PDA

צפייה בגרסה מלאה : היכן מוצאים מכשיר קשר המשדר בתדר הנקלט ברדיו של רכב

ofervan
13-11-08, 12:29
נתקלתי לפני כמה שנים במדריך טיולים שברכב שלו היה מותקן מכשיר קשר, עם יכולת לשדר בתדר שנקלט במכשירי הרדיו של כלי הרכב האחרים שהיו בטיול. זה מאפשר לתת הסברים תוך כדי נסיעה בצורה נוחה, בלי להשתמש ב-FRS מעצבנים.
אני יודע שבזמנו חץ אור מחולון התעסק עם מכשירים כאלה, אבל בכל מספרי הטלפון שלו עונה מענה ש"הקו מנותק".
למישהו יש מושג האם חץ אור עדיין קיים? ואם כן, איך משיגים אותו? אם לא, היכן אפשר למצוא מכשיר קשר כזה?

סגול
13-11-08, 13:45
ישנו מכשיר פשוט שמתחבר לתקע האוזניות של כל מכשיר בעל יציאה שכזו כולל dvd mp3 וכו' ומשדר לתדר fm ברדיו.
אולי זה יכול לעזור לך..
אני לא בטוח לגביי הטווח.

זאביק
13-11-08, 16:03
ישנו מכשיר פשוט שמתחבר לתקע האוזניות של כל מכשיר בעל יציאה שכזו כולל dvd mp3 וכו' ומשדר לתדר fm ברדיו.
אולי זה יכול לעזור לך..
אני לא בטוח לגביי הטווח.

הטווח של זה יחסית קטן, מטרים בודדים. נועד להעביר מוזיקה מהנגן זבל ב-40 ש"ח שקנית למערכת שמע המקורית האיכותית של הסיקס :p

בזמנו, לפני 20 שנה, בניתי כזה משדר מקיט מוכן שקניתי בחנויות אלקטרוניקה.
לא מוסבך, הלחמה של בערך 20 חלקים (נגדים, טרנזסטורים וכו') על לוח.
הטווח היה כמה עשרות מטרים.
בקיצור, חפש קיט מוכן בחנויות אלקטרוניקה או באתרים ברשת (אני יודע שיש כאלו אתרים, אבל לא מכיר כתובות)

Gilad
13-11-08, 22:37
דווקא המשדר ל mp3 עובד לא רע - ההורים שלי לקחו אחד כזה לטיול ג'יפים בגרוזיה וכל השיירה נהנתה מהמוזיקה שלהם :)

בגדול משדר רדיו בתדר שנקלט במקלט רדיו באוטו הוא לא חוקי בלי רשיון - זו בדיוק הבעיה עם הרדיו הפירטי

itayhi
14-11-08, 00:52
דווקא המשדר ל mp3 עובד לא רע -

+1

כשנוסעים לטייל עם חברים (בכביש דווקא ולא בשטח) קולטים ברכב מאחורי את המוסיקה שלנו
גם לטווח של 50-60 מטר.

אם משקיעים ומכינים "כבל מאריך" לשקע המצית ותולים את המשדר מחוץ לרכב, על הגג נניח,
אני מניח שהתוצאות ישתפרו.

עוד הנחה קטנה היא שכל מי שמתעסק עם אלקטרוניקה יוכל די בקלות לשנות איזה רכיב במשדר
הנ"ל ולתגבר קצת את הטווח שלו.

איתי

UNIX
14-11-08, 10:28
מנסיון שלי המשדרים הקטנים האלו שבונים בשיעורי אלקטרוניקה
משדרים לטווח גם של כמה מאות מטרים
הם רק צריכים לקבל אנטנה נורמלית

shmil
14-11-08, 22:12
חברים, אני אייצג את עופר.

עופר לא יבנה, הוא מחפש משהו מוכן.

ואם אין מוכן, אז שמישהו ירים כפפה ויגיד תמורת XX ש"ח, תקבל משדר בתדר YY FM, וטווח של ZZ מטרים.

landrover
14-11-08, 22:35
יש לקנות בEBAY - קצת הימור אם שולחים את זה לארץ בתור חבילה ...

שלוםר
06-12-08, 22:56
מיוחד לעצלנים, כשאני נזמנתי זה עלה 9.80$ כוול משלוח והגיע בול בתוך 10 ימים, עובד אחלה ושמיעה המוסיקלית שלי....מפונפן ממש,

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10130

זאביק
07-12-08, 09:56
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10130

המכשיר הזה מיועד להעביר מוזיקה מנגן MP3 למכשיר הרדיו ברכב - טווח של עד 10 מטר
אני די בטוח שהוא לא מגיע לטווח המבוקש של 150 מטר.

-->