PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשר חששות ושאלות רגע לפני שקופץ למים

קידוזו
14-11-08, 03:01
חדש פה ואחרי קריאה של כמה שעות טובות (סחה על ההשקעה והאווירה באתר) וממש דקה לפני הכניסה שלי לעולם רכבי השטח יש לי רשימה של עשר חששות ושאלות שאני משער שתוכלו לענות ולפזר.

מה המצב
מחר מתחיל לחפש אותו או בעצם אותה- (כנראה קיא ספורטג')
רוב הזמן האישה תנהג בסופי שבוע תורי.
סוגי שימוש: אספלט מהיר: 90% , פקקים – 5% , קצת שטח - 5% .
הערכת מרחק שנתי - מקסימום 25,000 ק"מ בשנה.
תקציב קניה כולל עז כנענית מצויה 40,000 ₪
שנתון מוערך עפ"י יד2 – סוף שנות התשעים.
.גיר – מחפש ידני כי 90% מהזמן לא עומדים בפקקים וחיסכון בדלק.
דלק – שוקל ברצינות גפ"ם (גז) בגלל שאפשר לחסוך ולהשאיר יותר נקי
תחזוקה מכנית עצמאית– לא אפשרית כרגע, רק מוסכים.
ולכן אמינות הדגם ועלות התחזוקה צריכים להיות קרובים לרכב רגיל.
עבירות שטח -קצת שבילים וחול. לא ממש בקטע אתגרי.
סחירות – בכל מקרה לא נרוויח, רק שלא ניתקע עם משהו שאף אחד לא יקנה עוד שלוש שנים.

מה אני מבקש ?!

קצת שתרגיעו אותי מהחששות הבאים:

מה אני מבקש ?! קצת שתרגיעו אותי מהחששות הבאים:

שאני לא באמת יודע לבדוק רכב שטח לפני קניה ואין שירות מקצועי כזה להשכרה
שאני נכנס לבור הוצאות שאפילו ג'יפאי וותיק לא יידע להגיד בכמה יוצאים ממנו כדי לקהל אוטו נוסע
שהדלק יהרוג אותי (מכונית נוכחית עושה 1\10 בערך)
שמתקן הגז לא הותקן בצורה טובה\תיקנית ולבדוק את הסיפור בלי לנסוע למטולה לא ממש אפשרי
שהמתלים הקפיצים המוגבהים מתאימים רק לשטח בעבירות קשה ומסוכנים מאוד לכביש
שקניתי רכב שעבר שינוי בגודל הצמיגים ללא אישור ואסור לנסוע ברכב עד 2012 כשהחוק יתוקן
שהשיפורים והז'רגון וספר רכב וספקי ציוד והקומבינות לציליה נגללת בלחיצת כפתור מהקבינה דורשים בעצם המון משאבי למידה (לפחות בשנה הראשונה)
שבינואר מחירי הרכב כל כך יירדו שהאישה תעשה לי פרצופים של אמרתי לך עד 2012
שאי אפשר בלי ערכת כלים טובים (לא סיניים), ג'י פי אס, ותוכנת ניווט ולפטופ עם קבצי מסלולים, שזה בעצם עדר של עיזים מובנה כחלק מהעניין.
שאחרי שמשקיעים כל כך הרבה זמן וכסף בסוף השריטה מתעמקת ורוצים עוד ואז קונים סופה ולא מתגלחים ומטפחים זנב קוקו מתחת למפרצי הקרחת ומסתובבים ב- 23:00 בלילה עם רצ'טים בידיים משומנות ושומעים שלמה _____ במילים אחרות, אני רוצה ג'יפ אבל אני לא עומד להצטרף לדת, למרות שאני טיפוס דתי עם התחביבים שלי באופן כללי.

אז מה אתם אומרים ?
יעני -הערכות מנומקות, תקדימים היסטוריים וסטטיסטיקות מהעשור האחרון...
נ.ב
מתחייב לתרום מנסיוני לחדשים שיבואו אחרי

gooja
14-11-08, 09:26
או קיי, באופן כללי:
* אף אחד לא נולד מכונאי. אפילו לא יורמי. זה בא עם הזמן, ועם תקיעות מעצבנות באמצע שומקום, שמחייבות אותך לדעת יותר, אם תרצה או לא תרצה. כלים טובים קונים בכל מקרה, גם אם אין לך מושג, אולי במקרה יגיע מולך מישהו עם ידע ובלי כלים (מניסיון..)

* אתה תפסיד כסף, הרבה יותר ממה שאתה חושב, לא בגלל ירידת ערך, אלא בגלל שבירות שנגרמות בהתחלה מחוסר ידע, אח"כ שבירות שנגרמות מעודף ביטחון, אח"כ שבירות שנובעות מעודף ביצים, ואח"כ שבירות שנגרמות מרצון לעשות דברים שעוד לא עשית.(אני מפחד אפילו לעשות חשבון כמה הוצאתי בחמש השנים האחרונות)

* רכב שטח בתקציב שלך מבטיח היכרות עם מכונאי וחנות חלפים. אין מה לעשות. הדיסקו הוריד אותי שאולה, והכיר לי שלל מכונאים + ג'קי. הפאג'רו היה הרבה יותר טוב, אבל עדיין הרבה יותר יקר לאחזקה מרכב פרטי.

* לא לפחד משיפורים ושינויים, וכדאי לקנות רכב פשוט ומתאים למתחילים, כך שלא יהיו לך יותר מדי אפשרויות. כרכב למתחילים, הייתי קונה ג'ימני או ספורטאז'. חפש באתר, יש המון שאלות בנושא.

* הכי חשוב: תבלה.

asafk
14-11-08, 09:37
* שאני לא באמת יודע לבדוק רכב שטח לפני קניה ואין שירות מקצועי כזה להשכרה

אז תבדוק מה שאתה כן יודע לבד, ואת הרכב שמעניין אותך תיתן לבדיקה במוסך שמכיר אותו טוב.

* שאני נכנס לבור הוצאות שאפילו ג'יפאי וותיק לא יידע להגיד בכמה יוצאים ממנו כדי לקהל אוטו נוסע

אתה קונה אוטו נוסע, ומשם לאט ובזהירות עם שינויים, בשביל לא להשבית אותו. הוצאות הן ביחס ישר לשימוש- נוסעים יותר- יש יותר בלאי ויותר הוצאות. אז אתה יכול לשלוט במידה מסויימת על זה, למרות שעדיין מדובר ברכב לא חדש ויש תקלות מפתיעות.

* שהדלק יהרוג אותי (מכונית נוכחית עושה 1\10 בערך)

תתכונן ל6 ק"מ לליטר, וכל דבר אחר יהיה הפתעה לטובה. אם אתה לא יכול לעמוד בזה, אז אל תקנה.

* שמתקן הגז לא הותקן בצורה טובה\תיקנית ולבדוק את הסיפור בלי לנסוע למטולה לא ממש אפשרי

בעיה. התקנות גז לא טובות לא חסרות בארץ. מה שכן, אם יש מערכת שימון חיצונית, אתה יכול להיות קצת יותר רגוע.

* שהמתלים הקפיצים המוגבהים מתאימים רק לשטח בעבירות קשה ומסוכנים מאוד לכביש

אם ההגבהה לא מוגזמת, אין סיבה לדאגה.
* שקניתי רכב שעבר שינוי בגודל הצמיגים ללא אישור ואסור לנסוע ברכב עד 2012 כשהחוק יתוקן

אם הצמיגים לא ברשיון- אל תקנה את הרכב עם הצמיגים האלו.

* שהשיפורים והז'רגון וספר רכב וספקי ציוד והקומבינות לציליה נגללת בלחיצת כפתור מהקבינה דורשים בעצם המון משאבי למידה (לפחות בשנה הראשונה)

לאט לאט, ובשביל זה אנחנו כאן.

* שבינואר מחירי הרכב כל כך יירדו שהאישה תעשה לי פרצופים של אמרתי לך עד 2012
אולי. ואולי לא. וכמה זה ישפיע על מחירי המשומשים? אף אחד לא יודע. ומה אם המחירים יעלו?

* שאי אפשר בלי ערכת כלים טובים (לא סיניים), ג'י פי אס, ותוכנת ניווט ולפטופ עם קבצי מסלולים, שזה בעצם עדר של עיזים מובנה כחלק מהעניין.

רצועה, שאקל, סט מפתחות וסט מפות וצא לשטח. לא חייבים שום דבר חוץ מזה. אבל אתה תרצה, וזה כבר עניין שלך ושל התקציב שיש או אין לך.

* שאחרי שמשקיעים כל כך הרבה זמן וכסף בסוף השריטה מתעמקת ורוצים עוד ואז קונים סופה ולא מתגלחים ומטפחים זנב קוקו מתחת למפרצי הקרחת ומסתובבים ב- 23:00 בלילה עם רצ'טים בידיים משומנות ושומעים שלמה _____ במילים אחרות, אני רוצה ג'יפ אבל אני לא עומד להצטרף לדת, למרות שאני טיפוס דתי עם התחביבים שלי באופן כללי.

לא חסרים כאלו שקנו ג'יפון ב40 אלף, שיפרו אותו בעוד 40 אלף, בשביל להגיע לתוצאה שהיא קצת פחות מסופה ב50 אלף. אז שוב- לא חייבים להיגרר למערבולת השיפורים. ואם כן- לדעת מתי לעצור ולעבור לרכב הבא.וצריך להיזהר לא להרוס את הרכב בגלל שינויים ושיפורים שנעשים מתוך חוסר ידע. אז לנשום עמוק ולזכור שג'יפים, כמו הבורסה- זה כמו סקס. צריך לדעת מתי להיכנס, מתי לצאת, ולשים לב שלא מכניסים לך.

אסף.

קידוזו
14-11-08, 14:57
-תודה, אחרי שיחות עם מוכרי ספורטאג' הצטברו עוד כמה שאלות....

1- ספייסרים להגבהת רכב זה רע \ ממש רע או לא נורא ?
2- זה באמת סיפור להעביר אוטו טסט עם צמיגים שלא ברישיון 235/15 על ג'אנט מקורי ?
3- יש בעיה מוכרת (וידועה) של הרכיבים של מערכת הקירור ברכב- רדיאטור, בקר טרמוסטט, מאורר ?
4- המנוע והגיר נחשבים אמינים במיוחד?- יחזיקו 300 אלף בלי בעיה ?
5- מוגזם לצפות מרכב עם מיגון שנסע בשטח שהשאסי יהיה נקי ?
6- טיימינג כל 90, שוטף כל 10 ? יש עוד טיפולים תקופתיים שצריך לדעת עליהם ?
7- בעיית מנגנון פתיחת דלת אחורית מהנהג -בעיה מוכרת (וידועה) ?

תודה

Saar
14-11-08, 17:15
הי,

ספציפית לגבי ספורטאז,
לפי מיטב ידיעתי, ידניים הגיעו במודל 95 בלבד באופן סדרת (לפחות עד 99 )י, כך שכנראה שיהיה קל יותר למצוא אוטומטי.

אפשר לטייל בלי לשבור, נוסעים לאט ובעדינות "לא עם הראש בקיר".
אתה יכול לשקול גם וירטה ארוכה, עלות אחזקה דומה (או אפילו נמוכה יותר עקב צריכת דלק טובה יותר)

סער.

danip
14-11-08, 18:07
-תודה, אחרי שיחות עם מוכרי ספורטאג' הצטברו עוד כמה שאלות....
2- זה באמת סיפור להעביר אוטו טסט עם צמיגים שלא ברישיון 235/15 על ג'אנט מקורי ?

תודה

זה סיפור גדול מאוד להעביר רכב טסט כשהצמיגים שונים מהמידה שרשומה ברישיון. גם אם הצמיגים גדולים יותר וגם אם הם קטנים מהמידה שמצויינת ברישיון, צריך לפי המידה שברישיון.

דני

yscheiner
14-11-08, 21:51
* אתה תפסיד כסף, הרבה יותר ממה שאתה חושב, לא בגלל ירידת ערך, אלא בגלל שבירות שנגרמות בהתחלה מחוסר ידע, אח"כ שבירות שנגרמות מעודף ביטחון, אח"כ שבירות שנובעות מעודף ביצים, ואח"כ שבירות שנגרמות מרצון לעשות דברים שעוד לא עשית.(אני מפחד אפילו לעשות חשבון כמה הוצאתי בחמש השנים האחרונות)

צריך להכניס את הציטוט הנ"ל לספר החוקים של ג'יפולוג :D.

נמרוד
14-11-08, 22:04
1- ספייסרים להגבהת רכב זה רע \ ממש רע או לא נורא ?
לא נורא. בפני עצמו, לא סיבה לקנות או לא לקנות. זה כן סימן שהרכב שימש גם נסיעת שטח.
2
- זה באמת סיפור להעביר אוטו טסט עם צמיגים שלא ברישיון 235/15 על ג'אנט מקורי ?
כן, זה סיפור. התשובה כאן חד משמעית כמו שאסף כתב - כל פרט שכתוב ברשיון, לרבות מידת הצמיג, שאינו תואם לקיים במציאות - אתה לא קונה את הרכב. תשאיר אותו לקונה אחר, או שהמוכר ידאג לתיקון הרישום לפני שאתם ממשיכים לדבר בכלל.

3- יש בעיה מוכרת (וידועה) של הרכיבים של מערכת הקירור ברכב- רדיאטור, בקר טרמוסטט, מאורר ?
מחברות בקהילת השטח האינטרנטית מיומה הראשון (10+ שנים) אני לא זוכר בעייה ברורה בנושא זה בספורטאז' (ואני אחד ששם לב לתופעות סטטיסטיות). אבל בעיות התחממות הן כן בעייה כללית של כלי רכב ישנים במדינת ישראל החמה מאד. בעיקר אוטומטיים. מערכת הקירור היא נקודת תורפה שדורשת תשומת לב תחזוקתית תמיד, בכל רכב. אחרי 6-7-8 שנים על הכביש, הרכיבים המקוריים שלה כבר לא במצב חדש, ובעיות צצות בעשור השני לחיי הרכב במוקדם או במאוחר. עצם המודעות לעניין היא החשובה.

4- המנוע והגיר נחשבים אמינים במיוחד?- יחזיקו 300 אלף בלי בעיה ?

הם לא נחשבים בעייתים במיוחד, כאמור, וגם לא להיפך. 300K זה בכל מקרה הרבה קילומטרים למכונית/ פרטית, גם לרכב שטח. בעיקר רכבי עבודה שאכן שימשו לעבודה מגיעים לקילומטראז' כזה (טנדרים, מסחריות). לדעתי אתה צריך להתאמץ ולמצוא רכב שעבר לא יותר מחצי מזה - גג 150K. אלו כלים פרטיים, מנועי בנזין - יש כלים שלא נסעו הרבה, אותם אתה מחפש.

5- מוגזם לצפות מרכב עם מיגון שנסע בשטח שהשאסי יהיה נקי ?

כן. "מכות יבשות" תחת קורות השלדה אינן מעידות על נזק, ורכב שנסע בשטח יהיה מצולק מתחת, אין מה לעשות. השאלה שאתה מחפש עליה תשובה היא אחת - האם הרכב עבר תאונה משמעותית או לא?

כאמור, ממכוני בדיקה תשכח. בדוק רכבים בעצמך, דבר עם המוכר, נסה להתחבר לרכב. כשתרגיש שיש רכב ששווה לקחת לבדיקה - ואתה תרגיש את זה - גם לבדיקה במוסך שאפשר לסמוך עליו. יש קומץ מוסכים ברחבי הארץ שעולים שוב ושוב עם חוות דעת חיוביות בפורום, אם תאמר מאיפה אתה בארץ, תוכל לקבל המלצה.

קידוזו
15-11-08, 00:02
-תודה,
הורדתי מהפרק אופציה שכנראה היתה מכאיבה במיוחד.

כאמור, ממכוני בדיקה תשכח. בדוק רכבים בעצמך, דבר עם המוכר, נסה להתחבר לרכב. כשתרגיש שיש רכב ששווה לקחת לבדיקה - ואתה תרגיש את זה - גם לבדיקה במוסך שאפשר לסמוך עליו. יש קומץ מוסכים ברחבי הארץ שעולים שוב ושוב עם חוות דעת חיוביות בפורום, אם תאמר מאיפה אתה בארץ, תוכל לקבל המלצה.

אני לא יודע אם הייתי סומך על עצמי לבדוק ג'יפ...יש את שירות המומחה. זה יכול לעזור, או שחבל על הכסף ?

חוץ מזה מה לגבי בדיקת לחץ למנוע במכון בדיקה ל- אתה ממליץ לוותר גם על זה ?

אני נמצא באחד המושבים ליד גדרה.

asafk
15-11-08, 00:06
יש עניין של ראשי מנוע בספורטאג'ים ישנים. כנראה קשור להתחממות ברמה זו או אחרת. אבל לא משהו שצריך למנוע ממך לקנות רכב, אם הראש תוקן על ידי בעל מקצוע שאפשר לסמוך עליו.

אסף.

נמרוד
15-11-08, 00:07
"שירות המומחה" - זה איזה שירות מכון בדיקה שבא אליך הביתה? חד משמעית, שכח מזה! בפורום המכוניות הכללי קארספורום נתקלתי בשרשורי ביקורת קטלניים. ביקורת חיובית אני לא זוכר שראיתי. אם מכוני רישוי לא שווים הרבה, אז מכון רישוי ללא ליפט, ללא ציוד בדיקה, לא ראוי להתייחסות. צא מהגישה שכל דבר צריך או אפשר לקנות בכסף.

אתה לא צריך ללכת למכון, אתה צריך ללכת למוסכניק אמין שמכיר רכבי שטח, וזה בסוף, אחרי שאתה בעצמך הגעת לרכב שנראה לך. סמוך על עצמך, אתה יכול לסנן. לא עכשיו אולי - אבל תבדוק, פיזית, בנהיגה, כמה מכוניות למכירה - ואתה תדע בעצמך להגיד איזו מהן עדיפה. ואם גם המחיר מתאים, והמוכר נראה אמין, אותה תיקח לבדיקה. באזור שלך יש לדעתי את מוסך אודי מזרחי שזוכה להמלצות כאן בפורום לא מעט.

קידוזו
15-11-08, 00:13
יש עניין של ראשי מנוע בספורטאג'ים ישנים. כנראה קשור להתחממות ברמה זו או אחרת. אבל לא משהו שצריך למנוע ממך לקנות רכב, אם הראש תוקן על ידי בעל מקצוע שאפשר לסמוך עליו.

אסף.

אתה לא צריך ללכת למכון, אתה צריך ללכת למוסכניק אמין שמכיר רכבי שטח, וזה בסוף, אחרי שאתה בעצמך הגעת לרכב שנראה לך. סמוך על עצמך, אתה יכול לסנן. לא עכשיו אולי - אבל תבדוק, פיזית, בנהיגה, כמה מכוניות למכירה - ואתה תדע בעצמך להגיד איזו מהן עדיפה. ואם גם המחיר מתאים, והמוכר נראה אמין, אותה תיקח לבדיקה. באזור שלך יש לדעתי את מוסך אודי מזרחי שזוכה להמלצות כאן בפורום לא מעט.

תודה, אבדוק את הטיפ

על המרכזי של קאיה באשדוד שמעתי חוות דעת לא הכי הכי.
על המוסך המרכזי ביפו שמעתי דברים טובים ממספר אנשים.
שמעתם משהו על המרכזי של נתניה ?

קידוזו
15-11-08, 21:44
עוד אחת לגבי גפמ- קצת דחופה כי אני מחר מקבל החלטה.
שמעתי שהמלצות שניתנו ממוסך מרכזי לא להתקין מהסיבות הבאות:

רוב ההתקנות לא מקצועיות
בעיה \ חוסר במשמנים יוצרים עומס על המנוע
תוצאה: ההמנועים מתקלקלים מהר יותר

מישהו יודע לאשר או לאמת או סתם להסביר לי מה חשוב לדעת ?

נמרוד
16-11-08, 13:10
אתה מוצא בפורומים המון בעיות ותלונות בכל מה שקשור במערכות גז. נדמה שההתקנות המוצלחות הן המיעוט, ולרוב מדובר על ג'יפאים טכניים יותר שחקרו לעומק ואף התקינו/התעסקו עם המערכות בעצמם. בזמן האחרון שומעים פחות על נושא הגז אבל לפני שנה זה היה נושא חם ביותר, המון מתקינים, הרבה סיפורים על חאפרים, כאלו שהתקינו ונעלמו... בכל מקרה על כלל אצבע אחד אתה חייב להקפיד, שוב - שהמערכת תהיה ברשיון. אל תקנה שום סיפור ושום תירוץ.

קידוזו
16-11-08, 13:32
אתה מוצא בפורומים המון בעיות ותלונות בכל מה שקשור במערכות גז. נדמה שההתקנות המוצלחות הן המיעוט, ולרוב מדובר על ג'יפאים טכניים יותר שחקרו לעומק ואף התקינו/התעסקו עם המערכות בעצמם. בזמן האחרון שומעים פחות על נושא הגז אבל לפני שנה זה היה נושא חם ביותר, המון מתקינים, הרבה סיפורים על חאפרים, כאלו שהתקינו ונעלמו... בכל מקרה על כלל אצבע אחד אתה חייב להקפיד, שוב - שהמערכת תהיה ברשיון. אל תקנה שום סיפור ושום תירוץ.

אתחשב בנקודה, תודה.
אחרי הרבה שעות על הנושא ושיחות עם מספר מתקינים רציניים טלפונית הבנתי שהתמונה קצת שונה ממה שמצטייר דרך אתרי האינטרנט.

אני מעריך שכיסיתי את רוב המחלות, סכנות, בעיות וסימפטומים והתמונה שמצטיירת מושפעת ממספר גורמים עיקריים:

אנשים שהתקינו בהצלחה לא תמיד רוצים שהעדר יצטרף והממשלה תגיב בעליות מחירים ולכן לא רואים הרבה שרשורי אני מבסוט....

סוחרים שפעילים (לגיטימי בעיני) בפורומים יוצרים תחושה של הרבה רצון שיווק ביחס למעט מעוניינים.

דיעות קדומות ונטיה להתבטא בנחרצות גם אם אתה לא בדיוק מומחה או בעל ניסיון.

בסופו של דבר זה כמו בכל מידע או לימוד של תחום חדש מי שיש לו מספיק סבלנות תמיד ימצא את האור ;)

UNIX
16-11-08, 14:06
ומה האור לגבי מערכות הגז?

קידוזו
16-11-08, 14:25
ומה האור לגבי מערכות הגז?

המסקנה הספיציפית לגבי החיפוש שלי על המוגבלויות התקציביות, השימוש המיועד, השנה והדגם: אני לא יתקין מערכת חדשה.

מצד שני, רכב במצב טוב שעבר התקנה במקום מסודר עם מערכת שקיימת מעל שנה ובתקופת האחריות בלי עבר קרבי מפואר (ורצוי שראה רק אספלט) וב 30% פחות מהמחירון בבדאי שיכול להיות.

יכול להיות שזה נראה מעורפל אבל ברור לי היכן אני עומד בקשר לסוגיה כשאתמול לא ידעתי.

נ.ב.
מגיני חזירים זה אופנתי או עניין של גיל ?

נמרוד
16-11-08, 14:30
שמע, קידוזו (זה השם שלך?), אתה מתחיל טוב, עושה עבודת מחקר רצינית, כל הכבוד. אבל תזהר להסחף... לא הכל אפשר לדעת מראש, יש הרבה אפור וערפל בתחום הזה... העצה הכללית בנושא גז, היא עזוב, כרגע. זה תפל, זה לא העיקר. מצא רכב כמה שיותר נקי, מינימום ידיים, מינימום קילומטראז', היסטורית טיפולים כמה שיותר מלאה (היסטוריה מתועדת מהתחלה זה אגב פלוס אדיר מבחינתך שמוריד המון אי וודאות), עדיף כזה שלא ראה שטח ולא התעסקו איתו מכאנית יותר מדי.

קיום של מערכת גז, מעבר לבעיות הטכניות שהיא עלולה יצור, ולחסכון בעלויות שהיא מגלמת, רומזת לך משהו - ברכב הזה נסעו, הרבה - אחרת לא היו טורחים. וזה כבר משהו שאתה רוצה להמנע ממנו...

whisky
16-11-08, 14:31
מגן חזירים, לדעתי זה עניין לחזירים, אין בזה שום צורך, למעט הצורך להתבלט!!!

עדיף בלי, גם בגלל המשקל, גם בגלל הפגיעה בזוויות, גם בגלל הנזק להולכי הרגל שתפדע בהם בטעות, גם בגלל שזה לא יפה, וגם בגלל שזה לא נותן שום דבר, אלא אם כן אתה הולך לחפש חזירים להיתקע בהם...

קידוזו
08-12-08, 14:17
הרבה תודה רבה לכל מי שעזר וייעץ !
האתר שופע אינפורמציה שעזרה לי מאוד.

בקיצור, התחדשתי בספורטאג'

נתונים על רגל אחת:
גפ"מ
מגן תחתון
2001
150K עד כה
הגבהת ספייסרים 2 אינ'ץ
צמיגים חדשים בגודל 205 -סוג רגיל
לוקרים מקוריים
טופל במורשים
מחיר - מתחת למחירון
בדיקה בקאיה יפו

התרשמות
רציתי לבדוק את הלוקרים המקוריים (אומרים שלא אמינים) ולאחר נסיעת חולות במישור ושיפועים מתונים (דרגת טובענות בדרגה 8) וללא הורדת אוויר -התלהבתי. משייט גם מחוץ לקוליסים וכמעט לא היו גמגומים. מקנה תחושת ביטחון ועושה רושם של בחור קשוח.

קניות
אני מחפש לקנות קצת ציוד עזר ולא מכיר מוצרים, מותגים וחנויות באזור אשדוד גדרה אשקלון.
אשמח להמלצות וסדר גודל של מחירים:

רצועת גרירה של 5 מ'
שאקלים גדולים לרצועת גרירה
מנפח אוויר - חיבור למצית
מנורה לתאורה מרחבית - חיבור למצית
מנורת פנים עם זרוע מתכוונת - חיבור למצית, לקריאת מפות בלילה וכו'
מנורת פנים נייחת לאזור התא מטען - למצוא מהר את המלח כשהבשר כבר מוכן..:-P
לוקרים ידניים
כלי עבודה להחלפת גלגל, ראש בוקסה, מאריך וכ'ו..

שאלות

ספר רכב לספורטאג' 2001 - אנגלית גם הולך. מאיפה קונים \ מורידים ?
יש לי ג'ק הידראולי אדום עם גלגלים שמרים עד 1 טון (היה בפרייבט) -הוא יכול לעזור או שזה כבד עליו ?
יש התקן\מכשיר שמאפשר להדביק לגג תאורה עם ואקום\ משהו לא קבוע אחר ?
אני רוצה לבנות כלוב מסביב לבלון גז כדי לסדר מעליו ארגזי תחמושת שטוחים- מי עושה כאלה וכמה זה אמור לעלות ?
קאיה יפו עשו רושם טוב. יש לקאיה עוד מורשים שלא שמעתי עליהם חוות דעת...מישהו יודע לספר עליהם מהיכרות אישית ?

תשובות רגישות אפשר במסרים.

יואב פולס
08-12-08, 14:33
קניות
אני מחפש לקנות קצת ציוד עזר ולא מכיר מוצרים, מותגים וחנויות באזור אשדוד גדרה אשקלון.

רצועת גרירה של 5 מ'
מנפח אוויר - חיבור למצית - אתה צריך קומפרסור אמיתי. לא את הקשקושים שמוכרים לנפח בלונים ב 50 שקלים.
לוקרים ידניים

[
תתחדש.
את הקניות תרכז לחנות (מגרש) אחד שנקרא ל.כ. צריפין. יש להם רצועות (רצוי שיהיו לך שתי רצועות קצרה (3 מטר) וארוכה (9 מטר) + 3 שאקלים ) תקניות. כנ"ל לגבי קומפרסות וסט בוקסות + מפתחות פתוחים. לאט לאט עם הרכישות. זה לא נגמר לעולם.
בסביבה שלך, סדנת אוברלנד עברה לאחרונה ליבנה. דבר עם ארז, הוא מוכר ציוד שלהם.
יואב

ד ו ר ו ן
08-12-08, 15:48
יש גם את רסטה בצומת כנות לכיוון גדרה מאחורי התחנת דלק.

תקפיד שיש אבא ואימא מוכרים לשאקלים ולא להתפתות לרכוש שאקלים סיניים עלומים וכנ"ל הרצועות.

רצועה אחת זה לא מספיק, אם אתה גורר או נגרר בחילוץ אתה רוצה לפזר לחץ ובשביל זה צריך 2 רצועות לפחות.

moriseven
08-12-08, 18:17

רצועת גרירה של 5 מ'
מנפח אוויר - חיבור למצית
לוקרים ידניים

שאלות
את הרוב אצל ל.כ. , יושבים ליד צריפין.
הכניסה אליהם היא ממש פנייה לתוך פרדס על הכביש לפני הצומת של אסף הרופא.

לוקרים, אם אני זוכר נכון, של סיקס מתאימים לך.

קידוזו
09-12-08, 14:33
תודה, תודה !

התחדשתי, רוב הרשימה בכ.ל. צריפין.

עכשיו אני מחפש איש שיודע להרכיב \ לאלתר דברים ממתכת או פח ויודע משהו על צרכי ג'יפים ?
אם מכירים מוזמנים לכוון \ להמליץ.

whisky
10-12-08, 17:06
תודה, תודה !

עכשיו אני מחפש איש שיודע להרכיב \ לאלתר דברים ממתכת או פח ויודע משהו על צרכי ג'יפים ?

לא לאלתר אלא להרכיב, לאלתר אם אתה רוצה תעשה בעצמך או תלך למסגר קרוב אליך (אם אני זוכר נכון אתה גר במושב אז תמיד יש מסגר במושב).

אם אתה רוצה דברים רציניים, שאתה לא יודע לעשות לבד או אצל המסגר המושבי, אז יש סדנאות שמתמחות, יש את ארז מאוברלנד, לא הייתי אצלו בחיים, אבל אני ממליץ עליו בחום גם מהכירות וגם מהמלצות של כמעט כל אחד באתר הזה ובאתר הצהוב (ותפסיקו כבר עם ההשמצות, כמעט כולנו חברים בשניהם).

לא שהוא צריך המלצה או משהו אבל:

http://www.overland.co.il/

תתחדש

whisky

pinister
11-12-08, 09:36
"אני רוצה לבנות כלוב מסביב לבלון גז כדי לסדר מעליו ארגזי תחמושת שטוחים"
מתכון בדוק לרכב "פיצוץ" (מצטער, אבל לא יכולתי להתאפק...).

קידוזו
11-12-08, 18:29
"אני רוצה לבנות כלוב מסביב לבלון גז כדי לסדר מעליו ארגזי תחמושת שטוחים"
מתכון בדוק לרכב "פיצוץ" (מצטער, אבל לא יכולתי להתאפק...).

כן, ראיתי את זה...אבל הנחתי שהגולשים הסופר טכניים -אלה עם הקוקו והגריז מתחת לציפורניים שמסתובבים עם לדרמן במשקל חצי קילו כמחזיק מפתחות ובכיס השני ג'ק קטן רק כדי לאזן את המכנסיים יבינו לבד שמדובר על ארגזי תחמושת צבאיים ריקים :cool:.

asafk
11-12-08, 22:48
תודה, תודה !

אני מצטרף להמלצה על רסטה - גם באזור וגם עבודה מצויינת.

אסף.

-->