון) חסרות סופות יוצאות חברת החשמל, מינהל אזרחי, שב"כ וכו' שנראות ומרגישות גם היום הרבה יותר טוב מכל רכב של מג"ב שחדש מהן ב-6 או 7 שנים?
ה-CJ פשוט הרבה יותר ישנים, והזמן לא עושה להם חסד. גם החדשים שביניהם בני 20, אחרי עשרים ומשהו ידיים שכל אחת מהן הזניחה את הרכב בתורה והעבידה אותו בפרך בשטח, תיחזקה אותו תחזוקת שבר במקרה הטוב. העובדה שהרכב קל פשוט לתחזוקת-חירום עם ספריי-קרבורטורים, חוט-ברזל וג'אפקה, משכה אליו תפרנים ואלה למרבה הצער, גדולי המזניחים. כשכל התקציב הולך לדלק, פשוט לא נשאר להם כסף לתקן כמו שצריך בעיות כשהן צצות ועדיין לא קריטיות. וככה מושכים את הבעיו תהללו לאורך שבועות וחודשים ושנים, והרכב הופך לזומבי - מת חי. רוב הסיקסים כבר רקובים, רובם עם סדקים בשילדות בתפרים שלאורך הקורות (מה חשבתם, שהגמישות הזו של השילדה באה בחינם?) רובם עם חופשים ורעשים במערכת ההינע שלאף סופה אין, ועוד ועוד מכל הבא ליד. תאמין לי - ניסיתי, התנסיתי, BEEN THERE, DONE THAT, היה נחמד, אבל לא, תודה. בימי ה-CJ תמיד היו לי ציפורניים שחורות ומכסה המנוע היה נפתח לפחות אחת ליומיים. בעשר השנים האחרונות? לפעמים עוברים חודשים בין פתיחות מכסה מנוע בסופה, וגם זה קורה בד"כ רק כדי למלא תמיסת ניקוי חלונות במיכל של השפריצר (כן, יש שפריצר מקורי שעובד כמו שד ומעולם לא נדרש לשום תיקון או טיפול. וגם חימום פראי, וגם וישר אחורי. מכיר דברים כאלה ברוב הסיקסים?)

וזה המקום להזכיר שהרכב שלך הוא לא דוגמא, וממילא לא תמכור אותו אז הוא לא רלוונטי לדיון.

מי שיקרא את מה שאתה כותב יחשוב שב-Jeep התבלבלו ושה-CJ אוטו יותר טוב מהג'יפים החדשים יותר. אז עם כל אהבתי ל-CJ (והיא רבה עד מאוד), תרשה לי להחזיר אותך למציאות.

דרור ברלי
13-11-08, 18:49
אל תיגע בסופה דיזל. המנוע הזה הוא דרעק, זבל עופות.
אלא אם אתה מוצא אחת במצב כללי טוב שזקוקה ממילא לשיפוץ/החלפת המנוע (וזה קורה בתדירות), ואז עושים את ההסבה המתבקשת לבנזין (חוקי).

ערן המסוקס
13-11-08, 19:12
אין כמו ויכוח טוב וישן בין CJ וסופה.

חייב להוסיף עכשיו כמה דברים משלי ותיקונים.

לגבי הבלימה בCJ, אני מאמין דרור, שאתה מתכוון לCJ שלי. ובכן, באמת הוא בלם נורא אז. אח"כ פרקתי את הרפידות וגיליתי שנדבק לי בוץ על החלק הפנימי של הרפידה והפך לשייש. הרכב עוצר ישר לחלוטין ובהחלטיות גם במהירויות לא חוקיות בעליל. טוב נו.. מאז כבר הספקתי להרכיב סרן קדמי חדש ונוצץ, כולל הכל.

בקשר להגברה הנוראית של הבוסטר המקורי, אתה צודק. צריך ללחוץ חזק, למרות שמהלך הדוושה קצר והרכב בסופו של דבר בולם טוב, אם יש לך רגל חזקה. בכל מקרה, זאת באמת נקודה לשיפור. אצלי בוסטר ומשאבה של סופה עשו את החיים קלים יותר.

בקשר לקפיצים. אני חושב שעדיין רוב הסיקסים הם עם קפיצים מקוריים כיום. הם יותר ממספיקים לרוב השימושים, וגם הנוחות לא רעה בכלל. סיקס ארוך וסגור כמו הסופה שלך הוא רכב נוח ורך מאוד.

בקשר לרעשים בנסיעה. אם לסופה יש בידוד ולCJ לא, אז ברור שהסופה שקטה יותר. אבל מערכת ההינע של CJ שקטה לחלוטין. לפחות כמו סופה, וכנראה שהמנוע גם שקט יותר (עם אגזוז נורמאלי).

בקשר לצריכת הדלק, כנראה שאנחנו צריכים לטייל פעם אחת יחד ולראות מה באמת עומד מאחורי זה. :wink:

מסכים איתך לגבי גיל הרכבים. הCJ יהיה לרוב עייף יותר מבחינת שילדה ובודי. המחלה שלו היא בעיקר עקב חלודה שמתפתחת וגורמת לסדקים בכמה נקודות תרפה. היי.. מסגרות טובה תפתור את העניין.

וגם לי יש שפריצרים, עם נוזל בריח לבנדר! אבל אין לי וישר אחורי על הברזנט :rolleyes:

UNIX
13-11-08, 19:37
cj רכב הרבה יותר גס
הדשבורד שלו לא אנושי ודומה יותר לאיזה לוח פיקוד של גנרטור לעומת הדש של הסופה שכבר יותר מודרני
ויותר מפנק ,זה היתרון המהותי של הסופה בכביש מבחינתי!
אם אתה רוצה ג'יפ אמיתי זה רק סיקס , ייתן לך הרבה יותר בשטח טכני מכל סופה
ואם תרצה גם בדיונות הסיקס יעשה בית ספר לסופה עם השיפורים הנכונים .
סיקס הרבה יותר נוח מסופה ויש לו מהלכי מתלה הרבה יותר גדולים משל סופה
סיקס וסופה בולמים אותו הדבר ,
הבעיה האמיתית היא למצוא רכב טוב ויותר חשוב מזה לדעת לשלם בעבור רכב שכזה ולא לחפש את הסיקס הכי זול שתמצא
סיקס טוב אפשר לקנות בסביבות ה 25 אלף שקל.

coas
13-11-08, 19:49
גרוטאות? סיקסים טובים. אבל כל רכב לא יכול לתת יותר ממה שיש לו. הסיקסים שברו לנהו את הגב, וכמה סיקסים אתה מכיר עם קפיצים מקוריים? תראה לי היום CJ נוח יותר מסט הקפיצים שיש לי היום בסופה.

יותר מאחד. אם אתה משווה סט אפטרמרקט אז הסיפור שונה, תשווה CJ עם קיט קפיצים לסופה עם קיט דומה. אם מקורי אז אלה של סיקס עדיפים. עם 4 פריצות דיסק ואחד שכבר איננו אני יודע להרגיש איפה יותר נוח.

אז בכל הסיקסים יש בעיה?... סופה בולמת חרא, אבל ישר. גם אם תעזוב את ההגה. ב-CJ ממוצע לך תדע איזה גלגל יינעל ומתי, האם ההגה ימשוך ימינה? ואולי שמאלה? וזה אחרי נסיעה באחד ה-CJיים שלדעתי הוא בין היותר טובים כאן בפורום.

כלומר נסעת בכל הסיקסים? בארץ או גם בעולם??

נסעתי ביותר מאחד, רובם בלמו גרוע אבל בקו ישר, חלקם בלמו גרוע ומשכו לצד, אלה היו גרוטאות שמקומם לא על הכביש. לא על אלה אני מדבר.

לגבי שקט, מנוע של CJ שקט יותר ממנוע של סופה, ההבדל בסעפת הפליטה.
מעניין. ה-CJ היה קורע לנו ת'אזניים. אולי כי לרובם אין שום בידוד רעשים, שטיחים וכו'? בסופה יש לי שטיח מקורי עבה על כל הריצפה. קשה להגיד שהרכב שקט אבסולוטית, אבל לעומת CJ ממוצע זה שקט של בית קברות. על רעשי מכניקה למיניהם (יללות ויבבות מכל מיני כיוונים) אני כבר לא מדבר.

הוא שאמרתי, קוסמטיקה שתלויה בבעלים. רוב הסופות לא מגיעות עם שטיח כמו גם CJ. הפח באותו עובי, מרחק המנוע מתא הנוסעים זהה, אלה והמנוע הרועש יותר של סופה מטים את הכף לטובת CJ.

שוב, רעשי מכניקה מקורם בתקלות, CJ מתוחזק לא מרעיש.

ההילוך החמישי משנה המון.

ברור שהוא משנה המון, כאשר המנוע לא מגיב בסל"ד נמוך רבים מבעלי הסופות משדרגים את יחסי ההעברה ל4:1, ואז ללא הילוך חמישי הרכב צורח במהירות שיוט.

ללא שידרוג יחסי העברה עם צמיגים 31 ומעלה, ההילוך החמישי שימושי בכביש 6, בכל מקום אחר הרבה פחות.

מספיק השוואות ובדיקות תצרוכת כבר עשיתי. התוצאות ברורות.

וואללה? באותה מידה של אסמכתה אני יכול לטעון את ההיפך.
CJ אחד לא דומה לשני, סופה אחת לא דומה לשניה

לא אתה ולא אני יודעים, תניח לעניין.

פקטור הגיל רלוונטי ורבע. מישהו טען שמוכרחים לקנות סופה ממוגנת לשעבר?

ומי אמר שחייבים לקנות CJ גרוטאה כמו אלה שאתה מכיר? נכון, ההיצע קטן יותר אבל עדיין ישנם לא מעט.

מאז זמנך בCJ עברו לפחות 10 שנים, מאז השתנו לא מעט דברים. משדרגים את מערכת החימום ע"יי החלפת מנוע המאוורר בעלות של עשרות שקלים (השאר זהה לסופה), מחליפים תושבת הגה לאחרת בעלות מגוחכת ומקבלים היגוי יציב, מחליפים את הקרבורטור המקורי באחר שיודע לעבוד בסרק ואפילו בשיפועים, משדרגים את ראש המנוע לזה של ה4.0L ומקבלים מנוע טוב יותר מהוריו ועוד ועוד.... והכל בעלויות נמוכות.

נכון, בעבר הקונים של CJ היו תפרנים שרמת התחזוקה שהעניקו לרכב הייתה מינימלית, כיום להחזיק CJ ברמה סבירה זה עסק יקר, בדומה לסופה. כיום רבים אלה שקונים CJ משפצים ומשקיעים עשרות אלפי שקלים, כמו שעשו לביא, עירא ואבי גולן. כמו שעושים יואב, אמיר או אורן. אלה קונים CJ לא כדיי לקרוע לו את הצורה בשטח לשנתיים שלוש עם מינימום השקעה ואז הלאה.

בתפקיד הCJ של אז משמשות היום סופות, ושם פרי ההזנחה גדול הרבה יותר בגלל מורכבות מערכת המנוע.

וזה המקום להזכיר שהרכב שלך הוא לא דוגמא, וממילא לא תמכור אותו אז הוא לא רלוונטי לדיון.

מי שיקרא את מה שאתה כותב יחשוב שב-Jeep התבלבלו ושה-CJ אוטו יותר טוב מהג'יפים החדשים יותר. אז עם כל אהבתי ל-CJ (והיא רבה עד מאוד), תרשה לי להחזיר אותך למציאות.

הג'יפ שלי לא למכירה, עדיין, אבל ישנם דומים לו במחיר מגוחך. הג'יפ של לביא למשל, הג'יפ של ברוך שנמכר.

באיזה מקום טענתי או רמזתי שCJ רכב טוב יותר? כן אמרתי שCJ לא נופל מסופה, סטאפ דומה של קפיצי עלים, מנוע זהה בבסיסו, סרנים דומים ומרכב זהה יתנו את אותה תמורה, כאשר רמת התחזוקה דומה וכאשר המערכות אינן חסרות.
המציאות דיי קרובה אליי (לא שם, אבל כמעט), אני רואה ושומע איך מחירי CJ עולים, לא כי גילו שהוא רכב טוב יותר, אלה כי זה ג'יפ קלאסי.

אני כן טוען שCJ הוא רכב עם ערך מוסף, לא סתם רשום על לוח השעונים של CJ7 מודל 86, השנתון האחרון של CJ:

"Last of a Great Breed"

דרור ברלי
13-11-08, 21:28
נסעתי במספיק סיקסים, נהניתי לאללה, אבל זה כבר לא זה. הרוב המוחלט גרוטאות. אלה שלא גרוטאות מתומחרים בהמון כסף - לא כלכלי ולא ריאלי בכלל.

כל התשבחות שלכם מתייחסות לג'יפים שעברו שינויים ושיפורים עמוקים - כולם עד אחד הם קומבינות. מי טוב יותר ומי טוב פחות, את השורה התחתונה זה לא משנה. קומבינה היא קומבינה, והיחידי שמכיר את הקומבינה לעומק זה מי שבנה אותה ו/או הבעלים שלה. מי שקונה ג'יפ כזה ואין לו מושג מה הולך שם, הולך אל הלא-נודע.
אתה מפחד ממערכת הזרקה של סופה ובאותה נשימה בונה לבד מערכת כזו על סיקס?... זה מצחיק אותי. אתם מחליפים ראשים לארוחת בוקר, מה הבעיה? בשבילכם זה ממש קלי קלות. וגם עולה לכם רק גרוש ורבע. משחקים עם מאיידים שונים ומשונים.... בן אדם, יש אנשים שהתחביב שלהם הוא לפרק ולבנות וזה אחלה! ויש אנשים שרוצים להניע ולנסוע לטייל. יש גם כאלה שרוצים להניע כל בוקר כדי לנסוע גם לעבודה. ג'יפ-קומבינה הוא כבר לא רכב בשביל לטייל בשקט ובאמינות, ולא בשביל לנסוע ביומיום אלא רק בשביל לשחק. כבר לא סופרים לו אמינות ובטח לא דלק.
ג'יפ קלאסי? מה אתה אומר. רכב קלאסי מקומו במוזיאון, מקסימום בנסיעות שבת קצרות ולא קורעות. רכב קלאסי סיים את פרק ה"לתת" בחיים שלו. עכשיו התור שלו לקבל. לקבל יחס חם ומלטף ומתחשב, לא לטפס במצלעות.
אבל אנחנו מדברים כאן על ג'יפים שלמרות שהם קלאסיים ובני 20-30 שנה, הם צריכים להמשיך לנסוע ולהיקרע, שאצל כל בעלים חדש הם מתחילים מאפס עוד מחזור חיים חדש של התעללות ומאמצים מעבר לקצה, עבירות קשה כאורח חיים. ואלה כלים ישנים ועייפים. לא משנה כמה תשקיע במכניקה ובקוסמטיקה - השילדה תיסדק לך, הבודי יירקב. ואתה תמשיך לקמבן קומבינות.
אם אתה נהנה מזה - זכותך ואני מכבד את זה. אני מהקטע הזה יצאתי למזלי, עם סופה שנותנת לי את כל הביצועים והכוח והעבירות שאני מבקש, באמינות מוחלטת, בשליש מההוצאות שהיו על הסיקס, עם הרבה פחות ארגזי כלים פתוחים, ועם הרבה יותר שקט נפשי.

coas
14-11-08, 10:24
הדיון אינו עליי ולא על הג'יפ שלי, פורום מתחילים נועד, לעניות דעתי, לייעץ לאלה שאינם בעלי בניסיון עשיר.
גם המנוסים יותר, אלה שיפרקו מנוע או סרן לגורמים, יש פחד קמאי מחשמל רכב. דיי לראות שרשורים כאן בנושאים כמו "איך לחבר ריליי כדיי להבין.

אם חשמל מפחיד אותך סופה היא לא בחירה מומלצת למרות שהשד לא כ"כ נורא.

מערכת החשמל בסופה אינה מורכבת או מסובכת בהשוואה לרכבים מודרניים יותר. היא כן מורכבת יותר מזו של CJ.

חברים, עם כל הכבוד לרכבי האספנות, מה החוכמה לבנות ולשחזר ולשפץ אותם אם בסוף לא נוסעים בהם?
שיפצתם מכונית ספורט? לנסוע בה ומהר! בניתם רכב שטח? לא להתבייש, לרדת לשטח ולהתלכלך בכיף!
כשבודקים מקרוב את הוויליס הזה רואים שהוא שופץ למופת כדי לנסוע ביומיום וגם לרדת לשטח ולא כדי לרבוץ במוזיאון. והוא נוסע כמו שד! נהגתי בו בשנה שעברה ונהניתי בטירוף (בזמן ששמיל רעד מפחד פן אשרוט ואלכלך את אהובו...), הוא נסע בשטח כמו גדול, טיפס והצליב והתמודד בלי שום חריקה או זיוף. בחודש שעבר גם נפגשנו באיילון, כשהוא מתגלגל בכיף על 100+ (על השעון שלי בסופה). אין לי ספק שהוא יכול להוסיף עוד הרבה מאוד קמ"שים בלי להתאמץ בכלל. אוטו מקסים שלא רק נראה כמו מיליון דולר אלא גם נוסע נהדר. ככה צריך להיות רכב אספנות.

כל התשבחות שלכם מתייחסות לג'יפים שעברו שינויים ושיפורים עמוקים - כולם עד אחד הם קומבינות. מי טוב יותר ומי טוב פחות, את השורה התחתונה זה לא משנה. קומבינה היא קומבינה, והיחידי שמכיר את הקומבינה לעומק זה מי שבנה אותה ו/או הבעלים שלה. מי שקונה ג'יפ כזה ואין לו מושג מה הולך שם, הולך אל הלא-נודע.
ג'יפ קלאסי? מה אתה אומר. רכב קלאסי מקומו במוזיאון, מקסימום בנסיעות שבת קצרות ולא קורעות. רכב קלאסי סיים את פרק ה"לתת" בחיים שלו. עכשיו התור שלו לקבל. לקבל יחס חם ומלטף ומתחשב, לא לטפס במצלעות.
אבל אנחנו מדברים כאן על ג'יפים שלמרות שהם קלאסיים ובני 20-30 שנה, הם צריכים להמשיך לנסוע ולהיקרע, שאצל כל בעלים חדש הם מתחילים מאפס עוד מחזור חיים חדש של התעללות ומאמצים מעבר לקצה, עבירות קשה כאורח חיים. ואלה כלים ישנים ועייפים. לא משנה כמה תשקיע במכניקה ובקוסמטיקה - השילדה תיסדק לך, הבודי יירקב. ואתה תמשיך לקמבן קומבינות.
אם אתה נהנה מזה - זכותך ואני מכבד את זה. אני מהקטע הזה יצאתי למזלי, עם סופה שנותנת לי את כל הביצועים והכוח והעבירות שאני מבקש, באמינות מוחלטת, בשליש מההוצאות שהיו על הסיקס, עם הרבה פחות ארגזי כלים פתוחים, ועם הרבה יותר שקט נפשי.

מה שנכון לרכב בן 50 לא תקף לרכב בן 20?

הדיון הוא לא דיון סטטיסטי, אלה אם CJ (תקין, שלם, מתוחזק) יכול לנסוע טוב גם בכביש בדומה לסופה, אני שמח שהסכמנו על כך לפחות.

יש יותר מאחד שנוסעים יום יום בCJ ללא בעיות מיוחדות, ללא שפתחו ארגז כלים במשך חודשים כדיי לתקן אלה כדיי לשפר. הCJ שאתה הכרת היו כנראה מהפחות טובים, השיפורים שהזכרת הם אלה שמאפשרים רמת אמינות כזאת ללא עליה במורכבות.

AvigdorAharon
15-11-08, 00:21
שלושה עמודים מלאי ידע רשמתם, אפילו קראתי כל מילה!!!

דרור,
בוא ותראה CJ ארוך בולם בקו ישר ונועל את כל הגלגלים בנגיעה.
לאחר הוספת החיזוק האופקי לתיבת ההגה, אפילו לא ישייט בכביש מהיר.
ד"א, לחץ אויר של 25 PSI הינו אידיאלי אצלי לכביש. נסיעת לילה מדימונה למרכז, ללא הפסקה, ואפילו לא התעייפתי.

מוני,
איזה CJ אתה מכיר שלא מניע בבוקר קר? זה שהיה שלך?
זה לא קורה היום ל CJ, אני לא מאמין שיש מישהו עם BBD עדיין.

ג'יפ קונים מהלב. לא תצליחו לשכנע אף אחד להסביר בהגיון את הרגש שלכם.

אשר,
הכתום נעלב מאוד שלא הזכרת אותו בתור רכב מתוחזק...

אביגדור

ערן המסוקס
15-11-08, 01:14
איזה CJ אתה מכיר שלא מניע בבוקר קר? זה שהיה שלך?
זה לא קורה היום ל CJ, אני לא מאמין שיש מישהו עם BBD עדיין.

שלום, אני ערן, ויש לי BBD. הוא עובד מושלם וחלק. מניע בלי שום בעייה בכל מזג אויר כולל אחרי עמידה בחוץ בשלג. זה פשוט, צריך לכוון אותו פעם אחת בצורה נכונה, לדאוג לסינון איכותי של מ3 הכוונים (במיוחד אדי שמן) ולא תצטרך לגעת בו שנים.

UNIX
15-11-08, 05:05
איך כל שרשור ש cj מוזכר בו תמיד מדברים על הקרבורטור bbd שלא ראוי להיות קרבורטור ותמיד ערן יוצא להגנתו
אני חושב ערן שאתה היחיד בארץ שנוסע עם הזבל הזה ועוד מאמין בו .

moriseven
15-11-08, 11:00
בקשר ל - BBD, אני כבר לא נוסע איתו, מסיבות שהוא לא מספיק למנוע שכרגע על הג'יפ.
אבל כשהוא כן היה על הג'יפ, למדתי להכיר אותו, לכוון אותו כמו שצריך והוא לא כזה נורא, האמת הוא די פשוט ואמין.

אני לא מאמין, שכרגע הסכמתי עם ערן:shock:

בוזי
15-11-08, 12:41
אני חושב שאתם מגזימים לגבי ה BBD.
נכון, הוא לא הקרבורטור המושלם, הוא קטן על ה 258, אבל אם הוא תקין ולא בלוי מדי, הוא מתפקד בסדר, עד שיפועים, המממ... מסויימים.

המוטורקראפט הרבה יותר טוב :twisted:

ערן המסוקס
16-11-08, 12:17
המוטוקרפט עושה לא פחות בעיות מהBBD בקטע של "שיניים בכוון" וגם לו יש את הרגישויות שלו.

הBBD לא קטן על מנוע 258 בכלל. מנוע 258 סטנדרטי עובד עם הקרבורטור הזה פיקס. מי שלא יודע לכוון מנוע, ולטפל בקרבורטור (לא שדרוש יותר מידי טיפול), שלא יתלונן שלא עובד לו טוב.

החסרון היחידי של BBD על המנוע הסטנדרטי הוא הצפה בשיפועים חדים.

מוריס הסכים איתי, לא להאמין. :p

AvigdorAharon
17-11-08, 19:03
אני לא מספיק אוביקיטבי בשבילכם...

תשאלו את מוני, איזה קרבורטור יותר קל לפרק ולהרכיב, אח"כ תפארו את ה BBD...
בכל מקרה, למי שמתאים להישאר עם ה BBD, סבבה, זו לא מטרת הדיון.

אביגדור

danip
18-11-08, 10:34
שלום חבר'ה

אחרי שראיתי 3 סיקסים לא התלהבתי יותר מדי. ביום שישי אנסה לראות עוד כמה, אבל עד אז...
אם יש בעלי סופה ארוכה או ודיפנדר קצר באזור י-ם שמוכנים לתת לי להרגיש מה זה לנהוג על הכלים האלה זה יעזור לי מאוד להחליט איזה ג'יפ מושך אותי יותר.

אפשר לפנות בה"פ או להתקשר 0544-731354

תודה רבה

דני

ערן המסוקס
18-11-08, 12:00
ספר איזה ג'יפים ראית, ומה לא אהבת?

danip
18-11-08, 15:31
שלום ערן

ראיתי סיקס מודל 80 הוא היה קטן מדי ומפוצץ בניקלים. ממש לא אהבתי.

סיקס שנת 83 צמיגי 33 נעול קדימה ואח' + כננת. הבעלים לא היה בבית, הוא היה איתי בטלפון ואמר תפתח תסתכל, אמר-עשיתי. הבעיות: ברזנט קרוע, בודי עם הרבה חלודה ותיקון שילדה מעל הבולם הקדמי צד נהג, פשוט פלטה שמרותכת שם. הריתוך בעין הלא מקצועית שלי נראה לא אסטטי, מה זה אומר מבחינת חוזק הריתוך? לא יודע.

סיקס ארוך שנת 89 (זה שארז מפרסם). אלומיניום מרוג על כול הרצפה דברתי עם ארז על זה, הוא אומר שזה לא בא להסתיר פגמים בבודי. לא מכיר את ארז או המוכר אבל המוכר היה ביום שישי ונראה בנאדם אמין אני מניח שארז גם. מבחינת שילדה- היא יפה ללא פגמים שנראים לעין. מניע בקלות ןנראה טוב מכנית. בעיות אין ברזנט מלא רק גג ואצלנו כבר קר מכדי לנסוע כך. ובאופן כללי לא יודע, כנראה שלא התחברתי אליו (בשני הסמוראים ידעתי שאקנה אותם כבר אחרי כמה דקות).

דני

gmb
18-11-08, 18:43
אם הסיקס שראית בירושלים הוא כסוף...

אני מכיר אותו וכדאי לקנות את הרכב הנ"ל

מומלץ!

רמי

AvigdorAharon
19-11-08, 06:31
תתחיל לחפש שנים מתקדמות יותר, רוב הג'יפים שתוארו בשרשור (למעט לביא ואשר שהבטיח למכור רק לי...) הם מ 89 ועד 91.

אביגדור

danip
19-11-08, 07:37
רמי,
לא ראיתי סיקס בי-ם. אשמח לקבל פרטים.

danip
29-11-08, 20:49
שלום לכולם

תודה על ההכוונה והעזרה ואכן אחרי שראיתי מספר סיקסים ולא התחברתי כול כך. פגשתי בסופה ארוכה ופתוחה שעברה כמה גילגולים בפורום ממוני ועד עודדוש והחל מאתמול אצלי...:D

אז שוב תודה לכול העוזרים והממליצים

שבוע טוב

אשמח להמלצות, בה"פ כמובן, על מיגונים (ברזלים ואלקטרוניקה) נגד גניבות.

דני

-->