PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידע למתחילים

ilan.sch
15-11-08, 23:09
אהלן
רציתי לדעת איפה יש פה מדריך למתחילים בשטח.
ציוד מומלץ לרדת איתו, את, רצועות, דברים כאלה..

בנוסף רציתי מדריך לשילובים 4על4 אם קיים ראיתי מסתובב פה דף הוראות.
יש לי סמוראי 96, בשביל להעביר להילוך כוח, אני יורד מהאוטו, נועל לוקרים מקדימה, נכנס לאוטו משלב לראשון רגיל, נותן לאוטו לזוז באיטיות (עדיף בירידה מתונה לא ?) ואז אני משלב לניוטרל בהילוכים ול4H בידית של הטרנספר ואז משלב לראשון בהילוכים ? עברו 8 חודש מהירידה האחרונה ואני לא זוכר במדוייק.. איפה לשים גלגלים ומניעת הצלבות ושפצים אני זוכר מהצבא.. למרות שאני אהבתי לנסוע מעל החריצים ולא בתוכם..

תודה רבה למי שעוזר !

asafk
15-11-08, 23:34
אני חושב שכאן:
http://www.jeepolog.com/novice.html

תמצא את רוב מה שאתה מחפש.

אסף.

נמרוד
16-11-08, 11:42
בנוסף רציתי מדריך לשילובים 4על4 אם קיים ראיתי מסתובב פה דף הוראות.
יש לי סמוראי 96, בשביל להעביר להילוך כוח, אני יורד מהאוטו, נועל לוקרים מקדימה, נכנס לאוטו משלב לראשון רגיל, נותן לאוטו לזוז באיטיות (עדיף בירידה מתונה לא ?) ואז אני משלב לניוטרל בהילוכים ול4H בידית של הטרנספר ואז משלב לראשון בהילוכים ? עברו 8 חודש מהירידה האחרונה ואני לא זוכר במדוייק.. איפה לשים גלגלים ומניעת הצלבות ושפצים אני זוכר מהצבא.. למרות שאני אהבתי לנסוע מעל החריצים ולא בתוכם..

כשאתה יורד מהכביש ומתחיל טיול בשטח, אתה עוצר, ונועל את שני הלוקרים בגלגלים הקדמיים. לא נוגע בהם יותר עד סוף הטיול.

אתה יכול להעביר בין 2H (הנעה אחורית בלבד) לבין 4H (הנעה קדמית משולבת) בכל זמן, בעמידה וגם תוך כדי נסיעה. כדי לשלב או לנתק 4L (הילוך כוח) אתה אכן צריך לעצור, להעביר את תיבת ההילוכים לניוטרל, לבצע את השילוב/ניתוק בידית הטרנספר. הנושא של התחלת תנועה במתינות הוא נכון באופן כללי...

מציע לך לא להסתמך יותר מדי על מה שאתה זוכר מהצבא, הכלים לא דומים, התנאים לא דומים, המנטליות שלך כאזרח - שהולך לשלם על כל טעות מכיסו - שונה לגמרי...

ilan.sch
16-11-08, 19:39
מומלץ להיות בראשון שאני מעביר מ2H ל4H ? נסיעה איטית ?
או שזה לא משנה

נניח אני יורד בהילוך ראשון אחרי שנעלתי את הלוקרים, אני נשאר בראשון ופשוט מעביר ל4H ?

למה הניוטרל בידית טרנספר משמשת ?

idanw
16-11-08, 20:03
מומלץ לעבור בין מצבים בטרנספר בעצירה מוחלטת בניוטרל\קלאץ' לחוץ, לפחות בהתחלה.
במעבר בין HIGH לLOW חובה ליהיות בעצירה מוחלטת וניוטרל.

yair999
16-11-08, 21:05

לגבי העברה מ 2X4 ל- 4X4 ולהיפך:

- מה ההבדל בין ההתחלה לבין אחרי ההתחלה?
- לפחות בג'ימני היצרן כותב שניתן להעביר בנסיעה עד 100 קמ"ש. מהיכן ההמלצה שלך?

ilan.sch
17-11-08, 08:50
אני חושב שהוא התכוון שאם אני רק מתחיל בנסיעה אז לעשות לאט ללמוד איך להעביר כמו שצריך בלי חריקות ורעשים נילווים, ואחרי שאתה משתפשף אז אפשר להעביר כבר במהלך נסיעה.

AvigdorAharon
18-11-08, 06:31

מומלץ לבדוק בספר נהג ספציפית לרכב שבו אתה נוהג.
האפשרויות הן רבות, וקשה לעשות כלל אצבע.

ד"א, בסופה \ CJ לא תמיד ניתן להעביר מ HIGH ל LOW בעצירה מוחלטת. לא מעט פעמים צריך לסוע במהירות איטית...

אביגדור

-->