PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה חשמלית מוזרה +חייוט פנסים

Neilman
14-11-08, 13:51
בוקר טוב,

במסגרת הבעיות המשונות של הרכב היום גיליתי אחת חדשה... כאשר אני מדליק אורות ראשיים נדלק לי בדשבורד האור של וינקר שמאל (קבוע, לא מהבהב) ובפועל הוינקר הימני דולק קבוע... יש למישהו מושג מה לעשות??

כמו כן במסגרת החיפושים אחרי הבעייה ראיתי את החיווט של הפנסים הראשיים, ובוא נגיד שהוא לא בדיוק משביע רצון... :confused:
אני מעוניין לחווט אותם דרך ממסר, האם אפשר לחווט את שניהם דרך ממסר אחד או לשים ממסר על כל אחד בנפרד??
כמו כן אם מישהו יודע מה הפלוס, מה המינוס, ומה הפיקוד ביציאה של האורות אני אשמח ( יש שם צהוב, אדום וכחול).

תודה

asafk
15-11-08, 00:17
יש בספר האחזקה של הסופה (שבטח כבר הורדת) הוראות מדוייקות כיצד להוסיף ממסרים לפנסים.

אסף.

Neilman
15-11-08, 00:32
יש בספר האחזקה של הסופה (שבטח כבר הורדת) הוראות מדוייקות כיצד להוסיף ממסרים לפנסים.

אסף.

הבעייה היא שלא רשום שם אם צריך ממסר לכל פנס או שמספיק אחד לשניהם, חוץ מזה בשרטוט שמופיע שם לפני מופיעים שני ממסרים שלא ראיתי אצלי...

זאביק
16-11-08, 10:27
בוקר טוב,

במסגרת הבעיות המשונות של הרכב היום גיליתי אחת חדשה... כאשר אני מדליק אורות ראשיים נדלק לי בדשבורד האור של וינקר שמאל (קבוע, לא מהבהב) ובפועל הוינקר הימני דולק קבוע... יש למישהו מושג מה לעשות??

בדר"כ, שילוב כזה מצביע על בעייה בידית האיתות (אם אני זוכר נכון מהסופה, ידית האיתות, ומעבר אור גבוה/נמוך - זו אותה ידית),
אפשר לנסות לפתוח לבדוק את החיווט (תתחיל במינוס, שם בדר"כ הבעייה)
או להחליף את כל הידית.

kobiarava
16-11-08, 16:36
בדר"כ, שילוב כזה מצביע על בעייה בידית האיתות (אם אני זוכר נכון מהסופה, ידית האיתות, ומעבר אור גבוה/נמוך - זו אותה ידית),
אפשר לנסות לפתוח לבדוק את החיווט (תתחיל במינוס, שם בדר"כ הבעייה)
או להחליף את כל הידית.

אני מצטער לחלוק עליך, זאביק. מערכת האורות בסופה כלל לא עוברת בעמודת ההגה או בקרבת ידית האיתות וגם מחליף האורות נמצא למטה בסמוך לקיר האש ומופעל רק ע"י מוט דחיף מידית האיתות. ברוב המקרים, בסופה ובאמריקאיות אחרות עם אותה שיטת איתות, מקור תקלה כזו הוא בד"כ הצטלבות בין חיווט אור החניה לבין חיווט הוינקר (מדליקים את אותה הנורה). הצטלבות כזו יכולה לקרות בגלל חיבורים גרועים, או סתם בגלל נורת 2 סלילים הפוכה בפנס המשולב (וינקר ואור חניה). בשלב ראשון הייתי בודק את הנורות ואת הקווים המזינים את הפנסים בצד המדובר, קדמי ואחורי.

קובי

Neilman
16-11-08, 20:08
אהלן,

לא הבנתי בדיוק מה זאת אומרת נורת 2 סלילים הפוכה.....

kobiarava
17-11-08, 13:48
בפנסים המשולבים, שנותנים גם וינקר וגם אור חניה, הנורה מכילה שני סלילי להט-1 לכל הפעלה. אם הרכבת את הנורה מהסוג הנ"ל הפוכה, היא מעבירה זרם ממעגל אורות החניה למעגל האיתות של אותו הצד, שמשאיר את הפנסים ונורת האיתות בלוח השעונים עובדים באופן קבוע, ללא הבהוב כמובן, כל עוד האורות עובדים

קובי

Neilman
17-11-08, 19:07
אוקי, זה מה שחשבתי שהתכוונת... הקטע הוא שלא נגעתי בנורות בכלל... גם לא במפסק שלהם... הדבר היחידי שנגעתי בו היה קופסת הפיוזים הראשית, העברתי אלייה כל מיני ממסרים שהיו מפוזרים ברחבי המנוע... (ממסרים של המאוורר של המזגן והנעילה...)...

עכשיו לעומת זאת, אחרי שניסיתי להבין מה קורה עם כל החיווט של המפסק עצמו, הוינקרים גם הפסיקו להבהב....

kobiarava
17-11-08, 21:59
אוקי, זה מה שחשבתי שהתכוונת... הקטע הוא שלא נגעתי בנורות בכלל... גם לא במפסק שלהם... הדבר היחידי שנגעתי בו היה קופסת הפיוזים הראשית, העברתי אלייה כל מיני ממסרים שהיו מפוזרים ברחבי המנוע... (ממסרים של המאוורר של המזגן והנעילה...)...

עכשיו לעומת זאת, אחרי שניסיתי להבין מה קורה עם כל החיווט של המפסק עצמו, הוינקרים גם הפסיקו להבהב....

אם ככה, אז הייתי מתחיל לחפש חיבורים רופפים על צמת האורות. פתח ספר, בדוק מה צבעי החוטים שמזינים את הפנסים הרלוונטים ותתחיל לרוץ על הצמה. כל חיבור בדרך, פרק את האיזולירבנד ובדוק היטב. אם צריך, אל תתעצל לחתוך ולהלחים מחדש, וכמובן בידוד כמו שצריך אח"כ. בכל מקרה, הקצר שלך נמצא אחרי בית הפיוזים בתוך הקבינה, כי אחרת הוינקר היה מהבהב אם הזרם היה עובר דרך האוטומאט וינקר, אין לך מה להתעסק עם הידית.

קובי

-->