PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה בקלאץ' סופה 92

resh1
30-04-04, 20:06
שלום חברים.
יש לי איזו בעיה ברכבי, אשמח לקבל יעוץ מקצועי ממביני עניין.

- ברכבי ישנו קלאץ' הידראולי.

- לפני כשלושה חודשים התופעה היתה ש"אין דוושה".
הלכתי למוסך בו אני מטפל, ניקזו אוויר מהמשאבה העליונה, אך המוסכניק אמר לי במפורש שזה לא בטוח יפתור את הבעיה.

- לאחר יומיים חזרה התופעה על עצמה, המוסכניק אמר לי שיש להחליף את המשאבה העליונה, בתקווה שזה יפתור את הבעיה, אך גם בעניין זה הוא הביע סקפטיות ואמר שאם הבעיה תיפטר - הרווחתי, אם לא - יש להחליף גם את המשאבה התחתונה.

- לאחר יומיים שוב חזרה התופעה על עצמה ואז אמר לי המוסכניק שכדי להחליף את המשאבה יש לפרק גיר ואז הוא גם יבדוק את הקלאץ' עצמו.
אם הקלאץ' ב 60% הוא ישאיר אותו, אם לא - ניאלץ להחליף גם את הקלאץ'.

- התברר שהקלאץ' היה גמור לגמרי והוחלף הכל: 2 משאבות וקלאץ'.

- נסעתי עם הרכב כשלושה חודשים ובשבוע שעבר החלה תופעה שבעת החלפת הילוך משני לשלישי, היתה תחושה של "חצי דוושה".
נסעתי למוסך, ניקזו אוויר ויצאתי לדרכי.

- עוד באותו הערב נתקלתי בתופעה שלאחר הכנסת הילוך ראשון והקלאץ' נשאר לחוץ, תוך שניה וחצי משתלב ההילוך והרכב מתחיל לנסוע.
על פניו נראה כאילו שהמשאבה לא מחזיקה לחץ והשמן חוזר חזרה דרך האטימות.

- חזרתי למוסך, הרכב היה שם יום שלם ולטענתו של המוסכניק הוחלפה המשאבה התחתונה (פירוק גיר) וגם הקלאץ עצמו פורק ונשלח לבדיקה ונמצא תקין.

- כרגע התופעה היא שלאחר כ 4 שניות, משתלב ההילוך, הבעיה לא נפתרה לחלוטין, הרכב נוסע מצויין כל עוד אני משחרר קלאץ' מהר.

- המוסכניק ביקש שאחזיר לו את הרכב ביום ראשון, הוא ייפרק הכל ויבדוק מה גורם לבעיה.

כעת נשאלת השאלה:
1. האם לנוכח השתלשלות העניינים וסטטוס התקלה, תיתכן בעיה במכלול אחר ברכב פרט ל 2 המשאבות והקלאץ'?
2. האם מישהו ממכם יודע את עלותם של כל משאבה והקלאץ'?

בתודה מראש ושבת שלום.

חנן א.
01-05-04, 00:49
אם אין ירידה בגובה הנוזל של המצמד, אז כנראה המשאבה העליונה תקולה.
אם גובה הנוזל יורד, אז אתה צריך לחפש נזילה באיזור המשאבה העליונה, הצינורות וכו' , ואם אתה לא רואה נזילה כלשהי, אז המשאבה התחתונה תקולה.
עלות שתי משאבות כ1000 ש"ח ועלות מצמד קומפלט, חדש, כולל מיסב לחץ, קצת מעל 1000 ש"ח .

אריק זמר
01-05-04, 07:32
הנזילה אגב, שאתה אמור לחפש צריכה להראות לעין באיזור הפנימי של "קיר האש"...תא הנהג, מעל ומשמאל לדוושות הקלאצ' והברקס.
פירוק משאבה תחתונה בסופה 92-93 דורש פירוק הגיר, בניגוד לשנתונים של 94 ואילך (בהם יש מקרים של גניבת המשאבה התחתונה עקב קלות הפירוק)
נ.ב. עפ"י התאורים שלך, במידה והוחלפו שני המשאבות והקלאצ' והסמפטומים של אובדן לחץ ממשיכים, אני לא קופץ לומר שהמוסך לא נראה לי אמין במיוחד...אני פשוט חושב שבמידה והם באמת הוחלפו - הבעיה לא שם ולא היתה שם גם קודם !

טל
04-05-04, 21:05
resh1 אני בכל זאת חושב שהבעיה במערכת המשאבות (עליונה תחתונה) ואולי בצינור הפלסטי המקשר. בזמן שמישהו לוחץ על המצמד בדוק מה קורה לגובה השמן כפי שמציע חנן. מה יכול להיות חוץ מזה שיגרום לתופעה כזו בלי סמפטומים נוספים? כמו רעשים ממזלג שבורח הצידה או דברים מסוג זה שהם גם בסבירות נמוכה. אגב אני החלפתי את בית הקלאץ' והמזלג והמכסה האחורי של הגיר ועברתי למשאבה חיצונית אני מקווה שלא יגנבו לי את המשאבה. קניתי מפירוק כולל המשאבה התחתונה.

-->