PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לדעות בנוגע להתנהלות בנושא ביטוח שמשות.

שלומומו
12-11-08, 12:40
שלום רב!

אני עשיתי תאונה קלה לפני כחודש, היה נזק בעיקר לפח ושמתי ישר את האוטו אצל הפחח, סגרתי עם הפחח (חבר שלי) על מחיר והסכמתי לו לשים את התיקון של הרכב שלי בעדיפות נמוכה בגלל שכרגע הוא לא מי יודע מה נחוץ לי (יש בבית עוד רכב)
אז עבר חודש וכנראה שבסוף השבוע הזה הרכב יהיה מוכן...

ואכשיו לבעיה, תוך כדי הפרוק של השמשה הקידמית, הפחח שבר את השמשה, בגלל שאנחנו חברים ושגם ככה יש לי ביטוח שמשות, אני החלטתי לא להפיל עליו את התיקון (למרות שזה נטו אשמתו כמובן) ולהשאיר את התיקון לזגג שהביטוח ישלח אותי אליו.
העניין הוא שהפחח אמר לי שלא להגיד לזגג שהשמשה נשברה תוך כדי עבודה לתיקון הפח, אלא פשוט להרכיב את השמשה חזרה איך שהיא ולהמציא איזה סיפור על ילדים של השכנים ששיחקו על האוטו או איזה סיפור ונדליזם בסגנון...

אז אני שואל אותכם בעצם, איך אני אמור להתנהג מול הזגג כדי להבטיח שלא יעשה לי בעיות? (אני לא טוב בשקרים ובהמצאת סיפורים!)

dudu
12-11-08, 13:02
לעשות עסקים עם חברים-תמצית הבעיה
1.את הזגג כל הסיפורים שלך לא מעניינים מבחינתו זו עבודה הוא מחליף שימשה ומקבל כסף
לא את הזגג אתה מרמה אלא את חברת הביטוח.
2.אם אתה הולך לרמות את הביטוח והונאת ביטוח היא עברה חמורה למה אתה מספר את זה לכל העולם ולמה אתה משתף אותנו הרי בטוח יהיה איזה חכמולוג שירצה ל"עזור" לך והנה הוא שותף לדבר עברה
אתה והפחח רוצים להוציא דבר במרמה שיהיה לכם כל טוב
בפעם הבאה תקח בחשבון מה הן ההשלכות של לעשות עסקים עם חברים
ככה מאבדים חברים

UNIX
12-11-08, 13:06
הייתי מציע לך לשלוח הודעה למנהל הפורום שימחק את ההודעה שלך ודחוף !
ולגבי הזגג זה לא יילך הוא מצלם את הנזק ושולח לביטוח והם מחליטים אם לכסות את התיקון או שלא
ורוב הסיכויים שהם יזהו למה זה נשבר

שלומומו
12-11-08, 13:33
אני לא קיבלתי אוטומטית את המלצת הפחח ולכן אני שואל פה לעצות נוספות!

האם כשאני עושה ביטוח לשמשות (וזאת הפעם הראשונה בחיי שאני שוקל להשתמש בו) לא מגיע לי שיתקנו כשנשברת שמשה?
לצורך העניין היה צורך בפרוק השמשה כדי לעשות מתיחה למסגרת של השמשה, אז אפשר בעצם להגיד שהתעקמות המסגרת יצר לחץ על השמשה וגרם לה להשבר בזמן תיקון הפח, האם אפשרות זאת לא נשמעת הגיונית לגמרי?

לא רוצה לרמות אף אחד!! אבל להציא אכשיו 1500 ש"ח על שמשה חדשה כשגם ככה לאורך השנים הוצאתי כמה אלפי שקלים על ביטוח שמשות שלא השתמשתי בו בכלל זה צורם לי...

אז אם אני אומר לסוכן ביטוח שלי שהיתה התאונה (יש רישום אצל הסוכן, וגם אצל המשטרה כי נפצעתי בתאונה) ושהשמשה נשברה כחלק מתיקון נזקי התאונה, הם לא יטפלו בי?

אני הודה לכם אם לא תהפכו אותי פה לרמאי וגנב... אני קיבלתי עצה מסויימת ובאתי לפה כדאי לשמוע עצות נוספות.

אין לי עניין במחיקת המודעה, אבל תודה על שאתם דואגים לי!

UNIX
12-11-08, 13:41
קיבלת הצעה ל"רמות" ו"לגנוב" ככה שלא משנה איך תסתכל על זה זה לא לעניין

dudu
12-11-08, 13:51
אני מתנצל אם משתמע מדברי שאני חושב שאתה רמאי או גנב-אני לא
ואני גם מבין ומזדהה עם התחושה שלך לגבי הוצאת הכסף מכיסך אחרי
ששילמת כל השנים על הביטוח יחד עם זאת אני לא חושב שהדרך שאתה שוקל לפעול בה היא הנכונה
אני הייתי מתייעץ עם סוכן הביטוח שלי בצורה האמיתית ביותר
ואם הוא היה חושב שיש כיסוי ביטוחי גם במקרה כזה אז יופי ואם לא
אז אומר לפחח שהישתדלתי וביררתי את הנושא ומסתבר שאי אפשר להפעיל את הביטח במקרה כזה
ולכן הוא יהיה זה שישא בעלות הנזק או שיפעיל את הביטוח של העסק שלו
ושוב אם נפגעת אני מתנצל

מוני אורבך
12-11-08, 14:03
אני לא אכנס בכלל לנושא "להונות או לא את חברת הביטוח"
רק אומר, שזה דבר מאוד בעיתי ואף פללי, שאני אישית לא היתי שוקל אפילו.

אבל גם אם תפעל בעצת הפחח החבר, ותפיל את זה על הביטוח.
הרי ברור לך שתשלם השתתפות עצמית.
ובשנה הבאה יועלה לך סכום הביטוח שאתה משלם, תבוטל הנחת "חוסר תביעות"
כך שבכל מקרה אתה תוציא כסף מכיסך על משהו שלא אתה אשם בו!
אם אתה מוכן לחיות עם זה, עלה והצלח...

איציק - 4X6ZH
12-11-08, 15:07
אוי אוי איזה הונאה זאת ביטוח שמשות .
לא פעם רצוי לשלם מהכיס ולא לאפשר תיקון לי מפרט של חברת הביטוח .
יש הבדל קיצוני באיכות העבודה אצל אותו זגג הכל תלוי מי משלם .

הדבק לא דבק ( לא נעשה שימוש בכל חומרי הדבק לקבלת איכות הדבקה )
והגומי לא גומי ( מנסים למחזר פסי גומי שמודבקים מקורי על החלון השבור )
וקליפסים הם לא קליפסים ( לא מחליפים קליפסים מדביקים במקום )
פסי הקישוט הם לא פסי קישוט ( פסי הקישוט לפעמים נפגעים בפרוק )
ולא פעם גם הזכוכית היא חליפית :cry:
ובחלונות דלתות שם בכלל עבודה בעיניים .

כל עוד הלקוח לא משלם הוא מרוצה .
לא חשוב שאחר כך הוא ישלם כפול .

איציק

UNIX
12-11-08, 17:10
דווקא ליע יש ניסיון טוב מאוד עם ביטוח שמשות ונסיון אחד גם רע
נטוה נחנ כאשר 3 פעמים שברו לי חלון בדלת יום אחרי יום והחליפו לי ללא בעיה
אבל אכן קיבלתי תחליפי
ופעם אחת בטנדר שלי מישהו החליט לגנוב את החלון האחורי , חתך עם יפנית את הגומי ולקח את החלון
באתי לזגג של הביטוח ולאחר המתנה ארוכה נאמר לי שאין כיסוי לשמשה כי היא נגנבה ולא נופצה
רתחתי מעצבים ! לאחר חודש מצאתי את השמשה מונחת על עץ .

לגבי הזגג הראשון זה היה ציון זגגות רכב ביהוד , עמדתי ליד הזגג כל זמן העבודה וראיתי בדיוק מה הוא עשה
ולפי ההוראות שלי הכל חזר למקומו , ציון עשה לי עבודת זגגות על הג'יפ שלי בעבר והתאמץ מאוד (הוא בעצמו )
ולא הפסיק עד שהצליח לסדר את הבעיה , מאוד מומלץ.

UNIX
12-11-08, 17:11
דרך אגב לא הייתה שום השתתפות עצמית !

מאיר רוטברג
12-11-08, 19:34
היות ומקצועי הינו סוכן ביטוח איני רוצה לייעץ לכך כאן בנושא זה ,
איני רוצה להיות שותף להונאה ,
לא משנה איך תקרא לזה,
מוישה ,יענקל, זלמנסון
עובדתית אתה מוסר גירסא שאין בינה ובין האמת דבר
מי שנותן לך עצות כאלו הינו ב. ....... יודע מה בוא נגדיר זאת כי הוא שם מיכשול בפני עיוור

ראבאק, אם אתה משתין בברכה לפחות לא מהמקפצה ,והמינימום זה לא להודיע לכולם אני משתין לברכה מהמקפצה,
ודיי לחכימא ברמיזה
אני מציע לך לבקש למחוק שרשור זה,
אלא אם הינך מבקש ברייש גליי שיעזרו לך בעניין ,

שלומומו
12-11-08, 20:36
אני מתנצל אם משתמע מדברי שאני חושב שאתה רמאי או גנב-אני לא
ואני גם מבין ומזדהה עם התחושה שלך לגבי הוצאת הכסף מכיסך אחרי
ששילמת כל השנים על הביטוח יחד עם זאת אני לא חושב שהדרך שאתה שוקל לפעול בה היא הנכונה
אני הייתי מתייעץ עם סוכן הביטוח שלי בצורה האמיתית ביותר
ואם הוא היה חושב שיש כיסוי ביטוחי גם במקרה כזה אז יופי ואם לא
אז אומר לפחח שהישתדלתי וביררתי את הנושא ומסתבר שאי אפשר להפעיל את הביטח במקרה כזה
ולכן הוא יהיה זה שישא בעלות הנזק או שיפעיל את הביטוח של העסק שלו
ושוב אם נפגעת אני מתנצל

אני יפעל לפי עצתך...
תודה רבה לך ולכולם!

(במקרה הגרוע ביותר: אני ישלם על הכל, החבר ישאר חבר, חברות הביטוח ימשיכו להשמין על חשבון כולנו ובא לציון גואל.);)

tooshey
12-11-08, 22:08
אם תקרא את נספח ביטוח השמשות שמצורף לפוליסת הביטוח שלך,תוכל לגלות כמה תנאים והגבלות,שהיו חוסכים לך שאלות ובלבולים בפורום.

ביטוח שמשות מכסה נזק שנגרם לשמשה בלבד (בשוגג או במזיד).
ביטוח השמשות אינו תקף במקרה של תאונה שבה נגרם נזק לחלקים אחרים ברכב.
במקרה כזה עליך להפעיל ביטוח מקיף או צד ג של הרכב השני.
בביטוח שמשות אין השתתפות עצמית.
ביטוח השמשות הוא מול חברת זגגות ולא מול חברת הביטוח שלך.

לדעתי האישית,אם השמשה היתה תקינה לפני שחברך הפחח נגע בה,עליו לדאוג להחלפתה על חשבונו.

בברכה,טושי

עמוס.מ
12-11-08, 22:56
עכשיו משאתה כבר עומד על המקפצה כדברי מאיר וכבר משתין לדברי,מבלי לפגוע בך חלילה
לא נותרו לך הרבה ברירות למעט לשלם ולשמור{בכח }על החברות,או להפעיל את הביטוח של המוסך[אחריות מקצועית או אחר}.צעד לא מעשי בהתחשב בגובה ההשתתפות העצמית
אני דווקא הייתי לומד משהו על החבר שגם קיבל חודש כדי לתקן ובסוף שבר
וגם לא שמעתי ממך שהוא הציע לשלם את מחיר השמשה
אני מקווה שלפחות למדת ששאלות מהסוג המסוים הזה לא הוגן לשאול בפורום
נכון רבים מאיתנו מתח'מנים פה ושם ומעגלים פינות אבל לא....מהמקפצה
עמוס

AvigdorAharon
14-11-08, 23:30
מנסיון, לפני שנים רבות, נאלצתי לשבור חלון קטן בצורת משולש, כדי להכנס לרכב שלי.
החליפו לי את השמשה ללא שאלות מיותרות.

אביגדור

נמרוד
14-11-08, 23:39
אם אני מבין נכון, הרכב תוקן במוסך של החבר שלא במסגרת תביעת ביטוח מקיף או ג'? לרבים מאיתנו אין ביטוח מקיף, או שהחלטת לא להפעיל את הביטוח - זכותך.

אם כך, מה משנה לעניין הסיבה או האחראי לשבירת השמשה? גם אני פעם שברתי במו ידי את השמשה של הסיקס שלי במהלך עבודה עליו. טמטום, אבל בדיוק בשביל זה יש ביטוח שמשות, לא???

למה אתה צריך לספר סיפורים? עבדת על הג'יפ, ונשברה לך השמשה. נא להתקין שמשה חדשה, בשביל זה אני עושה ביטוח שמשות, תודה.

(במקרה שלי אגב, לא היה ביטוח שמשות. בסיקס לא הייתי עושה ביטוח שמשות, כל שנה הייתי צריך להסביר לסוכנת הביטוח שמספיק לי חובה+ג' כי אין לי שמשות בג'יפ... למעט אחת. ששברתי...)

שלומומו
15-11-08, 03:27
נמרוד, כל מי ששאלתי, וביקשתי את עצתו (כמובן שגם האנשים הנחמדים שכאן בפורום) אמר לי שלא מגיע לי שהביטוח שמשות יממן לי את תיקון השמשה, אז אני שמח שלפחות אתה חושב אחרת...

העובדות הן מאוד פשוטות כמו שהזכרתי בהודעתי הקודמת:
תאונה--עבודת פחחות--שבירת השמשה תוך כדי פרוקה.
השמשה לא נשברה בזמן התאונה אלא תוך כדי עבודת הפחח!
יש לי חובה+ג' בלבד ולכן אני משלם מכיסי את אלפי השקלים על תיקון ניזקי התאונה.

בכל מקרה אני החלטתי כבר (האמת שלאור האשמות שהוטחו בי בעקבות השרשור הזה)
שאני משאיר את כל העניין לטיפול של הפחח. הוא הבטיח לי שהוא יתקן את השמשה מבלי שאני ישלם שקל! או שהוא יתקן דרך הביטוח שמשות או שהוא יתקן דרך הביטוח של העסק...

תודה לכולכם!

שלומומו
15-11-08, 03:43
עכשיו משאתה כבר עומד על המקפצה כדברי מאיר וכבר משתין לדברי,מבלי לפגוע בך חלילה
לא נותרו לך הרבה ברירות למעט לשלם ולשמור{בכח }על החברות,או להפעיל את הביטוח של המוסך[אחריות מקצועית או אחר}.צעד לא מעשי בהתחשב בגובה ההשתתפות העצמית
אני דווקא הייתי לומד משהו על החבר שגם קיבל חודש כדי לתקן ובסוף שבר
וגם לא שמעתי ממך שהוא הציע לשלם את מחיר השמשה
אני מקווה שלפחות למדת ששאלות מהסוג המסוים הזה לא הוגן לשאול בפורום
נכון רבים מאיתנו מתח'מנים פה ושם ומעגלים פינות אבל לא....מהמקפצה
עמוס

ההודעה הראשונית פורסמה בתום לב, בדיעבד הייתי מוריד ממנה את הקטע של המלצת הפחח והופך אותה לשאלת תם כללית יותר.
החבר קיבל חודש לתקן כי הובהר לו שאני מסכים לו לטפל ברכבים אחרים על חשבון הזמן של הרכב שלי, יש לנו רכב נוסף בבית, ובעסק של הפחח יושבים רכבים הרבה יותר חדשים ויקרים מהגרוטאה שלי, בגלל שאני לא ממהר הוא יכול להתקדם עם הרכבים שבאמת מכניסים לו כסף...

הוא דווקא דאג יפה מאוד להבהיר לי שאם הביטוח שמשות לא ישלם על הנזק אז הוא יפעיל את הביטוח של העסק שלו (את העניין הזה הוא הבהיר לי בשיחה שקיימנו אתמול, שבה הבהרתי לו שאני חושש להפעיל את הביטוח של השמשות)

-->