PDA

צפייה בגרסה מלאה : צינור עודפים

רכס חיים
30-04-04, 19:04
כשבניתי את הטנקים החדשים לדלק , לא הכנתי צינורית לקבלת כניסה לעודפי דלק, ברוב חכמתי. היום ניסיתי להכניס את הדלק העודף לפני המשאבה ,בהנחה שהיא תשאב אותו חזרה, אך נתקעתי בלי דלק היות והדלק שהיה בקרב' נשאב כולו דרך צינור העודפים. מיד ניתקתי את החכמה, אך נשארתי ללא פתרון לעודפים. למישהו יש רעיון יותר טוב?

eran4x4
30-04-04, 19:12
T ביציאה של הברז

Bulldog
30-04-04, 19:49
או פילטר עם יציאה כפולה, שזה הדבר הסטנדרטי בסיקסים.
כניסה אחת, שתי יציאות, אחת לקרב' השנייה לעודפים.

eran4x4
30-04-04, 20:16
פילטר לא יעזור

חיים מחפש איפוא לחבר את הקצא השני של הצינור

Bulldog
30-04-04, 20:30
אז גם T לא ממש יעזור, או שאתה רוצה למקם אותו ממש ביציאת הדלק מהמיכל?

eran4x4
30-04-04, 20:39
לחיים יש את הברז לשטיפת ידים על המיכל, את הT אני מציע למקם בין המיכל לברז, וכן זה ממש על המיכל.

חיים אני מבין שגם נשמים אין למיכל שלך?

אם יש נשם אולי ניתן להשתמש בו גם לעודפים, אבל אם אין נשם אני לא בטוח שאתה לא יוצר בעיה תפעולית (למשאבה) ו\או בטיחותית.

עירא
30-04-04, 21:16
אני מניח שהברז לשטיפת ידיים יושב בתחתית המיכל ולא נראה לי שהלחץ שבצינור עודפים יספיק כדי להזרים שם את הדלק אלא תיהיה פעולה הפוכה, כלומר זרימה מהמיכל לכיוון המנוע.
עירא

eran4x4
30-04-04, 21:37
חוק כלים שלובים עדין בתוקף בארץ

הזלק יחזור למיכל גם עם הפתח למטה, רצוי מהT לעלות ישר למעלה מעל לגובה המיכל.

הבעיה הגדולה יותר היא איך להחזיר את העודפים למיכל הנכון......
או לוגיקה אחרת של הזרמת העודפים.

רכס חיים
30-04-04, 22:15
מישהו יודע מהי הכמות של העודפים?? אולי כדאי לבנות מיכל לעודפים בלבד ולהשתמש בהם לכל דבר ואם אין מה לעשות בהם אפשר להחזירם מפעם לפעם למיכל דרך פתח המילוי.

Bulldog
30-04-04, 22:21
תמדוד.
תחבר לצינור עודפים מיכל חיצוני ותראה כמה נישאר לך שם.

עירא
30-04-04, 22:47
ערן, צודק.
לגבי כמות הדלק בעודפים אני יודע רק שאצלי בצינורית עודפים חוזר המון המון דלק.
פעם באחת מנסיעותי על בקבוק מי עדן של 2 ל' (המיכל היה מפורק והייתי צריך ליסוע 4 ק"מ וממש לא היה לי כח להחזיר את המיכל) בהתחלה לא חיברתי את העודפים ומהר מאוד הבנתי שזו שטות גמורה, שכמות הדלק שחוזרת בו הי דיי רצינית.
עירא

רכס חיים
03-05-04, 03:30
מה התוצאה תהיה אם אחבר את הצינור ליציאת הדלק מהטנק באמצעות T ? האם הדלק שיגיע יישאב חזרה למשאבה או המשאבה תינק אוויר ולא יגיע כלל דלק אליה?? זו בעיה הצינור עודפים, צריך לפתור את זה טוב ומהר. בינתיים סתמתי אותו לגמרי ואני מניח שבכך הגדלתי את צריכת הדלק באופן רציני.

eran4x4
03-05-04, 10:26
מה ימנע מהמשאבה לשאוב שוב את הדלק מהקרבורטור.....

יכול להיות שבעזרת שסתום חד כיווני לפני הקרבורטור אתה יכול לפטור את הבעיה, ללא השסתום הדלק יצתרך לחזור למיכל ללא קשר לקו השאיבה.

מאיכן יוצא צינור העודפים?

eran4x4
03-05-04, 10:29
אני לא יודע עם צריכת הדלק גדלה אבל המשאבה עובדת בעומס גדול ואתה מקצר את חייה, וכל המערכת בין המשאבה לדיזות של הקרבורטור נמצאת בלחץ גדול מידי, דבר שעלול להוביל לבלאי ו\או נזילת בנזין שעלולה להגמר בצורה לא נעימה...

רכס חיים
05-05-04, 21:52
ערן אתה צודק. משאבה ראשונה כבר הלכה לי ויש נזילות דלק מסוכנות ויקרות. מחר אני מסדיר את זה.

eran4x4
05-05-04, 22:53
חיים,

ראיתי בשירשור אחר שהמשאבה שהתקלקלה לך היא משאבה של סוברו, דווקה המשאבה של סוברו אמורה להתאים לך ונדמה לי שהיא בנויה לעבוד ללא צינור עודפים (המשאבה מפסיקה לעבוד ברגע שהמצוף סוגר את הכניסה לקרבורטור ולחץ ביציאה עולה מעל ערך מסוים.....

רציתי להציא לך אותה כפתרון אפשרי.

מאיכן יוצא אצלך צינור העודפים?
מה התוכנית שלך לפטור את הבעיה?

eran4x4
05-05-04, 22:55
להציא = להציע
לפטור = לפתור

רכס חיים
06-05-04, 22:25
זו באמת משאבת סובארו ,אבל בגלל שהיא עמדה עם בנזין קרוב לשנתיים , היא נגמרה בנסיעה הראשונה. היום החלפתי אותה בחדשה ומחר אני קונה רזרבית חדשה. את צינור העודפים התקנתי היום. הוצאתי את מדיד הדלק מאחד הטנקים, קדחתי חור 8 מ'מ בטבעת החיבור העליונה, השחלתי לתוכה צינורית נחושת מכופפת , ואת צינור העודפים חיברתי לצינורית. זהו העסק עובד עכשו יפה.

-->